**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowan

Post autor: doggie » wt sty 23, 2018 15:51

sebekgolf pisze:
Jak ktoś pisze, że nie może sobie pozwolić na wydawanie kasy na naprawy skrzyń ( bo tak to odbieram), to dla mnie pomyłką jest zastanawianie się nad takim autem. To czy padnie, czy nie, to po prostu loteria. Dlatego nie rozumiem, czemu dalej zawzięcie ktoś bierze ten dany model ( bądź też producenta) pod uwagę, skoro wie, że bywają ( nie pojedyncze) przypadki usterki jakiegoś kosztownego elementu.
jestem tego samego zdania
sebekgolf pisze: Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że w naszym kraju dalej pokutuje "zastaw się a postaw się". Kupowanie auta, które z góry wiadomo, że przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może nas zrujnować finansowo, to jak zakładanie sobie pętli na szyję i czekanie kiedy ktoś kopnie w stołek na którym stoimy.
Po prostu dla mnie abstrakcja takie rozważanie. Albo kupujesz świadomie taki samochód i bierzesz wszystkie z tym związane konsekwencje na klatę, albo kup coś innego, a nie biadolenie że to będzie kosztować tyle, to tyle a tamto to się całkiem przestaje kalkulować.
mam dokładnie takie samo zdanie :D

sebekgolf pisze: doggie, piszesz, że masz rodzinę i Cię nie stać. Ja mogę napisać, że zamiast zakładać rodzinę, postanowiłem najpierw postawić swoje finanse na nogi. Każdy ma prawo wyboru swojej drogi życiowej. Ktoś chce być codziennie w domu, widywać rodzinę, patrzeć jak dzieci dorastają, pracować 8 godzin na dzień i zarabiać X pieniędzy, jego wybór. Kto inny woli wybrać ciągłe wyjazdy, pracę 7 dni w tygodniu po średnio 13 godzin na dzień i odwiedzanie "domu" dwa, trzy dni w miesiącu, ale zarobić 5 razy X, też jego wybór. Dla mnie argument słaby. Nic w życiu nie ma za darmo, każdy bez względu na obraną drogę coś musi postawić na szali " życie prywatne<->pieniądz", pytanie na ile chcesz to wypośrodkować. Oczywiście zakładam, że mówimy o pieniądzach zarobionych w sposób uczciwy. Swoją pracą, a nie wyzyskiem czy złodziejstwem.
pisząc o rodzinie i braku finansów postawiłem się na miejscu statystycznego Polaka, swego rodzaju przenośnia. Mnie stać na auto ale nie jestem zwolennikiem kupowania nowych aut, moje auto w pełni zadowala pod każdym względem. Poza tym rodzina jest jest najważniejsza, dzieci są najważniejsze a nie 5x zarobki i samochody, to są moje priorytety, Ty możrsz mieć jakie Ci suę podobają

sebekgolf pisze: nie rozumiem czemu mierzi Cię wypowiedź na temat innej marki, chyba mam do tego prawo?
chyba adresata mylisz, ja nie jestem fanem jedynie słusznej marki, stawiam na auta dobre bez względu na markę
sebekgolf pisze:.

Co do braku adresatów na tym forum ( mowa o leasingu), zdziwiłbyś się ile tutaj jest takich osób.
margines użytkowników, znam dość dobrze to forum. Poza tym w kręgu moich zainteresowań są troche inne auta niż Fabia czy Rapid, jeśli patrzymy przez pryzmat tzw. "wołów pociągowych do pracy" to owszem, ale to nie moja dziedzina



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: sebekgolf » śr sty 24, 2018 10:04

Na zakończenie wypada mi dodać, że dostaliśmy w zasadzie nowego C-max'a jako wóz zastępczy. Ma niecałe 10 tyś przejechane ( to tak w ramach wpisu o Up'ie jako zastępczy), bez limitu kilometrów, jedynie nie występowaliśmy o pozwolenie na wyjazd za granicę ( bo nie ma takiej potrzeby), auto będzie się poruszało tylko po DE.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: radekrp90 » śr sty 24, 2018 10:31

Ale auto dostałeś z ubezpieczenia (PL? DE?), od serwisu czy od banku?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: sebekgolf » śr sty 24, 2018 20:44

Auto zastępcze w tej sytuacji ( wypadek drogowy), dostaliśmy od ubezpieczyciela ( szkoda pójdzie z AC). Auto ubezpieczone w PL ( bo tu też kupione), samochód dostaliśmy z niemieckiego oddziału ubezpieczyciela.

Do jutra mają regulaminowy czas odpowiedzi gdzie będzie samochód naprawiany ( czy ASO w DE, czy ASO w PL) więc grzecznie czekam co się będzie działo dalej. Leasingodawca poinformowany o wszystkim, u ubezpieczyciela sprawa w toku, auto zastępcze jest więc jest ok.

Natomiast znam przypadek, kiedy nowe auto w leasingu ( też Skoda) rozkraczyło się na południu Europy, wtedy zadziałała ochrona ze strony Skody bo usterka była czysto mechaniczna. Z racji wykupionej gwarancji mobilności, właściciel samochodu dostał samochód zastępczy w najbliższym serwisie ( chyba w Chorwacji to było) i sobie tym autem swoją podróż zakończył ( aż w domu w PL). Potem auto zostało załadowane na lawetę, która pojechała odebrać jego uszkodzony samochód a przy okazji dostarczyć ten zastępczy z powrotem. W PL otrzymał drugi samochód zastępczy do czasu zakończenia procesu naprawy.

Z resztą kumpel kupił sobie pół roku temu Arteona nowego, no i w sumie przejechał nim chyba 3 tyś km, w tym czasie auto było 3 razy w serwisie ( dwa razy lawetą w DE ściągany z autostrady), auto do tej pory stoi w ASO, a on jeździ cały czas zastępczym.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

cysiekadam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 09, 2018 13:51
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: cysiekadam » czw lut 15, 2018 13:06

Jako auto zastępcze, przysługuje wam prawo do auto tej samy klasy / podobnej ale nie gorszej.



Carly_pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 28, 2018 17:13
Auto: Volkswagen Golf

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: Carly_pl » śr mar 14, 2018 10:15

sebekgolf pisze:
pn sty 22, 2018 23:05
Jeśli kogoś zainspiruję na przyszłość, to polecam wertować oferty nawet tych samych firm, ale u różnych dealerów, można otrzymać z goła odmienne propozycje, pomimo np. finansowania przez ten sam bank. To samo tyczy się negocjacji cenowych każdej pierdoły później dokupionej, czy każdego rozszerzenia pakietu. Głupi przykład, to na "dzień dobry" urwana cena na kołach zimowych ( całe komplety z felgami, nie mam czasu bawić się w przekładki). Cena wyjściowa 1800, cena finalna parę stówek niższa.

Dodam też, że istnieją takie formy finansowania, jak spłata "na kilometry", jeździsz autem - płacisz ratę przeliczaną z kilometrów, auto stoi, nie płacisz nic.
Pozwoliłem sobie wyciąć kawałek z dłuższej wypowiedzi.

Co do pierwszej części zgadzam się i podpisuję się obiema rękoma. Zajmuję się tym na co dzień i widzę jakie potrafią być różnice między ofertami dealerów tej samej marki.

Jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi to jeżeli nie wyjeździsz na koniec umowy określonej ilości kilometrów to i tak musisz dopłacić. Ile to kilometrów, jaka stawka itp to wszystko zależy od konkretnej umowy.
cysiekadam pisze:
czw lut 15, 2018 13:06
Jako auto zastępcze, przysługuje wam prawo do auto tej samy klasy / podobnej ale nie gorszej.
To zależy. Często to jest to zapis "auto tej samej klasy, ale nie wyższej niż C". Często, oznacza, że nie zawsze. Musicie spojrzeć w ogólne warunki ubezpieczenia.
Poza tym może się okazać, że oddasz diesela w automacie, a zastępcze dostaniesz benzyna w manualu. To oczywiście zawsze jest kwestia do dogadania i zależy z jaką wypożyczalnią współpracuje ubezpieczyciel, ewentualnie do ASO ma na stanie.


CIACH! RA_FEEL_IT!

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: doggie » śr mar 28, 2018 22:35

lili99 pisze:
śr mar 28, 2018 21:42


Chodzi mi o nie możliwości wymiany samochodu jak skarpetki zwykli ludzie nie mają szans tylko pewne grupy z tego korzystają.
Jak na razie nie wiem o co ci chodzi a tym bardziej dlaczego mnie cytujesz, skoro nie odnosiłem się do żadnej twojej wypowiedzi bo ich po prostu nie masz na forum, wyskoczyłeś jak Filip z konopi z jednym postem a piszesz że o coś ci chodziło!



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: Barton_ » czw mar 29, 2018 15:00

lili99 pisze:
śr mar 28, 2018 21:42
Chodzi mi o nie możliwości wymiany samochodu jak skarpetki zwykli ludzie nie mają szans tylko pewne grupy z tego korzystają.
Te grupy to ludzie pracowici, przedsiębiorczy i myślący. Wstęp do którejś z grup aż taki trudny nie jest.
Pozostaje jeszcze kwestia priorytetów. Dla mnie zmiana samochodu częściej niż trzeba jest marnotrawstwem. Jest cała masa przyjemniejszych rzeczy, które można za pieniądze robić.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: dreyfus » czw mar 29, 2018 17:01

Barton_ pisze:
czw mar 29, 2018 15:00
Te grupy to ludzie pracowici, przedsiębiorczy i myślący. Wstęp do którejś z grup aż taki trudny nie jest.
Pewno czasem wystarczy się urodzić...



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: Barton_ » czw mar 29, 2018 19:26

Rodziców się nie wybiera więc o tym nie wspomniałem. Ale systematycznie się uczyć, ciężko pracować i intensywnie myśleć to nie są rzeczy ponad siły przeciętnego człowieka.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: dreyfus » czw mar 29, 2018 19:44

Nie każdy ma możliwość więc się z Tobą nie zgodzę .



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: Barton_ » czw mar 29, 2018 21:14

A kto nie może?


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: doggie » czw mar 29, 2018 21:41

Bez sensu dyskusja



TDI-BRU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:25
Lokalizacja: PL

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TDI-BRU » czw mar 29, 2018 21:57

Czytam kilka ostatnich postów i w ząb nie rozumiem o czym temat :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości