***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: Piasek » pn gru 11, 2017 09:12

Przyjemniej pracują - potwierdzam. Miałem do czynienia w P107 z tym silnikiem.
Te z VAG - wrażenie słuchowe jakbyśmy mieli do czynienia z dieslem pod maską: te microcary co śmigają, one często mają 2-cyl diesla za źródło napędu: identyczny dźwięk mają.
No ale dźwięk to problem kogoś kto stoi obok: jak już jedziesz te 40 i więcej to zapewne różnice słuchowe żadne (w takiej puszce) czy pod maską siedzie R2, R3 czy R4. Na dłuższą metę jedynie wibracje przenoszone na kierownicę, generalnie na całą budę irytować mogą ale... tego się nie kupuje żeby Europę zjeździć tylko przemieszczać się tanio (po mieście) i nie mieć większych problemów z parkowaniem.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: jhosef » pn gru 11, 2017 11:38

Skrzynia w łupie ma tendencję do hałasowania sprzęgła po rozruchu zimnego silnika zimą zazwyczaj. Jest to takie poklikiwanie i mija dość szybko. VW nie umie/nie chce tego naprawić i niestety trzeba to traktować jako cechę (negatywną) tego napędu.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: radekrp90 » wt gru 12, 2017 10:15

Mi chodzi o typowe wycie skrzyni przy zmianie obciążenia lub utrzymywaniu zadanej prędkości (np.: autostrada z prędkościami rzędu 130 km/h). Wystarczy wrzucić luz i jest cisza. Przy przyspieszaniu jest jednak hałas jakby ktoś wrzucił nakrętki to korpusu skrzyni - jednostajne grzechotanie.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

piotrmizera82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 29, 2017 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: piotrmizera82 » sob gru 30, 2017 00:23

doggie pisze:
piotrmizera82 pisze:Ja ostatnio kupilem siostrze VW Foxa z 2006 roku przebieg 115 tys silnik 1.2, kultura pracy niska jak to 3 cylindrowiec ale w środku jak nowy do tego lakier oryginalny i prowadzi się świetnie :)
mam w rodzinie Polo 9N2 1.2 i niestety jak na to co reprezentuje ten silnik to chla za dużo paliwa, 6-7 litrów wg mnie to nieakceptowalna ilość paliwa
Kolego pierwsze spalanie wyszło z tankowania 6,2 litra, fakt że założone zimówki i siostra ma taką pracę że zdarza jej się jeździc w tygodniu 2 dni od domu do domu, gdzie nie zdąży się zagrzać i już wysiada i u kogoś siedzi z 1h i tak dalej, więc cały czas na ssaniu. Poczekamy do wiosny na innych oponach, niby nie ma tragedii ale jednak to małe auto.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10504
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » sob gru 30, 2017 00:42

6 litrów średnio spala moje e84 2.0d 4x4 1650 kg wagi więc szału nie ma. Nasze Aygo średnio 5 nie przekracza. Mówiłem że ten motor roboty nie robi. 1.4 mpi 8v zdecydowanie lepszy z tym że nie wiem czy w Foxie występował. Choć jesli takie odcinki robi to i tak nie jest zle



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » wt lut 02, 2021 09:06

Żona zmienia pracę i teraz będzie dojeżdżać 25 km w jedną stronę, z tego jakieś 80% dwupasmową ekspresówką. Dotychczas jeździ Lupo 1.0, które już dawno powinno ducha wyzionąć, bo nikt o niego nie dba, ale za to przez 5 lat użytkowania auto pochłonęło w nieplanowane naprawy nie więcej niż 500 zł - więc rewelacja :) Ale jego czas dobiega końca, bo o ile do miasta jest ok, to na dalszą jazdę się nie nadaje. Po pierwsze jazda z prędkością powyżej 90-100 km/h jest męcząca, silnik wyje, obroty ponad 3500, to jeszcze pali jak smok - średnio 8,5-9 litrów benzyny (bo LPG nie ma). Pora więc na zmianę. Budżet niski - jakieś max 7 tys. Preferowany prosty diesel lub LPG oraz klimatyzacja i koniecznie wspomaganie. Nadwozie - jedynie hatchback wchodzi w grę. Nie większe niż kompakt, chętnie mniejsze. Raczej skłaniamy się ku autom z grupy VAG (użytkujemy takie od lat i nigdy się nie zawiedliśmy w przeciwieństwie do innych), ewentualnie jakiś Japoniec (jedynie LPG), choć jakość blach jest tam raczej mizerna. Patrząc po budżecie auto będzie około 20 letnie :)
I teraz co polecacie z:
- Golf IV diesel (zarówno SDI jak i TDI VP lub PD), lub 1.6, 2.0 z LPG
- Leon (silniki jak wyżej)
- A3 (j.w.)
- Ibiza III
- Polo 9N
- Fabia
- Almera/Corolla/Civic...?
Ja skłaniam się oczywiście ku Golfowi, choć wiadomo, że Leon czy A3, to to samo. Jednak wydaje się, że wśród Golfów jest największy wybór, a i najlepsze są ceny.
A może coś innego? (ma być hatchback, być ekonomiczny i kosztować nie więcej niż 7 tys.)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: wesol » wt lut 02, 2021 11:20

Myślę że golf 4 i najlepiej z silnikiem TDI ale vp. Chyba jest Leon był najdłużej produkowany z TDI vp bo jakoś do 2004 czy 2005 roku. Pancerne wizidlo a do tego z lekka mogą myślę że 5 litrów nie więcej wciągnie. Chyba że mniejszy polo lub fox też w jakim TDI 1.4. ale dużo mniejsze, mniej komfortowe itd. plusem tanie części np hamulce czy opony.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: jhosef » wt lut 02, 2021 12:47

herbu pisze:
wt lut 02, 2021 09:06
Żona zmienia pracę i teraz będzie dojeżdżać 25 km w jedną stronę, z tego jakieś 80% dwupasmową ekspresówką. Dotychczas jeździ Lupo 1.0, które już dawno powinno ducha wyzionąć, bo nikt o niego nie dba, ale za to przez 5 lat użytkowania auto pochłonęło w nieplanowane naprawy nie więcej niż 500 zł - więc rewelacja :) Ale jego czas dobiega końca, bo o ile do miasta jest ok, to na dalszą jazdę się nie nadaje. Po pierwsze jazda z prędkością powyżej 90-100 km/h jest męcząca, silnik wyje, obroty ponad 3500, to jeszcze pali jak smok - średnio 8,5-9 litrów benzyny (bo LPG nie ma). Pora więc na zmianę. Budżet niski - jakieś max 7 tys. Preferowany prosty diesel lub LPG oraz klimatyzacja i koniecznie wspomaganie. Nadwozie - jedynie hatchback wchodzi w grę. Nie większe niż kompakt, chętnie mniejsze. Raczej skłaniamy się ku autom z grupy VAG (użytkujemy takie od lat i nigdy się nie zawiedliśmy w przeciwieństwie do innych), ewentualnie jakiś Japoniec (jedynie LPG), choć jakość blach jest tam raczej mizerna. Patrząc po budżecie auto będzie około 20 letnie :)
I teraz co polecacie z:
- Golf IV diesel (zarówno SDI jak i TDI VP lub PD), lub 1.6, 2.0 z LPG
- Leon (silniki jak wyżej)
- A3 (j.w.)
- Ibiza III
- Polo 9N
- Fabia
- Almera/Corolla/Civic...?
Ja skłaniam się oczywiście ku Golfowi, choć wiadomo, że Leon czy A3, to to samo. Jednak wydaje się, że wśród Golfów jest największy wybór, a i najlepsze są ceny.
A może coś innego? (ma być hatchback, być ekonomiczny i kosztować nie więcej niż 7 tys.)
Najmłodsze w najlepszym stanie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » wt lut 02, 2021 21:03

Octavia 1 w dieslu. Były chyba do 2009r produkowane...wielkością to to samo co golf4 lub leon.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: Pastusiak » wt lut 02, 2021 21:29

Octavia 1 jak przedmówca albo z innej bajki Opel Astra G np. 1,4/90



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » wt lut 02, 2021 22:09

marcin7x5 pisze:
wt lut 02, 2021 21:03
Octavia 1 w dieslu. Były chyba do 2009r produkowane...wielkością to to samo co golf4 lub leon.
Octavię I już mamy jedną. Były robione do 23.11.2010 i moja jest z przedostatniego dnia produkcji. Najlepsze auto. 313 tys przebiegu i ani jednej awarii. Dlatego zapracowała na moje zdanie odnośnie VAG-a i coś tego typu bym chciał. I nawet chętnie bym kupił, ale żona twierdzi że kombi za duże, a hatchback jej się nie podoba.
Więc pewnie zostanie coś z rodziny Golf IV, A3 i Leon.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: Pastusiak » wt lut 02, 2021 23:16

Za 7 tys to troszkę poszukasz sobie z tej trójcy zdrowy egzemplarz, chyba najlepiej 3 drzwi Golfa albo A3 z lat 90, Leona bym odpuścił, jest zbyt "sportowe" i ma wyższe ceny.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10504
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » wt lut 02, 2021 23:23

@herbu szkoda tylko że OI jest taka straszna no i raczej dla starszych panów w kapeluszach :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » śr lut 03, 2021 07:01

Więc pewnie zostanie coś z rodziny Golf IV, A3 i Leon.
To lepiej szukaj ibizy lub polo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości