Touran

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

HJones95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 02, 2019 12:53
Kontakt:

Touran

Post autor: HJones95 » pn gru 02, 2019 13:00

Jakie są Wasze doświadczenia z touranem? Warto kupić? Polecacie? Są zgrabne, a zarazem pojemne. Myślę, że takie auto idealnie sprawdzi się dla żony, która jeździ tylko do przedszkola/szkoły i po zakupy. Co sądzicie?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Touran

Post autor: doggie » pn gru 02, 2019 14:06

Touran to szerokie pojęcie, budżet, model, silnik?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » pn gru 02, 2019 14:20

Mam dwa. 1t2i1t3. Oba w TDI. Polecam. Przesiadłem się z golfa i Sharana.

Doogie dogadujesz się tam z gulaszem bo tu wysłać ci PW nie mogę?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Touran

Post autor: doggie » pn gru 02, 2019 14:57

wesol pisze:
pn gru 02, 2019 14:20

Doogie dogadujesz się tam z gulaszem bo tu wysłać ci PW nie mogę?
Gulasz? Szkoda słów, ma klapki na uszach i oczach, niereformowalny przypadek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » pn gru 02, 2019 18:35

Heh dobre to.
Polecam tourany. Zależy kto w którą wersję celuje ale 1t1 troszkę wykonanie maślane bo coś jak w golfie 5. Ładniejszy już 1t2 czyli lift. Silniki też zależy jakie ale troszkę brakuje kilku jednostek sprawdzonych. Benzyna to nieszczęsny 1.4 tsi albo 1.6 fsi. W miarę udany to 1.6 MPI ale słaby bo 102 konie i minimalny moment obrotowy. 2.0 to niestety CNG. W dieslach to tak: 1.9 TDI z mocą 100 i 105 koni. Troszkę mało ale jakoś się kręcą. 2.0 TDI to fajny jest BMM bo to rozwiercony 1.9 TDI i ma 140 koni. Reszta to na suemensach i boschu ale 16 zaworowe i mają różne dolegliwości. 1.9 też miały swe bolączki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Touran

Post autor: kwadrat » pt gru 06, 2019 00:04

Do takiej jazdy Touran to trochę przerost formy nad treścią. Ale jeżeli już to tylko 1.6 benzyna do takiej jazdy


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Touran

Post autor: dreyfus » pt gru 06, 2019 01:04

wesol pisze:
pn gru 02, 2019 14:20
wysłać ci PW nie mogę?
Mam podobnie chciałem kulturalnie odpowiedź wysłać i się nie da...
kwadrat pisze:
pt gru 06, 2019 00:04
Do takiej jazdy Touran to trochę przerost formy nad treścią. Ale jeżeli już to tylko 1.6 benzyna do takiej jazdy
a co tu jest czym przerośnięte? 😃 do wożenia dzieci i na zakupy złe auto? I ropniak też się nie nadaje? Po jakiemu...



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Touran

Post autor: kwadrat » pt gru 06, 2019 23:49

kwadrat pisze:
pt gru 06, 2019 00:04
Do takiej jazdy Touran to trochę przerost formy nad treścią. Ale jeżeli już to tylko 1.6 benzyna do takiej jazdy
a co tu jest czym przerośnięte? 😃 do wożenia dzieci i na zakupy złe auto? I ropniak też się nie nadaje? Po jakiemu...
[/quote]
W sensie, że w miejskich warunkach wożenie także powietrza, nie mówiąc o parkowaniu. Może trochę przesadziłem, bo Touran to nie Sharan.
Ropniak się nie nadaje, ponieważ nie jest stworzony do "jeżdżenia po bułki do sklepu"


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Touran

Post autor: dreyfus » sob gru 07, 2019 00:25

kwadrat pisze:
pt gru 06, 2019 23:49
Ropniak się nie nadaje, ponieważ nie jest stworzony do "jeżdżenia po bułki do sklepu"
Oczywiście że nie po to by wsiąść zajechać na koniec ulicy i wysiadać ale już do jazdy po mieście niekoniecznie... Odpalasz i robisz 20 km w jeździe miejskiej, da radę to wytrzymać? 🙂



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » sob gru 07, 2019 07:50

Ciekawe to co mówicie bo ja mam dwa tourany jak już pisałem i do roboty mam od 8 lat 7 km. Żona jeździ tylko rozwożąc dzieci do przedszkola i żłobka jeszcze bliżej ma. Oba TDI i patrzcie mają się bardzo dobrze. Ja uważam że benzyna na krótkie dystansy jest nienadajaca. I podpieram to tym że mam tytuł inżyniera technik motoryzacji. Ja uważam że silnik benzynowy niedogrzany to tłoki jajowate i przepuszczają oliwę, świece zimne to zarastają syfem, wypadania zapłonów itd. diesel ma o tyle lepiej że tego tak nie ma. TDI ma dogrzewacz webasto więc silnik się szybko nagrzewa. Ja tam osobiście uważam że taka benzyna smigajaca na odcinkach 5-10 km to też szybko dorznieta będzie. To że silnik się kręci to nic nie oznacza bo to wolnossaku taki 1.6 MPI. Nawet nie będzie czuć jak po latach z 10 koni ucieknie. Zresztą ten silnik ma 102 koni niby ale przy 6000 Ob i chyba jako nowy tyle nie wypluł na hamowni a po 10 latach to już całkiem. 102 koni nie jedzie wcale a TDI nawet 90 konny to jakiś tam lekki wigor.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Touran

Post autor: dreyfus » sob gru 07, 2019 09:11

Ty to zaś przesadzasz inżynierze w drugą stronę... Pomiędzy wami dwoma to można albo wręcz trzeba złoty środek znaleźć xD



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Touran

Post autor: kwadrat » ndz gru 08, 2019 22:04

Jak już się tak chwalimy, to też jestem inżynierem, co prawda nie motoryzacji, ale za to mam benzynę zamiast krwi:) I wiem, że silnik w takim trybie co chwilę gaszony, odpalany, jazda po mieście dostaje dużo bardziej po tyłku. Teraz moim głównym dupowozem jest TDI i staram się używać go świadomie - "po bułki do sklepu" idę na nogach. Taki 1.6 MPI jest silnikiem dużo prostszym, bez osprzętu, a do tego z tego co mi wiadomo, benzyna ma wyższą temperaturę spalania. Pomijam już kwestie ekologiczne.


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » pn gru 09, 2019 00:12

tak wiadomo ze lepiej jak sie jezdzi podrazu po 50 km czy 100 km trasy. Ale powiem wam ze codziennie rano jezdze po pol chleba i 6 bułek z samego rana jednym touranem. potem zona wiezie dziecko do żlobka i na miasto na zakupy. Ja drugim touranem jade do pracy i mam w jedna strone 7 km. Jakos mi od tylu lat nic nie wybuchlo i nie narzekam ze mi tdiki sie psuja czy cos. Dla mnie to mit z tym ze jezdze malo to musze brac benzynowe auto. Kidys dawno temu mialem benzynowca i do pracy mialem jeszcze blizej bo 2 km i tyle co pokrecilem sie po miescie czy wtedy do dziewczyny jechalem tez ze 2 km i pokrecilismy sie tu czy tam to zrobilem wiecej kilometrow. I tak zrobilem rekord na wydechu w tym autku bo wymienilem tlumik koncowy i rozsypal sie po 9 miesiacach. Smialem sie ze niby alumuniowany byl a tylko tyle wytrzymal. A dospawac juz nie bylo do czego w tym tlimiku. Ciekawe bo w dieslu ori tlumik potrafi wytrzymac lekko 10 lat na nawet sporo wiecej. Mi w benzynowcu wytrzymal tlumik ori tylko 4.5 roku bo auto kupilem 3 letnie i niestety tylko tyle dalo rade jazdy na malych dystansach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Touran

Post autor: Pastusiak » pn gru 09, 2019 00:22

A takie pytanie jak często robisz sprzęgło z kołem dwumasowym albo ile wytrzymuje akumulator w tych Touranach?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości