Audi a4 b7 1.8T do oceny

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: kostek007 » pn wrz 23, 2019 21:07

herbu pisze:
pn wrz 23, 2019 15:09
Marcin, jeździłeś nim, albo jakimś wcześniej, czy skończyło się na oglądaniu? Pytam, bo jestem ciekaw Twoich odczuć, co do dynamiki - czy byłeś usatysfakcjonowany, czy wręcz inaczej? Tak pytam, bo lata temu szukałem A6 1.8t, obejrzałem kilkanaście sztuk i byłem mocno zawieziony. Ostatnio jeździłem Passatem B5 fl z tym silnikiem przez kilka dni i też rozczarowanie. Może za dużo się spodziewałem, a może trafiłem na same trupy...
Oczywiście ze jechalem, to jest dla mnie podstawa ale z drugiej strony wiadomo duzo nie moge tez powiedziec jak przejechalem hmm 3km ;) W kazdym razie jechalem po dziurach nic nie bylo slychac w zawieszeniu, biegi plynnie wchodzily silnik bez problemu wkrecal sie na obroty i mozna by powiedzieć ze w momencie np jak mu deplem na 2 biegu to mialem po chwili 100km/h :) Wiec tutaj ma ogolnie plus. Wiesz co ja mam tez jakies tam wymagania co do auta w takiej kasie. Odrzucilem te auto na ta chwile bo licze ze kupie cos lepszego.
A pare miesiecy temu tez ogladalem a4 b7 1.8T niedaleko mnie i nim jechalem, podobne mialem odczucia tylko tamten byl zajechany z wygladu. Osprzet mial ok.
Powiem Ci tak, ogolnie umiem rozróżnić czy auto jedzie czy zamula bo jechalem z tym silnikiem audi a3 jak i golfem 4.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pn wrz 23, 2019 21:23

kostek007 pisze:
pn wrz 23, 2019 21:07
jechalem po dziurach nic nie bylo slychac w zawieszeniu,
A4 ma dobrze wyciszone wnętrze i ciężko po tak krótkiej jeździe stwierdzić czy są luzy na wahaczach, musiałbyć na kanał albo podnośnik wjechać albo szarpaki, nawet gdyby były luzy to przecież nie tragedia



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: dreyfus » pn wrz 23, 2019 21:26

kostek007 pisze:
pn wrz 23, 2019 21:07
Wiesz co ja mam tez jakies tam wymagania co do auta w takiej kasie.
Ty tak na poważnie? A cóż to za "taka kasa" jest? :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pn wrz 23, 2019 21:41

może miało być "w klasie"? :)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: herbu » pn wrz 23, 2019 21:53

dreyfus pisze:
pn wrz 23, 2019 21:26
kostek007 pisze:
pn wrz 23, 2019 21:07
Wiesz co ja mam tez jakies tam wymagania co do auta w takiej kasie.
Ty tak na poważnie? A cóż to za "taka kasa" jest? :)
Dla jednego nic, dla innego kupą forsy. Ja również miałbym spore wymagania kupując auto za taką cenę. Ba, nigdy bym za taką cenę nie kupił auta, dla mnie max jaki wydałbym na auto, to 15 tys. Dla mnie to tylko środek transportu, nie mam wymagań poza tym by było pewne i tanie w eksploatacji, w miarę pojemne. Akurat obecne spełnia wszystkie moje wymogi z naddatkiem, więc jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii I :rotfl:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pn wrz 23, 2019 22:07

Jeden kupuje za 15 inny za 150 tys, to tak jak z telewizorem, jeden musi mieć 8K 60 cali a innemu wystarczy LCD 32 całe



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Pastusiak » pn wrz 23, 2019 22:13

herbu pisze:
pn wrz 23, 2019 21:53
Ba, nigdy bym za taką cenę nie kupił auta, dla mnie max jaki wydałbym na auto, to 15 tys. Dla mnie to tylko środek transportu, nie mam wymagań poza tym by było pewne i tanie w eksploatacji, w miarę pojemne. Akurat obecne spełnia wszystkie moje wymogi z naddatkiem, więc jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii I :rotfl:
za 15 tys niestety ale Audi A4 B7 z 1,8T sie nie kupi, także pozostaje co najwyżej generacja B6, za 15 można mieć fajną Octavie mk1 RS, fajne autko.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » pn wrz 23, 2019 22:18

herbu pisze:
pn wrz 23, 2019 21:53


, nie mam wymagań poza tym by było pewne i tanie w eksploatacji, w miarę pojemne. Akurat obecne spełnia wszystkie moje wymogi z naddatkiem, więc jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii I :rotfl:
@herbu wszystkie twoje wymagania na pewno spełniłoby takie auto tylko 15 trochę mało :) https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c ... Cwvbe.html

@kostek007 będziesz wytrwały to na pewno coś znajdziesz
Forumowe często są dość drogie https://a4-klub.pl/topic/451853-audi-a4 ... ull-opcja/

ten tańszy S-line zew i wew. https://a4-klub.pl/topic/451450-audi-a4 ... C4%99trzy/



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: herbu » wt wrz 24, 2019 07:27

doggie pisze:
pn wrz 23, 2019 22:18
herbu pisze:
pn wrz 23, 2019 21:53


, nie mam wymagań poza tym by było pewne i tanie w eksploatacji, w miarę pojemne. Akurat obecne spełnia wszystkie moje wymogi z naddatkiem, więc jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii I :rotfl:
@herbu wszystkie twoje wymagania na pewno spełniłoby takie auto tylko 15 trochę mało :) https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c ... Cwvbe.html
Ja nie szukam - ja mam takie, które mi w zupełności wystarcza i nie chcę innego. Skoda, bezawaryjnie, zwiedziła ze mną całą Europę, pojawiła się w Skandynawii, a nawet odwiedziła Azję (co prawda tylko na kilka dni, ale zawszę). I zawsze wracała bez najmniejszej awarii. Dlatego nie potrzeba mi nic innego, mam nawet wrażenie, że tak dobrego i wytrzymałego auta już nie znajdę, dlatego będę nią jeździł do jej końca (albo mojego, bo patrząc na to jak jeździ, to nie jest pewne co szybciej nastąpi :hmm: )
Wracając do tematu - kolega szuka i zdecydował się na A4B7 1.8T. Takie mu się wymarzyło, takie mu się podoba, więc trzeba pomóc. Nie chce innego (może poza Astrą), więc trzeba to uszanować. Problemem jest ilość aut z tym silnikiem w ogłoszeniach - praktycznie jest to kilkanaście sztuk na całą Polskę. Czyli nie bardzo jest z czego wybierać :( Tym bardziej, jak weźmiemy pod uwagę auta w rozsądnej odległości, to już praktycznie nie zostaje nic :( Coś takiego jedynie zauważyłem: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-a ... C4mtY.html?
Ale to też od handlarza, świeżo sprowadzone, więc wiadomo jak to może wyglądać.
Astra... Cóż - sytuacja wygląda podobnie jak a Audi. W promieniu 100 km od Śląska aut z silnikiem 1.4T praktycznie nie ma, a dokładniej nie ma nic wartego uwagi.
Jednym słowem - ale żeś se wybrał... :panna:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: kostek007 » wt wrz 24, 2019 07:45

dreyfus pisze:
pn wrz 23, 2019 21:26
kostek007 pisze:
pn wrz 23, 2019 21:07
Wiesz co ja mam tez jakies tam wymagania co do auta w takiej kasie.
Ty tak na poważnie? A cóż to za "taka kasa" jest? :)
Nie wie z czego tu sie smiac. Wywalic 25k za golasa? Chcialbys auto ktore dasz prawie 30k ( bo jeszcze gaz musze zalozyc) i chcialbys korby w drzwiach? Bo takie tez sie pojawiaja w rynku, nie mowie ze ten akurat niebieski to ma...
Tak mam WYMANIA co do auta, bo dla mnie to duzo a szczegolnie na audi patrzac na rocznik tego samochodu.
Wiec jak masz pisac takie posty to prosilbym abys sobie odpuscil i nie zasmiecal watku.
doggie pisze:
pn wrz 23, 2019 22:18
herbu pisze:
pn wrz 23, 2019 21:53


, nie mam wymagań poza tym by było pewne i tanie w eksploatacji, w miarę pojemne. Akurat obecne spełnia wszystkie moje wymogi z naddatkiem, więc jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii I :rotfl:
@herbu wszystkie twoje wymagania na pewno spełniłoby takie auto tylko 15 trochę mało :) https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c ... Cwvbe.html

@kostek007 będziesz wytrwały to na pewno coś znajdziesz
Forumowe często są dość drogie https://a4-klub.pl/topic/451853-audi-a4 ... ull-opcja/

ten tańszy S-line zew i wew. https://a4-klub.pl/topic/451450-audi-a4 ... C4%99trzy/
Dzieki ale szukam tylko sedan. Jeden z forum audi mi proponowal jego auto bodajze za 26tys bardzo fajne z 1.8T w slinie ale byl to avant i niestety ale musialem odpuscic bo szukam tylko sedan. A tak to bym pewnie sie cieszyl juz nowym nabytkiem jakby mial to w sedanie. Bo naprawdę na zdjęciach ladne :)



A co powiecie o tym?

https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b7-1- ... BzGY6.html
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Fakt kierownica troche wytarta ale moze to jest faktycznie ori przebieg, ale czekam na wiadomosc aby podal mi dane do sprawdzenia.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: herbu » wt wrz 24, 2019 11:41

kostek007 pisze:
wt wrz 24, 2019 07:45
dreyfus pisze:
pn wrz 23, 2019 21:26
kostek007 pisze:
pn wrz 23, 2019 21:07
Wiesz co ja mam tez jakies tam wymagania co do auta w takiej kasie.
Ty tak na poważnie? A cóż to za "taka kasa" jest? :)
Nie wie z czego tu sie smiac. Wywalic 25k za golasa? Chcialbys auto ktore dasz prawie 30k ( bo jeszcze gaz musze zalozyc) i chcialbys korby w drzwiach? Bo takie tez sie pojawiaja w rynku, nie mowie ze ten akurat niebieski to ma...
Tak mam WYMANIA co do auta, bo dla mnie to duzo a szczegolnie na audi patrzac na rocznik tego samochodu.
Wiec jak masz pisac takie posty to prosilbym abys sobie odpuscil i nie zasmiecal watku.
doggie pisze:
pn wrz 23, 2019 22:18
herbu pisze:
pn wrz 23, 2019 21:53


, nie mam wymagań poza tym by było pewne i tanie w eksploatacji, w miarę pojemne. Akurat obecne spełnia wszystkie moje wymogi z naddatkiem, więc jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii I :rotfl:
@herbu wszystkie twoje wymagania na pewno spełniłoby takie auto tylko 15 trochę mało :) https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c ... Cwvbe.html

@kostek007 będziesz wytrwały to na pewno coś znajdziesz
Forumowe często są dość drogie https://a4-klub.pl/topic/451853-audi-a4 ... ull-opcja/

ten tańszy S-line zew i wew. https://a4-klub.pl/topic/451450-audi-a4 ... C4%99trzy/
Dzieki ale szukam tylko sedan. Jeden z forum audi mi proponowal jego auto bodajze za 26tys bardzo fajne z 1.8T w slinie ale byl to avant i niestety ale musialem odpuscic bo szukam tylko sedan. A tak to bym pewnie sie cieszyl juz nowym nabytkiem jakby mial to w sedanie. Bo naprawdę na zdjęciach ladne :)



A co powiecie o tym?

https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b7-1- ... BzGY6.html
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Fakt kierownica troche wytarta ale moze to jest faktycznie ori przebieg, ale czekam na wiadomosc aby podal mi dane do sprawdzenia.
No ten wygląda rozsądnie. Ale to tylko zdjęcia. Chyba nie jest od handlarza, więc to jakiś plus. Przebieg? Oczywiście może być prawdziwy, bo wychodzi nieco ponad 10 tys km rocznie, więc jest to możliwe, ale trochę mało prawdopodobne, szczególnie jeśli auto jest sprowadzone. Podstawa to oględziny, miernik lakieru, komputer no i jazda. Najlepiej taka dłuższa, nie kilometr czy dwa. Co do kierownicy - dużo zależy od użytkownika. U mojego ojca w Octavii po 100 tys km wygląda dużo gorzej niż u mnie po 300 tys. U mnie wygląda mniej więcej jak ta z tego Audi, ale to też o niczym nie świadczy. Trochę daleko stoi, ale cena dość atrakcyjna. Kwestia czy nie bez powodu.
Choć i cena nie musi o niczym świadczyć. Sam obecnie sprzedaje Corsę D. Auto z polskiego salonu, w idealnym stanie technicznym, bezwypadkowe. Ceny w ogłoszeniach takich sztuk wahają się od 16 do 23 tys zł. Wystawiłem za 19 z racji skromnego wyposażenia - zero odzewu. Za 18 podobnie. Za 17500 ktoś tam dzwonił, ale nikt nie przyjechał. Obecnie jest za 16900 i dalej zainteresowanie nikłe. Była jedną osoba, oglądała, podobał się ale cenę zaproponowała śmieszną. Cena jest już jedna z najniższych, a auto naprawdę jest super. Może powinienem podnieść na 20 i czekać? Tyle, że czekam już ponad miesiąc, a chce sprzedać, nie sprzedawać. I na moim przypadku widać, że cena nie musi być wyznacznikiem jakości. Choć jak to piszę, to myślę, że muszę tą cenę jednak podnieść :hmm:
Co do Audi - wypytaj o wszystko, powiedz, że chcesz sprawdzić czujnikiem, podpiąć kompa, że na serwis chcesz zabrać. Nieraz po takich deklaracjach ludzie nagle przypominają sobie ciekawostki z przeszłości :rotfl:
Jak nie ma nic przeciwko, to już jakiś plus. No chyba że jest to wyrachowany handlarz, który powie Ci wszystko co chcesz usłyszeć, byle tylko byś przyjechał...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » wt wrz 24, 2019 12:08

kostek007 pisze:
wt wrz 24, 2019 07:45


A co powiecie o tym?

/......./

Fakt kierownica troche wytarta ale moze to jest faktycznie ori przebieg, ale czekam na wiadomosc aby podal mi dane do sprawdzenia.
Sprawdź VIN, żeby nie było, że był na jakiejś tam wizycie serisowej i coś tam w historii jest, pytanie czy wszystko jest od A do Z i czegoś nie brakuje. Oczywiście auto w takim wieku nie musi mieć pełnej historii ale skoro zapewnia że jest to trzeba to sprawdzić. Znam przypadki że auta były z Włoch czy z Francji, były sprowadzone do Niemiec, serwis ASO na dolanie płynu albo wymianę oleju, wbity przebieg i potem do Polski.

Wg mnie przebieg mało wiarygodny ale nie przesądzam. Ile lat ma w posiadaniu to auto, z jakim przebiegiem i skąd go kupił?

kolor beznadziejny, dziadkowy :satan: ale to oczywiście kwestia gustu

Zaznaczam, że ten wydruk z kodami wyposażenia pochodzi z ETKA po rozkodowaniu a nie z ASO Audi
Dla przykłądu w swojej ETKA mam kody swojego dawnego Audi A3
Obrazek



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: Pastusiak » wt wrz 24, 2019 23:05

Patrzenie na przebieg to głupota, to Audi ma 14 lat a nie 4 i nie jest z PL salonu, nie ma to sensu, trzeba zrobić logi dynamiczne, pojechać na hamownię, sprawdzić może kompresję itd do tego SKP, geometria itd

Wg mnie cudów bym się nie spodziewał bo cena spoko a sporo wyświetleń i jakoś nikt nie wziął, wydaje mi się że coś się mogło być z przodem ale to trzeba zweryfikować na żywo.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Audi a4 b7 1.8T do oceny

Post autor: doggie » śr wrz 25, 2019 08:30

Oczywiście, nieważne że auto jest skręcone z 500 tys na 140 tys km, to nie ma żadnego znaczenia, nie ma jak akceptować skręcanie liczników. Przebieg ma zawsze znaczenie, nigdy nie należy tolerować i akceptować oszustów. Nawet gdyby było w b.dobrym stanie a miałbym wiedzę że jest skręcony to bym go nie kupił, dla zasady, bo oszust to oszust. Przede wszystkim w ogóle takiego auta nie pojechałbym oglądać



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości