**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TomekC8 » ndz sty 19, 2020 15:05

Dawno tu nie zaglądałem ale widzę, że nic się tutaj nie dzieje. Za to u mnie zmieniło się dużo. Miałem już dosyć czekania, żeby zobaczyć nowego golfa. W sobotę rano wsiadłem w samochód i pojechałem do salonu do Niemiec. Łącznie zrobiłem ponad 500 kilometrów ale było warto. Auto testowe stało przed salonem. Po dokładnym obejrzeniu spytaliśmy się z żoną, czy możemy się przejechać. Była to wersja 1.5 TSI 150KM z manualną skrzynią biegów. Zdziwiliśmy się bardzo, gdy uprzejmy pan powiedział, że może dać nam auto na godzinę do przetestowania. Tak powinna wyglądać uprzejmość w polskich salonach. Wypełniliśmy dokumenty i dostałem kluczyki. Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony tym, jak mnie potraktowano. Po jeździe testowej jestem w 100% zdecydowany na zakup. Czekam tylko na polski cennik i składam zamówienie. Zamówienia w Niemczech można już składać, a czas oczekiwania wynosi 10 tygodni.

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: piteks » ndz sty 19, 2020 22:05

A jak pierwsze wrażenia? Co Cię przekonało do zakupu?
Ja coraz bardziej przekonuję się do nowego auta. Od 3 tygodni jeżdżę po salonach i chyba tym razem odpuszczę golfa.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: sebekgolf » pn sty 20, 2020 11:13

To ja może opiszę trochę inną sytuację z zeszłego tygodnia. W sumie temat o formach finansowania itd. Otóż jeden z naszych firmowych samochodów doszedł do stanu, w którym DPF powiedział "jestem pełny, nie pojeździmy dalej". Jak do tego doszło przemilczę. Generalnie zasada "jakie jest najlepsze auto ? Służbowe." zadziałała. Samochód miał do tego stopnia zapchany DPF że nie dość że poszedł w tryb awaryjny, to na autostradzie nie byłem w stanie go rozpędzić powyżej 100 na 4 biegu ( co i tak trwało wieczność) a delikatne wzniesienie powodowało spadek prędkości samochodu i potrzebę redukowania do 3. Zawiozłem więc auto na serwis w DE. Samochód ode mnie odebrano, następnego dnia czekał gotowy do odbioru. Za usługę nie zapłaciłem nic bo skoro samochód jest w leasingu, to oni robią taką usługę za darmo bo wchodzi to w jakiś tam zakres usług "normalnych obsługowych" jak mi to gości powiedział. I nie interesowało ich że auto jest kupione w salonie w PL i również w PL zarejestrowane.

Przy okazji jak ktoś bierze auto w leasing, warto dokupić pakiet serwisowy. Koszt bodaj 2500zł w aucie pokroju Rapid/Toledo, ale w tej cenie przez bodaj 4 lata lub 120tyś km mamy wymiany olejów i inne czynności obsługowe za free. Zwraca się inwestycja bardzo szybko.

Co do cen samochodów, polecam pojeździć po niemieckich salonach i popatrzeć na auta wystawowe z zeszłego roku ( mają przebiegi po 100-200km) i upusty po 10tyś euro ( przy aucie wartym 30-40tyś euro).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: dreyfus » pn sty 20, 2020 12:18

TomekC8 pisze:
ndz sty 19, 2020 15:05
Zdziwiliśmy się bardzo, gdy uprzejmy pan powiedział, że może dać nam auto na godzinę do przetestowania. Tak powinna wyglądać uprzejmość w polskich salonach. Wypełniliśmy dokumenty i dostałem kluczyki. Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony tym, jak mnie potraktowano.
Nie wiem po jakich salonach wy wcześniej jezdziliście bo dokładnie w ten sam sposób byłem razem z żoną potraktowany w salonie w pl w Katowicach...



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TomekC8 » pn sty 20, 2020 19:11

dreyfus pisze:
pn sty 20, 2020 12:18
TomekC8 pisze:
ndz sty 19, 2020 15:05
Zdziwiliśmy się bardzo, gdy uprzejmy pan powiedział, że może dać nam auto na godzinę do przetestowania. Tak powinna wyglądać uprzejmość w polskich salonach. Wypełniliśmy dokumenty i dostałem kluczyki. Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony tym, jak mnie potraktowano.
Nie wiem po jakich salonach wy wcześniej jezdziliście bo dokładnie w ten sam sposób byłem razem z żoną potraktowany w salonie w pl w Katowicach...
Jeździłem po różnych salonach ale nigdzie nie spotkałem się z sytuacją, żeby po 10 minutach rozmowy dostać kluczyki do ręki. Zdarzały się jazdy testowe ale z handlowcem. Klika razy udało mi się również po ciężkich bojach dostać samochód na weekend. Kilka dni temu testowałem najnowszy wynalazek Audi o nazwie e-Tron. Ale to jest już inna bajka cenowa i jakościowa.



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TomekC8 » pn sty 20, 2020 19:14

piteks pisze:
ndz sty 19, 2020 22:05
A jak pierwsze wrażenia? Co Cię przekonało do zakupu?
Ja coraz bardziej przekonuję się do nowego auta. Od 3 tygodni jeżdżę po salonach i chyba tym razem odpuszczę golfa.
W mojej opinii nowy golf nie ma większych wad i to jest dla mnie najważniejsze. Inne auta kompaktowe posiadały takie wady, że nie mógłbym ich zaakceptować. Nowy golf jest bardzo dobrze wyciszony. Rozpędziłem się do 160km/h a w kabinie było nadal w miarę cicho. Wiem co piszę, ponieważ jeżdżę od roku nową A6 z szybami dźwiękoszczelnymi i specjalną pianką wygłuszającą w oponach. Fotele są mega wygodne i bez żadnego problemu znalazłem po chwili odpowiednią pozycję dla siebie. Silnik spala małe ilości paliwa i jest bardzo dynamiczny jak na 150KM. Pertyn w swoim teście na YouTube, również wspomina o dynamice silnika. Auto, które testowałem posiadało regulację sztywności amortyzatorów. Przy ustawieniach komfortowych nierówności pokonywało w zadziwiająco komfortowy sposób. Nic nie stukało ani nie skrzypiało. Ekran dotykowy nie sprawiał mi żadnych problemów. Obsługa jest prosta i intuicyjna. Na dotyk reaguje momentalnie.Jeśli chodzi o wady, to gdybym miał się do czegoś przyczepić na siłę, to w kabinie jest szaro, buro i ponuro. Plastiki na konsoli środkowej są twarde i nie ma tam nic oprócz przycisku start/stop. Wygląda to trochę tanio. Przydałyby się np wstawki z aluminium. Podszybie na tylnych drzwiach też jest twarde. To byłoby chyba wszystko jeśli chodzi o wady. Jeśli nie odpowiada Tobie nowy golf, to może warto poczekać na nową octavię lub nowego leona, którego premiera będzie za tydzień. Podsumowując uważam, że nowy golf nadal pozostanie królem aut kompaktowych pomimo tego, że jakość wykonania pozostała na poziomie golfa 7.



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TomekC8 » wt sty 21, 2020 19:31

Dzisiaj otrzymałem cennik nowego golfa. Niestety nie mogę go udostępnić na forum, ponieważ otrzymali go tylko dealerzy. Mogę powiedzieć tylko tyle, że będzie hit. Golf nie będzie wcale taki drogi w zakupie, jak myślicie. Najtańsza wersja 1.0TSI 90KM kosztuje 75490zł, a wyposażenie standardowe jest całkiem w porządku. Do tego od samego początku będą dostępne praktycznie wszystkie wersje silnikowe i wyposażeniowe, łącznie z e-TSI 150KM DSG. Zabieram się za konfigurację i w przyszłym tygodniu składam zamówienie.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: dreyfus » wt sty 21, 2020 19:41

Nikt tego nie widzi tych postów... użytkownik zwykły zachwalający auto które chce kupić?😁



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TomekC8 » wt sty 21, 2020 20:39

Dam Ci cenną radę. Jak kiedyś będziesz chciał zmienić pracę, to nigdy nie szukaj zajęcia jako szpieg, bo na pewno jej nie dostaniesz. Niestety ze swoimi podejrzeniami w stosunku do mnie nie trafiłeś. Mam wrażenie, gdy czytam Twoje posty, że Ty po prostu zazdrościsz tego, że stać mnie na zakup nowego samochodu.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: dreyfus » wt sty 21, 2020 20:46

Dam Ci radę jak będziesz chciał zmienić pracę to na szpiega tudzież psychologa się nie nadajesz, niestety ze swoimi podejrzeniami w stosunku do mnie nie trafiłeś, pozdrawiam serdecznie 👍😁



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: marcin7x5 » wt sty 21, 2020 21:58

TomekC8 pisze:
wt sty 21, 2020 19:31
Niestety nie mogę go udostępnić na forum, ponieważ otrzymali go tylko dealerzy...Najtańsza wersja 1.0TSI 90KM kosztuje 75490zł...
a to ciekawe co piszesz...



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TomekC8 » wt sty 21, 2020 22:26

Ciekawi Cię, że mam cennik, czy to że mają go dealerzy?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: sebekgolf » śr sty 22, 2020 11:00

marcin7x5 pisze:
wt sty 21, 2020 21:58
TomekC8 pisze:
wt sty 21, 2020 19:31
Niestety nie mogę go udostępnić na forum, ponieważ otrzymali go tylko dealerzy...Najtańsza wersja 1.0TSI 90KM kosztuje 75490zł...
a to ciekawe co piszesz...
Daj spokój, silnik z kosiarki w samochodzie.... 1000 pojemności to było dobre w seju, ale nie w aucie pokroju golfa. Szczerze wolę 2,0 wonossące niż 1,4 turbodoładowane, choćby było na papierze mocniejsze.

Po za tym, wg mnie w tej cenie to lepiej kupić 1-2 letnie V40 z przyzwoitym już wyposażeniem i o wiele lepszym silnikiem.

Swoją drogą, jeździłem ostatnio SuperB L&K 2,0 tdi dsg. Niby wszystko spoko, zawieszenie o zmiennej charakterystyce itd. Ale jak za auto za ponad 200k zielonych szelestów NBP dupy nie urywa i na pewno nowego bym nie kupił, o ile w ogóle. Niby topowa wersja auta z kurą na masce, a od foteli plecy mnie bolą pomimo tego, że niby wersja "komfortowa".


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Maru321
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: śr kwie 18, 2018 08:33
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Volkswagen Golf

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: Maru321 » śr sty 22, 2020 21:32

Jest cennik 8. Niestety mocno okrojony, ogólnie mam wrażenie, że sam Golf jest okrojony (w porównaniu z 7 FL) i nie jest tanio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości