VW Passat B5 do 12 k zł benzyna

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: pn sie 03, 2009 11:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

VW Passat B5 do 12 k zł benzyna

Post autor: Tomek1990 » pt mar 13, 2015 21:28

Witam już niedługo zacznę rozglądać się za samochodem tylko i wyłącznie w benzynie bez gazu . Nie mam dużych wymagań co do auta... nie zależy mi na super mocy i wyposażeniu. Dając za auto 12 tys chciałbym aby było sprawne i miało klimatyzacje + elektryczne szyby a reszta mnie nie interesuje. Ogólnie bardzo podobają mi się passaty b5 ale czy 12 k starczy na benzyniaka ? chodzi mi o wersje po liftingu ? Generalnie wiem , że istnieje coś takiego jak allegro.pl aby sobie ceny sprawdzić ale są tak różne , że sam nie wiem czy passat b5 po lifcie za 12k to można kupić bo widzę i po 8k i po 17k , także rozbieżność cen jest spora. Do czego mi potrzebne auto ? A no robię bardzo mało km bo do pracy w dwie strony 15km + jakiś tam wypad czasem gdzieś w weekend lub ogólnie takie jazdy za potrzebami czyli do sklepu na zakupy , po kobietę do pracy itp ...czyli generalnie mało km w miesiącu. Proszę nie pisać mi abym przesiadł się na rower bo potrzebuje auta i jaki silnik dla mnie byłby odpowiedni ? Oczywiście patrząc na dzisiejsze ceny paliwa chciałbym aby to nie paliło więcej niż 10L benzyny przy " normalnej " jeździe... jak widać wymagań dużych chyba nie mam więc da rade coś znaleźć ? z góry dziękuje !


PS : z tego co wiem to 1.6 101 km daję rade i jest trwałym dobrym silnikiem więc jeśli nie jeżdżę w trasy to może to byłby dobry wybór ?



Awatar użytkownika
Kumek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 04, 2014 18:03

Re: Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: Kumek » pt mar 13, 2015 21:51

1.6 nie spali ci wcale mniej niż 1.8 benzyna. Za 12tysi mozesz kupic w miarę zadbany egzemplarz z lat 01-02 w benzynie.

w220.com.pl już dostępne z Tapatalk



Awatar użytkownika
Masia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 21:48
Lokalizacja: Wrocław

Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: Masia » pt mar 13, 2015 21:57

.
Ostatnio zmieniony wt mar 08, 2016 21:18 przez Masia, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tomek1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: pn sie 03, 2009 11:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: Tomek1990 » pt mar 13, 2015 23:25

Dlaczego znajduję się w złym miejscu ? Przecież jest to zakładka " chcę kupić auto " i przecież passat zalicza się do marki więc ?



FoKa1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 11:46
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Kontakt:

Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: FoKa1988 » sob mar 14, 2015 00:20

Ja osobiście Pasata bym odpuścił. Sam dysponując takim budżetem rozejrzałbym się za Borą .


Piwo to moje paliwo

Awatar użytkownika
Kumek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 04, 2014 18:03

Re: Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: Kumek » sob mar 14, 2015 02:33

W czym bora bedzie lepsza od passata? Cenowo poziom podobny między borą , a passatem z tych samych lat. To już zależy co mu bardziej pasuje pod względem wyglądu. Mi bardziej odpowiada wygląd passata, dodatkowo jest ciut wiecej miejsca.


w220.com.pl już dostępne z Tapatalk



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: WichuTM » sob mar 14, 2015 08:25

no ceny są podobne, ale jednak zawsze ciut droższy jest passat, do tego więcej spali, chociażby dlatego, że jest cięższy. A jeśli chodzi o koszty eksploatacji, to chyba jedyną zauważalną różnica jest przednie zawieszenie. W passacie remont będzie co najmniej dwa razy droższy. Ale nie zawsze musi być od razu do zrobienia ;) Wracajac do tematu, również uważam, że za 12 tyś da się kupić przyzwoity egzemplarz w benzynie z początku produkcji po lifcie.



Awatar użytkownika
Tomek1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: pn sie 03, 2009 11:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: Tomek1990 » sob mar 14, 2015 11:15

No ok skoro mówicie , że 12 tys. budżetu starczy na zadbany egzemplarz passata po Liftingu to powiedzcie mi jeszcze jaki silnik najlepszy ? Na pewno nie chciałbym 1.8 T gdyż jest to benzyna na turbo a ja aut z turbinami na moje krótkie odcinki po prostu nie chcę. Miałem golfa 4 TDI 110km i co chwile problemy z zapchanym turbo było dlatego w grę wchodzi tylko benzyna bez turbiny i do wyboru mam z tego co widzę tylko dwa silniki czyli 1.6 100km i 2.0 8v i 2.0 20v I jak myślicie lepiej szukać takiego 2.0 czy 1.6 ? Bo z tego co wiem to np. w golfach 1.6 ma bardzo dobrą opinie i jest to dobra jednostka . Tylko lipa bo z tego co widzę to takie 2.0 spala z 13 L w mieście nawet ...a silnika 1.8 ( bez turbo ) nie ma w passacie b5 po lifcie : (


I teraz pytanie odnośnie kupowania auta . Z golfem trochę się wpakowałem bo kupiłem go na szybko i od handlarza i jak to się mówi człowiek uczy się na błędach którego już nigdy nie popełnie. Jak Wy aut szukacie ? Tylko i wyłącznie z swojego regionu aby daleko nie jeździć czy nawet 300km do auta dojeżdżacie by go sprawdzić ? Bo przy obecnym rynku aut i kombinacjach ja się boję trochę wybierać po jakiś ładny z zdjęć egzemplarz np. 300km w jedną stronę bo przyjadę okaże się , że szrot i jazda na darmo..jak to się u Was ma ?

I czy ogłoszeń wyrożnionych tak bardzo przyciągajacych uwagę z względu na dużo zdjęć, opisów + te zdjęcia są ładne unikać ? np. ?

http://allegro.pl/passat-w8-sedan-navi- ... 16512.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/vw-passat-1-6-16v-z-n ... 36237.html" onclick="window.open(this.href);return false;

są to zawsze pierwsze wyniki szukania wyróżnione i zawsze te auta wyglądają b.łądnie...to handlarze ?


A i w czym lepszy jest b5 po liftingu od zwykłej wersji ? wygląd + ?



Sebastian1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 02, 2015 20:49

Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: Sebastian1982 » sob mar 14, 2015 14:15

Cze. Odpuść sobie dalekie podróże po auto-max 100 km od twojego miejsca zamieszkania. Jeździłem z kumplem po auto-do Świecia (zdjęcia zajeb...,właściciel opisywał jakie to zajeb... auto-a na miejscu okazał się szrot na maxa) Tak samo tyczy się to aut z Naszego tzw zagłębia :) tj. STAROGARD GD, CHOJNICE-OKOLICE. Ja na bieżąco bym siedział na Trójmiasto.pl OLX- a napewno coś znajdziesz



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: kwadrat » ndz mar 15, 2015 21:20

Czy jeżdzić daleko to wszystko zależy od sytuacji. Można pojechać i 500km ale auto okaże się dobre i kupujesz, a można jeździć przez pół roku wkoło domu i nie trafisz dobrego.
Co do twoich wymagań to jak auto ma być na krótkie odcinki i bez szaleństw to szukaj 1.6 i będze ok
Kumek pisze:dodatkowo jest ciut wiecej miejsca.
Nawet bym powiedział, że sporo więcej miejsca. Passat to już duże auto, miejsca nie brakuje.
W twoim przypadku może też weź pod uwagę tą Borę.


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Auto do 12 tys ( tylko i wyłącznie benzyna ) PASSAT b5 ?

Post autor: herbu » pn mar 16, 2015 09:59

Tomek1990 pisze:Ogólnie bardzo podobają mi się passaty b5 ale czy 12 k starczy na benzyniaka ? chodzi mi o wersje po liftingu ?
Wystarczy bezproblemowo
Tomek1990 pisze: z tego co wiem to 1.6 101 km daję rade i jest trwałym dobrym silnikiem więc jeśli nie jeżdżę w trasy to może to byłby dobry wybór ?
Jeśli nie zależy Ci na dynamice, a na oszczędnej jeździe, to jak najbardziej jest to dobry wybór
Kumek pisze:1.6 nie spali ci wcale mniej niż 1.8 benzyna. Za 12tysi mozesz kupic w miarę zadbany egzemplarz z lat 01-02 w benzynie.
Spali - 1.8 w mieście bez problemów wciągnie 12 litrów. Ojciec ma 1.6 z LPG w Octavii II i średnio mu to pije 8.3. Nie udało mu się jeszcze przekroczyć 10 litrów.
FoKa1988 pisze:Ja osobiście Pasata bym odpuścił. Sam dysponując takim budżetem rozejrzałbym się za Borą .
Generalnie jeśli nie zależy Ci na pojemności wnętrza, to Borę, czy Golfa można polecić. Ale jak ktoś chce Passata, to opisujmy Passata.
Kumek pisze: dodatkowo jest ciut wiecej miejsca.
Z tym to przesadziłeś. Ciut? Toż to Panie, przepaść jest, szczególnie z tyłu :)
Tomek1990 pisze:No ok skoro mówicie , że 12 tys. budżetu starczy na zadbany egzemplarz passata po Liftingu to powiedzcie mi jeszcze jaki silnik najlepszy ?
Tak jak pisałeś w 1 poście - 1.6 będzie optymalny, ewentualnie fajny też jest 2.0, ale nieco więcej spali (choć mniej od 1.8 )
Tomek1990 pisze:do wyboru mam z tego co widzę tylko dwa silniki czyli 1.6 100km i 2.0 8v i 2.0 20v I jak myślicie lepiej szukać takiego 2.0 czy 1.6 ?
2.0 20V sobie odpuść - nie ma tego za dużo na rynku, poza tym to taki trochę wynalazek - skomplikowanie dobrego 2.0 8V, co nic nie dało - jedzie to gorzej od 8V (szczególnie przy niższych obrotach), pali wcale nie mniej, więc jak bym odpuścił - po co sobie komplikować? A czy czy 1.6, czy 2.0? Osobiście bym wziął 2.0 - lepiej pasuje do ciężkiego Passata, no i to bardzo trwały i prosty silnik. Jedyna powtarzająca się wada, to konsumpcja oleju - większość tych silników pije olej (ale nie wszystkie - mój nie brał). Trzeba nauczyć się z tym żyć, co jakiś czas dolać i się nie przejmować - nie niesie to ubocznych skutków :)
Tomek1990 pisze:I teraz pytanie odnośnie kupowania auta . Z golfem trochę się wpakowałem bo kupiłem go na szybko i od handlarza i jak to się mówi człowiek uczy się na błędach którego już nigdy nie popełnie. Jak Wy aut szukacie ? Tylko i wyłącznie z swojego regionu aby daleko nie jeździć czy nawet 300km do auta dojeżdżacie by go sprawdzić ?
Auta od handlarzy bym sobie darował - owszem, można trafić i tam na perełkę, ale raczej to jak trafienie 6 w totka. Najlepiej kupić od prywatnej osoby, dobrze poszukać na forum passata, choć dział giełdy nie jest tam zbyt obszerny.
Co do odległości, to ja już dawno wyleczyłem się z dalszych wyjazdów - większość aut to po prostu trupy i często musisz obejrzeć kilkanaście, albo i więcej, by wybrać ten jeden. A kilkanaście wyjazdów po kilkaset km sporo kosztuje. Szukaj w jakimś sensownym promieniu (do 100 km), najlepiej od kogoś kto już jakiś czas jeździ tym autem, coś o nim może Ci powiedzieć... Sam mógłbym zaryzykować dalszy wyjazd jedynie w przypadku 99% pewności, że warto - np. auto z polskiego salonu, serwisowane i od 1 właściciela - no ale takich prawie nie ma w ogłoszeniach :( Tylko, że ograniczając sobie promień poszukiwań, ograniczasz sobie ilość aut. Ale jeśli Ci się nie spieszy, to spokojnie szukaj - Passatów jest na tyle dużo, że coś w końcu znajdziesz.
Oczywiście uzbrój się w miernik grubości lakieru, vaga... i od razu pytaj podczas rozmowy, gdy sprzedający będzie twierdził, że bezwypadkowy, czy możesz zmierzyć miernikiem auto. Od razu połowa stwierdzi, że coś tam malowane było, że oni nic nie robili, ale wcześniej to nie wiedzą itp. itd. A najlepiej poproś kogoś kto ma wiedzę i może Ci pomóc.
Tomek1990 pisze:I czy ogłoszeń wyrożnionych tak bardzo przyciągajacych uwagę z względu na dużo zdjęć, opisów + te zdjęcia są ładne unikać ? np. ?

http://allegro.pl/passat-w8-sedan-navi-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 16512.html

http://allegro.pl/vw-passat-1-6-16v-z-n" onclick="window.open(this.href);return false; ... 36237.html
Klasyka od handlarzy - wypicowane auta typowo pod klienta. Łatwo się napalić, bo błyszczą, świecą i przyciągają, ale mechanicznie może okazać się to padliną. Ja bym takich unikał, chyba że masz pod nosem, to wtedy można się przejechać - a może to będzie ta 6 w totka :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości