Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Michhu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 22, 2012 21:25

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Michhu » pn sty 14, 2013 20:03

jaki silnik polecacie na dzienne dystanse 40km? glownie dojazd do pracy, czasami (bardzo rzadko) wyjazd na dłuższą trasę.
Przeszło 10k rocznie to nie dużo, chodzi mi ogolnie o krótkie dystanse i male spalanie :-)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn sty 14, 2013 21:16

Michhu pisze:jaki silnik polecacie na dzienne dystanse 40km?
Zdrowy przede wszystkim. A na poważnie to zależy do jakiego auta 0 inny do Polo, inny do Golfa, a jeszcze inny do Passata


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Michhu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 22, 2012 21:25

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Michhu » pn sty 14, 2013 21:24

myślałem o golfie 4, ale jestem niedoświadczonym motoznawcą :grin: nie wiem czy na takie krótkie trasy(bo to 20km w jedną strone, po czym auto stoi na parkingu i czeka aż wyjadę na powierzchnię i spowrotem do domu 20km) 1,9tdi czy 1,6 benzyna, czy może jeszcze coś innego..1,4 nigdy więcej, mam w swojej 3 1,4 i nigdy wiecej tego nie chce :D



Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: inozbik » pn sty 14, 2013 21:33

Przy tych cenach paliwa to wszystko jeden ch... Passat w dieslu palil mi w miescie 6l ale pompe za 900zl robilem, nie wiem ile musialbym przejechac zeby mi sie to zwrocilo... Ile wiecej takie 1.6 albo nawet 1.8T w trasie wiecej by spalilo? Mysle ze to kwestia litra-dwoch a ile spokojnu bez jakis glupich dieslowych czesci :D



Michhu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 22, 2012 21:25

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Michhu » pn sty 14, 2013 21:55

tak czytam juz poł dnia na necie co i jak i wychodzi mi, ze najlepszym rozwiazaniem w moim przypadku byloby te 1,6 benzyna.
A zawsze byłem przekonany, że diesel malo pali nawet przy trasach 10-20km :satan:



Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Lucek Mostowiak » pn sty 14, 2013 22:02

To i ja coś się wypowiem.

Czytając wszystkie wypowiedzi, można moim zdaniem, wysnuć jeden prawdziwy wniosek.

To czy kupować diesla, benzynę czy LPG zależy od minimum trzech czynników: charakteru jazdy, liczby nabijanych kilometrów, rodzaju trasy.

Ja miałem podobny dylemat, wtedy poradziłem się Was. Przy przelocie poniżej 10 tys km rocznie nie brakowało opinii, że tdi będzie też ok :)

Od niedawna jestem posiadaczem golfa 5, 1.4 16V, 80 KM z 2008 roku, z dynamiką to różnie, jak kto lubi, ale pali przyzwoicie, na -5 stopniowym mrozie 90 stopni ciepła osiąga po przejechaniu ok 4 km. Jestem bardzo zadowolony, że nie kupiłem diesla. Zawieszenie nie wybite, jest cichutko (poza gumą stabilizatora ;p)

Tak, że reasumując, tak jak napisałem wyżej, rodzaj silnika zależy moim zdaniem przede wszystkim od charakteru jazdy, i jak było pisane wyżej, każdy silnik ma wady i zalety.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt sty 15, 2013 01:28

inozbik pisze: Ile wiecej takie 1.6 albo nawet 1.8T w trasie wiecej by spalilo? Mysle ze to kwestia litra-dwoch
a jeździłęś każdym z tych silników i wiesz ile one średnio spalają na zbiorniku że mówisz o litrze? :bajer:

mój poprzedni Golf 5 średnie spalanie 5,3-5,5 litra, obecne A3 średnio na 1000 km spala jak w mordę 48 litrów i więcej nie chce, mój poprzedni Mk4 1.4 /dawno temu i krótko/ średnio 7,5-8 litrów, itd... itp... etc... więc mowa może być od 2 litrów w górę ale w życiu jeden litr, teraz pomnóż różnicę w cenie zakupu paliwa, licząc średnio 10 złotych oszczędności na 100 km /2 litry/ w moim wypadku razy 30 bo 3000 km miesięcznie daje 300 zł razy 12 miesięcy...... i tak dalej, rachunek prosty



Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: inozbik » wt sty 15, 2013 08:43

Wszystko sie zgadza ale w temacie mowimy o malych przebiegach :) Jakby duzo jezdzic to diesel sie oplaci bo wtedy dopiero beda oszczednosci na paliwie, przy krotkich trasach to sie nie oplaci patrzac na ceny paliwa i koszt napraw oraz czesci.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szakulvip » wt sty 15, 2013 14:17

Ty Lucek Mostowiak a gdzie ty tak mykasz po tej Grabinie? ~10kkm to sporo w skali roku :rotfl:


Obrazek

Lucek Mostowiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:38

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Lucek Mostowiak » śr sty 16, 2013 01:05

szakulvip pisze:Ty Lucek Mostowiak a gdzie ty tak mykasz po tej Grabinie? ~10kkm to sporo w skali roku :rotfl:
odkąd Hania miała wypadek z kartonami, jeżdżę na około do roboty i jakieś 6-8 tys rocznie się uzbiera :)



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: art_2008_a_ » śr sty 16, 2013 09:19

koledzy może podwiesić jeszcze jeden temat: "co nowego w serialach" :D
inozbik pisze: Jakby duzo jezdzic to diesel sie oplaci bo wtedy dopiero beda oszczednosci na paliwie,
ja tam śmigam dużo na lpg i jak bym nie liczył i tak jest to najtańsze paliwo
i nigdy nigdy nie trafił mnie wydatek typu 900 zeta za regenerację pompy czy coś w tym stylu ...

chociaż przyznaję, że w dalsze trasy to tylko diesel ...



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szakulvip » śr sty 16, 2013 13:16

ja swoim tdi zrobiłem przez 4 lata 80kkm i w sumie przez ten czas gdybym miał w lpg to sporo hajsu z paliwa zostałoby w kieszeni. Zastanawiam się nad zmianą auta(lato), chce coś koniecznie w 5d i patrząc na ceny paliw, na wiarygodność stanu i jakośći 10letnich diesli w ogłoszeniach, ceny ewentulnych napraw (silnik) oraz to, że autem bedę jeżdził przez kolejne 4 lata to przemawia do mnie tylko jeden wybór: kupić BENZYNE i założyć LPG


Obrazek

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » śr sty 16, 2013 13:26

doggie pisze:mój poprzedni Golf 5 średnie spalanie 5,3-5,5 litra, obecne A3 średnio na 1000 km spala jak w mordę 48 litrów i więcej nie chce, mój poprzedni Mk4 1.4 /dawno temu i krótko/ średnio 7,5-8 litrów, itd... itp... etc... więc mowa może być od 2 litrów w górę ale w życiu jeden litr, teraz pomnóż różnicę w cenie zakupu paliwa, licząc średnio 10 złotych oszczędności na 100 km /2 litry/ w moim wypadku razy 30 bo 3000 km miesięcznie daje 300 zł razy 12 miesięcy...... i tak dalej, rachunek prosty

Wow, to super niskie spalanie masz. Ostatnio moj znajomy, ktory ma ksywe Walda Ekon kupil Sportbacka 1,9 i pali mu 5,2 :D A on jest moim guru w dziedzinie oszczednej jazdy. U mnie w AVF mam srednia miedzy 6,5-7/100km.
Jadac za tirem na autostradzie da sie uzyskac tyle:
Obrazek



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: ForeCast » śr sty 16, 2013 13:32

Woski, ale masz przebieg wysoki :jezor:
Michhu pisze:A zawsze byłem przekonany, że diesel malo pali nawet przy trasach 10-20km :satan:
Latem i owszem, ale zimą różnie to z tym bywa - u mnie passat b5 w tdi, co prawda garażowany łapie 90 stopni po około 4 kilometrach przy temp. ok -7, a znowu wcześniej miałem mk4, też w TDI, które w takich temp. rozgrzewało się po ok 6km, a też był garażowany. I moim zdaniem 20km dojazd do pracy jest już wystarczającym powodem, żeby kupić diesla, ew. zakładać lpg do benzyniaka


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości