Golf IV 2.3 170

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzychu2805
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:31
Lokalizacja: Rz-ów

Golf IV 2.3 170

Post autor: krzychu2805 » śr sty 30, 2019 21:14

Witam.
Panowie, potrzebuję porady. Zastanawiam się nad kupnem drugiego golfa IV z benzynowym silnikiem.
Znalazłem takie ogłoszenie : https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... BsCYy.html
Mógłby ktoś bardziej obeznany ode mnie zerknąć i wypowiedzieć się na jego temat?
Wiem, że cena jest bardzo niska, ale może nie jest to jakiś ulep.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Golf IV 2.3 170

Post autor: herbu » czw sty 31, 2019 07:13

Generalnie nie wygląda źle, jak za taką cenę.
Przedni lewy błotnik było coś robione - lekko inny odcień moim zdaniem (choć jak na kolor srebrny, to i tak jest bardzo dobrze), oraz coś z pasowaniem z maską nie bardzo. Prawy też coś ten kolor lekko inny. Albo z rana mam urojenia :) Ale to pikuś, wszak auto ma swoje lata, a problemy z błotnikami mają już prawie wszystkie mk4, więc nie ma co demonizować. Bardziej nie podoba mi się temperatura silnika - wskazówka wyraźnie wychodzi ponad 90 stopni. Miałem 2 sztuki mk4 i w żadnym, nigdy, wskazówka nie wyszła nawet mm ponad pion, czyli 90 stopni. Nie wiem, może w V5 jest inaczej. Nie podoba mi się również to, że silnik świeżo wymyty - nie uświadczysz zapewne żadnych wycieków, a te w tych silnikach mogą już występować.
Generalnie jak nie masz daleko, to można zaryzykować i obejrzeć, bo wygląda przyzwoicie, ma wystarczające wyposażenie i cieszy oko. Ale w tym aucie najważniejsze jest to, czego z ogłoszenia się nie dowiesz - silnik.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Golf IV 2.3 170

Post autor: mat06 » czw sty 31, 2019 11:48

Na pierwszy rzut oka widać, że sprzedawca jest handlarzem. Pytanie za ile i w jakim stanie kupił tego Golfa, skoro sprzedaje go za taką cenę. Temperatura powinna stać równo na 90 stopniach, więc tutaj coś jest nie tak. Dodatkowo padnięty wyświetlacz FIS, więc też będzie do wymiany. Tak jak pisał kolega wyżej, przyjrzyj się dokładnie silnikowi, bo 2.3 nie słynie zbytnio z bezawaryjności.


Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf IV 2.3 170

Post autor: Pastusiak » czw sty 31, 2019 14:42

Szukaj lepiej 1,8T, brzmi gorzej ale serwis tańszy i bardziej popularna jednostka, co prawda ogłoszenie nieaktualne i nic nie powiem na jego temat, ale 2,3 w kwestii serwisu jest czasem masakryczny, a mało mechaników ma o nim pojęcie.
No i za tanie pieniądze kupowanie takich wersji to strzał w kolano, to będzie skarbonka wg mnie, ceny z księżyca się nie biorą, jak jest dobra sztuka to swoje kosztuje.
No ale ogłoszenie nieaktualne także tyle ode mnie.



Awatar użytkownika
krzychu2805
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:31
Lokalizacja: Rz-ów

Re: Golf IV 2.3 170

Post autor: krzychu2805 » czw sty 31, 2019 19:08

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :pub: Faktycznie już nieaktualne, ale raczej nie ma czego żałować. Chyba jednak będę szukał golfa z silnikiem 1.8T 180 km i oczywiście w całkiem innym budżecie. Temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości