Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: kamska » śr gru 25, 2019 22:29

Witam,

Znalazlem bardzo ladnego Gofla w unikatowym kolorze- fiolet. Przebieg mi pasuje, wyposażenie, koła a cena bardzo atrakcyjna.
Zdjęcia są dość dobre, auto podobno bezywpadkowe.
Czy widzicie jakie mankamenty? ja doszukałem się jednego.

Poproszę, wszelka krytyka mile widziana.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... =288732406

pozdrawiam

k



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: dreyfus » śr gru 25, 2019 23:51

Męczy mnie już ta zmiana auta, to już 3-cie podejscie będzie.Jak teraz nie kupię, to odpuszczam...


Ciebie męczy?😁 Jakoś odpuścić nie umiesz mam wrażenie że Ty szukasz czegoś czego znaleźć się nie da...



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: kamska » czw gru 26, 2019 00:21

dreyfus pisze:
śr gru 25, 2019 23:51
Męczy mnie już ta zmiana auta, to już 3-cie podejscie będzie.Jak teraz nie kupię, to odpuszczam...


Ciebie męczy?😁 Jakoś odpuścić nie umiesz mam wrażenie że Ty szukasz czegoś czego znaleźć się nie da...
A coś odnośnie auta? coś wniesiesz do tematu?

PS dział "chce kupic auto" jaki ma cel? bo sam już nie wiem.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: dreyfus » czw gru 26, 2019 02:02

kamska pisze:
czw gru 26, 2019 00:21
A coś odnośnie auta? coś wniesiesz do tematu?
PS dział "chce kupic auto" jaki ma cel? bo sam już nie wiem.
A ma to sens? Coś wnosić? jak widać po poprzednich tematach nie bardzo, podkreśliłem już dość tłusto dział dla ludzi którzy chcą kupić auto, Ty raczej należysz do ludzi którzy lubią "fandzolić głupoty" bo na pewno nie kupić auto...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: doggie » czw gru 26, 2019 08:46

Ten golf jak golf, o czym tu mówić, przebieg i wyposażenie szału nie robią ale i tragedii nie ma i tyle a może aż tyle. Fotele trochę "rozwesela" ta krata bo tak zwykłe stołki są beznadziejne. Jak dla mnie auto dyskwalifikuje brak xenonu, LED, manualna skrzynia 5 bieg..

Poza tym jeśli Tobie się podoba i odpowiada wyposażenie, silnik i cała reszta, to co stoi na przeszkodzie żeby go kupić?



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: dreyfus » czw gru 26, 2019 08:58

doggie pisze:
czw gru 26, 2019 08:46
Poza tym jeśli Tobie się podoba i odpowiada wyposażenie, silnik i cała reszta, to co stoi na przeszkodzie żeby go kupić?
doggie to samo co we wcześniejszych tematach, sztuka dla sztuki a nie chęć zakupu auta....



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: kamska » czw gru 26, 2019 11:34

doggie pisze:
czw gru 26, 2019 08:46
Ten golf jak golf, o czym tu mówić, przebieg i wyposażenie szału nie robią ale i tragedii nie ma i tyle a może aż tyle. Fotele trochę "rozwesela" ta krata bo tak zwykłe stołki są beznadziejne. Jak dla mnie auto dyskwalifikuje brak xenonu, LED, manualna skrzynia 5 bieg..

Poza tym jeśli Tobie się podoba i odpowiada wyposażenie, silnik i cała reszta, to co stoi na przeszkodzie żeby go kupić?

wygląda bardzo czysto, felgi nie porysowane a opony wygladaja na nowe i ponoć bezwypadkowy- będzię mierzone. Kolor jest super, fakt brak xenon trochę lipa, założe białe zarówki i będzie jakoś świecic.
Z mankamentów dopatrzyłem się chyba kierownica została podmalowana- ukryto wytarcie, spróbuje na to urwać coś z ceny.

PS w pierwszej kolejności oglądam Golfa czarnego CUP, ten Krypto to alternatywa 140km dalej. Nie ukrywam,że cena bardzo kusząca, planuje zarezerwować CUP i mimo wszystko pojechać do Krypto aczkolwiek jak zobacze te wszystkie pano bajery,to pewnie wymiekne :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: doggie » czw gru 26, 2019 11:58

Gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma to wybrałbym oczywiście wersję CUP pomimo wyższej ceny, lepsze wyposażenie niweluje tę różnicę, dolicz xenon, dolicz panoramę i kilka innych rzeczy. Nie wiem czy zauważyłeś ale CUP ma kolorowy wyświetlacz MFD 3D a ten jak go nazywasz Krypto ma monochromatyczny

Podobno w 1.6 TDI często przy przebiegach 160-180 tys km niestety siadają wtryskiwacze CR, nie że ja tego doświadczyłem tylko powtarzam słowa kolegi, który prowadzi warsztat



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: dreyfus » czw gru 26, 2019 12:12

doggie pisze:
czw gru 26, 2019 11:58
Gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma to wybrałbym oczywiście wersję CUP
Chcesz się założyć że jej nie kupi?😁



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: doggie » czw gru 26, 2019 12:23

Może nas zaskoczy



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: dreyfus » czw gru 26, 2019 12:36

Czekam z niecierpliwością raczej na kolejny temat czy te auto się może akurat nadaje i co na jego temat sądzimy 😇



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: kamska » czw gru 26, 2019 12:41

Urlop jest, pinonszki są wymienione ,bede na miejscu w niedziele wieczorem, w sobote dokonam rezerwacji do poniedziałku, więc teoretycznie tylko jutro ktoś moze go kupić- mnie uprzedzić zwłaszcze, ze robie duża reklame.
Ale to forum ledwo zyje wiec niezbyt duzo potencjalnych kupców tu zagląda. Golf stoi już kilka tygodni...

Coś kupi, bez nowego auta nie wrcam dodomu ;)



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: dreyfus » czw gru 26, 2019 13:41

kamska pisze:
czw gru 26, 2019 12:41
Coś kupi, bez nowego auta nie wrcam dodomu ;)
😁



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Golf VII 1.6 TDI Kryptongrau Metallic

Post autor: kamska » czw sty 02, 2020 00:04

KUPIŁ, KUPIŁ :)))

Cierpliwość popłaca, to był 3-ci wypad za Odrę, prawie rok czasu...Podziękowania serdeczne dla "doggi" ( nie wiem jak masz na imię).
Co do zakupu, to ani sekundy zawahania- tak szybko nigdy nie kupiłem samochodu, gdy wsiadłem to wiedziałem, że kupie ( wielki pozytywny szok).
Zrobiłem po placu 2km, udało się podładować aku i rozgrzać maszyne, pomierzyłem grubość lakieru i myk do handlowca walczyć z kwitami. VW w stanie salonowym technicznie i wnętrze jak nowe, fotele, kierownica jak wyciagnięta dopiero z kartonika, lakier nosi drobne ślady użytkowania delikatne ryski ( czerń wiec widać) natomiast felgi idealne, zadnych otarć. Długo bym mógł się rozpisywać, a czasu niewiele.... zatem z ważniejszych rzeczy:
- silnika bardzo ekonomiczny i daje rade przy kapciach 225, natomiast skrzynia 5cio biegowa jest bardzo długa- ciężko było się przestawić z 6stki.
-Motor trzeba krecić powyżej 2tyś, to ładnie się zbiera, brak NM względem 2.0 obrotami wyzszymi można niwelować. Mało pali i jest cichszy niż PD.
- wyposażenie rozwala, powoli ogarynam, miłe zaskoczenie czego się nie spodziewałęm- system bezkluczykowy i wyświetlacz 3D nawigacja w zegarach i lektorka gadajaca ulice po PL.
- Panorama najbardziej wszystkich urzekła, bardzo wygodne fotele po 800km w ogole nic nie czuje ( w Skodzie tyłek bolał).
- Xenon i doświetlanie zakretów, doświetlanie drogi do auta/domu i swiatełka w chowanych lusterkach, a także ledy we wnętrzy i sterowanie cała kabina z poziomu kierowcy.

Podsumowując ze smutkiem stwierdzam, że GOLF rozwala OCTAVIE jakościwo, jest wygodniejsz i lepiej wykończony ( mój płynie po przejezdzie kolejowym, dziurach, nie wydaje żadnych dzwięków, kompletnie żadnych...).

Wróciłem po ok 10latach, poprzednio miałem MKIV 2002r 1.9TDI, powiem tyle- przepaść...:)











Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości