[2.0 GTI] Awaryjność silnika - czy jest tak źle?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Neeur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 20, 2021 15:02

[2.0 GTI] Awaryjność silnika - czy jest tak źle?

Post autor: Neeur » ndz cze 20, 2021 17:34

Cześć. Szukam hot hatcha do 40 tys zł i zastanawiam się nad kupnem Golfa VI GTI. Auto jest ciekawe, ale czytałem negatywne opinie na temat awaryjności tego silnika, w szczególności rozciągającego się łańcucha rozrządu i nadmiernego zużycia oleju. Chciałbym spytać was jak jest rzeczywiście z tym silnikiem - czy aż tak źle?

Zaciekawiła mnie konkretna oferta:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... DRFr1.html?

Z opisu niby wynika, że auto zadbane, doinwestowane, ale cena jak na takie doinwestowanie i przebieg coś niska. Auto nie ma zaznaczonej opcji "bezwypadkowy", więc może tutaj jest haczyk? Co myślicie o tym egzemplarzu?



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: [2.0 GTI] Awaryjność silnika - czy jest tak źle?

Post autor: kwadrat » ndz cze 20, 2021 23:08

Problem jest z tymi silnikami, tylko niektóre mają już zrobione wady, a niektóre jeszcze nie, a niektóre jeżdżą od nowosci i mają się dobrze. To tak jak z pierwszymi 2.0 TDI. Według mnie problem jest i jak nie znasz historii auta, to trzeba się liczyc z ewentualnym wydaniem grubszej gotówki (brac to pod uwagę).
Ten z aukcji po zdjęciach na moje oko nie widac nic niepokojącego, opis wydaje się uczciwy. Cena fakt nie jest wygurowana. Generalnie brałbym go pod uwagę.


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Neeur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 20, 2021 15:02

Re: [2.0 GTI] Awaryjność silnika - czy jest tak źle?

Post autor: Neeur » ndz cze 20, 2021 23:23

kwadrat pisze:
ndz cze 20, 2021 23:08
Problem jest z tymi silnikami, tylko niektóre mają już zrobione wady, a niektóre jeszcze nie.
A jakie to są wady? I na czym polega to "zrobienie" ich? Da się sprawdzić czy dany egzemplarz już ich nie ma?



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: [2.0 GTI] Awaryjność silnika - czy jest tak źle?

Post autor: Pastusiak » pn cze 21, 2021 11:47

Jakie wady? ogromne zużycie oleju, wynikające z niedopracowanej konstrukcji tłoków i pierścieni, powszechne przypadki zatarcia silnika z powodu niedoboru oleju, do tego rozciągający się łańcuszh rozrządu bo tam nie masz paska tak jak w tej starej serii tylko łańcuch. Jedynym rozwiązaniem problemu jest profilaktyczna wymiana hałasującego łańcucha – koszt operacji ok 2000 złotych.
Nie wiem od ilu chodzą mk7 GTI ale może warto dopłacić i szukać ich właśnie, jako poprawionych? tutaj troszkę igrasz z ogniem
P.S. auto prawdopodobnie po przygodach blacharskich.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: [2.0 GTI] Awaryjność silnika - czy jest tak źle?

Post autor: kwadrat » czw cze 24, 2021 18:10

Neeur pisze:
ndz cze 20, 2021 23:23
kwadrat pisze:
ndz cze 20, 2021 23:08
Problem jest z tymi silnikami, tylko niektóre mają już zrobione wady, a niektóre jeszcze nie.
A jakie to są wady? I na czym polega to "zrobienie" ich? Da się sprawdzić czy dany egzemplarz już ich nie ma?
Łańcuch rozrządu to powiedzmy nie jest znowu aż taka straszna rzecz, ale jak do tego przyjdzie zrobic remont silnika (główny winowajca to cieńkie pierścienie-wymiana ich na poprawione) to można wydac 10 k. Warto miec to na uwadze. Trochę mi chodził po głowie mkVI GTI, dlatego się troszkę orientowałem. Ogólnie bardzo fajne auto, szkoda właśnie że nie ma silnika takiego jak w VII (nowa seria na pasku rozrządu-poprawiona)


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości