Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

goral09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 02, 2019 18:51

Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: goral09 » ndz cze 02, 2019 19:00

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post na forum, konto specjalnie założone żeby zadać kilka pytań na które albo trudno znaleźć odpowiedź, albo trudno znaleźć JEDNOZNACZNĄ odpowiedź. Przymierzam się do zakupu Golfa VII Alltrack, rocznik 2016/2017 do 2018. Od kilku dni przeglądam materiały dostępne w Internecie i tak zebrało mi się kilka pytań, na które nie udało mi się odpowiedzieć.

1. 2.0 TDI czy 1.8 TSI?
2. Na aukcjach można znaleźć egzemplarze Golfa z silnikami 1.8 TSI o mocy 170KM oraz 184KM. Skąd ta różnica? Czy jeden jest zdecydowanie lepszy od drugiego? Czy któryś omijać?
3. Reflektory Biksenonowe czy LED? Czytałem, że w niektórych autach wymiana LEDów to koszt kilkuset złotych i wizyta w autoryzowanym serwisie. Czy ksenony będą wystarczająco dobre (a może są lepsze/gorsze od LED)?

Dzięki z góry za pomoc :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: doggie » ndz cze 02, 2019 20:16

Mam w Tigu Bi-Xenon i świeci lepiej, takie jest moje zdanie po testach Leonem FR na full LED i Tiguanem Allspace

Czy TSI czy TDI, to zależy od twoich potrzeb i oczekiwań, ja mam 2.0 TDI 184hp z 4Motion i jestem mega zadowolony
Czytałem, że w niektórych autach wymiana LEDów to koszt kilkuset złotych i wizyta w autoryzowanym serwisie
Co masz na myśli pisząc w autoryzowanym serwisie? ASO? O jakie LED pytasz, mijania i drogowe cze dzienne? Czy w ASO jest w ogóle procedura wymiany samych LED? Jeśli dzienne padną to ASO wymienia cały reflektor, jeśli mijania/drogowe to nie wiem



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: dreyfus » ndz cze 02, 2019 21:31

Ad 1 zależy tylko od Ciebie tzn co lubisz i jak użytkujesz auto
Ad2 ten słabszy pewno jest nowszy? Jeżeli tak to może już mieć filtr gpf
Ad3 przejedź się jednym i drugim i oceń co Ci lepiej pasuje, ja mam bi ksenon i nie zamienił bym ich w życiu na ledy...



goral09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 02, 2019 18:51

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: goral09 » ndz cze 02, 2019 22:43

@doggie
Dzięki wielkie za odpowiedź. Uspokoiłeś mnie trochę.
Co masz na myśli pisząc w autoryzowanym serwisie? ASO? O jakie LED pytasz, mijania i drogowe cze dzienne? Czy w ASO jest w ogóle procedura wymiany samych LED? Jeśli dzienne padną to ASO wymienia cały reflektor, jeśli mijania/drogowe to nie wiem
Nie mam nic szczególnego na myśli - czytałem jeden z artykułów nt LED vs Bi-Xenon i to był jeden z komentarzy. Nie było szczegółów.
Czy TSI czy TDI, to zależy od twoich potrzeb i oczekiwań, ja mam 2.0 TDI 184hp z 4Motion i jestem mega zadowolony
To będzie 50/50 miasto/trasa. Nie mam sprecyzowanych potrzeb gdyż to będzie dopiero moje drugie auto, nie róbię dużo kilometrów. Po mieście (Wrocław) często podróżuję komunikacją miejską (bo szybciej; bo drogi są tak tragiczne że szkoda mi niszczyć zawieszenie w aucie) lub taksi (wyjazd na/powrót z imprezy). Dlatego piszę, że pewnie podział 50/50 (może nawet 70/30 na korzyść trasy jeśli chodzi o ilość kilometrów).

@dreyfus
Dzięki za czas :)
Ad 1 zależy tylko od Ciebie tzn co lubisz i jak użytkujesz auto
Tak jak pisałem, nie mam za dużo oczekiwań bo nie mam dużo doświadczenia. Przesiadam się z Laguny 1.9 dci, która jest jeżdżącą kanapą (dość smołowata) i pewnie wszystko będzie miało "efekt wow".
Ad2 ten słabszy pewno jest nowszy? Jeżeli tak to może już mieć filtr gpf
Ciężko mi powiedzieć. Na polskiej Wikipedii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_VII) są oba silniki, 180KM jest wymieniony jako nowszy i jako występujący tylko w wersji Alltrack (czyli rozumiem to tak, że wersja 170KM nie jest w wersji Alltrack) ale z drugiej strony jest ta aukcja: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... c959df0927 gdzie jest Alltrack z USA w wersji 170KM.

Czy ta różnica w mocy wynika z rynku, na który było auto robione? Tzn 170KM na Północną Amerykę a 180KM na Europę?



HubertRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 14, 2019 12:25

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: HubertRK » pt cze 14, 2019 12:34

Witam
To tez mój pierwszy post na tym forum w związku z tym witam wszystkich serdecznie.
Mój golf alltrack 1.8 tsi wg danych ma 179 km wiec jeszcze inaczej niż pisze kolega. Spalanie przy lekko ciężkiej nodze w granicach 10l na 100 kilometrów. Mocy do wyprzedzania bez względu czy to przy 80 czy przy 120 km/h wystarczy. Auto dosyć twardo zawieszone przez to dzielne na zakrętach ale komfort przy dłuższej nierównej drodze jest kiepski.
Jeździłem 184 km dislem i powiem szczerze że wybrał bym ponownie benzynę. Fajniej mruczy :)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: doggie » pt cze 14, 2019 15:00

HubertRK pisze:
pt cze 14, 2019 12:34

Jeździłem 184 km dislem i powiem szczerze że wybrał bym ponownie benzynę. Fajniej mruczy :)
Pozdrawiam
Każdy patrzy przez pryzmat czego innego. Robiąc 30 tys km rocznie ze średnim spalaniem 6 l/100 km robi różnicę i w tym przypadku mruczenie nie ma dla mnie znaczenia



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: dreyfus » pt cze 14, 2019 16:17

doggie pisze:
pt cze 14, 2019 15:00
w tym przypadku mruczenie nie ma dla mnie znaczenia
Ech kolego na szczęście nie każdy motoryzacje traktuje zarobkowo i właśnie tacy ludzie kupują auta dla "mruczenie" Itp itd :pub:



Duzy765
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 08, 2019 23:22

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: Duzy765 » pt cze 14, 2019 17:38

Zawsze można iść w PB + Lpg, poza tym dzisiejsze tsi czy ecoboost już tak nie palą jak stare jakieś konstrukcje, w rodzinie Focus 1,6 eb schodzi spokojnie poniżej 8/100



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: doggie » pt cze 14, 2019 23:47

dreyfus pisze:
pt cze 14, 2019 16:17
nie każdy motoryzacje traktuje zarobkowo
Nie traktuję auta zarobkowo tylko jako środek lokomocji który pozwala mi dojechać do pracy a moja praca nie ma nic wspólnego z transportem czy wykorzystywaniem mojego auta do celów zarobkowych, niestety PKS przestał jeździć 20 lat temu na mojej trasie a PKP mi nie po drodze, takie zadoopie panie kolego

Wydać miesięcznie 600 zł na dojazdy a 1000 robi dla mnie dużą różnicę

Często mam do czynienia z tymi "pasjonatami" lubiącymi mruczenie o którym wspominasz i nie zazdroszczę im ich pasji



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: dreyfus » pt cze 14, 2019 23:59

Hm lepsza taka pasja niż żadna 😉
Nie miałem na myśli że waćpan transportem się zajmujesz jako takim tylko że właśnie km dużo robisz i zwracasz uwagę na rzeczy które ja mogę olać robiąc rocznie połowę tych km co Ty albo nawet i mniej...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: doggie » sob cze 15, 2019 02:20

Też wolałbym robić znacznie mniej km ale co zrobisz jak nic nie zrobisz



HubertRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 14, 2019 12:25

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: HubertRK » sob cze 15, 2019 08:49

doggie pisze:
pt cze 14, 2019 15:00
HubertRK pisze:
pt cze 14, 2019 12:34

Jeździłem 184 km dislem i powiem szczerze że wybrał bym ponownie benzynę. Fajniej mruczy :)
Pozdrawiam
Każdy patrzy przez pryzmat czego innego. Robiąc 30 tys km rocznie ze średnim spalaniem 6 l/100 km robi różnicę i w tym przypadku mruczenie nie ma dla mnie znaczenia
Oczywiście masz rację. Z Twojego punktu widzenia disel był by bardziej ekonomiczny. Do zeszłego roku jeżdziłem LR Discovery z 2.5 silnikiem na ON Paliło ta karoca pomiędzy 11/12 litrów więc dla mnie zejście na 9/10 jest jak by nie licząc bardziej oszczędne :)
A po prawdzie to też robię rocznie coś koło 30k



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: doggie » sob cze 15, 2019 09:05

Nie każdego stać na wykarmienie Discovery, każdy mierzy swoją miarą, mnie nie stać



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf VII Alltrack TDI czy TSI?

Post autor: dreyfus » sob cze 15, 2019 09:43

doggie pisze:
sob cze 15, 2019 09:05
Nie każdego stać na wykarmienie Discovery, każdy mierzy swoją miarą, mnie nie stać
Tylko czy życie polega na oszczędzaniu ciągłym? Ja już w takim wieku jestem że w życiu zaczynam doceniać przyjemności które daje... I naprawdę jazda moją benzyną nawet kosztem kilku stów miesięcznie jest do przeskoczenia bo? Bo jak tym jadę mam fun... a tego nijak nie wycenisz a daje życiu smaczek...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości