[LUPO 3L 1.2TDI] Skrzynia biegów - problemy

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

farerr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 03, 2019 14:18

[LUPO 3L 1.2TDI] Skrzynia biegów - problemy

Post autor: farerr » śr lip 03, 2019 14:30

Witam Was, wiem, że to nie to forum (inne wymarły chyba), ale może ktoś Was będzie mógł mi pomóc.
Mam problem ze swoim Lupo 3l 1.2TDI 2002r.
Otóż jakiś czas temu miałem problem z łożyskiem w lewym kole, mechanik po jakichś tam problemach wymienił mi je (podobno piasta była sklejona z półosią ?). Po kilku tygodniach od wymiany zacząłem słyszeć niepokojące stuki w czasie zmiany biegów, szczególnie przy redukcji. W zeszłym tygodniu skrzynia zaczęła wariować nie wrzucała 5 biegu - dochodziła do 4 i przy zmianie na 5 wrzucała luz, gdy prędkość trochę spadła wracała z powrotem na 4. Po tym auto stało kilka dni, przy kolejnej przejażdżce znowu zaczął działać 5 bieg, stuki nadal są słyszalne. Od tego czasu nie robiłem dłuższych tras tylko jazda po mieście. Wiecie co to może być? Znacie jakiegoś mechanika na Dolnym Śląsku, który mógłby to zrobić? Nie chce dawać do byle kogo, czytałem że może być z tego więcej problemów niż korzyści.
Z góry dziękuję za pomoc! Mam nadzieję że ktoś z Was będzie mógł wspomóc mnie radą.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [LUPO 3L 1.2TDI] Skrzynia biegów - problemy

Post autor: grg474 » wt lip 09, 2019 18:27

kiedyś kusiło mnie kupić taką 3L i wtedy czytałem na temat skrzyń biegów do tego auta - trafiłem wtedy na ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic966109.html gdzie masz dane gościa co ogarnia te skrzynie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości