Golf 6 1.6 Tdi Katowice

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf 6 1.6 Tdi Katowice

Post autor: doggie » czw sty 24, 2019 22:20

A ja kupiłem, kupiłem A4 B8 2013 rok z wymytym silnikiem, błyszczy się jak psu jajca
herbu pisze:
czw sty 24, 2019 22:15
nie kupiłbym auta że świeżo wymytym, błyszczącym silnikiem.
Masz do tego prawo tak samo jak ja mam prawo kupić z wymytym silnikiem, moje ostatnie 4 auta z 1 wyjątkiem miały umyte silniki, jeździły z powodzeniem bez awarii. Choćbym chciał to ni w ząb nie da się w moim przypadku przypisać żadnej teorii spiskowej



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Golf 6 1.6 Tdi Katowice

Post autor: dreyfus » czw sty 24, 2019 22:25

I to jeździ? Nie rozwaliło się po 100 km? No niemożliwe a wycieki? :) nie ma reguły przy zakupie samochodu naprawdę...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf 6 1.6 Tdi Katowice

Post autor: doggie » czw sty 24, 2019 22:34

Sprawdzam blachy czujnikiem, robię oględziny podwozia, diagnozuję vcds'em sterowniki, sprawdzam historię, wącham i głaszczę środek, ale to czy silnik jest umyty czy też nie jest dla mnie ostatnią rzeczą, ktora mnie interesuje.

Różne są praktyki sprzedaży auta, w zasadzie każdy handlarz myje silniki żeby zaprezentować w dobrym świetle swój towar. Choć moje A4 jest od osoby prywatnej to silnik był umyty choć dość dawno, wnętrze czyste i pachnące i to lubię


Poza tym dyskusja o dość świeżym golfie kombi a nie 30 letnim zaolejonym, zalepionym goownolitem i zardzewiałym aucie typu Nysa, Żuk czy Syrena, które nawet jak stały to robiły pod siebie

Kombinatorzy są wszędzie, trzeba być zawsze czujnym bez względu na to czy silnik jest umyty czy też nie



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Golf 6 1.6 Tdi Katowice

Post autor: kostek007 » czw mar 28, 2019 22:40

Witam. Odgrzeje stary kotlet... w temacie golf 6 1.6TDi ktory rowniez wchodzi w krąg mojego zainteresowania. Moze mi ktoś napisac jak to wyglada w praktyce ? Jakie koszty użytkowania, napraw, czy jest to dobry silnik, jakie sa najczęstsze usterki itd.? Na ile taki silniczek mozna podkrecic wirusem? Biore tez pod uwage 2.0 tdi 110km mk6 i tu tez chetnie bym poczytal o tym silniczku, czy polecany, jak tutaj wypada serwis, codzienne użytkowanie itd.?
W kręgu zainteresowania jest tez audi a4 b7 1.8T z lpg ale to juz na osobny temat :)
Rocznie gdzies robie 12tys km 80% miasto (niezakorkowane) 20% trasa. Do pracy codzienne mam 12km w jedna strone z tym ze sa to wioski dosc przelotowe zadnych korkow czy cos :)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Golf 6 1.6 Tdi Katowice

Post autor: herbu » pt mar 29, 2019 07:59

kostek007 pisze:
czw mar 28, 2019 22:40
Witam. Odgrzeje stary kotlet... w temacie golf 6 1.6TDi ktory rowniez wchodzi w krąg mojego zainteresowania. Moze mi ktoś napisac jak to wyglada w praktyce ? Jakie koszty użytkowania, napraw, czy jest to dobry silnik, jakie sa najczęstsze usterki itd.? Na ile taki silniczek mozna podkrecic wirusem? Biore tez pod uwage 2.0 tdi 110km mk6 i tu tez chetnie bym poczytal o tym silniczku, czy polecany, jak tutaj wypada serwis, codzienne użytkowanie itd.?
W kręgu zainteresowania jest tez audi a4 b7 1.8T z lpg ale to juz na osobny temat :)
Rocznie gdzies robie 12tys km 80% miasto (niezakorkowane) 20% trasa. Do pracy codzienne mam 12km w jedna strone z tym ze sa to wioski dosc przelotowe zadnych korkow czy cos :)
To ja Ci odpowiem, bo miałem do czynienia z mk6 1.6TDI :) A co, mk4 już się znudził? W sumie kupę lat już nim jeździsz...
Ale do rzeczy - 1.6TDI miałem w wersji mocy 105 KM. Jeździło to w nadwoziu kombi. Rocznik 2013, przebieg przy zakupie niecałe około 180 tys. km, salon PL, przebieg potwierdzony. Obecnie ma go znajoma, przebieg 240 tys. km
Co do awaryjności - bardzo pozytywnie. Wg historii serwisowej z ASO, jedyna większa przygoda to wymiana EGR-a przy 150 tys km. Dość drogie. Poza tym bez żadnych problemów. Nic. Ciekawy interwał wymiany rozrządu - co 210 tys. km lub co 10 lat (tych lat nie jestem pewien na 100%). No i plus, że nie jest to droga impreza. Sprzęgło, dwumas, turbina - wszystko dalej oryginalne, nie wykazujące żadnych słabości. Podobnie zawieszenie - większość dalej w oryginale.
Auto po tym jak zakupiła go znajoma przeszło kurację wzmacniającą i obecnie generuje moc 130 KM. Żadnych problemów z tym związanych nie ma.
Mechanicznie nie ma się do czego przyczepić, bo 240 tys. km z jedną awarią, to chyba niezły wynik.
Co do użytkowania - bardzo przyjemne, szczególnie po chipie. Skrzynia niestety tylko 5 biegowa, ale biegi długie, nawet 1 czy 2. Aż dziwnie się jedzie, ale po czasie przyzwyczajasz się i nawet doceniasz. Spalanie... niewielkie. Średnio około 6 litrów (trasa, miasto po 50%). W trasie spokojnie zejdziesz poniżej 5 i to nie zamulając. Jadąc na emeryta zejdziesz poniżej 4. Dynamika serii średnia, po chipie, wiadomo, że lepiej, choć też dupy nie urywa.
Kolega z pracy ma Jette 2.0TDI z 2016. Moc 110 KM. Niby podobnie do Golfa jeśli chodzi o moc, ale jednak jedzie to zauważalnie lepiej.
Choć jak się zastanawiasz nad 1.8T + LPG, to powiem Ci - bierz. Przy tych cenach ON i LPG, przy możliwościach tego silnika, to grzech nie brać :pub: Tylko widzę tu jeden problem - weź tu znajdź zdrowego 1.8T...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Golf 6 1.6 Tdi Katowice

Post autor: kostek007 » wt kwie 02, 2019 09:07

Dzieki za wyczerpującą wypowiedź :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości