VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: KonradC » śr mar 09, 2016 20:01

Jako że zacząłem poszukiwania golfa V gti 4d
chciałbym was zapytać co myślicie o tym egzemplarzu? może ktoś z was był i go oglądał?
http://allegro.pl/golf-v-gti-edition-2- ... 81206.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: Pastusiak » śr mar 09, 2016 20:34

Samochód zbyt tani...za tyle to może 2005 3 drzwiowy w manualu, A nie 2008, DSG tempomat, grzane fotele itd..
Auto malowane, wg mnie widać niedociągnięcia w spasowaniu + brak znaczka GTI na grillu, drobne jakieś skazy lakiernicze jak się tak przyjrzysz.
Auto od handlarza, który kupił pewnie za 5 tys euro i naprawił najtaniej, jedź obejrzyj ale nie oczekuj cudów, pewnie robiony był i tyle..po jakimś większym lub mniejszym wypadku.

Pamiętaj też że silniki TFSI biorą olej w hektolitrach więc kupowanie najtańszej opcji w full wypasie jest ryzykowne, nic nie wiesz o aucie i tego Ci handlarz nie powie jak się jednostka sprawowała, bo kupił od Niemca naprawił i sprzedaje.
Gorzej jak padnie jednostka za pół roku i remont lub szukanie silnika na aukcjach.
Jak już wolałbym kupić prywatnie a nie od osoby która zarabia na aucie więc najtańszym kosztem kupiła i naprawiła.

Źle nie wygląda, ale cena jest baaaardzo podejrzana...nikt prywatnie takiego egzemplarza o ile jest 100% zdrowy za tę cenę nie sprzeda.



Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: KonradC » śr mar 09, 2016 21:11

Dziękuję bardzo za odpowiedź, nie spędziłem dawno rynku ale teraz przynajmniej wiem że do 30k nie ma co szukać takiego auta. Ale jakże z 4 jestem bardzo zadowolony, to czy do takiej kwoty znajdę jakąś dobrze wyposażona benzynę



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: needved » śr mar 09, 2016 22:19

Jeżeli nie masz daleko to jedź oglądać.
Według mnie auto może być w porządku.
minusy:
- na przednich błotnikach najprawdopodobniej zaczyna pojawiać się korozja widać purchle
- mała wgniotka na tylnym lewym błotniku
- trochę wysiedziany fotel kierowcy, w tych fotelach kubełkowych to standard
poza tym na zdjęciach bez zastrzeżeń.
Pastusiak pisze:Pamiętaj też że silniki TFSI biorą olej w hektolitrach
Nie wszystkie łykają olej te w MKV akurat są ok.
Oczywiście jak jest zjechany to będzie trochę go łykał, ale jeżeli przebieg jest realny nie powinno być z tym problemu.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: Pastusiak » czw mar 10, 2016 01:11

A skąd ten wniosek że w mkV czyli aucie sprzed 13 lat nie biorą oleju? Czyli co kiedyś jak powstawały te silniki to były lepsze niż teraz? Wręcz przeciwnie Golf V jako początek silników TFSI miał masę problemów.
1,8T łyka olej jak jest zajechany TFSI miało taki gadżet z fabryki od początku że pochłaniał duże ilości oleju..i to powie każdy posiadacz Golfa, Audi itp..z nowej ery.
TFSI jest kiepskim silnikiem, nie można założyć lpg, połowa aut nie trzyma mocy (znam przypadek 2,0 TFSI który na hamowni pokazał 189 koni..), no i pochłanianie oleju, już bym wolał chyba szukać R32 ale to tam oddzielny temat...3,2 V6 przezyje TFSI 10 razy..
Generalnie dla mnie to auto jest zbyt tanie..więc całkiem możliwe że jednostka wymęczona i zniszczona a auto pewnie malowane...



Awatar użytkownika
Jolero
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: Jolero » pt mar 11, 2016 15:09

Patusiak nie siej tu fermentu "ze słyszenia" to sobie, mozesz pogadac na forum brazzers :bigok: , 2.0 TFSi swietny silnik, mialem w dwoch autach, paru znajomych takze, wszystko VW, w MkV GTi najlepszym rozwiazaniem bedzie motor BWA, czyli poprawiony AXX a jeszcze przed modernizacja na CAWB. 1.8T i 2.0TFSi w jakims tam stopniu biora olej, ale nie pokusilbym sie o teze, ze hektolitry, co do awaryjnosci to wystarczy przy zakupie posluchac lancuch (to droga zabawa, bo jak ktoś długo tak jeździł to dojdzie i wariator wtedy impreza 2 tyś), jak nie klepie to git, przebieg nie ma tu znaczenia, bo słyszałem motor, przy którym klepało już przy 110 tyś, a znajomy ma 200+ i nie klepie, wymienic profilaktycznie popychacz pompy paliwa (100zł) i po temacie, nic sie tam w nich nie dzieje, zbiera sie super, w porownaniu do 1.8T a pali mniej albo tyle samo reakcja na gaz lepsza. Na upartego do BWA zalozysz LPG z dotryskiem w ludzkich pieniadzach, znajomy zrobil z 80tys na tym, glownie trasy i cenił sobie.


[b]Dont hate the player, hate the game :] ...
[/b]

Awatar użytkownika
89neo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 13:57
Lokalizacja: Gliwice

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: 89neo » ndz mar 13, 2016 22:29

Szczerze polecam ten komis, nie mają nic do ukrycia:)

http://autozielak.pl/oferta?id=346" onclick="window.open(this.href);return false;


Moc maksymalna: 70 KM
Moment maksymalny: 118 Nm
Prędkość maksymalna: 162 Km/h

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: Pastusiak » pn mar 14, 2016 02:41

Kolego Jolero, o jakim fermencie mówisz? Rozumiem, że dla Ciebie fabryczna wada pierścieni na cylindrach w TFSI to drobiazg? No cóż wymiana pierścieni w ASO ok 6-7 tys..wymiana całego układu korbowodów, tłoków tylko 15 tys..
Ja wiem że miałeś ten silnik w dwóch autach ale kupiłaś w salonie i jeździłeś 10 lat? Co daje że kupisz i pojedziesz rok? Te jednostki sie sypią przy większych przebiegach, chociaż nie tylko. Z resztą ASO zna problem, a ja znam przypadek nowej Octavii RS TFSI która na gwarancji miała w/w rzeczy wymieniane w ASO także..dyskusja nie ma sensu. Dopiero od 2012 bodajże zdecydowanie poprawiono te silniki..A Golf V niestety jest z początku powstania tej jednostki która mimo fajnej charakterystyki bezawaryjnością nie grzeszy.
Porównywanie 1,8T do 2,0 TFSI jest bezsensu bo 1,8T jako fabryczny zdrowy silnik nie miał problemów a branie oleju jest wynikiem wyeksploatowania i żadne TFSI nie wytrzyma tyle co 1,8T
Dlatego jak dla mnie niestety W Golfie V, Audi A3 8P to tylko silniki 1,6, 1,9 tdi oraz 3,2 V6 są bezpieczne..pozostałe to jest kupowanie na własne ryzyko.

I teraz nie wypominając żadnej firmie, handlarzowi kupowanie auta nie od właściciela jest bardzo dużym ryzykiem, dlatego ja preferowałbym zakup od kogoś kto prywatnie nim jeździł na co dzień i co nieco wie niż ktoś kto nic nie wie tak jak przeciętny handlarz.



Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: KonradC » pn mar 14, 2016 06:57

czyli czasy np. Takiego 1.8 z mego golfa 4 odeszły w zapomnienie?
No nic najwyraźniej trzeba zmienić markę a wielka szkoda



Awatar użytkownika
Jolero
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: Jolero » pn mar 14, 2016 07:44

Patusiak, nadal piszesz, że ktoś miał itp... mi nie musisz wierzyć mimo, że opisałem wszystko dosadnie, podjedź do compsportu, vtg czy innego renomowanego tunnera to dowiesz się zapewnie o jeszcze innych bolączkach, co nie zmienia faktu, że nie można wszystkich wrzucać do jednego wora czy generalizować jak to czynisz, ja opisałem kluczowe sprawy przed zakupem, silnik w mk5 nie jest pierwszym, bo technologia pochodzi z Audi i owszem pierwsze roczniki bodajże od 2003r zapewne miały więcej wad, ale sukcesywnie VAG wprowadzał zmiany i wspomniane, przezemnie BWA, które osobiście miałem jest godne polecenia i tyle w temacie, owszem, możemy sobie pisać o pierścieniach nagarach i innych wynalazkach, ale wypadałoby wspomnieć jak polecasz 1.9TDi, że korba wychodzi bokiem. Ja mimo wszystko polecam 2.0 TFSi w Mk5 GTi - jest to świetna jednostka, kwestia dobrego sprawdzenia przed zakupem i zwrócenia uwagi na rzeczy, które wymieniłem powyżej.


[b]Dont hate the player, hate the game :] ...
[/b]

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: art_2008_a_ » pn mar 14, 2016 08:47

KonradC pisze:czyli czasy np. Takiego 1.8 z mego golfa 4 odeszły w zapomnienie?
produkcja samochodu idealnego takiego co by się wcale nie sypał nie jest na rękę fabrykom samochodów :-)



Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: RobsonVW » pn mar 14, 2016 11:03

Pastusiak pisze:ja preferowałbym zakup od kogoś kto prywatnie nim jeździł na co dzień i co nieco wie niż ktoś kto nic nie wie tak jak przeciętny handlarz.
Czy uważasz że prywatna osoba sprzedająca samochód powie ci wszystkie jego wady ? ha ha, ja jechałem raz za samochodem 400 km od prywatnej osoby, która się szczyciała że auto nie od handlarza itp. na błotniku szpachla odpadała płatami.
Pastusiak pisze: No cóż wymiana pierścieni w ASO ok 6-7 tys..wymiana całego układu korbowodów, tłoków tylko 15 tys..
mam takie pytanko ?, ponieważ często spotykam się z takim czymś że przytacza się ceny napraw w ASO, czy Wy drodzy użytkownicy naprawiacie swoje samochody w ASO ?


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: needved » pn mar 14, 2016 13:19

Pastusiak, głupoty wypisujesz, problemy z braniem oleju mają czasami silniki AE888
Te montowane w Golfie V GTI to jest starsza konstrukcja o kodzie AE113 mają solidniejsze pierścienie olejowe niż II generacja AE888
Silniki są podobne, ale nie wrzucaj ich do jednego worka bo to duży bląd...



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: VW Golf V GTI cena do 30.000tyś

Post autor: Pastusiak » wt mar 15, 2016 20:02

Panowie, ta dyskusja nie ma sensu, wiecie lepiej to ok, zastanówcie się tylko logicznie, dlaczego TFSI nie uchodzi za idealny silnik z grupy VW i tak jak polecany często 1,6 albo z dobrymi osiągami 1,8T to nie jest czołówka idealnych jednostek?
Zastanówcie się dlaczego w takim razie skoro to takie dobre silniki, mnóstwo ludzi naprawiało i nadal naprawia auta na gwarancji, to nie są pojedyncze przypadki, już nie mówie o masowych ofertach handlarzy Golf V GTI za 18 tys z uszkodzonym silnikiem itp..
Nie rozumiem też co to znaczy że w golfie V były starsze czyli lepsze? no właśnie nie! producent zaszalał a potem okazywało się że ledwo stuknęło 150 tys km i remoncik..te silniki nie wytrzymają tyle co dobre 1,8T i tu jest problem.
Ale jak wiece lepiej to nie ma problemu, zapytajcie kiedyś w ASO VW to zobaczycie że problem jest im znany, albo zapytajcie mechaników , tunerów, skoro uważacie że ja to wymyślam...
I nie wrzucam wszystkiego do jednego worka ale Golf V to auto stare, premiera miała miejsce w 2003 roku a GTI wyjechało w 2004 roku i nikt nie wiedział wtedy że tak te jednostki będą funkcjonować, stad ten problem, że to była nowość.
Poza tym VW leci na marketing na konkurencje z innymi markami itd..stąd jest ten problem.
Dla mnie dużo lepsza jednostka to stara dobra 6 cylindrowa 3,2 L V6 która pojawiła się w golfie iv r32..

A co do pytań Robsona, to powiem tak..prywatnie wiadomo że nikt nie powie że chleje olej litrami, ale każdy kto użytkował auto dla siebie wlewał dobre płyny, serwisował konkretnie, a handlarz traktuje jak towar w sklepie, kupił za ileś i sprzedaje. Poza tym 80% handlarzy kupuje rodzynki za grosze z wadami tu i ówdzie żeby drożej sprzedać.
A ceny w ASO znam dlatego tylko że bliska mi osoba która naprawiała Octavię RS TFSI na gwarancji dostała taką informację że to jest taki zakres cen w ASO gdyby chcieć to na własna rękę robić. Wg mnie te jednostki są bardzo podejrzane i cholernie trzeba uważać co się kupuje, najlepiej od prywatnej osoby z książką z lista napraw itd..albo sobie ściągnąć z Niemiec od prywatnego sprzedającego, który kupił w salonie.

Tym bardziej że klasyczny posiadacz GTI nie kupuje tego auta żeby z rodziną rano w niedzielę jeździć do kościoła, albo po paliwo w sobotę tylko żeby pałować auto gdzie się da i szaleć pokazując na co go stać, a to nie wróży dobrego przy takiej jednostce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości