Tiguan R-Line

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: doggie » pt maja 28, 2021 11:23

kamska pisze:
czw maja 27, 2021 21:02
A może i to zaleta.
Zdecydowanie tak



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: kamska » ndz maja 30, 2021 10:56

Taki Passat trochę mnie kusi, Highline 4-motion i 190PS w serii, skutecznie zniechęca mnie przebieg, bo 130tyś to dużo jak na 3 lata, można znaleźć bez problemu o połowe mniejszy z 2018r.
Tak poza tym co myślicie?

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 937bae8df7

Kilka pytań do znawców ( Doggie), z tyłu ma ledy? ten dolny przycik przy wybieraku to pewnie otwieranie klapy? No i nie wiem czy lusterka się składają, chyba nie?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: doggie » ndz maja 30, 2021 11:16

Ma ledy i składane lusterka



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: kamska » ndz maja 30, 2021 11:20

doggie pisze:
ndz maja 30, 2021 11:16
Ma ledy i składane lusterka
Nie wiem skąd to wiesz, ale dzięki.
Doświetlanie zakrętów z reflektora czy halogenem? W Golfie mam Bi-xenon i doświetla reflektorem i tylko gdy jest ciemno, śmiesznie wygląda doświetlanie halogenem przy skręcie w dzień ;))))

Aaaa już wiem, jest na przycisku od regulacji lusterek opcja złożenia ( mam i korzystam w golfie).



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: doggie » ndz maja 30, 2021 11:33

Z pilota też można zamknąć lustra. Nie wiem jak jest w B8 przy ledowych reflektorach, myślę że ma doświetlanie ledowymi przeciwmgłowymi, nie powinien doświetlać w dzień ale pewny nie jestem. Mój 3008 nie doświetla w dzień dopiero jak czujnik RLS rozpozna zmrok. W Tiguanie z kolei doświetlanie działało w dzień z reflektora dynamicznego i dodatkowo zakodowalem przeciwmgłowe jako doświetlające więc miałem podwójne doświetlanie, w nocy naprawdę fajnie się to sprawdzało.

Ten przycisk to nie wiem, myślę że może to od elementu pakietu Travel Assist, więc może od Front Assist albo Traffic Jam Assist. Nie wiem



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: kamska » ndz maja 30, 2021 12:08

doggie pisze:
ndz maja 30, 2021 11:33
Z pilota też można zamknąć lustra. Nie wiem jak jest w B8 przy ledowych reflektorach, myślę że ma doświetlanie ledowymi przeciwmgłowymi, nie powinien doświetlać w dzień ale pewny nie jestem. Mój 3008 nie doświetla w dzień dopiero jak czujnik RLS rozpozna zmrok. W Tiguanie z kolei doświetlanie działało w dzień z reflektora dynamicznego i dodatkowo zakodowalem przeciwmgłowe jako doświetlające więc miałem podwójne doświetlanie, w nocy naprawdę fajnie się to sprawdzało.

Ten przycisk to nie wiem, myślę że może to od elementu pakietu Travel Assist, więc może od Front Assist albo Traffic Jam Assist. Nie wiem
Myślę, że ten przycisk to otwieranie tylnej klapy. Jak szukałem O3 to jedna właśnie tak miała przy wybieraku otwieranie i zamykanie klapy.
Passat ładny, chyba się przejadę oglądnąć. Jeśli się zdecyduje, to na 2 lata leasing więc będzie miał 160tyś km na blacie jako 5cio latek, więc w normie ( myślę o póżniejszej sprzedaży by nie wtopić). Ogólnie, to Plichta ma duże marże, jest Tiguan za 129tyś a kosztował 136tyś zł i tyle obniżyli za 1 cięciem więc ogromną marże muszą mieć.
Będę go obserwował a wypad do Kowala na zakupy i do Brzeźna na plaże bardzo pożądany w nadchodzące lato :)



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: kamska » ndz maja 30, 2021 12:25

doggie pisze:
ndz maja 30, 2021 11:33
W Tiguanie z kolei doświetlanie działało w dzień z reflektora dynamicznego i dodatkowo zakodowalem przeciwmgłowe jako doświetlające więc miałem podwójne doświetlanie, w nocy naprawdę fajnie się to sprawdzało.

Fajna sprawa, w golfie wystaczy że włączę kierunkowskaz i zaczynam wyhamowywać do skrętu i zaczyna się doswietlać przy niskiej prędkości- bajka.

Wracając do passata, to nie ma Lane Assist, radaru, aktywnego tempomatu etc. a w Tiguanie w tym roczniku występuje w większości wersji. Więc słaby Highline z tego Passka.

Wyczytałem, że B9 wejdzie dopiero w 2024roku i nie będzie już sedana tylko same kombi a wizualnie wygląda DRAMATYCZNIE!



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: kamska » wt cze 01, 2021 20:19

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... llery-open

Niby bardzo ładny Tiguan i największą wadą jest brak panoramy, poza tym całkiem spoko się wydaje chociaż nie wiem jaki to biel?

Ceny są chore i należy szukać okazji ten Tig 125tyś a w Toruniu koło mnie był z panoramą czarny z 2020r z takim samym przebiegiem za 136tyś po obniżce na 129tys odrazu poszedł. Czyli różnica 4 tyś złotych a ten czarny +2lata młodszy+panoroama= ceny są z programy DasWeltAuto są z d...wzięte.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: doggie » wt cze 01, 2021 22:01

Panorama to niepotrzebny gadżet, przez który latem tylko w kabinie robi się piekarnik. Miałem w X1 i jakoś mnie nie zachwycił a dzieciaki też tylko przez pierwsze kilka tygodni. Napędu AWD też się nacieszyłem, tylko zawyża spalanie i nic więcej, te dwa tygodnie w roku mozna przeżyć i bez AWD

Jak na 3 latka cena mocno przesadzona, zapewne przebieg wg sprzedawcy jest tego powodem. App-Connect już nieaktywna



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: kamska » wt cze 01, 2021 22:30

doggie pisze:
wt cze 01, 2021 22:01
Panorama to niepotrzebny gadżet, przez który latem tylko w kabinie robi się piekarnik. Miałem w X1 i jakoś mnie nie zachwycił a dzieciaki też tylko przez pierwsze kilka tygodni. Napędu AWD też się nacieszyłem, tylko zawyża spalanie i nic więcej, te dwa tygodnie w roku mozna przeżyć i bez AWD

Jak na 3 latka cena mocno przesadzona, zapewne przebieg wg sprzedawcy jest tego powodem. App-Connect już nieaktywna

Otwierasz panorame, okna i po przejechaniu kilkusetmetrów jest OK, w czasie jazdy jak Cię meczy słońce to przysłaniasz, można też podróżować z otwarty dachem i włączoną klimatyzacją i też jest przyjemnie. Dzieciaki wiadomo wszystkim się szybko znudzą natomiast jeśli chodzi o mnie to na co dzień jeżdze Premiumka i Kangurem- sama blacha ;). Dobrze się czyje wsiadając do Golfa widząc niebo zamiast podsufitki, a w ciepłe dni po otworzeniu to już w ogóle bajka.

AWD pewnie stąd ta wyższa cena,która jest kosmiczna. Klientka moja kupił takiego białego highline nówke w 2020r i dała 150tyś, fakt bez napędów, to niby ten stracił 30tyś w 3 lata? śmiechu warte. Ale fakt ładny, czy to będzie biały metalik?

Jakbyś jeszcze rzucił okiem na tego Passka- https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 588b858901
Fajnie się prezentuje ale cena też z kosmosu 3 latek za 105tyś i wcale nie mały przebieg, słaby silnik i bez Lane Assist, radaru, martwego poma etc.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: doggie » wt cze 01, 2021 22:53

kamska pisze:
wt cze 01, 2021 22:30
czy to będzie biały metalik?
W Highlinie myslę że tak



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: doggie » wt cze 01, 2021 22:58

kamska pisze:
wt cze 01, 2021 22:30


Jakbyś jeszcze rzucił okiem na tego Passka- https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 588b858901
Fajnie się prezentuje ale cena też z kosmosu 3 latek za 105tyś i wcale nie mały przebieg, słaby silnik i bez Lane Assist, radaru, martwego poma etc.
Przebieg mały jak na poleasingowca, mój Tiguan jako 2latek miał 117 tys km., silnik z kagańcem, praktycznie to samo co 177 hp., oczywiście z SCR. I znowu to samo - lane assist mam ale nie korzystam bo mnie wq...a, martwe pole mam ale wg mnie to gadżet przynajmniej dla mnie, nie potrzebuje go ale to Ty decydujesz nie ja
kamska pisze:
wt cze 01, 2021 22:30


Otwierasz panorame, okna i po przejechaniu kilkusetmetrów jest OK,
Przy powyżej +30 nigdy nie jest OK, tylko z klimą będzie OK



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: kamska » wt cze 01, 2021 23:19

doggie pisze:
wt cze 01, 2021 22:58
kamska pisze:
wt cze 01, 2021 22:30


Jakbyś jeszcze rzucił okiem na tego Passka- https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 588b858901
Fajnie się prezentuje ale cena też z kosmosu 3 latek za 105tyś i wcale nie mały przebieg, słaby silnik i bez Lane Assist, radaru, martwego poma etc.
Przebieg mały jak na poleasingowca, mój Tiguan jako 2latek miał 117 tys km., silnik z kagańcem, praktycznie to samo co 177 hp., oczywiście z SCR. I znowu to samo - lane assist mam ale nie korzystam bo mnie wq...a, martwe pole mam ale wg mnie to gadżet przynajmniej dla mnie, nie potrzebuje go ale to Ty decydujesz nie ja
Krajowy poleasingowy, więc nie ma reguły, 1 rejestracja luty 2019r wiec jest użytkowany od 28miesiecy to daje 36tyś km/rocznie to jednak trochę jeździł.
Ten silnik można zrobić programem na 190PS?dobrze zrozumiałem? nie różnią się budową 0d 150ps? 240PS ma bi-turbo 190zapewne nie ma? Dziś rozmawiałem ze znajomym, ma SuperB w kombi 190PS w DSG i zapierdziela jak wściekły 230km/h na autostradzie.

Co do Skody, to najsensowniejsza w moim przypadku wydaje się O4 ponieważ to auto nowej generacji z 2020r a Passek końcówka 2014, Tiguan końcówka 2016r., dziś są to poliftowe modele oczekujące na nowy ( 2023r).
A O4 fakt najbardziej przypomina mojego Golfa ale i wyróżnia się nowoczesnością a poniżej jest wypasiona( patrz wnętrze- obszczycie deski i wybierak). Cena zaporowa niestety, a ubogie wersje nie wchodzą w grę.

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-oct ... 33d153fc95



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tiguan R-Line

Post autor: doggie » śr cze 02, 2021 06:46

Tyle to ja do pracy jeżdżę swoim prywatnym autem więc nadal uważam, że 36 tys rocznie to normalny przebieg, ani niski, ani wysoki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości