Golf mk3 2.8 vr6

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
maciej19931
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 02, 2020 12:52
Kontakt:

Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: maciej19931 » czw sty 02, 2020 14:17

Witam serdecznie.

Jak w temacie. Chcialbym kupić golfa mk3 2.8 vr6.

Jest kilka ofert na niemieckich stronach, ale bardzo duża rozbieżność jeśli o cenę.

Stąd moje pytanie. Czy jest sens dac mniej więcej
20 000zl za taka wersję. Zależy mi głównie na tym, aby był w oryginalnym stanie. W miarę niski przebieg i zadbany.

Są tańsze, ale głównie przez to że "zwieśniaczone" i zniszczone.

Podejrzewam że takie auta już nie stanieja i być może jest to odpowiedni moment na zakup takiego auta.

Samochód chciałbym doprowadzić do idealnego stanu i "ustawić w garazu"😁



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: Pastusiak » czw sty 02, 2020 17:15

Powiem tak, szukasz klasyka z nieistniejącymi już dziś silnikami genialnymi VR6...Mało ich jest to i cena wysoka.
Szukasz fabryki 1:1 czy ogólnie zadbanego? Bo tego typu auta, Vr6 czy 1,8T rzadko po tylu latach da się znaleźć taki który jest fabryczny, tzn fotele, rączki, wnętrze wszystko jak z Wolfsburga.
Tu masz ciekawą ofertę i niezła cena, ale nie wiem czy to np nie jest swap z 2,0 GTI na Vr6
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... -216-17516

A za ile chcesz kupić to już Twoja sprawa,takie auto jest warte tyle ile jest wstanie dać kupujący.

No ale skoro Civici V z B16A silnikami potrafią kosztować ponad 15 tys zł, to tutaj podobnie.

Najlepiej obejrzeć kilka tańszych i droższych i wyciągnąć wnioski.

A że tak zapytam dlaczego Niemcy? nasz rodzimy rynek odpada?
np.
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... llery-open



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1501
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: kwadrat » czw sty 02, 2020 18:22

Chłop szuka oryginału, po czym dostaje to: :kac:
Pastusiak pisze:
czw sty 02, 2020 17:15
Tu masz ciekawą ofertę i niezła cena, ale nie wiem czy to np nie jest swap z 2,0 GTI na Vr6
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... -216-17516
Z dwojga złego lepsze to niż Leon :helm:
Pastusiak pisze:
czw sty 02, 2020 17:15
No ale skoro Civici V z B16A silnikami potrafią kosztować ponad 15 tys zł, to tutaj podobnie.
Bez zastanowienia wybrałbym golfa
Pastusiak pisze:
czw sty 02, 2020 17:15
A że tak zapytam dlaczego Niemcy? nasz rodzimy rynek odpada?
np.
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... llery-open
Jakis dziwny trochę ten golf. Da się na pewno w tej cenie znaleźc cos lepszego.

W PL wizę na chwilę obecną nic ciekawego


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: Pastusiak » czw sty 02, 2020 19:03

kwadrat pisze:
czw sty 02, 2020 18:22
Z dwojga złego lepsze to niż Leon :helm:
Jaki Leon?? :shock:
kwadrat pisze:
czw sty 02, 2020 18:22
Jakis dziwny trochę ten golf. Da się na pewno w tej cenie znaleźc cos lepszego.
To pokaż taką ofertę bo na razie bawisz się w "teoretyka - internautę", który nic sensownego nie potrafi napisać, skoro jak sam przyznałeś "chłop szuka.." to mu znajdź...



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1501
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: kwadrat » czw sty 02, 2020 23:46

Taki Leon, którego swego czasu często proponowałes jako "auto zastępcze". Teraz za to proponujesz ulepa komus kto wyraźnie napisał, że ulepa nie szuka. Widac, że nie jestes "teoretykiem internetowym" i potrafisz "praktycznie doradzic".
Pastusiak pisze:
czw sty 02, 2020 19:03
To pokaż taką ofertę bo na razie bawisz się w "teoretyka - internautę", który nic sensownego nie potrafi napisać, skoro jak sam przyznałeś "chłop szuka.." to mu znajdź...
Na prawdę nie chce mi się z tobą dyskutowac. Po pierwsze "chłop" szuka nie ja. Jak ja będę szukał, to sobie znajdę, a was się poradzę.
Nigdzie też nie napisał, że musi kupic pierwsze lepsze auto, np.takie jakie zaproponowałes. A pewnie dlatego zastanawia się nad szukaniem w Niemczech, bo jest to rynek z reguły bardziej zadbanych egzemplarzy-większe prawdopodobieństwo, że kupi auto oryginalne.
Z mojej strony koniec dyskusji.
P.S. Czytaj z zrozumieniem.


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: Pastusiak » pt sty 03, 2020 02:22

Kwadrat czy mi się wydaje? Czy jeszcze Cię po Sylwestrze trzyma? :banghead:
Tak Leon nie jest taki cudowny jak Twój golf mk2 30letni z poziom bezpieczeństwa Fiata CC, ale to każdy wie, natomiast albo pomagasz autorowi albo nie..nie rozumiem po co się odzywasz? Skąd wiesz w jakim stanie jest auto? szklana kula, czy fusy z porannej kawy? Byłeś go oglądać? w którym miejscu to jest ulep wg Ciebie?

Już Ci pisałem zamiast się bezsensu mądrzyć to pokaż jakieś cudownego, idealne auto z salonu w postaci mk3 VR6, autor pojedzie i kupi, bo przecież Ty poleciłeś jako znawca i właściciel 30-letniego Golfa to na pewno będzie super!
Nie wiem po co ta dyskusja, zamiast pomóc autorowi to mu ewidentnie przeszkadzasz...



maciej19931
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 02, 2020 12:52
Kontakt:

Re: Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: maciej19931 » pt sty 03, 2020 07:00

Pastusiak pisze:
czw sty 02, 2020 17:15
Powiem tak, szukasz klasyka z nieistniejącymi już dziś silnikami genialnymi VR6...Mało ich jest to i cena wysoka.
Szukasz fabryki 1:1 czy ogólnie zadbanego? Bo tego typu auta, Vr6 czy 1,8T rzadko po tylu latach da się znaleźć taki który jest fabryczny, tzn fotele, rączki, wnętrze wszystko jak z Wolfsburga.
Tu masz ciekawą ofertę i niezła cena, ale nie wiem czy to np nie jest swap z 2,0 GTI na Vr6
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... -216-17516

A za ile chcesz kupić to już Twoja sprawa,takie auto jest warte tyle ile jest wstanie dać kupujący.

No ale skoro Civici V z B16A silnikami potrafią kosztować ponad 15 tys zł, to tutaj podobnie.

Najlepiej obejrzeć kilka tańszych i droższych i wyciągnąć wnioski.

A że tak zapytam dlaczego Niemcy? nasz rodzimy rynek odpada?
np.
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... llery-open

Dziś jadę obejrzeć tego czarnego golfika. Zobaczymy jak faktycznie wygląda.

Wiecie może na co szczególnie zwrócić uwagę?
Może jakieś bolączki występowały?



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: Pastusiak » pt sty 03, 2020 15:05

Przede wszystkim sprawdź czy coś nie wycieka, silniki całkiem spoko ale po latach może coś się pocić a uszczelnienie to nie taka prosta sprawa w takim VR6, do tego zapłon czy nie przerywa (cewki/świece), czy płynnie przyspiesza czy ma moc, układ napędowy, sprzegło.
Czy się nie przegrzewa, po solidnym butowaniu, oraz typowe rzeczy dla takich aut dość starych czyli podłoga, zawieszenie itd. no ale to chyba wiesz.

No i dość ważna rzecz hamownia + kompresja, żeby sie nie okazało że autko cudo, zadbane a motor trup. (zważywszy że większość to ma w rzeczywistości z 400-500 nalatane)


A co do tego czarnego wydaje się być spoko - warto podpytać albo może będzie wiadomo od razu czy był serwisowany w ASO W Komornikach pod P-niem? albo kupiony tam? - to było tłumaczyło skąd w tablicy w tej ramce reklama ASO/salonu VW.



maciej19931
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 02, 2020 12:52
Kontakt:

Re: Golf mk3 2.8 vr6

Post autor: maciej19931 » pt sty 03, 2020 19:39

Pastusiak pisze:
pt sty 03, 2020 15:05
Przede wszystkim sprawdź czy coś nie wycieka, silniki całkiem spoko ale po latach może coś się pocić a uszczelnienie to nie taka prosta sprawa w takim VR6, do tego zapłon czy nie przerywa (cewki/świece), czy płynnie przyspiesza czy ma moc, układ napędowy, sprzegło.
Czy się nie przegrzewa, po solidnym butowaniu, oraz typowe rzeczy dla takich aut dość starych czyli podłoga, zawieszenie itd. no ale to chyba wiesz.

No i dość ważna rzecz hamownia + kompresja, żeby sie nie okazało że autko cudo, zadbane a motor trup. (zważywszy że większość to ma w rzeczywistości z 400-500 nalatane)


A co do tego czarnego wydaje się być spoko - warto podpytać albo może będzie wiadomo od razu czy był serwisowany w ASO W Komornikach pod P-niem? albo kupiony tam? - to było tłumaczyło skąd w tablicy w tej ramce reklama ASO/salonu VW.

Jak się okazało, auto sprzedaje mój wuja😅😅

Auto stało w 2014 po sprowadzeniu, w tym salonie przez pół roku jako auto pokazowe. Jest filmik na yt jak pieszcza tego golfa i ustawiają to w salonie. Zostało tam zaobserwowane całe podwozie, wymienione uszczelki, zawiasy w drzwiach itp.
Później poszedł w ręce mojego wuja. Miał go 5 lat.
100% oryginał. 140 tysi przebiegu. I mega zadbany.
3 komplety alufelg oryginalnych. 2x15" i 1x16". Na wszystkich nowe opony. 2xlato I zima.

Wziąłem go, bo nic lepszego nie znajdę 😅



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości