***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » czw lut 04, 2021 07:50

marcin7x5 pisze:
śr lut 03, 2021 07:01
Więc pewnie zostanie coś z rodziny Golf IV, A3 i Leon.
To lepiej szukaj ibizy lub polo
Dlaczego? Wydaje mi się, że zarówno polo jak i, szczególnie Ibiza, są zazwyczaj w gorszym stanie blacharskim. Albo, bardziej prawdopodobnie, że w moim budżecie takowe są :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: Pastusiak » czw lut 04, 2021 13:35

No ja bym nie powiedział, takie A3 to w każdym jednym lecą drzwi od dołu, Golfy też pełno z korozjami błotników czy progów.

Chyba najlepiej wypada Octavia, blacharsko dużo lepiej niż Golfy czy A3, potem może Leon...



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » czw lut 04, 2021 13:40

Może poszukaj a2. Tylko nie wiem czy ten budżet wystarczy.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » czw lut 04, 2021 14:27

marcin7x5 pisze:
czw lut 04, 2021 13:40
Może poszukaj a2. Tylko nie wiem czy ten budżet wystarczy.
Myślałem, ale po pierwsze tam chyba jedyny diesel to 1.4, do którego nie mam przekonania, a po drugie jedyny sensowny benzyniak, to 1.4, którego nie chcę. Zacząłem śledzić rynek ww. pojazdów w mojej okolicy i zauważyłem, że sensowne sztuki schodzą w dzień czy dwa. Trzeba będzie bardziej się zmobilizować i być czujnym :D
Jest jeszcze opcja Grande Punto z LPG - jest kilka sztuk w okolicy w założonym budżecie, ale wszystkie mają przebiegi +-250 tys km. Niby fiatowskie benzyniaki raczej nie są jakieś awaryjne, ale też przy takich przebiegach na LPG, kto wie co się może wydarzyć...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » czw lut 04, 2021 15:29

Te 1,4 tdi miały 90Km i całkiem fajnie to jeździ. O wrażeniach akustycznych nie wspomnę bo te są choć zapewne audi lepiej wytłumione niż vw. Benzyny 1,4 nie polecę nikomu chociażby ze względu na problemy z odmą zimą.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » pt lut 19, 2021 13:21

A co powiecie o czymś na F...? :) A nawet na dwa F! Oglądałem kilka Polo i jest, delikatnie mówiąc słabo na rynku. Ideałem byłoby Polo SDI z roczników 2003-2008 ale ich prawie nie ma. A jak już nawet się pojawią, to zazwyczaj blacharsko prezentują się słabiutko. Pomyślałem więc nad silnikiem 1.9TDI - tego znam jest super, lub nawet 1.4TDI, ale opinie ten mniejszy ma różne. Są ludzie zadowolenie, ale są i tacy co narzekają (na SDI, czy 1.9 praktycznie nikt nie narzeka).
Wczoraj przejeżdżając obok jednego z komisów wszedłem obejrzeć Polo 1.4TDI, które tam stało. Na zdjęciach ładne, na żywo progi lepione chyba plasteliną przez ślepego. Ale obok stało inne auto. I tu przechodzimy do auta na dwa F :)
Ford Fusion 1.4TDCI oraz jego siostra Fiesta - też na dwa F.
Za cenę Polo z 2003 roku można mieć takiego Forda z roku 2006-08. O dziwo rdzy nie uświadczyłem. Silnik też chodzi ciszej i kulturalniej niż 3 cylindrówka VW. Owszem, materiały we wnętrzu są tandetne, ale całość robi pozytywne wrażenie.
Trochę się sam sobie dziwię, bo wiadomo, że nie kupuję się aut francuskich i na F. A tu nie dość, że auto na F, a nawet na dwa F, to jeszcze z francuskim silnikiem pod maską. Kumulacja na całego.
Post mój może trochę ironiczny, ale na poważnie zastanawiam się nad którymś z Fordów? Czy warto? Macie jakieś doświadczenia z tymi autami? Internet generalnie dość pozytywnie się o nich wypowiada, więc może....


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » pt lut 19, 2021 17:16

Folkswagen też jest na F...a tak na poważnie to fiesta nie jest zła. W dodatku to już ta nowa buda - mk7 bodajże - zbiera pozytywne opinie ....



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: herbu » pt lut 19, 2021 18:23

marcin7x5 pisze:
pt lut 19, 2021 17:16
Folkswagen też jest na F...a tak na poważnie to fiesta nie jest zła. W dodatku to już ta nowa buda - mk7 bodajże - zbiera pozytywne opinie ....
Ja biorę pod uwagę mk6, budżet nie wystarczy na mk7. Bardziej celuje w Fusion, bo ciut większy z większym prześwitem, ale Fiesty też nie wykluczam


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: jhosef » pt lut 19, 2021 21:06

Fiestę mk7 nie bierz pod uwagę. Ten samochód gwałci ergonomię na każdym poziomie.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: doggie » pt lut 19, 2021 23:02

herbu pisze:
pt lut 19, 2021 13:21
A co powiecie o czymś na F...? :)
Ja to nawet pierwszy raz w życiu nabyłem auto na F.. w postaci Puga 3008 II :P

Tiguan poszedł w Polskę do nowego Pana, po 21 latach zdradziłem stajnie VWAG :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » sob lut 20, 2021 11:11

po 21 latach zdradziłem stajnie VWAG :)
Jakbym widział siebie. Dawniej nawet nie patrzyłem na auta z lwem a teraz takiego eksploatuję od 2 lat



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: wesol » sob lut 20, 2021 13:05

Tak nie są złe. Mi tylko nie pasuje to że się przyzwyczaiłem do stylu wnetrza vaga a w zasadzie VW bo jest już mi nie pasi. Nie odnajduje się w peugeot 308 za żadne skarby. Drugi czynnik to diagnostyka i możliwość kodowań jakie daje vag. Biorę vcds i mi nie pasuje czas grzania szyby tylnej to sobie zmieniam w 3 minuty. Nie pasuje mi że spryski na lampy waka to sobie zmieniam lub wyłączam. Co zrobię w pugu?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: marcin7x5 » sob lut 20, 2021 13:48

To na co ci pozwala oprogramowanie którym się połączysz z autem. Poza tym 90% użytkowników aut z tego nie korzysta. Prawie 99% nie potrafi włączyć świateł normalnych jak jadą we mgle czy w trudnych warunkach atmosferycznych tylko dają na automatycznych....o obsłudze tych paneli dotykowych od nawiewu nie wspomnę. Jedni kupują auto dla wyglądu inni dla bajerów a jeszcze inni dla komfortu podróży lub precyzji prowadzenia auta.
Wracając do tematu moim zdaniem kobiety bardziej odnajdują się w autach na F....



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: wesol » sob lut 20, 2021 21:01

Tak to przełączanie się z radia czy navi na panel klimy to chore rozwiązanie w pugu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości