Golf VI GTD

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf VI GTD

Post autor: Pastusiak » pt wrz 27, 2019 22:41

A taki Leoś FR 184 konie?
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... 54aa83fdca

oczywiście link przykładowy- nie jest z PL salonu ale ładnie koleś opisuje wszystko i rzekomo kupił go z DE z przebiegiem 23 tys - 3 lata temu, lekko uderzonego
Jak dla mnie taki Leon dużo lepsza opcja niż stary już jakby nie patrzeć technologicznie Golf VI, bazujący na mk5 2003r.


albo tutaj ale wersja 150 KM
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... ffd38a6d64



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf VI GTD

Post autor: kwadrat » pt wrz 27, 2019 23:36

Kolega Pastusiak jak zwykle musi zaproponować Leona. Jak dla mnie bez urazy, ale lepiej wygląda mkVI niż ten leon (chociaż ten drugi fajny), do tego ma na pewno lepsze wnętrze, a nie plastik fantastik. No i kasa 40 tys zł a 50 tys zł to też jest różnica.

Autor tematu idzie w dobrą stronę, sam jakbym miał szukać auta w tej kasie na pewno brałbym pod uwagę GTD MKVI. Na pewno lepsze niż zwykłe 2.0 TDI, a juz na pewno od Octavi. Pieniążki które chcesz przeznaczyć, pozwalają na szukanie fajnego egzemplarza. Trochę cierpliwości i coś sensownego się trafi, a jak nie to rozważyłbym wybranie się na zachód


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf VI GTD

Post autor: Pastusiak » sob wrz 28, 2019 00:07

Kolego Kwadrat, co to znaczy jak zwykle proponować Leona, ile razy w ostatnim tygodniu komuś Leona proponowałem? :foch:

Poza tym każdy ma inne podejście ale płacenie 42 tys za auto technologicznie sprzed 17 lat, mające zaraz 9 lat (klasy kompakt) to trzeba się zastanowić czy warto.
Co do wnętrza, trzeszczące plastiki u kuzyna w mk6, oraz czasem u mnie w Scirocco 2,0 TDI nie nazwałbym NA PEWNO lepszymi, Arteon, Audi A6..te może mają lepsze. Mowa jest o zwykłym Golfie, aucie kompaktowym a nie premium klasie średniej.
Dla mnie to wygląda tak jeśli chodzi o wnętrze:
Golf mk6<Leon III< Golf mk7

Każdy robi jak uważa, Leon jest młodszy, bazuje na Golfie VII i wygląda bardziej "charakternie", a poleciłem go dlatego że autor bierze pod uwagę też siostrę Octavię, więc i Leon (szczególnie że to trójka) jako baaardzo bliski brat Golfa, przy czym bardziej kojarzony ze sportem się tutaj nadaje.



Pappy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 22:00

Re: Golf VI GTD

Post autor: Pappy » sob wrz 28, 2019 08:10

To że konstrukcja ma ileś tam lat w ogóle mnie nie obchodzi, to nie ma żadnego znaczenia, najfajniejszy w mojej opinii jest golf GTD i zaden Leon z pakietem FR mu nie dorównuje, więcej - nawet zwykły golf 7 jest mniej ciekawy. Muszę po prostu czekać i szukać tylko nie wiem na ile mi starczy cierpliwości i czasu. Poza tym czy dostałbym Leona z pakietem FR 2.0 TDI 184 konie za 40 tys?



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VI GTD

Post autor: dreyfus » sob wrz 28, 2019 08:32

Pappy pisze:
sob wrz 28, 2019 08:10
. Poza tym czy dostałbym Leona z pakietem FR 2.0 TDI 184 konie za 40 tys?
Wyznacznikiem "fajności" auta ma być w końcu jego cena czy jak wygląda i w jakim jest stanie?



Pappy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 22:00

Re: Golf VI GTD

Post autor: Pappy » sob wrz 28, 2019 10:15

Wszystko ma znaczenie, pytanie było pytaniem retorycznym, ja jestem zainteresowany zakupem Golfa 6 GTD



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf VI GTD

Post autor: kwadrat » pn wrz 30, 2019 00:37

Kolego Pastusiak nie wyciągam wniosków na zasadzie "dwóch dni", od dwóch dni też tutaj nie jestem. Przeważnie doradzasz jako alternatywę dla golfa albo leona albo A3. Nie mam nic przeciwko, tylko wygląda to tak, jakbys z góry był ukierunkowany na wybijanie ludziom z głowy ich założeń, na rzecz swoich często niestety dosyc nietrafionych. Przykład wyżej, gdzie gosc pisze, że chce auto X, bo fajne itp. a Ty mu proponujesz auto Y w dodatku droższe o 10k


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Pappy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 22:00

Re: Golf VI GTD

Post autor: Pappy » pn wrz 30, 2019 15:21

Już zdecydowałem, że będę kupował GTD z Niemiec, mój znajomy mieszka tam i znalazł u siebie w mieście pasujący mi egzemplarz od pierwszego właściciela, nie uczestniczył nigdy w żadnej kolizji, ma 225 tys km, pół roku temu miał serwis olejowy silnika i DSG a tymczasem dziękuję wszystkim za udział w dyskusji

Ps. Trochę żal że na tym forum nie można podziękować przez kliknięcie łapki w górę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości