Co kupić - manual czy automat?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lh80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 15:23
Lokalizacja: DST

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: lh80 » sob sie 10, 2013 22:23

czarnykurczak, Jeździło się całkiem przyjemnie,skrzynia sprawnie wybierała biegi i na PB nigdy nie podejmowała niewłaściwych decyzji. Na zbyt bogatej mieszance LPG dłużej ciągnęła na wyższym biegu nim zredukowała, po ustawieniu LPG wszystko w normie.
Przy 100km/h było około 2,5tysiąca obrotów,licznikowe 230 złapał-po dwustu-iluśtam wygrzebał jakieś przełożenie na którym obroty spadły o 300 i do odcięcia można było znowu dociągnąć.
Ponad 100km po autostradzie z prędkością nieosiąganą przez Kia'nki nie powodowało zmęczenia skrzyni-jest chłodniczka.
Mk4 palił średnio 12-15 litrów LPG na dojazdy do pracy: Strzelin-Wrocław,Strzelin-Oława ale to przez nogę :satan:
Dla mnie VR5+ automat= idealne połączenie. Do dziś żałuję sprzedaży.


Jadę wolno ale i tak przed Tobą.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: jhosef » pt sie 23, 2013 09:20

czarnykurczak pisze:lh80, napisz coś więcej jak Ci się jeździło z taką skrzynią. Kiedyś oglądałem paska z automatem i wystraszyłem się 4 biegów.
MK2 ma 3 biegi i jeździ podobnie jak manual. Prędkości osiąga podobne.



Awatar użytkownika
solala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 28, 2013 13:49

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: solala » śr sie 28, 2013 14:30

Doradzcie czy kupując pierwsze auto, lepiej manual czy automat? Dodam, że sporo czasu minęło od egzaminu i na tym się przygoda z autem skończyła...



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: maroTdi » śr sie 28, 2013 14:58

z automatem wsiadasz i jedziesz.. jak wyprzedzic chcesz to poprostu mocniej wciskasz gaz i sam redukuje, z gorki w tyl sie nie stoczy, jazda w korku to bajka, auto Ci nigdy nie zgasnie przy ruszaniu itd. :bigok:
a w manualu jednak trzeba troszke pojezdzic zeby zalapac..



Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Młody Golfiarz » sob paź 12, 2013 22:20

A jak z awaryjnością skrzyni automatycznej w Golfie II przy silniku 1.6 D :satan: Wystarczy lać olej i wymieniać filtry czy często jakieś grubsze remonty ?



Rumak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 17, 2012 00:04

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Rumak » czw paź 31, 2013 18:36

Ja mam pytanie golf 6 2.0tdi z dsg na pokładzie jak to jedzie i jak z serwisowaniem i uzytkowaniem tej skrzyni. Czy to sie psuje czy jest dosc przyzwoicie wykonane tak jak np naped 4motion ze tylko co jais czas oliwa i wsio?? . Dotej pory miałem tylko manuale 5 lub 6
biegowe w korkach jezdze zadko ale coraz to czesciej korki sie zdarzaja wiec czy warto pchac sie w Dsg?



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Craash » pt lis 01, 2013 19:10

DSG w Golfie to na pewno nie jest 722.6 Mercedesa jeżeli bierzemy pod uwagę bezawaryjność.
Usterki się zdarzają i to czasami całkiem nieoczekiwanie, a koszty naprawy idą w tysiące. Jednak jeżeli stać Cię na to, aby awaryjnie wydać kilka tysięcy złotych na naprawę to bierz - jeżeli wszystko jest sprawne to ta skrzynia jest po prostu świetna, wie co ma robić, a zmiany biegów są ultra szybkie.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: doggie » pt lis 01, 2013 22:34

z moich obserwacji dochodzę do wniosku, że DSG znacznie ustępuje bezawaryjnością tiptronicowi, średnio po 200kkm zaczynają się spore problemy ze sterownikami, mechatroniką itp... a kaszy napraw bardzo wysokie



Rumak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 17, 2012 00:04

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Rumak » ndz lis 03, 2013 19:39

Heh i juz zeszcie mnie przekonali :grin: jestem na nie. Jka do tej pory z manulaów vw byłem bardzo zadowolony ale biorac fakt ze teraz 3-4letni golf 6 moze miec juz magiczne 200tys dawno za soba to chyba odpuszcze te skrzynie.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: dawid018 » wt lis 19, 2013 23:41

panowie jakie najczęstrze usterki wystepują w tiptronicu??kupiłem niedawno audi a6 c5 2,8 z tipem.narazie wszystko ok ale poprzedni właściciel twierdził ze trzeba by niedługo olej zmienić bo on co 30 tys zmieniał.jedyne co zauważyłem to ze na zimnym silniku przy redukcji-2 biegi potrafi szarpnąć(być może to wina lpg)na lekko rozgrzanym i ciepłym praktycznie wogóle nie czuć zmian biegów.dodam ze skrzynia jest bardzo inteligentna,a przynajmniej mi się tak wydaje


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Axel_1 » śr gru 11, 2013 21:44

Lepiej sprawdz jaką masz zamontowaną instalację LPG , tanią czy drogą a potem sam sobie odpowiedz czy poprzedni właściciel zmieniał olej co 30 tyś km czy to tylko ściema.


ekodriving 4.5

free66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 19:51

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: free66 » czw gru 19, 2013 12:08

Panowie, jak się dba o tą skrzynię systematycznie wymienia oleje itp to nie powinna się zepsuć. Wielu moich znajomych ma skrzynię DSG w tym ja również i nie wyobrażam sobie zmiany na skrzynię manualną. Serwis jest faktycznie drogi, ale gwarantuje to mniejsze szanse zepsucia skrzyni która (w wypadku 6cio biegowej) jest bardzo mocna. Ewentualnie wada fabryczna która dokucza, ale kupno sprawnego samochodu ze sprawną skrzynią + właściwe użytkowanie = bezproblemowa jazda. POLECAM DSG!!



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: PinkFloyd » czw gru 26, 2013 15:30

Trzeba wziąć pod uwage dwa rodzaje dsg, skrzynia fenomenalną ale do 150 tys km, od pojemności 1.6 mechyatronika zanurzona w oleju do 2010 r olej wymieniany co 120 tys i to zabija mechatronike prawie każda ponieważ pyl dostaje się do silniczków z olejem przeprqcowanym zatykajac i powodujac zwarciaw, olej wymieniany co 60 tys i nie ma problemu, ale taj jest od 2010r , można kupić jak ma wymieniona mechatronike, koszt wymiany 8000zl' diagnozujemy rozggtzewajac auto do 90st jak szarpnie przy ruszaniu ze stopu przy średnim NAC gazu to do wymiany, z sucha mechatronika nie ma problemu ale tam sprzegla wytrzymują czasami tylko 100 tys km a wymiana ok 4500 zl, dlatego uzywki z dsg po 150 tys km w Niemczech są tańsze niż z ręczna skrzynia.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Piasek » wt gru 31, 2013 10:37

W przyp. automatycznych skrzyń biegów trzeba zawsze kalkulować koszty naprawy i porównywać je z kosztami wymiany całej skrzyni na używkę.
Sam użytkuję 722.6 które uchodzą za synonim trwałości i bezawaryjności i w większości przyp. tak jest. Każde niemal niedomaganie tych skrzyń wynika z zaniedbania serwisowego użytkowników (braku serwisu, jazdy bez oleju lub wlania niewłaściwego).
Ale jeżeli ju się trafi nam sztuka która skona - naprawa tych skrzyń mija się z celem ponieważ warsztaty zaczynają rozmowy (dobre, dające gwarancję na usługę [ledwo na 60 tyś km] a z opowieści tych którzy zdecydowali się na taki krok: więcej nie przeleci]) od 4500zł :panna: podczas gdy używaną, 100% sprawną - z auta które jeździ - kupujesz za 700zł. Z pełnym serwisem olejowym, filtrem, robocizną wymiany i adaptacjami 1500zł kasują.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości