Touran

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » pn gru 09, 2019 01:11

Nie mam dwumasy w obu touranach. Aku w BLS wymieniałem jakieś 3-4 lata temu, zaraz po zakupie. W drugim CAYC teraz wymieniałem Aku bo miał już 8-9 lat(od nowości).


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Touran

Post autor: riccardoa » pn gru 09, 2019 16:15

Pastusiak pisze:
pn gru 09, 2019 00:22
A takie pytanie jak często robisz sprzęgło z kołem dwumasowym albo ile wytrzymuje akumulator w tych Touranach?
A co to ma do rzeczy?Zależy jak kto używa samochodu.Passata B5 mam 9 lat,głównie jeździ nim żona do pracy około 11km w jedną stronę ,czasami jakiś dłuższy wyjazd około 1000 km, zrobione około 200 tys i nic nie robione ze sprzęgłem i dwumasą. Co prawda tarczę już pewnie trzeba będzie niedługo wymienić,bo sprzęgło dość wysoko bierze,ale z dwumasy nie ma żadnych niepokojących objawów.Nie wiem kiedy wcześniej coś było z nim robione.Akumulator to w tej chwili loteria.Bywa ,że renomowanych firm nawet okresu gwarancji nie są w stanie przetrwać.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » pn gru 09, 2019 18:24

Agm są dość mocne jeśli chodzi o ich czas życia. Mój miał jeszcze start stop ale kolega ma taki sam nawet nieco starszy i Aku ma jeszcze ori czyli już 9 lat ma aku. Owszem czasem szybko się kończą ale to też wina ludzi. Kupują Aku do karetki pogotowia i myślą że wytrzyma 8 lat.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Touran

Post autor: Pastusiak » pn gru 09, 2019 21:09

riccardoa pisze:
pn gru 09, 2019 16:15
A co to ma do rzeczy?Zależy jak kto używa samochodu.Passata B5 mam 9 lat,głównie jeździ nim żona do pracy około 11km w jedną stronę ,czasami jakiś dłuższy wyjazd około 1000 km, zrobione około 200 tys i nic nie robione ze sprzęgłem i dwumasą. Co prawda tarczę już pewnie trzeba będzie niedługo wymienić,bo sprzęgło dość wysoko bierze,ale z dwumasy nie ma żadnych niepokojących objawów.Nie wiem kiedy wcześniej coś było z nim robione.Akumulator to w tej chwili loteria.Bywa ,że renomowanych firm nawet okresu gwarancji nie są w stanie przetrwać.
No niestety ma dużo do rzeczy, dwumas nie cierpi ciągłego ruszania na pół-sprzęgle jedynka, dwójka i tak w kółko, poza tym uważasz że bez różnicy czy jeździsz głównie w trasie czy ciągle katujesz układ napędowy ciągłym ruszaniem z miejsca, światła, korki?
A co do akumulatora, diesel szczególnie zimą jest bardzo wymagający co do energii, akumulatory dziś są takie że często przy montażu ze sklepu już tego co na naklejce nie uświadczysz, jeżdżąc po mieście na krótkim odcinku masz bilans ujemny, o ile prosta benzyna może jeszcze zakręcić to z dieslem może być problem jak będą niskie temperatury a parametry aku już grubo poniżej tych co deklaruje producent.

Ja mam Scirocco 2,0 TDI 140 - wymieniłem w sierpniu aku i jest ok, kuzyn ma Golfa VI 2,0 TDI 110@ 180, kupił zimą 2017 a już po dłuższym postoju spadek napięcia jest taki że wyskakują mu przy rozruchu kontrolki ABS/ESP czyli siada aku - 2 letnia Centra 64 Ah, czyli powoli początek końca akumulatora. Dopiero jak pojechał w trasę to na razie nie widać tego spadku i jest lepiej.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » pn gru 09, 2019 23:39

Jak ma bilans ujemny to czy benzyna czy diesel to wykończy każdy aku. 64 Ah do diesla to troszkę mało. Może ma upływność duża i to mu zabija akumulator. Kolego nie ma nic do tego co mówisz bo jak pisałem umnie auta mało też jeżdżą i patrz Varta blue 74 Ah jest z 2015 i jeszcze żyje w touranie bls. To mity co opowiadasz.
Co do dwumasy to pomysł co ja zabija czy jazda na jedynce czy może jednak na 5 lub 6? Pamiętaj że na jedynce to możesz nawet śmigać na obrotach i 1300 obr a na 6 biegu to jazda na obrotach 2400 już jest dla dwumasy szkodliwa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Touran

Post autor: doggie » pn gru 09, 2019 23:46

Każdy układ przeniesienia napędu źle toleruje jazdę na półlsprzęgle i bez znaczenia czy to jest DKZ czy JKZ
wesol pisze:
pn gru 09, 2019 23:39
To mity co opowiadasz.
:popcorn:



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Touran

Post autor: dreyfus » pn gru 09, 2019 23:52

doggie pisze:
pn gru 09, 2019 23:46
wesol pisze:
pn gru 09, 2019 23:39
To mity co opowiadasz.
:popcorn:
Jakoś tak standardowo...



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Touran

Post autor: Pastusiak » wt gru 10, 2019 01:27

wesol pisze:
pn gru 09, 2019 23:39
Jak ma bilans ujemny to czy benzyna czy diesel to wykończy każdy aku. 64 Ah do diesla to troszkę mało. Może ma upływność duża i to mu zabija akumulator. Kolego nie ma nic do tego co mówisz bo jak pisałem umnie auta mało też jeżdżą i patrz Varta blue 74 Ah jest z 2015 i jeszcze żyje w touranie bls. To mity co opowiadasz.
No tak tylko różnica jest taka że nawet 2,0 turbo PB odpalisz na aku od Seicento 40 Ah, zrób to samo nawet przy 1,6 TDI powodzenia, szczególnie jak będzie -10..
Dlatego właśnie do diesla są dedykowane mocne akumulatory 70 Ah w górę które kosztuja tyle co 2 sztuki do benzyny i byle zajechany aku i guzik nie odpalisz.

A co do dwumasu, zajechany dwumas i jego wymiana wraz z kompletem sprzęgła to troszkę inne koszty niż zwykły zestaw, komplet do 1,9 tdi typu Luk w sieci to zdaje się koszty ok 1300 zł + /robocizna./ W sklepie zapewne jeszcze drożej.
Więc takie porównania bezsensu że każde sprzęgło można zabić, każdą gumę mozna zajechać, każdy akumulator można zniszczyć, tylko koszty to jest istota sprawy. 74 Ah aku to co innego niż 50 Ah.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Touran

Post autor: doggie » wt gru 10, 2019 07:57

Jak się kupuje zajeżdżonego trupa to trzeba się liczyć z wymianą koła dwumasowego, to przecież żadna filozofia. Druga sprawa jeśli ktoś chce jeździć klekotem to musi mieć mocniejsze Aku, to też żadna filozofia, więc po co filozofować i udawać jakim to się jest mądrym.
Pastusiak pisze:
pn gru 09, 2019 21:09
Ja mam Scirocco 2,0 TDI 140 -
Po co takie goowno w postaci klekota kupiłeś? Przecież aku jest drogie, dwumas jest drogi



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » wt gru 10, 2019 11:47

I benzynki też już mają akumulatory z pojemnością około 70 Ah. Tak naprawdę to diesel fajnie by było jakby miał jeszcze większy Aku ale teraz miejsca nawet nie robią na taki aku powiedzmy 90- 100 Ah. Z tym odpalaniem w zimę itd to ja nie wiem czy benzyna ma łatwiej. Mi tam nigdy żaden diesel nie robił problemu. Jeszcze niedawno miałem trzy auta to miałem taki zdechniete akumulator i tak ledwo ledwo prawie odbijając wałem kręciłem tym moim starym sharanem. Kręcił jakbym korbą korbowal ale odpalał. Touran ten 1.6 TDI to pali na widok kluczyka wręcz. Pisałem chyba gdzieś że zapodalem teraz nowy Aku bo tamten jeszcze odpalał ale napięcie przy odpalaniu spadało do 8.4 volta. I mi się nic ABS nie zaświecił.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Touran

Post autor: Pastusiak » wt gru 10, 2019 12:04

doggie pisze:
wt gru 10, 2019 07:57
Po co takie goowno w postaci klekota kupiłeś? Przecież aku jest drogie, dwumas jest drogi
Tak aku jest drogie i dwumas też i turbo trzeba regenerować a szybko padnie jak nie ma dobrego smarowania tylko na smalcu jeździ gdzie silnik non stop nie rozgrzany itd dlatego nie katuje diesla w korkach w mieście, przez co wiem po co mam diesla i stanowczo nie zgadzam się że nadaje się do miasta.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Touran

Post autor: wesol » wt gru 10, 2019 20:09

Jak można katować w korku w mieście jakikolwiek silnik bo ja czegoś nie kumam. Silnik ma obciążenie w 100% jak jedziesz top speed czyli zapięty ostatni bieg insandal w podłodze. Wtedy masz maksymalne podlanie paliwem, maksymalne doładowanie a siła oporu powietrza równoważy się z mocą silnika.

Olej jak olej. Ja do swoich pd lałem też czasami i olej 15w40 mobila bo taki też miałem z pracy i silniki miały się dobrze. Jak będziesz lał olej dobrej firmy nie wiem milers motyl czy jaki Valvoline i syntetyk jaki to może być tylko jeszcze lepiej. Ważne by olej wymieniać w miarę często tak co 12-15 tys km. Tyle w temacie. Akumulator to tak jak opony trzeba kupić i te raz na 5 czy 7 lat to nie ma tragedii. Dobry Aku 55Ah to koszt jakieś 200-250 zł a dobry 70 Ah to koszt 300-350 zł. Bez przesady ale do maka jak jadę to czasem się wyda z 80 zł i więcej więc tyle co różnica na akumulatorze. Dwumas jest i w dieslu i w benzynach. Dziś nie ma reguły i pada czasem i po 200 tys i czasem 100 tys i jest już rozklekotany. Ja mam osobiście w obu jednomasy i sobie chwalę. Jest cicho i nic nie drga. W razie co to wyślę docisk czy tarcze do radzika to odnowi i będzie to kwota jakieś 10-20% nowego dwumasu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Touran

Post autor: doggie » czw gru 12, 2019 16:43

wesol pisze:
wt gru 10, 2019 20:09


Olej jak olej. Ja do swoich pd lałem też czasami i olej 15w40 mobila bo taki też miałem z pracy i silniki miały się dobrze.
mówiły ci? :hmm:
A tak na poważnie to kilka interwałów nic wielkiego nie poczyni ale na dłuższą metę mam nadzieję że wiesz, że to głupi pomysł, raczej jestem tego pewny bo chyba nie twierdzisz że olej o konsystencji masła miodu i towotu też jest dobry, jak twierdzi pewien user na pewnym forum :hmm:



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Touran

Post autor: dreyfus » czw gru 12, 2019 17:14

wesol pisze:
sob gru 07, 2019 07:50
mam tytuł inżyniera technik motoryzacji.
wesol pisze:
wt gru 10, 2019 20:09

Olej jak olej.
Ja do swoich pd lałem też czasami i olej 15w40 mobila bo taki też miałem z pracy
Jakie czasy takie inżyniery :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości