Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » wt mar 05, 2019 21:23

sebekgolf pisze:
wt mar 05, 2019 10:28
Ze swojej strony napiszę odnośnie 1,6 tdi (upalamy w firmie 2 sztuki, przy czym wypowiadam się na temat samochodu fabrycznie nowego). Jedno pudło to Rapid w sedanie, drugie to Toledo. Skrzynia może i jest 5 biegowa, ale jest dość długa. Silnik elastyczny, całkiem fajnie generuje (pomimo małej pojemności). Ma specyficzny dźwięk pracy ( dla mnie to grzechotnik w porównaniu do starych 1,9 tdi). Spalanie około 6,5 przy lataniu tym 160-170 na trasie + nieco oleju (około 1,5 litra na 10tyś km trzeba dolać). Auta jeżdżą głównie w trasie ( Skoda zrobiła w pół roku 40tyś km). Osobiście jednak nie kupiłbym tego do takiej jazdy o jakiej pisze Masterjam. W 1,2 TSI też bym się nie pakował. Jak mam być szczery, to t rozejrzałbym się za inną marką ( i teraz będzie fala hejtu :grin: ). Kupiłbym coś z silnikiem większej pojemności ( pokroju 2 litry) w benzynie, na pośrednim wtrysku i założył gaz. Wbrew pozorom jest jeszcze na rynku parę marek, które do teraz oferują silniki na pośrednim wtrysku benzyny i z jeszcze w miarę sensownymi pojemnościami. W rocznikach które podaje Masterjam tym bardziej da się coś znaleźć.
No to fala hejtu... Zgadzam się z Tobą. TSI bym nie brał (jestem po 2000 km w trasie Karoqiem 1.5 TSI i to nie jedzie wcale jak na 150 KM, moja 100 konna Octavia I z przebiegiem 30x większym od tego Karoqa ma dużo lepsza dynamikę). Jakoś mi zupełnie nie siadła ta Skoda, ale w sumie co się dziwić, jak się wsadza silnik z auta miejskiego do sporego suva :-)
Co do 1.6 TDI - miałem w golfie 6 (chyba bardzo podobny o ile nie identyczny silnik jak w MK7) i mam podobne zdanie do Ciebie. Całkiem przyjemnie to jeździ, skrzynie ma bardzo długą, nawet 2 pierwsze biegi, co mnie pozytywnie zdziwiło. A i bezawaryjnością te silniki raczej przekonują.
Ale generalnie szukałabym czegoś innej marki. Nie dość że będzie taniej, to jeszcze może być lepiej...

Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Auto: 5N2 2.0 TDI SCR 210HP DSG 4Motion R-line
Silnik: CUWA

Post autor: doggie » wt mar 05, 2019 23:17

herbu pisze:
wt mar 05, 2019 21:23
ale w sumie co się dziwić, jak się wsadza silnik z auta miejskiego do sporego suva
jaki on tam spory, zwykły kompakt, w podstawie z manualem i TSI ledwo niewiele ponad 1400 kg. mimo wszystko zdziwiony jestem z twojego opisu bo jechałem Mk7 Variant 1.5 TSI w manualu i nieźle zapierdzielał a waga podobna

Obrazek210HP / 435Nm

Masterjam77
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Masterjam77 » wt mar 05, 2019 23:40

Niestety jestem przeciwnikiem aut z gazem :P

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Kontakt:

Post autor: dreyfus » wt mar 05, 2019 23:51

Byś kiedyś miał dobrą instalację i realne z niej oszczędności byś inaczej gadał...

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Silnik: BCA

Post autor: luckyboy » śr mar 06, 2019 00:19

dreyfus pisze:Byś kiedyś miał dobrą instalację i realne z niej oszczędności byś inaczej gadał...
Dokładnie. Ja mam gaz i ostatnio przy dolewce etyliny jak pomyślałem że miałbym jeździć na benzynie to już sobie tego nie wyobrażam finansowo.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.

Post autor: doggie » śr mar 06, 2019 00:20

Obecne silniki 1.6, 1.8 i 2.0 vvti Toyoty to jedne z lepszych silników na rynku do LPG.

@Masterjam77 a jakieś sensowne uzasadnienie poza "nie bo nie" i oklepanym i dziecinnym sloganem "gaz jest do zapalniczek i kuchenek"?

Sam bym chętnie jeździł na LPG ale auta które mi podchodzą niestety mają bezpośredni wtrysk a dedykowane instalacje V gen. do nich na ciekłym wtrysku niestety są drogie i mało opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia

Obrazek210HP / 435Nm

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Silnik: BCA

Post autor: luckyboy » śr mar 06, 2019 01:32

Alex Idea zapowiada się obiecująco

lwlw
Forum Master
Forum Master

Post autor: lwlw » śr mar 06, 2019 09:08

Też mnie troszkę zaskoczyła opinia o 1,5 TSI. Wiem, że mniejsza pojemność, ale myślałem, że będzie choć zbliżony do 1,8 TSI 160 KM, który moim zdaniem jeździ fajnie w superbie II. Gdybym jeździł więcej, chyba bym go jednak gazował :)

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.

Post autor: doggie » śr mar 06, 2019 09:41

luckyboy pisze:
śr mar 06, 2019 01:32
Alex Idea zapowiada się obiecująco Obrazek
Przynajmniej marketingowo dobrze wygląda, czyli zużycie Pb do 10%

Ja jednak czekam kiedy V gen. będzie kosztowała max 5 tys zł ale nie wiem czy się doczekam

Obrazek210HP / 435Nm

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forum Master
Forum Master

Post autor: sebekgolf » śr mar 06, 2019 10:53

Spoko, pożyje gość trochę, może przyjdzie mu robić 80tyś km w górę rocznie to zacznie inaczej gadać.

Ze swojego doświadczenia mogę jedynie napisać tyle, że na gaz mówią "nie" ludzie którzy :

- pierwsza grupa - ci którzy go nigdy nie mieli, ale naczytali się na forach jakie to problemy generuje

- druga grupa - ci którzy mieli auto w gazie, kutwili na instalacji ( czyli montowali po najniższej linii oporu na najtańszych podzespołach w byle jakim warsztacie), do tego olewali stan samochodu ( czyli głównie wymiana świec i kabli na czas, w razie potrzeby cewek zapłonowych, a do tego nie wymieniali filtrów i nie robili przeglądów instalacji połączonych ze strojeniem instalacji). A potem narzekali że auto "nie jedzie"

Za autopsji napiszę, że mniej nerwów kosztowały mnie do tej pory wszystkie samochody które miałem/mam w gazie, niż dizle. A jeżdżę sporo ( ostatnie 4 miesiące prawie 25tyś km autem w gazie). Przy czym ja nie szczędzę na instalację gazową i przeglądy. Nie mówiąc o wymianie filtrów przed czasem i tankując tylko na znanych sieciach stacji benzynowych.

Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Kontakt:

Post autor: dreyfus » śr mar 06, 2019 12:14

doggie poczytaj sobie o tych super instalacjach o których mówisz jakie są z nimi problemy... Na chwilę obecną jedynie 4 generacja z dotryskiem jest bezproblemową... I przynosi oszczędności zapewniam...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.

Post autor: doggie » śr mar 06, 2019 12:44

dreyfus pisze:
śr mar 06, 2019 12:14
Na chwilę obecną jedynie 4 generacja z dotryskiem jest bezproblemową...
jednak testy i opinie gazowników jednoznacznie wskazują na wyższość instalacji V generacji względem IV w silnikach TSI/TFSI, GDI, CGI itp...Nie jestem ostatnimi czasy obeznany w LPG, nie wiem czy dobrze napisałem pisząc o V gen. bo jedni piszą i V a jedni o VI generacji LPG z wtryskiem gazu w frazie ciekłej przez wtryskiwacze benzynowe. Ja swoją przygodę skończyłem x lat temu na III generacji

też miałem dwa auta na gaz w przeszłości i jak jedno spisywało się wyśmienicie tak drugie to była udręka. IV generacja też przysparza problemy, to że u jednego jest kolorowo nie oznacza że u innego też tak będzie, nic nie jest idealne i wieczne. Akurat mój sąsiad zza płotu ma salonową Sportage 1.6 gasoline direct injection z instalką V generacji i od ponad 4 lat i 150 tys km nic się z nią nie działo, przynajmniej tak mnie zapewnia. Znając złośliwość rzeczy martwych normalne jest że coś może nie działać idealnie bez względu na generację. Nigdy nie twierdziłem że IV gen. w TSI nie przynosi oszczędności aczkolwiek na razie wolę pozostać przy swoim dieslu. Co prawda jest chęć na hybrydę ale połączenie 1.8 z elektrykiem w Toyocie po pierwsze niestety w ogóle nie jedzie a po drugie poza miastem nie przynośi żadnych oszczędności. Testowałem niedawno CHR.

Jak zrealizuję swój plan i kupię auto z silnikiem M 270.910 i skrzynią 7G-TRONIC to być może rozważę montaż LPG

Obrazek210HP / 435Nm

Awatar użytkownika
herbu
Kontakt:

Post autor: herbu » śr mar 06, 2019 13:08

lwlw pisze:
śr mar 06, 2019 09:08
Też mnie troszkę zaskoczyła opinia o 1,5 TSI. Wiem, że mniejsza pojemność, ale myślałem, że będzie choć zbliżony do 1,8 TSI 160 KM, który moim zdaniem jeździ fajnie w superbie II. Gdybym jeździł więcej, chyba bym go jednak gazował :)
Może wpływ na moje odczucia miało to, że auto było zapakowane dość mocno (4 osoby + bagaż + box na dachu) i miało przebieg <10000 km, ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś więcej.

Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Kontakt:

Post autor: dreyfus » śr mar 06, 2019 13:16

Dalej twierdzę po obecności na LPG forum że 6 generacja nie jest taka dobra problemu z pompa mi ciśnienia itp ale każdy robi i zakłada co uważa.
Teraz w robocie przyjechały nowe superb z 1.5 i nie powiem jedzie to wiadomo że w porównaniu z moim 2.0 słabo ale podobnie jak 1.8 słabiej ale tragedii nie ma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”