1.6 mpi wymiana na nowszy

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

antin0vsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 11, 2014 11:56

1.6 mpi wymiana na nowszy

Post autor: antin0vsky » pt lip 12, 2019 22:12

Cześć,
Z racji tego, ze mój AKL prawdopodobnie za chwile wyzionie ducha - bierze olej 1l/1000km, wpadł mi do głowy pomysł żeby go wymienić. Prosta sprawa jeśli byłby to akl/aeh lub inne z tych samych lat. Pytanie czy nowsze generacje silników 1.6 8v np BGU, BSE podejdzie p&p? Mam na myśli słupek + głowica, pozostałe graty przełożę ze starego. Czy otwory montażowe będą pasować? Niestety nie udało mi się uzyskać nigdzie informacji ;c



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: 1.6 mpi wymiana na nowszy

Post autor: Garrison » ndz lip 14, 2019 14:50

A czemu zwyczajnie nie wyremontujesz swojego, żeby być pewnym tego co masz? Zmiana silnika na taki niewiadomego pochodzenia pewnie wyniesie podobne pieniądze, co kapitalny remont.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: 1.6 mpi wymiana na nowszy

Post autor: wesol » ndz lip 14, 2019 16:05

Wielka filozofia zdemontować głowice i zobaczyć stan prowadnic zaworowych. A wtedy to już tylko wyciągnięcie tłoków to też zero filozofii, wymiana pierścieni bo na 90 % będą wyjechane. Wymienić też gumki na zawodach i jeśli sam to będzie robił to z olejem nie będzie więcej kosztować jak do 500 zł.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości