Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » wt lip 04, 2017 09:12

doggie pisze:
radekrp90 pisze:
A skrzynia 5-ka nie była tylko w Golfie VI przypadkiem? Myślałem, że w Passacie 2.0 TDI zawsze miały 6-kę.
wydaje mi się że 6 bieg tylko były w A4 B8 a 5 bieg występował w golfie i pochodnych oraz pasku B6 ale ręki odciąć nie dam
Faktycznie. Sprawdziłem po ogłoszeniach i mają skrzynię 5-kę ;)


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt lip 04, 2017 09:40

lwlw pisze:Co sądzicie o tym nowym Tipo?
wg mnie niebrzydki i dostępny cenowo z dostępnymi prostymi silnikami, jeśli ktoś nie ma zbyt wielkich wymagań to jak najbardziej OK



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: daniel23584 » wt lip 04, 2017 10:11

herbu pisze: A ja polecę Ci to co mam. Skoda Octavia I. Za te pieniądze kupisz diesla z rocznika 2009/10.
Może i proste, w miarę bezawaryjne auto, cena/rocznik też na + ale wygląd jakoś do mnie nie przemawia. Już z wyglądu lepsza Octavia II tylko w jej przypadku to z tego co czytałem to z pb najlepszy 1.6MPI tylko że to nie jedzie, więc pozostaje 1.9TDI + chip. Piszecie że Octavia I jest głośna a jak jest z Octavią II?
Kolega wyżej proponował Passata B5 FL, przeglądałem ogłoszenia i niby TDI jest dużo ale pewnie 90% to szroty które tylko na zdjęciach w miarę wyglądają, 1.8T jest mniej, ale za auto dać ~16 tys + założyć lpg i robi się prawie 20 tys zł.
Citroena C5 mieli u mnie w rodzinie, auto było kupione jako nowe i o ile silnikowo było wszystko ok to z elektryką działy się cuda.
Nie wiem czy Peugeoty 407 też mają tego typu problemy?
Myślałem jeszcze o Vectrze C, ale moja druga połówka mówi że niby ładne, ale trochę pogrzebówkę przypomina :panna:
Ostatnio zmieniony wt lip 04, 2017 10:12 przez daniel23584, łącznie zmieniany 1 raz.


ALH -> 205 -> soft

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » wt lip 04, 2017 10:11

No właśnie, Tipo wydaje się niezłą propozycją, tylko pytanie czy nie przyoszczędzili na czymś za bardzo, czy to np. nie będzie rdzewieć zaraz albo coś... Ciekawe jaki jest poziom hałasu przy prędkościach autostradowych.
daniel23584 pisze:Myślałem jeszcze o Vectrze C, ale moja druga połówka mówi że niby ładne, ale trochę pogrzebówkę przypomina :panna:
Zawsze chciałem mieć stare kanciaste Volvo w kombiaku - żona mówi, że to karawan pogrzebowy :helm:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » wt lip 04, 2017 10:57

daniel23584 pisze:Już z wyglądu lepsza Octavia II tylko w jej przypadku to z tego co czytałem to z pb najlepszy 1.6MPI tylko że to nie jedzie
Ojciec ma taką i mimo, że moc identyczna jak u mnie, to jeśli chodzi o przyspieszenie, czy w szczególności elastyczność, to jest przepaść. 1.6 zupełnie nie jedzie.
daniel23584 pisze: Piszecie że Octavia I jest głośna a jak jest z Octavią II?
Też szału nie ma - jest na pewno ciut lepiej wyciszona niż jedynka, ale nadal nie można powiedzieć, że jest cicha.
daniel23584 pisze:Kolega wyżej proponował Passata B5 FL, przeglądałem ogłoszenia i niby TDI jest dużo ale pewnie 90% to szroty które tylko na zdjęciach w miarę wyglądają
Taka jest niestety smutna rzeczywistość, ale ofert jest tyle, że idzie znaleźć coś sensownego
daniel23584 pisze:1.8T jest mniej, ale za auto dać ~16 tys + założyć lpg i robi się prawie 20 tys zł.
Nie warto
daniel23584 pisze:Citroena C5 mieli u mnie w rodzinie, auto było kupione jako nowe i o ile silnikowo było wszystko ok to z elektryką działy się cuda.
Jak to w prawie każdym francuskim aucie. Loteria - możesz trafić na takie, które będzie wolne od wad elektrycznych, ale są na to marne szanse, choć zdarza się. Jednak dużo większe prawdopodobieństwo masz, że trafisz na typowego francuza z szalejącą elektroniką.
daniel23584 pisze:Nie wiem czy Peugeoty 407 też mają tego typu problemy?
Oczywiście, a nawet większe niż C5.
daniel23584 pisze:Myślałem jeszcze o Vectrze C, ale moja druga połówka mówi że niby ładne, ale trochę pogrzebówkę przypomina
Urodą nie rzuca na kolana. Jeśli zewnętrznie niezbyt siadła, to wnętrzem tylko to potwierdzi, bo Vectra C ma jedno z najbrzydszych wnętrz w klasie, do tego wykonane z tandetnych materiałów. Mnie odpycha, ale to mój gust, a o gustach, jak wiadomo, się nie dyskutuje :)

Pomyśl jeszcze nad Alfą 159 - Twojej 2 połówce na pewno się spodoba, a mechanicznie to Vectra C (tak w przybliżeniu). Ogólnie dobre auto, świetnie wyglądające i nawet niezawodne.
Inny typ to Volvo V70 - rewelacyjne benzyniaki i równie dobre diesle. Ale koszty utrzymania będą trochę wyższe niż w przypadku rozpatrywanych tu aut.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Barton_ » wt lip 04, 2017 11:02

Trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie:
Pojazd jest do jazdy czy do lansu?
Mając 15-17 tysięcy nie można oczekiwać młodego rocznika, bezawaryjności, przestrzeni, ekonomicznego silnika, wielkiego bagażnika i wyglądu rzucającego na kolana.
Kupno używanego czegokolwiek to zawsze kompromis. Coś za coś. Kwestia zdefiniowania priorytetów.
Jak ma wyglądać to np Alfa. Ale jak ma być pancerne to Skoda.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » wt lip 04, 2017 12:53

Barton_ pisze:(...)
Jak ma wyglądać to np Alfa. Ale jak ma być pancerne to Skoda.
:rotfl:

Kwintesencja polskiego myślenia. Wybacz ale pancerność Skody (i VW) to mit powielany z "dziada pradziada". O ile taka Octavia I jakoś się trzyma (choć jakość wykonania wnętrza pozostawia wiele do życzenia) to już wszystko współcześniejsze to tragedia. Nawet na lakierze oszczędzają (80-100 mikronów w Skodzie, 120-160 w VW i około 200 w POLEROWANYM Audi... auta bez wypadkowe).

Alfy w tej cenie nie ma dobrej do polecenia, bo 159 są droższe (a w dieslach 1.9 skrzynie są słabe) zaś 156 może być problem z zawieszeniem. Można się rozglądać za Saabem 93. Wygląda lepiej jak Vectra, podzespoły te same i jest tego sporo na rynku z bardzo dobrymi silnikami 1.9 JTDm.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: daniel23584 » wt lip 04, 2017 12:55

Do jazdy, do lansu to nie ten przedział cenowy :jezor: najlepiej byłoby połączyć wygląd i bezawaryjność :chytry: Wiadomo że za taką kwotę nie ma co wymagać cudów, ale wydając kasę na auto wypadałoby żeby z wyglądu choć trochę się podobało. Octavia II też piękna nie jest, ale mi osobiście bardziej się podoba jak I.
W Alfie który silnik? 1.9JTD 120KM?


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Barton_ » wt lip 04, 2017 13:17

radekrp90 pisze:
Barton_ pisze:(...)
Jak ma wyglądać to np Alfa. Ale jak ma być pancerne to Skoda.
:rotfl:

Kwintesencja polskiego myślenia. Wybacz ale pancerność Skody (i VW) to mit powielany z "dziada pradziada". O ile taka Octavia I jakoś się trzyma...
I właśnie o OctaVWii I generacji piszę. Jest to konstrukcja prosta i pancerna.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » wt lip 04, 2017 13:48

radekrp90 pisze: Wybacz ale pancerność Skody (i VW) to mit powielany z "dziada pradziada".
Nie wiem jak jest z nowymi, ale miałem 3 Skody i każda z nich biła na głowę bezawaryjnością inne auta które miałem. Przykłady? Proszę bardzo:
- Fabia SDI rocznik 2004 - sprzedałem znajomemu jako auto 10 letnie z przebiegiem 360 tys. km. On w rok dorzucił jeszcze 100 tys. - przez ten okres auto nie uległo najmniejszej awarii
- Octavia I TDI PD - 7 lat, 270 tys. km przebiegu i (odpukać) do dzisiaj bez usterki.
- Octavia II 1.6 LPG (2012) - na razie tylko 70 tys. km, ale jak na razie się trzyma.
Grunt to wybrać odpowiednie auto (czytaj wersję silnikową) :bigok:
Jak jest z nowszymi Skodami nie wiem, bo nie miałem styczności, więc się nie wypowiadam.
radekrp90 pisze:Nawet na lakierze oszczędzają (80-100 mikronów w Skodzie, 120-160 w VW i około 200 w POLEROWANYM Audi... auta bez wypadkowe).
To co powiedzieć o Japończykach? Tam lakier ma 60-80 mikronów. Ale fakt - lakier w Skodzie (ale tylko na masce) jest wrażliwy na odpryski. Choć moje często latają po autostradach z dużymi prędkościami, więc pewnie to też ma na to wpływ.
daniel23584 pisze:W Alfie który silnik? 1.9JTD 120KM?
Najlpeiej


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » wt lip 04, 2017 20:12

herbu pisze:
radekrp90 pisze: Wybacz ale pancerność Skody (i VW) to mit powielany z "dziada pradziada".
Nie wiem jak jest z nowymi, ale miałem 3 Skody i każda z nich biła na głowę bezawaryjnością inne auta które miałem. Przykłady? Proszę bardzo:
- Fabia SDI rocznik 2004 - sprzedałem znajomemu jako auto 10 letnie z przebiegiem 360 tys. km. On w rok dorzucił jeszcze 100 tys. - przez ten okres auto nie uległo najmniejszej awarii
- Octavia I TDI PD - 7 lat, 270 tys. km przebiegu i (odpukać) do dzisiaj bez usterki.
- Octavia II 1.6 LPG (2012) - na razie tylko 70 tys. km, ale jak na razie się trzyma.
Grunt to wybrać odpowiednie auto (czytaj wersję silnikową) :bigok:
Jak jest z nowszymi Skodami nie wiem, bo nie miałem styczności, więc się nie wypowiadam.
radekrp90 pisze:Nawet na lakierze oszczędzają (80-100 mikronów w Skodzie, 120-160 w VW i około 200 w POLEROWANYM Audi... auta bez wypadkowe).
To co powiedzieć o Japończykach? Tam lakier ma 60-80 mikronów. Ale fakt - lakier w Skodzie (ale tylko na masce) jest wrażliwy na odpryski. Choć moje często latają po autostradach z dużymi prędkościami, więc pewnie to też ma na to wpływ.
daniel23584 pisze:W Alfie który silnik? 1.9JTD 120KM?
Najlpeiej
Pisałem oczywiście o nowszych modelach. Do Octavii I, Fabii I czy Superba I nic nie mam, bo to porządne auta ale w obecnych wersjach nic nie daje pewności bezawaryjnej jazdy. Jak nie silnik to skrzynia, jak nie skrzynia to jakaś inna "pierdoła"... Co by nie mówić starych TDI-VP już nic nie zastąpi :D

Lakier w Skodzie jest kiepski, a same auta są tak-sobie poskładane (sami serwisanci to przyznają więc coś musi być na rzeczy).
W Alfie Romeo śmiało można brać każdego diesla (1.9 120KM najprostszy). 2.4 i 2.0 JTDM też są dobre ale już wyraźnie droższe. Z benzyniaków jedyne polecane to 1.8TBI i 1.4T@120KM w nowych Giuliettach i Mito ale to już zupełnie inne auta od rozpatrywanych. Saaby 93 w przypadku silników 1.9TiD (to silniki JTDm) mają mocniejszą skrzynię niż Alfy (F40, taka jak w silnikach 2.4 JTDm).


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Pastusiak » wt lip 04, 2017 22:42

A ja bym polecił trochę z innej beczki - LEXUS IS 200, ostatnimi czasy szał na rynku wtórnym, porządne japońskie auto wg mnie dobra alternatywa dla wielu aut, fajnie brzmi, wygodne, trwałe wnętrze niezłe jak na te lata itd.
Takie moim zdaniem BMW E46 po japońsku :grin:

No chyba że cały czas trzymamy się zachodnich sąsiadów.



Awatar użytkownika
Ma3ie4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt lip 01, 2016 17:51
Lokalizacja: Śląsk

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Ma3ie4k » ndz lip 16, 2017 16:59

Pytanie ktore wybrać osoba młoda , małe trasy ;
2.8 + lpg (204km)
1.8t + lpg leon 225km
1.9 arl (150km)


Było : 1.9 AJM 3d
Jest : 1.8T AUQ 5d

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -michau- » ndz lip 16, 2017 17:14

Wziąłbym bama.


GTB... :satan:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości