***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » ndz paź 16, 2016 10:53

Piasek pisze:Nissan Micra K12 - też wysoka wygodna pozycja za kierownicą i dość dobra, trwała technika.
Jest brana pod uwagę
Piasek pisze:Fiat 500 - bodajże chyba najfajniejsza pozycja ale niestety bardzo trzymają cenę
Obawiam się, że w przewidzianym budżecie nie ma szans na zakup tego modelu
Piasek pisze:Renault Modus - też 4 furtki, też wysoka pozycja za kierownicą
O nie - kolega z pracy miał przez 2 lata takie auto. Mechanicznie nawet przyzwoite, ale pomysły jakie są w nim zastosowane, skutecznie mnie przekonały, by trzymać się z daleka od niego. Wymiana głupiej żarówki z przodu, to operacja na pół dnia. Do tego cały czas coś odpada, coś nie działa itp. Fakt - nie unieruchamia to pojazdu, ale denerwuje. No i sprzedaż takiego auta, to nie lada wyzwanie - on miał je 2 lata, bo zaraz po zakupie chciał się go już pozbyć, ale właśnie 2 lata zajęło mu znalezienie chętnego na to auto.
Piasek pisze:Ford Ka II - bardzo małe miejskie autko
Jest brany pod uwagę, tyle że też może być ciężko w zadanym budżecie
Piasek pisze:Mitsubishi Colt 6
Tu obawiam się rudej i przede wszystkim cen i dostępności części
Piasek pisze:Chevrolet Spark M300 ale ten to już na styk w budżecie do 15 tyś zł
Ładny, ale to taki Matiz :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » ndz paź 16, 2016 13:12

W takim razie, zostały 2 egzemplarze:
1. Clio zapodane przez Piaska: https://www.olx.pl/oferta/renault-clio- ... hQ5b5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Lupo SDI: https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-lu ... iaeMP.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co byście wybrali z tych 2 szt.? Wizualnie na pewno, jak dla mnie, Lupo. Szczególnie wnętrzem bije na głowę to Clio. Dodatkowy plus to klekot SDI. Za to na plus dla Clio na pewno klima i 2 zestawy opon. Obydwa żonie się spodobały i zostały zaakceptowane. Chętnie posłucham Waszych za i przeciw.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: Craash » pn paź 17, 2016 20:00

Samochody bez klimy są praktycznie niesprzedawalne, a po drugie co to za przyjemność jechać autem mając 40 stopni w środku.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: inż. Mk2_marcin » pn paź 17, 2016 20:03

herbu, clio z tym motorem o ile się nie mylę można zagazować i nie jest problematyczny ale warto dopytać


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » pn paź 17, 2016 21:09

Gazowaç na 3,5 km w jedną stronę do pracy? No coments


Lupo SDI będzie bardziej przyjazne w użytkowaniu, clio bardziej komfortowe



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: inż. Mk2_marcin » pn paź 17, 2016 21:19

doggie pisze:Gazowaç na 3,5 km w jedną stronę do pracy? No coments


Lupo SDI będzie bardziej przyjazne w użytkowaniu, clio bardziej komfortowe
Czytalem wątek na szybkości i po prostu nie doczytałem.. wybaczcie


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » pn paź 17, 2016 22:02

Dzisiaj oglądałem jedno Lupo, które było na miejscu, dokładnie to:
https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-lu ... i0UfT.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Generalnie mocno zapuszczone. Nie jeździłem, jeździła żona i nawet ona, jako laik, stwierdziła że sprzęgło kiepsko bierze, biegi wchodzą nieprecyzyjnie (co zauważyłem na postoju), zawieszenie wytłuczone i generalnie auto słabo jedzie. Do tego silnik 16V, który ma swoje bolączki. Za to żona była zachwycona zwrotnością, manewrowaniem i łatwością wyczucia auta. Ogólnie Lupo zostało zaakceptowane, ale musi być w lepszym stanie, bo to było faktycznie słabe. Nie oczekuję oczywiście w tych pieniądzach ideału, ale fajnie by było, aby nie było mechanicznie gorsze od mojego mk2. 27-letni Golf żony wg. niej jeździ lepiej, skrzynia biegów jest dużo lepsza, zawieszenie nic nie stuka, prowadzi się precyzyjniej i lepiej hamuje. Pewnie gdyby miał wspomaganie, to by nawet nie myślała o zamianie. No ale nie będę się bawił w montaż wspomagania do auta wartego tysiąc zł :)
Próbowałem się też dodzwonić do sprzedającego Clio, ale na razie bezskutecznie. Jutro ponowie próby.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » pn paź 17, 2016 22:24

na pierwszy rzut oka ofertę bym odrzucił, przebieg, to że ma już LPG, cena .... wszystko nie do zaakceptowania, to wczesniejsze SDI sprawia lepsze wrażenie, nie oglądałeś?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » wt paź 18, 2016 06:15

doggie pisze:na pierwszy rzut oka ofertę bym odrzucił, przebieg, to że ma już LPG, cena .... wszystko nie do zaakceptowania
Nawet się nie nastawiałem na tego, pojechaliśmy obejrzeć jedynie po to, by żona się przymierzyła do auta, zobaczyła czy jej pasuje prowadzenie, pozycja za kierownicą, wygląd itp. A że był czerwony, to od razu został odrzucony, bo może być każdy kolor, byle nie czerwony i biały (już zaczyna wymyślać) :)
doggie pisze:wczesniejsze SDI sprawia lepsze wrażenie, nie oglądałeś?
Nie, bo było już za późno. Dzisiaj też nie dam raczej rady - może jutro. Dzisiaj za to może w końcu dodzwonię się do sprzedającego Clio i sprawdzimy dla porównania ten model.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: RobsonVW » ndz paź 30, 2016 18:42

herbu pisze:Nawet się nie nastawiałem na tego, pojechaliśmy obejrzeć jedynie po to, by żona się przymierzyła do auta, zobaczyła czy jej pasuje prowadzenie, pozycja za kierownicą, wygląd itp. A że był czerwony, to od razu został odrzucony,
Jechanie do kogoś tylko po to aby się przejachć jego samochodem jest beszczelne :okej:


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: radekrp90 » czw lis 17, 2016 21:47

Ale czasami nie ma innej opcji na sprawdzenie auta, którego się nie zna ;) Zależy z jakiej strony się na to patrzy. Jako właściciel - chamstwo, jako kupujący - (czasami) konieczność.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » czw lis 17, 2016 22:29

radekrp90 pisze:Ale czasami nie ma innej opcji na sprawdzenie auta, którego się nie zna Zależy z jakiej strony się na to patrzy. Jako właściciel - chamstwo, jako kupujący - (czasami) konieczność.
Dokładnie - wiem, że to trochę nie w porządku, ale żona musiała się do czegoś przymierzyć. Sprzedającemu nie zabraliśmy więcej jak 5 minut, więc wielka krzywda nie została mu wyrządzona. A Lupo się spodobało i zostało kupione. Fakt - inne.
I jak dla kobiety mogę polecić - łatwo się manewruje, ma bardzo wydajne ogrzewanie oraz całkiem przyzwoitą ilość miejsca wewnątrz.
Minusy też ma - mikro bagażnik, ale zakupy się zmieszczą, oraz wielkie drzwi, które są ciężkie i z czasem wyrabiają się w nich ograniczniki - chyba większość ma już ten problem. Z racji tych drzwi dość mocno do tyłu przesunięte jest mocowanie pasa bezpieczeństwa - dość niewygodnie się po niego sięga. Na razie tyle z minusów.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: jan1966 » czw lis 17, 2016 22:42

Proponował bym Pande też była brana pod uwage , fajne auto ,miałem ,idealne dla kobiety



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » pt lis 18, 2016 09:27

jan1966 pisze:Proponował bym Pande też była brana pod uwage , fajne auto ,miałem ,idealne dla kobiety
janku nie jesteś w temacie, herbu już kupił auto



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości