Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pt paź 19, 2018 22:17

dreyfus pisze:
pt paź 19, 2018 19:25
Jaką ma instalacje w tej jetta?
musiałbym się go zapytać ale wydaje mi się że chyba BRC



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » sob paź 20, 2018 00:22

wesol ale gdzie Ci to 6 benzyny paliło w mieście? To Megan 3 w silniku 1.6 beny ma spalanie średnie podane w mieście 9.5 to ile gazu powinno spalić?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » sob paź 20, 2018 13:09

Panowie, ale bierze też pod uwagę, że miasto miastu nie równe. Jeden mieszka w mieście 10 tyś miekszańców, drugi w 100tyś mieszkańców ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Masterjam77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 14:37

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Masterjam77 » pn mar 04, 2019 11:54

Witam serdecznie
Jest to mój pierwszy post , ale ważny dla naszej rodziny w kwestii wyboru silnika. Do tej pory poruszaliśmy sie Focusem MK1 - 1,8 TDDI i ostatnie 3 lata MK3 - 1.6 TDCI Econetic. Niestety małe bum szkoda całkowita i poszukiwania czegoś nowego. Przywiązanie do Forda jest, ale całkiem nieźle wygląda dla nas Golf VII z roczników 2015-2016 i stwierdziliśmy że może czas na zmianę :)
Bardzo dużo ogłoszeń jest z silnikami 1.6 TDI 105/110 KM , co mnie zdziwiło że 5KM różnicy , czy to są inne jednostki napędowe ? Próbowałem coś znaleźć , ale wiadomości są dość lakoniczne. Mamy na oku kilka egzemplarzy z przebiegiem około 150000 km, a sieci komisów dealerskich VW.
Poruszamy się głównie po mieście , niewiele bo około 1000 km miesięcznie , ale to większość obwodnice miasta i codzienne przebiegi około 40 km. Wiem że diesel na tak krótki dystans jest nie wskazany ale Ford nie robił problemów mimo 238000 km przebiegu (5 letni), kupiony z przebiegiem 201500.
Jest jeszcze jeden egzemplarz z 1.2 TSI 110KM, ale to rodzynek. Nigdy nie miałem do czynienia z grupą VAG więc prośba o krótkie info , jak z trwałością jednostek i codzienną eksploatacją.
I zapomniałem o skrzyni , w MK3 miałem 6 , ale 3 pierwsze biegi tak krótkie , że nie wiadomo jak jechac przy niższych prędkościach, drugi front - trasa , 5 wystarcza na jazdę 130-140 km/h , głośno jest ?

W swoich autach oleje, filtry wymieniam co rok niezależnie od przebiegów , więc będą dobrze obsługiwane :)
Pzdr



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: luckyboy » pn mar 04, 2019 12:07

Diesel 1.6 TDI odpuść, 1.2 TSI lepsze.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » pn mar 04, 2019 12:13

Dla niego przy jego jeździe bez sensu ale nie jest 1.6 tdi złym silnikiem...



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: luckyboy » pn mar 04, 2019 12:45

dreyfus pisze:Dla niego przy jego jeździe bez sensu ale nie jest 1.6 tdi złym silnikiem...
Tak, póki nie zepsuje się.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn mar 04, 2019 12:46

Masterjam77 pisze:
pn mar 04, 2019 11:54
ale to większość obwodnice miasta i codzienne przebiegi około 40 km.
spokojnie może być diesel, niestety 1.6 ma skrzynię tylko 5 bieg chyba że DSG
luckyboy pisze:
pn mar 04, 2019 12:45
dreyfus pisze:Dla niego przy jego jeździe bez sensu ale nie jest 1.6 tdi złym silnikiem...
Tak, póki nie zepsuje się.
a 1.2 TSI jest długowieczne i nic nie ma prawa się zepsuć



Masterjam77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 14:37

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Masterjam77 » pn mar 04, 2019 14:31

Na różnych filmach widziałem że ta 5 biegowa ma o wiele dłuższe przełożenia niż 6 w fordzie więc nie powinno być źle. Raz na tydzień lub dwa jest ze 20 minut jazdy powyżej 120 km/h więc powinien się odetkać jakby co
Co do TSI to ironizowałeś z tym że się nie psuje czy na serio ?:)



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » pn mar 04, 2019 14:48

Tsi jak i tdi jeden pieron się popsuć może...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn mar 04, 2019 15:43

Masterjam77 pisze:
pn mar 04, 2019 14:31

Co do TSI to ironizowałeś z tym że się nie psuje czy na serio ?:)
W mojej ocenie to pytanie retoryczne ale każdy może interpretować na swój sposób.

Czy wykastrowane z pojemności 1.2 dokoksowane turbosprężarką, z wtryskiem bezpośrednim, gdzie w mniejszym lub większym stopniu prędzej czy później nagar da o sobie znać, naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami, nowoczesną pompą wysokiego ciśnienia, specyficznymi wtryskiwaczami i wielu innymi róznicami względem dawnych MPI może być bezawaryjne? Nie twierdzę że to zły silnik, ale wiele po nim nie oczekiwałbym. Dzisiejsza motoryzacja brnie w ślepy zaułek po rózni pochyłej, lepiej już nie będzie, lepiej już było, mimo wszystko trzeba się dostosować



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt mar 05, 2019 10:28

Ze swojej strony napiszę odnośnie 1,6 tdi (upalamy w firmie 2 sztuki, przy czym wypowiadam się na temat samochodu fabrycznie nowego). Jedno pudło to Rapid w sedanie, drugie to Toledo. Skrzynia może i jest 5 biegowa, ale jest dość długa. Silnik elastyczny, całkiem fajnie generuje (pomimo małej pojemności). Ma specyficzny dźwięk pracy ( dla mnie to grzechotnik w porównaniu do starych 1,9 tdi). Spalanie około 6,5 przy lataniu tym 160-170 na trasie + nieco oleju (około 1,5 litra na 10tyś km trzeba dolać). Auta jeżdżą głównie w trasie ( Skoda zrobiła w pół roku 40tyś km). Osobiście jednak nie kupiłbym tego do takiej jazdy o jakiej pisze Masterjam. W 1,2 TSI też bym się nie pakował. Jak mam być szczery, to t rozejrzałbym się za inną marką ( i teraz będzie fala hejtu :grin: ). Kupiłbym coś z silnikiem większej pojemności ( pokroju 2 litry) w benzynie, na pośrednim wtrysku i założył gaz. Wbrew pozorom jest jeszcze na rynku parę marek, które do teraz oferują silniki na pośrednim wtrysku benzyny i z jeszcze w miarę sensownymi pojemnościami. W rocznikach które podaje Masterjam tym bardziej da się coś znaleźć.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » wt mar 05, 2019 21:23

sebekgolf pisze:
wt mar 05, 2019 10:28
Ze swojej strony napiszę odnośnie 1,6 tdi (upalamy w firmie 2 sztuki, przy czym wypowiadam się na temat samochodu fabrycznie nowego). Jedno pudło to Rapid w sedanie, drugie to Toledo. Skrzynia może i jest 5 biegowa, ale jest dość długa. Silnik elastyczny, całkiem fajnie generuje (pomimo małej pojemności). Ma specyficzny dźwięk pracy ( dla mnie to grzechotnik w porównaniu do starych 1,9 tdi). Spalanie około 6,5 przy lataniu tym 160-170 na trasie + nieco oleju (około 1,5 litra na 10tyś km trzeba dolać). Auta jeżdżą głównie w trasie ( Skoda zrobiła w pół roku 40tyś km). Osobiście jednak nie kupiłbym tego do takiej jazdy o jakiej pisze Masterjam. W 1,2 TSI też bym się nie pakował. Jak mam być szczery, to t rozejrzałbym się za inną marką ( i teraz będzie fala hejtu :grin: ). Kupiłbym coś z silnikiem większej pojemności ( pokroju 2 litry) w benzynie, na pośrednim wtrysku i założył gaz. Wbrew pozorom jest jeszcze na rynku parę marek, które do teraz oferują silniki na pośrednim wtrysku benzyny i z jeszcze w miarę sensownymi pojemnościami. W rocznikach które podaje Masterjam tym bardziej da się coś znaleźć.
No to fala hejtu... Zgadzam się z Tobą. TSI bym nie brał (jestem po 2000 km w trasie Karoqiem 1.5 TSI i to nie jedzie wcale jak na 150 KM, moja 100 konna Octavia I z przebiegiem 30x większym od tego Karoqa ma dużo lepsza dynamikę). Jakoś mi zupełnie nie siadła ta Skoda, ale w sumie co się dziwić, jak się wsadza silnik z auta miejskiego do sporego suva :-)
Co do 1.6 TDI - miałem w golfie 6 (chyba bardzo podobny o ile nie identyczny silnik jak w MK7) i mam podobne zdanie do Ciebie. Całkiem przyjemnie to jeździ, skrzynie ma bardzo długą, nawet 2 pierwsze biegi, co mnie pozytywnie zdziwiło. A i bezawaryjnością te silniki raczej przekonują.
Ale generalnie szukałabym czegoś innej marki. Nie dość że będzie taniej, to jeszcze może być lepiej...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt mar 05, 2019 23:17

herbu pisze:
wt mar 05, 2019 21:23
ale w sumie co się dziwić, jak się wsadza silnik z auta miejskiego do sporego suva
jaki on tam spory, zwykły kompakt, w podstawie z manualem i TSI ledwo niewiele ponad 1400 kg. mimo wszystko zdziwiony jestem z twojego opisu bo jechałem Mk7 Variant 1.5 TSI w manualu i nieźle zapierdzielał a waga podobna



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości