Audi a4 b7 1.8T do oceny

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: kostek007 » śr sie 28, 2019 08:38

Witam, wiem, że nie golf ale liczę na Waszą pomoc :)
Wstepnie zainteresowało mnie to audi. Gadałem z gościem niby ori przebieg, malowane było: tylne prawe drzwi oraz tylny zderzak bez żadnej szpachli. Ogólnie samochód według jego oceny jest bezwypadkowy. Na potwierdzenie przebiegu i malowania ma do wglądu dokumenty od dealera z Francji. Co o tym sądzicie? Mam +/- 350km w 1 stronę. Przy kupnie oczywiście zaprasza na pełne sprawdzenie samochodu tj. czujnik lakieru, stacja diagnostyczna itd. itp.
Ogólnie mam dystans do tego audi bo raz kawałek drogi jest i cena dość spora jak na to co reprezentuje.

Może ktoś mieszka niedaleko tego komisu i mógłby rzucić okiem ? :)

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-u ... C8At4.html



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » śr sie 28, 2019 10:57

kostek007 pisze:
śr sie 28, 2019 08:38
Ogólnie samochód według jego oceny jest bezwypadkowy.
Nie, no to spoko, jak handlarz tak mówi to można brać w ciemno zwłaszcza z Francji.

bez żadnej szpachli
Ćwiarę wstawiają tak, że nie znajdziesz szpachli. Inna sprawa to to, że auta z wymienioną ćwiarą też może być dobre, kwestia technologii i jakości naprawy, u handlarzy zawsze mam co do tego wątpliwości.

Ciekawe jak mocno musiało mu się opłacać że z Francji go targał. Jeśli handlarz sam przyznaje że było malowane to i to, to pomnóż to razy 2 albo 3. Ponadto ma awaryjną tzn pękającą głowicę BFB.

Ja ostatnio zwiedziłem Polskę z kolegą w poszukiwaniu golfa 6, większość to właśnie takie "igiełki" a sprzedawcy to "rasowi dilerzy" po wieloletniej praktyce i z doświadczeniem, jak tu wcisnąć kit lub spławić wścibskiego klienta. Skończyło się na krajowym egzemplarzu bo zza granicy wszystkie mniej lub bardziej trefne były

Nie żebym z góry skreślał to auto, ale nigdy nie jest tak kolorowo, jak "diler" to stara się wykreować
! UWAGA ! NIE JESTEŚMY KOMISEM
JESTEŚMY BEZPOŚREDNIM IMPORTEREM SAMOCHODÓW Z NIEMIEC , BELGI , HOLANDII i SZWECJI
Uwielbiam takie zapisy



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Sander » śr sie 28, 2019 12:04

doggie pisze:
śr sie 28, 2019 10:57

Ćwiarę wstawiają tak, że nie znajdziesz szpachli. Inna sprawa to to, że auta z wymienioną ćwiarą też może być dobre, kwestia technologii i jakości naprawy, u handlarzy zawsze mam co do tego wątpliwości.

Ciekawe jak mocno musiało mu się opłacać że z Francji go targał. Jeśli handlarz sam przyznaje że było malowane to i to, to pomnóż to razy 2 albo 3. Ponadto ma awaryjną tzn pękającą głowicę BFB.

Ja ostatnio zwiedziłem Polskę z kolegą w poszukiwaniu golfa 6, większość to właśnie takie "igiełki" a sprzedawcy to "rasowi dilerzy" po wieloletniej praktyce i z doświadczeniem, jak tu wcisnąć kit lub spławić wścibskiego klienta. Skończyło się na krajowym egzemplarzu bo zza granicy wszystkie mniej lub bardziej trefne były

Nie żebym z góry skreślał to auto, ale nigdy nie jest tak kolorowo, jak "diler" to stara się wykreować
Też chciałem napisać, żeby sobie pomnożyć to co sprzedawca mówi przez tel., ale kolega mnie tutaj ubiegł :-)

Ja autorowi postu poradzę od serca, że nie warto taki kawał jechać za autem...



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: kostek007 » czw sie 29, 2019 08:02

Czyli co odpuścic sobie ? :)
Tzn jakby zszedł z ceny np 2/3tys to bym może sie skusił... ale wlasnie nie chce zrobic 700km na marne...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » czw sie 29, 2019 08:31

kostek007 pisze:
czw sie 29, 2019 08:02
nie chce zrobic 700km na marne...
Przeważnie niestety tak jest, na miejscu niestety zawód gdyż miało być kolorowo a jest jak zwykle, ja bym szukał auta w promieniu 100-150 km ale decyzja należy do ciebie, jeśli w okolicy nic nie ma to musisz ryzykować



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: wesol » czw sie 29, 2019 10:14

Ogłoszenie nieatualne. Generalnie to też skłaniam się by po auto nie jechać tak daleko. Tak do 150 km no może 200 jeśli droga dobra. Na miejscu nie będzie za dużo czasu na oglądanie jak coś. Fajnie by bylo tam w okolicy odwiedzić tunera to za 100-150 zł auto shamowac i zlogowac. To niedużo kasy a wiele powie sam tuner i wykres. Ewentualnie ktoś obeznany z vcds to na drodze publicznej też mozna sprawdzić.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: kostek007 » czw sie 29, 2019 13:22

Nieaktualne bo data ważności sie skonczyla... Wczoraj czy dzis ponowil ogloszenie
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-u ... CrtyV.html ;)
Wszystko fajnie tylko jest jeden problem ze to nie jest golf czy passat ze co drugi dom to stoi vw :) Tych audikow z takim silnikiem jest bardzo malo a ludzie wołają sporp kasy. Dla przykladu mam do niego 50pare km ale nie wywale 32tys za 13letnie auto... A wnetrze tak naprawde bylo klepane od 2001roku...
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-a4-b ... AZPhP.html. Ogolnie duzo ludzi sobie ceni za ten model z tym silnikiem. Kombi(1.8T) jak i dizle sa zdecydowanie tansze z tym drugim rozumiem bo 2.0 to szit, ale z tym pierwszym nie...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » czw sie 29, 2019 13:41

Wolę inne auto niż za Audi produkowane od 18 lat dać tyle kasy, auto które wcale nie jest mistrzem w swojej klasie

Szczerze? Za 32 tys zł wolałbym taką krajową Lagunę w benzynie https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... CmJvE.html
a najlepiej wersję GT

albo Laguna za 25 tys zł z forum Laguna Klub Polska https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... 9278c41b15



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Sander » czw sie 29, 2019 17:47

doggie pisze:
czw sie 29, 2019 13:41
Wolę inne auto niż za Audi produkowane od 18 lat dać tyle kasy, auto które wcale nie jest mistrzem w swojej klasie

Szczerze? Za 32 tys zł wolałbym taką krajową Lagunę w benzynie https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... CmJvE.html
a najlepiej wersję GT

albo Laguna za 25 tys zł z forum Laguna Klub Polska https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... 9278c41b15
Ja ostatnio sporo jeździłem Megane 3 DCI i jestem zaskoczony na plus, ponieważ to mój pierwszy kontakt z francuskim pojazdem.
Wydaje mi się, że modele z koncernu VAG sprzed ok. 10 lat to niezłe dziadostwo. Korozja, gówniane silniki itd.
Też bym nie dał za tak stare A4 tyle kasy, bo nie wiem co ma w sobie szczególnego motor 1.8T, ani to w takim aucie nie ma dobrej dynamiki, a i spalanie też ma to spore...



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: luckyboy » czw sie 29, 2019 19:48

Ja za 14.000 kupiłem 308sw z 2012r 1.6hdi 92KM 269tkm - polski salon, poflotowy, bezwypadkowy, malowany tylko prawy tylny błotnik bez szpachli. Wszystko porobione (nowe sprzęgło, hamulce, skraplacz klimatyzacji, rozrząd, regenerowany FAP, pełen zbiornik Eloys), także wymieniłem tylko olej przy 270tkm aby mieć równy interwał oraz akumulator, bo był fabryczny i miał dość.

W ten oto sposób kupiłem sobie diesla które wszyscy omijają za grosze i jeżdżę zadowolony. W porównaniu do A4 mam full miejsca w samochodzie.

Nie miałem w myśli przepłacać za starą benzynę i wykładać na starcie 3000 na montaż LPG.
Jestem kupę kasy do przodu...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: wesol » czw sie 29, 2019 21:51

Poczekaj poczekaj. Nie chce mi się opowiadać ze szczegółami bo umnie w pracy mają jeszcze 307 sw 1.6 HDi i 208 1.6 HDi to jak sprzedali 208 to się cieszyli jak nigdy. Ile problemów przez rok przeszli to głową boli. Auta kupione w de w tym samym miejscu ASO. 307 jeszcze się trzyma ale też parę lat jedzone było przez koleżankę z checkiem. Auta niby sprawne kupowali o nawet po woreczku z tym płynem dostali.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » czw sie 29, 2019 21:55

Kiedyś wspominałem, że z kolegą z ASO Peugeota w Szczecinie kupowaliśmy 308 1.6 HDI FAP 92hp z 2012 roku, jakieś 4 lata temu z przeniegiem coś około 90kkm, do dziś auto poza wymianą końcówek drążków kierowniczych sprawuje się BEZAWARYJNIE! Filtry, olej, rozrząd, klocki, poza tym nic



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: dreyfus » pt sie 30, 2019 01:47

doggie pisze:
czw sie 29, 2019 13:41
Wolę inne auto niż za Audi produkowane od 18 lat dać tyle kasy, auto które wcale nie jest mistrzem w swojej klasie

Szczerze? Za 32 tys zł wolałbym taką krajową Lagunę w benzynie https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... CmJvE.html
a najlepiej wersję GT

albo Laguna za 25 tys zł z forum Laguna Klub Polska https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... 9278c41b15
Silnik 2.0 140 sheet z nissana... M4m płytkowa regulacja zaworów nie polecam są w Renaultach zwłaszcza tych starszych lepsiejsze silniki... Współpraca z nissanem nic dobrego Renault nie przyniosła...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pt sie 30, 2019 08:33

Temat nie o egzemplarzu z tego linku, podałem to tylko jako pierwszy lepszy przykład bez wnikania w szczegóły. Poza tym na płytkowej regulacji też da się użytkować auto, to nie jest jakaś wielka przeszkoda do LPG



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości