Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Kai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 19, 2019 15:00

Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Kai » pn sie 19, 2019 15:07

Cześć cześć,
Jestem na etapie zmiany samochodu, aktualnie poruszam się e46 coupe, jednak się znudziło.
Szukam czegoś innego, głównie poruszam się po mieście (odcinki 7km do pracy).

Stoję przed dylematem pomiędzy mk6 R, a mk7 gti.
Budżet w granicach 65 tys

Po szybkim rozejrzeniu się po aukcjach, jest szansa, że coś kupię za tę kasę (w razie czego mogę coś dołożyć).

Za golfem r jest napęd 4x4 i mocniejszy silnik, 7gti jednak będzie nieco młodsza, z tego co czytałem to już na lepszej płycie.

Środki w obu wyglądają podobnie, w końcu w miarę "topowe" wersje więc jest sporo tego wyposażenia.

Z musu, to skrzynia dsg i 4 drzwi.

Powiem szczerze, że trochę skłaniam się ku R, ale domyślam się, że tak kolorowo nie jest, LC pewnie mocno eksploatuje napęd i skrzynię i raczej rzadko bym tego używał. Oska w gti po sofcie pewnie będzie miała problem z trakcją dość długo.

Czy ktoś mądrzejszy ode mnie może jakieś krótkie za i przeciw napisać? Pewnie nie ja jaden taki dylemat miałem.

Pozdrawiam :)



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Pastusiak » pn sie 19, 2019 15:42

Jak dla mnie Golf VI R pod każdym względem lepszy do mk7 GTI, zauważ że dzisiaj powstała wersja 2,0 tsi 190, która jest zwykłą odmianą i GTI to już nie jest to co kiedyś bo ktoś ze 190 zrobi soft i ma pewnie te 230 czy nawet 240 a wciąż FWD
Poza tym no właśnie 4x4 nawet dołączane..bez porównania

Ja bym jeszcze pomyślał o S3 8P za 65k to kupisz igłę może nawet salon PL tylko że nieco starsze ale w końcu Audi - premium

Więc jak dla mnie wybór to mk6 "R" lub /S3 8P od pasjonata/



Kai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 19, 2019 15:00

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Kai » pn sie 19, 2019 15:44

Akurat 8p w środku wygląda dla mnie słabo + przod auta też mi się nie widzi, stąd zainteresowanie golfem.

W sieci są 3 czy 4 sztuki z dsg w 4 drzwiach ale jak luźno pytałem o serwis czy wymianę oleju w dsg to na ogół była odpowiedz "skrzynia działa, nic nie wymieniłem

:/

To gti ponoć dbane, sprzedający wydaje się sensowny, nie wiem jak z tą mocą czy to nie za wiele na serię
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... BtmUj.html

A tutaj Rka, której właściciel też jest świadomy i serwisował
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... CmIxs.html
Ostatnio zmieniony pn sie 19, 2019 15:50 przez Kai, łącznie zmieniany 1 raz.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Pastusiak » pn sie 19, 2019 15:49

Czy ja wiem czy taka różnica jest?
Obrazek

Obrazek

Jak wolisz golfa to ok, a co do skrzyni trzeba sprawdzić jak to jeździ, jak redukuje, jak rusza, czy nie ma problemu, nie szarpie itd.
Kai pisze:
pn sie 19, 2019 15:44
To gti ponoć dbane, sprzedający wydaje się sensowny, nie wiem jak z tą mocą czy to nie za wiele na serię
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... BtmUj.html

A tutaj Rka, której właściciel też jest świadomy i serwisował
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... CmIxs.html
Jak dla mnie "R" bez dwóch zdań, tak aprpo to GTI to chyba jakiś handlarz sprzedaje skoro F-vat może wystawić?



Kai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 19, 2019 15:00

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Kai » pn sie 19, 2019 16:03

Gość ma chyba swoje studio detalingowe, tak wywnioskowalem, i może auto na firmę.

Środek s3, ciężko mi to wyjaśnić, golf mi się bardziej podoba, po prostu :D

O Rce myślałem od początku, gti był drugim pomysłem.
Spalania się jakoś mocno nie boję, robię teraz miesięcznie w granicach 300km. I zrezygnowałem ze swojego hobby jakim jest ściganie się motocyklami po torze. Stąd pomysł na auto, które sprawi fun i chyba Rka lepiej się sprawdzi, mimo, że starsza

Pytanie techniczne jeszcze, jak z miejscem w aucie w bagażniku? 7ka urosła względem 6, 6r z racji 4x4 może mieć mniejszy bagażnik?

Jeździłem tylko 7gti ale przyznam szczerze, że nie zerknąłem po bagażniku



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: doggie » pn sie 19, 2019 23:14

@Kai A3 8P miałem kilka lat, uważam że mk6 jest lepiej wykonane i z lepszych materiałów, 8P to wytwór z 2003 roku i jest jednak o jedno "pokolenie" motoryzacyjne starsze od mk6, ja bym brał mk6, niby to mk 5,5 ale materiały lepsze niż w mk5 natomiast stojąc przed wyborem mk6 R vel mk7 GTI to bym brał MK7 lub mk7 z 4Motion
6r z racji 4x4 może mieć mniejszy bagażnik?
Tak, mój Tig z racji 4Motion też ma mniejszy bagażnik od FWD
z tego co czytałem to już na lepszej płycie.
To - kolokwialnie powiem - bujdy na resorach, MQB jest lepsza od PQ35 dla producenta bo z jedną płytą może kombinować mnóstwo ustawień i modeli ale dla szarego Kowalskiego nie ma żadnej różnicy, tu chodzi głównie o cięcie kosztów i oszczędności na etapie produkcji



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Pastusiak » pn sie 19, 2019 23:56

Kai pisze:
pn sie 19, 2019 16:03
Pytanie techniczne jeszcze, jak z miejscem w aucie w bagażniku? 7ka urosła względem 6, 6r z racji 4x4 może mieć mniejszy bagażnik?

Jeździłem tylko 7gti ale przyznam szczerze, że nie zerknąłem po bagażniku
Ale Ty szukasz zabawki z fajną mocą czy wygodne auto na trasy z bagażnikiem? jak to drugie to raczej jakieś S4 Avant (jeśli jakiś "sport"/frajda ma być) a nie kompakty, być może np. siódemka R Variant coś oferuje ale nie ta kasa natomiast 6R jako zwykły hatchback to co innego.



Kai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 19, 2019 15:00

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Kai » wt sie 20, 2019 08:22

Szukam daily, które będzie dawać fun. Jak już kupię nie chciałbym po roku zmieniać, bo jednak do bagażnika wchodzi tylko paczka czipsów :D
Znajomy do Focusa 2 generacji pakuje wózek do dziecka, więc hatchback może być rodzinny :D
O S4 myślałem, ale boję się kosztów utrzymania

Mk7 gti w 4motion mnie nie stać, na varianta też nie, budżet mam ograniczony i chyba za mały na gti z performance packiem (ponoc ta szpera, większe heble to fajna opcja).
Pozostaje szukać zadbanej Rki



Kai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 19, 2019 15:00

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Kai » śr sie 21, 2019 15:25

Sorka za post pod postem ale muszę podbić :D

//https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... BIAP6.html?
tutaj olej w silniku co 15tys, w dsg 2 lata temu byl robiony, haldex nie ruszany. rozrzad jest do wymiany, ktos mi moze powiedziec jaki to jest koszt orientacyjny?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: doggie » śr sie 21, 2019 17:39

Skąd wiesz że olej co 15? Masz historię? Olej w DSG co 60 lub co 3 lata, w Haldex co 3 lata wraz z filtrem. Nie ma nic o pochodzeniu i bezwypadkowosci



Kai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 19, 2019 15:00

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Kai » śr sie 21, 2019 18:14

doggie pisze:
śr sie 21, 2019 17:39
Skąd wiesz że olej co 15? Masz historię? Olej w DSG co 60 lub co 3 lata, w Haldex co 3 lata wraz z filtrem. Nie ma nic o pochodzeniu i bezwypadkowosci
Źle to ująłem - przepraszam.
Po rozmowie ze sprzedawcą mam takie informacje.

U większości pytania o dsg kończyły się odpowiedzią, że "po co". Ten tutaj mówił, że zmieniał i rozrząd do roboty. Po prostu uwierzyłem



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Pastusiak » śr sie 21, 2019 19:42

Jak sie boisz dsg to wybieraj manual, sporo kosztów odejdzie, a co do focusa i tego ze kolega wózek pakuje to tez masz tam mocniejsze opcje w tej kasie np. ST 250 mk3



Kai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 19, 2019 15:00

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: Kai » śr sie 21, 2019 20:21

Pastusiak pisze:
śr sie 21, 2019 19:42
Jak sie boisz dsg to wybieraj manual, sporo kosztów odejdzie, a co do focusa i tego ze kolega wózek pakuje to tez masz tam mocniejsze opcje w tej kasie np. ST 250 mk3
Chcę dsg, wg mnie Rka traci przy manualu.
Foka st mi się nie widzi niestety, a i w tej kasie sporo usa



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Kupno golfa jako daily car z uśmiechem

Post autor: doggie » śr sie 21, 2019 20:48

Kai pisze:
śr sie 21, 2019 18:14


Źle to ująłem - przepraszam.
Po rozmowie ze sprzedawcą mam takie informacje.

U większości pytania o dsg kończyły się odpowiedzią, że "po co". Ten tutaj mówił, że zmieniał i rozrząd do roboty. Po prostu uwierzyłem
Ma na wszystko faktury? Prowadził własną książkę serwisową? Robił sam czy w warsztacie? Solidna dokumentacja jest ważniejsza od słowa honoru obcej osoby



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości