***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » sob lut 20, 2021 21:10

wesol pisze:
sob lut 20, 2021 21:01
Tak to przełączanie się z radia czy navi na panel klimy to chore rozwiązanie w pugu.
gadasz tam, a w Mk8 w ogóle nie masz przycisków tylko jesteś uzależniony wyłącznie od wyświetlacza multimediów i tam wszystkim sterujesz. Ja w 3008 przynajmniej mam przyciski szybkiego dostępu, klikam i mam daną funkcję przed sobą, nie muszę wyszukiwać w na ekranie ciekłokrystalicznym. Kodować nic nie muszę bo wszystko w nim mam i większość mogę włączyć lub wyłączyć z panelu komputera pokładowego a diagnostykę silnika zrobisz również VCDS-em czy nawet zwykłym ELMem

Poza tym już mi obrzydły ciosane wnętrza i budy Volkswagenów

Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: wesol » ndz lut 21, 2021 10:37

Tak wiem. Karol masz dobrze bo ci gulasz w razie co całe wnętrze przerzuci z golfa 4 a nawet golfa 3 plus mix z vito. Wszystkiego z poziomu wyświetlacza nie zmienisz w pugu. A jak byś chciał dołożyć coś to też lipa. Jakie wsparcie jest do puga? Bo z vcds robisz autoscan i wrzucasz na forum. Sam się znam nieco ale miałem problem i na touranie mi pomogli bo miałem auto i ktoś namieszał jak diabli. Co do silników w pugu to kolega ma 1.6 hdi i nawet się chwalił że adblue dolewał co chyba ponad 2000 km. Tylko jak miał problem i zapalała się choinka to walczył pół roku. Wymieniali wszystko od BSI aż skończyli na pompie abs. W vagu to jak padnie ci magiel to znajdziesz jak zamienić na nowsza generacje i co trzeba pozmieniać. Nie powiesz mi że słyszałeś o flashowaniu sterowników w pugu co nie. A w vagu tak. Gulasz w razie co to siekierką wytnie co nie. No a w razie co to administrator vwclub pomoże nie. Czekaj on nawet nie potrafi wymienić napinacza w starym leciwym afn. Nie no poziom ma wysoki jak swoje mniemanie. Te jego próby banowania mnie tam i blokowania też są śmieszne jak on nie ma też i o tym pojęcia.

Jak ktoś się nastawi na naprawy czy to w ASO czy pozadnym warsztacie specjalizującym się w danej marce to można i KIA kupić.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » ndz lut 21, 2021 11:07

Spoko, tysiące ludzi jeździ francuzami, niemcami, japońcami itp... i żyją nie wiedząc o istnieniu czegoś takiego jak interfejs diagnostyczny i też są szczęśliwi. Nie przewiduję niczego dokładać, grunt to nie popadać w paranoję. Do diagnostyki Diagbox też da radę. Będzie źle to się sprzeda. A co do Gulasza to nie chce mi się gadać, nie to forum więc po co.
wesol pisze:
ndz lut 21, 2021 10:37
można i KIA kupić.
Jasne że można. Mój sąsiad od wielu lat jeździ wszystkimi "pokoleniami" Sportage do najnowszej obecnie i nigdy żadna zbędna kontrolka mu się nie zaświeciła. Świat się nie kończy na volkswagenie, bo byłby strasznie nudny.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: wesol » ndz lut 21, 2021 15:54

Jasne, wszystko się zgadza. Ja poprostu lubię mieć auto pod kontrolą własną. No i lubię wszelakie przeróbki, poprawki bo w stylu jednomas czy tuning itp. inne marki nie dają aż tak dużego pola do popisu. Pierwsze auto też miałem chyba z 8 lat renaulta i sobie chwaliłem a ojciec citroenem jeździł chyba 22 lata.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » ndz lut 21, 2021 21:57

@wesol :pub:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » pt lut 26, 2021 11:58

Szukałem Forda, Polo, itp, itd, a skończyło się jak zawsze, czyli Golfem mk4 :) Czy wybór dobry dla kobiety - zobaczymy. Na razie jeździ i nie marudzi, bo ma auto większe, wygodniejsze, szybsze, lepiej wyposażone (klima), ekonomiczniejsze (LPG) niż jej Lupo 1.0.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » pt lut 26, 2021 17:05

I gra gitara. Grunt to zadowolona kobieta czyli użytkownik auta na codzień...



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: luckyboy » pt lut 26, 2021 19:22

Golf to idealny samochód dla kobiety: niski poziom oleju - kontrolka, niski poziom płynu chłodzącego - kontrolka, niski poziom płynu spryskiwaczy - kontrolka



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » czw mar 25, 2021 11:09

luckyboy pisze:
pt lut 26, 2021 19:22
Golf to idealny samochód dla kobiety: niski poziom oleju - kontrolka, niski poziom płynu chłodzącego - kontrolka, niski poziom płynu spryskiwaczy - kontrolka ObrazekObrazekObrazek
Nie każdy ma system pomiaru poziomu oleju, po prostu zapali się MIL koloru czerwonego o zbyt niskim smarowaniu. Tak samo nie każdy ma kontrolkę poziomu płynu spryskiwaczy ale rozumiem do czego zmierzasz w swoim poście :)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » czw mar 25, 2021 13:33

luckyboy pisze:
pt lut 26, 2021 19:22
Golf to idealny samochód dla kobiety: niski poziom oleju - kontrolka, niski poziom płynu chłodzącego - kontrolka, niski poziom płynu spryskiwaczy - kontrolka ObrazekObrazekObrazek
No i 2 tygodnie użytkowania przez szanowną małżonkę obnażyły wszystkie (a w zasadzie jedną, naistotniejszą jej zdaniem) wadę, czyli prześwit i za nisko poprowadzoną krawędź zderzaka. 2 razy spojler przyjechał w kabinie, do tego miała problem z jazdą po krawężnikach. A że Golf był w mega stanie, jak pokazały następne dni, to sprzedał się na pniu.
I akcja szukania auta dla kobiety trwa nadal :kac:
Wiem już, że jednym z testów na jeździe próbnej będzie wjechanie na krawężnik. Śmiałem się z żony, że musi się nauczyć jeździć, ale faktycznie od dolnej krawędzi przedniego zderzaka do ziemi było w Golfie nie więcej niż 10cm, a może i z 7-8. Ale za to całe auto było w oryginalnym lakierze, bez grama rdzy, do tego mechanicznie było wszystko tip top. Ja żałuję, że go sprzedałem, ale żona się cieszy. A szczęśliwa żona, to mój spokój. Może nie do końca, bo teraz od 2 tygodni szukam innego auta i jest dramat.
Ot historia sprzed 2 dni:
Nie chciałbym wszystkich handlarzy wrzucać do jednego worka, ale po ostatniej eskapadzie na Śląsk i obejrzeniu kilku aut, ciśnie mi się na usta, że to grupa oszustów, kombinatorów itp. Pewnie są też uczciwi, sam nawet takich spotkałem, ale po tym co wczoraj widziałem, zaczynam w to wątpić. Oczywiście spodziewałem się, że auta za cenę 3-4 wypłat nie mogą być igłami (choć Golf był, mimo, że kosztował 1 wypłatę i to nie Obajtka), takich też nie oczekiwałem, ale kłamać w ogłoszeniu, potwierdzać to w rozmowie telefonicznej, to już jest chamstwo.
Pierwsze auto Honda HR-V. Czarna. W ogłoszeniu "stan bdb bez rdzy i nie pognita autko godne polecenia, ogólnie samochód ładnie się prezentuje". W rozmowie telefonicznej potwierdzony bdb stan, ładny lakier i zero rdzy. Powiem tak, podjechałem i nawet nie wysiadłem z auta. Całe auto malowane sprayem w taki sposób, że ja robiąc to pierwszy raz i z zamkniętymi oczami, zrobiłbym to lepiej. Do tego maska wygryziona przez rudą, podobnie inne elementy, które nieudolnie zostały zaklejone taśmą. Dramat.
Drugie - Corolla. Sporo młodsza od Golfa, fajny silnik 1.4 diesel. Tu przynajmniej pracownik komisu nie opowiadał bajek, że ładny itp, tylko że mechanicznie super, wizualnie średnio. Otarty tu i ówdzie, trochę rysek itp. Pytam - rdza jakaś jest, jak to w japońskich autach? -Nie, nie ma nic. Ok, daleko nie miałem, podjechałem, zobaczyłem. Z daleka bardzo ładnie, tym razem wysiadłem i obejrzałem. Rysy i otarcia faktycznie są, mi to nie przeszkadza. Silnikowo super. Spojrzałem jeszcze na progi i niestety w tylnej części spore purchle. Mięciutkie. Jakbym mocniej nacisnął, to by palec wszedł bez trudu 🙂 Ogólnie nie było tragedii, auto w prawie zgodne z opisem/rozmową, oprócz, niestety, rdzy. A może ja popełniłem błąd bo pytałem o rdzę, a tu były bąble. Dla mnie jedno z drugim są równoznaczne, ale może nie dla wszystkich.
Kolejne auto - Fabia. Była tania, więc cudów nie oczekiwałem, kosztowała podobnie jak Golf. W ogłoszeniu standardowo: "karoseria bez oznak korozji opony jak nowe tapicerka zadbana". W rozmowie telefonicznej pytam: faktycznie nie ma rdzy? No nie ma. A jakieś uszkodzenia? -Nie, bardzo ładna i czysta jest. Trochę mi to nie pasowało do ceny, ale że miałem znowu blisko, to podjechałem. Na miejscu: oba progi zainfekowane, ale jeszcze do uratowania. Błotnik tylny lewy ruda chrupie. Po drugiej stronie szpachli tyle, że pęka i odłazi. Środek czysty? To ja chyba mam inną estetykę, a do brzydliwych nie należę...
Normalnie podsumowując ciśnie się na usta jedno - takie mendy powinno się za jaja na drzewach wieszać. Co prawda daleko nie miałem, straciłem raptem pół dnia i przejechałem może ze 200 km, ale po cholerę tak kłamać? Ja wiem, że przyjedzie jakiś napalony amator i może kupi. Albo ktoś, kogo ciśnienie ciśnie. Ale szanujmy się nawzajem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za takie pieniądze cudów wymagać nie można, ale jak pytasz - jest rdza, to po co odpowiadać, że nie ma, jak jest i to nie ukryta a wyłazi z każdego niemal miejsca.
A sam sprzedałem tydzień temu za nieco ponad jedną wypłatę Golfa 4. Auto w 100% bez rdzy, z LPG, działającą klimą, czyste i pachnące. Po wizycie u handlarzy, powinienem za niego żądać chyba 2 razy tyle, patrząc na stan oglądanych aut... Oj głupi ja :hmm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » czw mar 25, 2021 14:13

Dlatego wiesz czemu się szybko sprzedało. A skoda yeti może podpasuje żonie....



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » czw mar 25, 2021 14:52

marcin7x5 pisze:
czw mar 25, 2021 14:13
Dlatego wiesz czemu się szybko sprzedało. A skoda yeti może podpasuje żonie....
Pewnie by podpasowała, wszak Skoda to nasza rodzinnie ulubiona marka (oczywiście oraz VW), ale obawiam się, że w życiu nie będzie chciała wydać takiej kasy na auto. Inna sprawa, że sam bym nie zaryzykował zakupu auta za większą kwotę, widząc jak żona jeździ :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: mat06 » czw mar 25, 2021 15:04

Trzeba było jej do tego Golfa założyć gumy podwyższające pod sprężyny z Octavii i problem byłby rozwiązany :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » czw mar 25, 2021 15:18

Te zestaw nie pomoże na krawężniki. To raptem ok 2cm wyżej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości