Co kupić - manual czy automat?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - manual czy automat?

Post autor: doggie » śr sty 23, 2013 16:45

szczyku pisze:karski1, ile jeszcze polskich mitów nam tu wypiszesz na temat automatów :panna:
w zależności od skrzyni to niekoniecznie mity ale nie mozna uogolniać, są skrzynie które są do D.... i są skrzynie porządne, choć jeśli ja miałbym kupować auto z przebiegiem 200 tyś km to jednak zastanowiłbym się czy brać DSG chyba że byłoby po wymianie dwumasu i tarcz



matde
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 26, 2013 12:02

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: matde » sob sty 26, 2013 14:01

Jakie skrzynie automatyczne były montowane w golfach V z silnikiem 2,0 FSI. Czy były to wyłącznie skrzynie DSG?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: doggie » sob sty 26, 2013 14:14

z tego co wiem to Mk5 nigdy nie wychodziły z tiptronikami tylko z dwusprzęgłówkami DSG, chyba że na rynki USA czy Ameryki Płd.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: jhosef » sob sty 26, 2013 17:28

Mój przyjaciel miał jettę z US w automacie. Silnik 2,5. DSG to nie było. Muszę się go dopytać co to zaskrzynia była.



Kryplos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 20:32
Lokalizacja: Wrocław

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Kryplos » ndz sty 27, 2013 12:49

A ja mam pytanie które dotyczy Golfa IV, ponieważ mam możliwość kupna takiego. Ma on skrzynie automatyczną, są z nią jakieś problemy czy lepiej szukać manuala dalej?



mlody2587
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 18:39

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: mlody2587 » ndz sty 27, 2013 13:29

a jaki to automat? zwykly 4biegowy AG4? tj. bez tiptronica?
bo jesli tak to ja jezzdze w dieslu z takim automatem juz 3 rok i jestem naprawde bardzo zadowolony. nie ma problemow ze zmiana biegow ani rowniez z kickdownem. co 40tys trzeba zmienic olej plus filtr. koszt okolo 450zl. a mam silnik ahf z chipem na 143KM i skrzynia daje rade spokojnie.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: przemlin » pt lut 01, 2013 13:41

Najlepsze automaty ma toyota/lexus, nawet w starych ls400 v8 18-20 letnich zmiana biegów jest niewyczuwalna.



Awatar użytkownika
Madman59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw sty 03, 2013 13:22
Lokalizacja: lubuskie

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Madman59 » wt lut 12, 2013 16:13

Myślę, że wybór samochodu z automatem czy manualem, to jak między brunetką a blondynką, zawsze bardzo indywidualna sprawa :) Sam byłem kiedyś w opozycji do automatycznej skrzyni biegów dopóki ..... nie zacząłem nimi jeździć. Dzisiaj jak przypomnę sobie jakie teorię głosiłem, to jest mi głupio za samego siebie, to była opozycja dla zasady. Zdanie zmieniłem, od lat tylko automat, ale szanuję oponentów, tych którzy mimo prób wracają jednak do manualnej skrzyni. Dla mnie wygoda, nie wiem może to przyszło z wiekiem, ale z opiniami "samochód dla dziadka" nigdy się nie zgodzę, chociaż sam jestem dziadkiem :) Pozdrawiam "manualnych" i "automaty" :) Szerokości....


W życiu piękne są tylko chwile

Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: sebcio » wt lut 26, 2013 14:19

zależy jakie auto z jaką skrzynią w golfie IV automat chyba nie radzi sobie za dobrze. Ja natomiast następne auto szukam w automacie super sprawa.


lama mechaniczna ;D

szczyku

Re: Co kupić - manual czy automat?

Post autor: szczyku » sob mar 02, 2013 20:15

sebcio pisze:zależy jakie auto z jaką skrzynią w golfie IV automat chyba nie radzi sobie za dobrze. Ja natomiast następne auto szukam w automacie super sprawa.
ja juz śmigam około 2 lat w tiptronik-u i nie powiem o niej złego słowa :bigok: jedynie co mogę napisać to że pokrywa skrzyni się lekko poci i rdzewieje :goof: ale podobno norma w tych skrzyniach, a od zmiany do zmiany (oleju) nie robi to różnicy :helm:



Jkam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 26, 2012 08:22

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Jkam » pt mar 08, 2013 12:33

automat to opcja dla leniwych;)
niezdecydowane wolę manualkę,choć kto wie... moze mi sie na stare lata zmienie :hehe:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: jhosef » pt mar 08, 2013 12:40

Jkam pisze:automat to opcja dla leniwych;)
niezdecydowane wolę manualkę,choć kto wie... moze mi sie na stare lata zmienie :hehe:
Nie dla leniwych tylko nie dla tych co nie spróbowali.

Też byłem z tych co marudzili i rzucali teksty o leniwych.

5 lat jeździłem poźniej automatem i uważam, że rozwiązanie jest świetne.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: doggie » pt mar 08, 2013 13:18

też jeździłem choć okazjonalnie nie swoim autem i stwierdzam że automat jest świetny ale zaznaczam, że nigdy nie kupię automatu z przebiegiem +/- 200 tys km bez historii serwisowej zwłaszcza DSG



Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Axel_1 » sob mar 16, 2013 15:47

Teraz wszystkie auta mają historię serwisową , szczególnie te sprowadzone. Zastanawiam się nad Golfem V TDI 140-170 KM z DSG tyle, że nie wiem ile potem bedzie jeszcze niespodzianek. I jak sobie to potem podsumuje takie auto bez WKŁADU to wyjdzie Golf VI młodszy o parę lat.


ekodriving 4.5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości