bora/automat, 2.0, 2004, 10000, Mazowieckie

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
bercik2200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 31, 2008 10:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

bora/automat, 2.0, 2004, 10000, Mazowieckie

Post autor: bercik2200 » pn lut 09, 2015 21:49

Pytanie takie mam czy skrzynie w tym modelu nie sprawiają problemów? Były chyba 3 rodzaje z tego co wyczytałem, (któraś jest lepsza/gorsza?) zamierzam kupić taki wóz z taką właśnie skrzynią i silnikiem, do codziennej wielogodzinnej jazdy po mieście. Podobno w razie awarii to za 1000zł można wrzucić manualną ręczną



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

bora/automat, 2.0, 2004, 10000, Mazowieckie

Post autor: Kamel » pn lut 09, 2015 22:32

bercik2200 miałem MK4 w automacie tyle, że 1,8 AGN.
Przede mną koleś nim jeździł 9 lat i zrobił 104.000 km..
Potem ja jeździłem nim 3 lata i zrobiłem kolejne 74.000 km..
No i przy 178.000 km poszedł do kolejnego właściciela gdzieś do Łomży..

Jeśli dbasz to pojeździsz bezproblemowo wiele lat i wiele tysięcy kilometrów.
Podstawa to wymieniać regularnie olej i filtr w skrzyni oraz nie zajeżdżać jej.


A co do zmiany na manuala to oprócz skrzyni dojdzie zamach, komplet sprzęgła, pedały, dźwignia zmiany biegów + cięgna..
No i pamiętaj, że w automacie jest sterownik silnika dla automatycznej skrzyni biegów.
Być może da się go przerobić, ale z drugiej strony - czy nie taniej wyjdzie kupić drugi, dla manuala..

Tak więc podliczając części potrzebne do przeróbki, robociznę wraz z niezbędnymi przeróbkami (biorąc również pod uwagę czy znajdziesz fachowca, który będzie w 100% wiedział co i jak przerobić żeby wszystko było ok.) chyba jednak wyjdzie "trochę" więcej niż 1.000 zł.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

bora/automat, 2.0, 2004, 10000, Mazowieckie

Post autor: szakulvip » pn lut 09, 2015 22:33

sam sobie odpowiadasz :D słuchaj jak zakładasz że się rozpierdzieli i wstawisz manual to nie lepiej od razu szukać w manualu


Obrazek

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

bora/automat, 2.0, 2004, 10000, Mazowieckie

Post autor: przemlin » pn lut 09, 2015 23:12

bercik2200 pisze: Podobno w razie awarii to za 1000zł można wrzucić manualną ręczną
Chyba na kradzionych częściach to tak.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: bora/automat, 2.0, 2004, 10000, Mazowieckie

Post autor: WichuTM » wt lut 10, 2015 00:10

bercik2200 pisze:Pytanie takie mam czy skrzynie w tym modelu nie sprawiają problemów? Były chyba 3 rodzaje z tego co wyczytałem, (któraś jest lepsza/gorsza?) zamierzam kupić taki wóz z taką właśnie skrzynią i silnikiem, do codziennej wielogodzinnej jazdy po mieście. Podobno w razie awarii to za 1000zł można wrzucić manualną ręczną

Jak już pojeździsz automatem to nie będziesz chciał się przesiąść na manuala, poza tym, głupota moim zdaniem takie swapy, tych aut jest tyle do wyboru, że spokojnie możesz znaleźć manuala od razu. Poza tym, te skrzynie nie należą do awaryjnych. Najczęściej ponoć pada sprzęgło hydrokinetyczne, a teraz już regenerują i koszty nie są straszne. Mam na co dzień styczność z mk4 1.9TDI 110KM z 4 biegowym automatem mojej siostry i Borą brata 2.0 z tą samą skrzynią. Oba auta szukałem sam i mogę powiedzieć tyle, że dużo łatwiej znaleźć zadbany automat niż manual. Poza tym, dużo większe pole negocjacji, bo takie auta ciężko sprzedać, co jest w zasadzie największym minusem, oraz sporo gorsze osiągi. No jeszcze trzeba wspomnieć o spalaniu, niestety palą więcej, ale komfort jazdy to wszystko wynagradza, tym bardziej w tak zwykłym aucie jakim jest mk4 :) Jeśli chodzi o koszty, to w serwisie twierdzą (i to w kilku byłem), że w tej skrzyni się oleju nie wymienia co jest bujdą totalną.. My w Warszawie płaciliśmy w chyba jedynej firmie która oferuje wymianę metodą dynamiczną, na ori oleju 640zł (niestety to jest cena bez VAT, jak chcesz fakture to plus 23%). Taka wymiana raz na 60 tyś i w zasadzie jak trafisz zadbany egzemplarz i z głową używasz tej skrzyni to będzie jeździć długo niczym TDIki :) Co do drugiego rodzaju skrzyń ( nie wiem jak to jest w rzeczywistości), ale dużo czytałem, że Tip-Tronici 5 biegowe nie są już tak trwałe, no i są droższe w naprawach. Chodź i tak jestem zdania, że ludzie dramatyzują, bo w TDI jak padnie dwumas, to też jest lamęt i duży wydatek.. Ale akurat w 2.0 benzynie nie spotkasz tej skrzyni, dopiero w TDI PD i mocnych benzynach, 1.8T 2.3 VR5.. . Podsumowując polecam, pod warunkiem ,że nie zależy Ci bardzo na dynamice.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

bora/automat, 2.0, 2004, 10000, Mazowieckie

Post autor: art_2008_a_ » wt lut 10, 2015 10:14

WichuTM pisze:(niestety to jest cena bez VAT, jak chcesz fakture to plus 23%).
pracownikom urzędu skarbowego też się tak mówi ?

:chytry:



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

bora/automat, 2.0, 2004, 10000, Mazowieckie

Post autor: WichuTM » wt lut 10, 2015 10:32

No niestety jest to cwaniactwo, ale łatwo policzyć, że ten podatek to ponad stówa i mi tam się nie pali, żeby to zapłacić. A licząc 10l ori oleju, plus ta robota, to nie jest bardzo drogo, na dowód dają wydruk z maszyny z ciśnieniem itp i jakiś paragon za usługę na 50zł :) Ale jak w innych zakładach krzyczeli od 350 do 450zł za zrzucenie miski i wymianę tylko oleju z miski to woleliśmy dopłacić trochę i zrobić to jak trzeba.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości