Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » czw mar 07, 2019 08:25

Dlatego moim zdaniem lepiej poszukać czegoś na pośrednim wtrysku i założyć zwykłą sekwencję. Wtedy można nawet założyć podgrzewany reduktor i prędkość przełączenia jest jeszcze szybsza.

Ciekawi mnie tylko jak się sprawuje fabryczny gaz montowany przez grupę VW.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » czw mar 07, 2019 08:36

Widziałem takie w ogłoszeniu ale nie jeździłem nie znam kogoś kto ma to to na gaz ziemny tak? Z drugiej strony jak miałbym się przesiąść z 2.0 tsi zagazowanego na 2.0 Toyoty na gazie chyba bym nie chciał...



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: luckyboy » czw mar 07, 2019 10:19


sebekgolf pisze:Wtedy można nawet założyć podgrzewany reduktor i prędkość przełączenia jest jeszcze szybsza.
Ja mam temperaturę przełączania na 15stC i tej zimy maksymalnie na gazie jechałem 1km ze zimnego startu.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » czw mar 07, 2019 14:11

luckyboy pisze:
czw mar 07, 2019 10:19
sebekgolf pisze:Wtedy można nawet założyć podgrzewany reduktor i prędkość przełączenia jest jeszcze szybsza.
Ja mam temperaturę przełączania na 15stC i tej zimy maksymalnie na gazie jechałem 1km ze zimnego startu.
Za nisko. Dobijesz szybko reduktor. Membrany przy takiej temperaturze dostają mocno po dupie a w skrajnej sytuacji możesz doprowadzić do zamarznięcia reduktora.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » czw mar 07, 2019 14:34

sebekgolf pisze:
czw mar 07, 2019 14:11
Za nisko. Dobijesz szybko reduktor. Membrany przy takiej temperaturze dostają mocno po dupie a w skrajnej sytuacji możesz doprowadzić do zamarznięcia reduktora.
Coś w tym jest ja mam coś koło 25-30 ustawione nie pamiętam dokładnie a przełącza szybko...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » czw mar 07, 2019 16:09

Jak mi kiedyś zakładali LPG to gazownik mówił, że poniżej 30 mi nie ustawi



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » czw mar 07, 2019 16:23

To może mam 35? Ech albo 28 pieron wie



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: luckyboy » czw mar 07, 2019 16:35

sebekgolf pisze:
luckyboy pisze:
czw mar 07, 2019 10:19
sebekgolf pisze:Wtedy można nawet założyć podgrzewany reduktor i prędkość przełączenia jest jeszcze szybsza.
Ja mam temperaturę przełączania na 15stC i tej zimy maksymalnie na gazie jechałem 1km ze zimnego startu.
Za nisko. Dobijesz szybko reduktor. Membrany przy takiej temperaturze dostają mocno po dupie a w skrajnej sytuacji możesz doprowadzić do zamarznięcia reduktora.
Przejechałem do tej pory 20.000km i żadnych problemów. Reduktor nie jest wieczny, a zestaw do regeneracji kosztuje grosze. Dzisiaj po kilku sekundach jechałem już na LPG Obrazek



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » czw mar 07, 2019 18:30

sebekgolf pisze:
czw mar 07, 2019 14:11
luckyboy pisze:
czw mar 07, 2019 10:19
sebekgolf pisze:Wtedy można nawet założyć podgrzewany reduktor i prędkość przełączenia jest jeszcze szybsza.
Ja mam temperaturę przełączania na 15stC i tej zimy maksymalnie na gazie jechałem 1km ze zimnego startu.
Za nisko. Dobijesz szybko reduktor. Membrany przy takiej temperaturze dostają mocno po dupie a w skrajnej sytuacji możesz doprowadzić do zamarznięcia reduktora.
Tak, to prawda, ale z drugiej strony te membrany wytrzymają z 50 tyś. km, a ich wymiana to jest koszt kilkudziesięciu zł o ile ktoś zrobi to sam.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Masterjam77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 14:37

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Masterjam77 » ndz mar 10, 2019 14:03

Wczoraj zabrałem żonę do salonu i obejrzała na własne oczy wnętrze, pomacała plastiki, i ....stwierdziła że w Golfie VII dużo więcej miejsca z przodu ( co nie jest trudne patrząc jak wielka jest deska w Fordzie), siedzenia są twardsze i jej zdaniem wygodniejsze. Bagażnik też niczego sobie. Małe minusy - w roczniku 2015-2017 brak czujnika martwego pola ,a to całkiem przydatna opcja i kilka razy pomogła, ekran nawigacji ma dużą mniejszą rozdzielczość i tu się z nią zgadzam bo wyglądało to fatalnie nawet względem Sync 2 w Fordzie. Szukając modelu z xenonem myślałem że wszystkie mają dzienne ledowe, a tu niespodzianka jest dużo wersji z dziennymi na zwykłej żarówce, dziwne to trochę całe wnętrze już ledowe a lampy przednie tak wykonane. Nie wiem czy jest możliwość przełożenia z wersji 2017 , jeśli tak to damy radę.
W dalszym ciągu szukamy......teraz już bardziej diesla niż benzynę (większy wybór)



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » ndz mar 10, 2019 14:53

A to większy wybór determinuje zakup? Tym bardziej doceniam jakim autem jeżdżę jak kupiłem to co chciałem a nie to co było xD



Masterjam77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 14:37

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Masterjam77 » ndz mar 10, 2019 19:40

doggie pisze:
śr mar 06, 2019 00:20


@Masterjam77 a jakieś sensowne uzasadnienie poza "nie bo nie" i oklepanym i dziecinnym sloganem "gaz jest do zapalniczek i kuchenek"?

Sam bym chętnie jeździł na LPG ale auta które mi podchodzą niestety mają bezpośredni wtrysk a dedykowane instalacje V gen. do nich na ciekłym wtrysku niestety są drogie i mało opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia
Nie jestem z tych co tak myślą, jestem ze starej szkoły mechanicznej i wiem że dobrana instalacja do danego silnika , będzie dobrym rozwiązaniem, skoro nawet wychodziły fabryczne modele z gazem. Po prostu nie jestem zwolennikiem i tyle. Łatwiej mi samemu obsługiwać serwisowo samochód niż dodatkowo bawić się w wizyty u gazownika , bo sam bym się i tak nie dotykał. A różnice w spalaniu są już na tyle niewielkie i przebiegi które pokonujemy z żoną że zawsze było to ekonomicznie i technicznie bez sensu



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » ndz mar 10, 2019 19:58

Masterjam77 pisze:
ndz mar 10, 2019 19:40
A różnice w spalaniu są już na tyle niewielkie
Nie wiem jakie Ty auta użytkujesz ale ja na gazie mam koszt paliwa -50% jak dla Ciebie jest niewielka różnica to szacun...



Masterjam77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 14:37

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Masterjam77 » ndz mar 10, 2019 22:32

Nie musisz ironizować. Ty wiesz swoje ja swoje , Nie napisałeś jakie robisz dzienne przebiegi, miasto -trasa-mieszane a od razu piszesz że 50% co jest w Twoim wypadku , ale nie wszyscy mają takie warunki jazdy , silnik, topografię terenu, pora dnia w której się jeździ. Zaręczam że w takiej opcji jak ja jeżdżę nie zjedziesz poniżej 20% mniejszych kosztów na gazie wliczając w to koszt montażu instalacji i jej serwisowania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości