Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » sob sie 20, 2016 17:28

TomaszekGT pisze:Sdi nie jest znów taki mułowaty ja jeżdżę na co dzień, po mieście ok, w trasie trzeba wiedzieć czym jedziesz.
Też miałem SDI w Skodzie Fabii. Rewelacyjny silnik. 300 tys. km przejechane i najmniejszej awarii. NIC. ZERO. Jedynie olej, filtry i rozrząd. Oprócz tego nie wymagał dołożenia ani złotówki. Spalanie również rewelacyjne - nie udało mi się nigdy przekroczyć średniego spalania 6/100, zazwyczaj mniej. A jak kiedyś do pracy przez 3 miesiące dojeżdżałem po 35 km w jedną stronę drogą dwupasmową, to jeżdżąc spokojnie (nie przekraczając 100 km/h) uzyskiwałem średnie spalanie (liczone z tankowań) 3.6 - 3.7.
Co do mułowatości - do 80 km/h jedzie to całkiem przyjemnie, dziwnego muła ma między 80 km/h a 120 km/h, czyli w zakresach prędkości gdy najczęściej się wyprzedza. To wada. Powyżej 120 km/h jedzie całkiem znośnie. Utrzymywanie prędkości podróżnej na autostradzie rzędu 150-160 km/h nie jest problemem, choć jest już nieprzyjemnie głośno.
I w zasadzie w tym momencie przypomniałem sobie, że nawet kiedyś nagrałem filmik jak ten muł SDI przyspiesza. 14 sekund do setki rewelacją nie jest, ale w stosunku do katalogu jest dużo szybciej :) Oto on:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Oh2iN_of4yg[/youtube]
Sam sobie odpowiedz, czy 1.4TDI jedzie lepiej. A na pewno jeśli zależy Ci na kosztach, to SDI powinien być tańszy w utrzymaniu, bo nie tylko o spalanie chodzi :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Emciu » sob sie 20, 2016 19:33

dzięki wielkie Panowie, będe miał nad czym myśleć :)



Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » ndz sie 21, 2016 13:19

coś za coś ale mam starą cordobę sdi -99rok przedlift a też da sie tanio jeździć -taki wół roboczy



Awatar użytkownika
nba
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 18:22
Lokalizacja: SR/SWD
Auto: Golf MK4 1.4 / A3 8L 1.8T
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: nba » ndz sie 21, 2016 17:05

Emciu pisze:Mam zamiar kupić Polo 6N2, rocznie robię ok 20tys km, 70% to jazda po mieście, rzadko mniej niż 20km, rozważam dwa silniki 1.4 16V bądź 1.4TDI
SDI nie biorę pod uwagę ze względu na mułowatość tego silnika, zależy mi głownie na ekonomii, choć nie ukrywam że trochę mocy się przyda choćby po to żeby bezpiecznie wyprzedzić tira.
Dzięki za odpowiedzi
1.4 TDI może wystąpić luz na wale wtedy lipa, 1.4 16V należałoby przed zimą dać podgrzewaną odme z BBY, bo może zamarzać. Silnik może chociaż nie musi mieć wade brania oleju, mój bierze. 1.9 SDI będzie żwawszy od 1.4 16V na niskich obrotach, bo lepiej przebiega moment. Ponadto spalanie też na plus, regeneracja pompy wtryskowej to nie majątek a jedyna wada to może być ogromny przebieg (bo to sie kupuje diesla) co za tym idzie zużycie silnika, ale tak czy inaczej z podanych szukałbym SDI.


Tomson electronics & mods
Zdalne modyfikacje oprogramowania ME7 - 1.8T, 1.0, 1.4, 1.8, 2.0, 2.7 BiT
Wyłączanie drugiej sondy, elektrycznego nastawnika, SAI, EGR itp.
Uruchamianie pops & bangs, hardcut
Chiptuning
Potrzebujesz modyfikacji softu ME7? Pisz, wystarczy do tego kabel KKL używany do diagnostyki VAG-COM/VCDS Lite.

Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » pn sie 22, 2016 09:47

trzeba uważać na skrzynie biegów jak ma duży przebieg, zgrzyt jak wrzucasz 2 bieg, w tych starszy aey -nie było 2 masa, sprawdź sobie jak to wtych nowszych było.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kw » pn sie 22, 2016 09:50

nba pisze:1.4 TDI może wystąpić luz na wale
Pierwsze słyszę :D
nba pisze: należałoby przed zimą dać podgrzewaną odme z BBY
Nie warto sobie zawracać głowy, co miało mu przez 18 lat przymarznąć to przymarzło
nba pisze: regeneracja pompy wtryskowej
Też pierwsze słyszę, a większość tych pompa ma naganiane po 500tys


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » pn sie 22, 2016 09:50

ja mam 351tysi przebiegu i silnik jak też całe auto są dobrej formie- na przeglądzie nic nie znalazł.



Awatar użytkownika
nba
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 18:22
Lokalizacja: SR/SWD
Auto: Golf MK4 1.4 / A3 8L 1.8T
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: nba » pn sie 22, 2016 09:59

kw pisze:
nba pisze:1.4 TDI może wystąpić luz na wale
Pierwsze słyszę :D
nba pisze: należałoby przed zimą dać podgrzewaną odme z BBY
Nie warto sobie zawracać głowy, co miało mu przez 18 lat przymarznąć to przymarzło
nba pisze: regeneracja pompy wtryskowej
Też pierwsze słyszę, a większość tych pompa ma naganiane po 500tys
Ja tylko gadam co może wystąpić a nie musi. Znajomy kupił diesla i regeneracja pompy nastąpiła w niedługim czasie, nie mam na myśli typowej wady pompy w sdi czy coś.

A to czy odma sie zapcha czy nie zależy też od stylu jazdy.

Co do 1.4 tdi https://www.google.pl/search?q=1.4+tdi+ ... uz+na+wale" onclick="window.open(this.href);return false;


Tomson electronics & mods
Zdalne modyfikacje oprogramowania ME7 - 1.8T, 1.0, 1.4, 1.8, 2.0, 2.7 BiT
Wyłączanie drugiej sondy, elektrycznego nastawnika, SAI, EGR itp.
Uruchamianie pops & bangs, hardcut
Chiptuning
Potrzebujesz modyfikacji softu ME7? Pisz, wystarczy do tego kabel KKL używany do diagnostyki VAG-COM/VCDS Lite.

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » pn sie 22, 2016 10:01

kw pisze:
nba pisze:1.4 TDI może wystąpić luz na wale
Pierwsze słyszę :D
nba pisze: należałoby przed zimą dać podgrzewaną odme z BBY
Nie warto sobie zawracać głowy, co miało mu przez 18 lat przymarznąć to przymarzło
nba pisze: regeneracja pompy wtryskowej
Też pierwsze słyszę, a większość tych pompa ma naganiane po 500tys
No niestety, ale z tą odmą to nie plotka. Moja mama jeździ co prawda 1.4 8V, ojciec czyści w sumie co roku odmę ale zimą zamarzła. Dobrze ,że kontrolnie co jakiś czas się tym autem przejadę sprawdzić co i jak, bo lało się z silnika każdą szczeliną, jak tylko dotknąłem korek od wlewu oleju to wystrzelił jak z szampana :P Także była ostatnia szansa na ocalelenie silnika..



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn sie 22, 2016 10:07

WichuTM pisze: No niestety, ale z tą odmą to nie plotka. Moja mama jeździ co prawda 1.4 8V, ojciec czyści w sumie co roku odmę ale zimą zamarzła. Dobrze ,że kontrolnie co jakiś czas się tym autem przejadę sprawdzić co i jak, bo lało się z silnika każdą szczeliną, jak tylko dotknąłem korek od wlewu oleju to wystrzelił jak z szampana :P Także była ostatnia szansa na ocalelenie silnika..
Mam Lupo 1.4 MPI 8V 44kW kod silnika AUD - niby poprawiony z podgrzewaniem odmy, mamy go od od 8 lat, dwa razy zamarzła odma choć wcześniej była przeglądana i była czysta, to podgrzewanie widać również do końca nie zdaje egzaminu, całe szczęście zaraz zapaliła się kontrolka smarowania silnika, silnik wyłączony a auto wstawione do ciepłego garażu i w zasadzie nic się nie stało



Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » pn sie 22, 2016 10:10

masz racje Wichu z tą odmom w starszych 1.6 też odma zamarzała na krótkich odcinkach, czyszczenie lub założyć podgrzewaną.



Awatar użytkownika
nba
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 18:22
Lokalizacja: SR/SWD
Auto: Golf MK4 1.4 / A3 8L 1.8T
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: nba » pn sie 22, 2016 10:15

doggie pisze:
WichuTM pisze: No niestety, ale z tą odmą to nie plotka. Moja mama jeździ co prawda 1.4 8V, ojciec czyści w sumie co roku odmę ale zimą zamarzła. Dobrze ,że kontrolnie co jakiś czas się tym autem przejadę sprawdzić co i jak, bo lało się z silnika każdą szczeliną, jak tylko dotknąłem korek od wlewu oleju to wystrzelił jak z szampana :P Także była ostatnia szansa na ocalelenie silnika..
Mam Lupo 1.4 MPI 8V 44kW kod silnika AUD - niby poprawiony z podgrzewaniem odmy, mamy go od od 8 lat, dwa razy zamarzła odma choć wcześniej była przeglądana i była czysta, to podgrzewanie widać również do końca nie zdaje egzaminu, całe szczęście zaraz zapaliła się kontrolka smarowania silnika, silnik wyłączony a auto wstawione do ciepłego garażu i w zasadzie nic się nie stało
Nie wiem jak to jest rozwiązane w AUD, ale w 16V BBY jest podgrzewana puszka odmy a nie wąż (chyba, że jedno i drugie dokładnie nie wiem). W każdym razie podobno rozwiązanie z BBY zdaje egzamin.


Tomson electronics & mods
Zdalne modyfikacje oprogramowania ME7 - 1.8T, 1.0, 1.4, 1.8, 2.0, 2.7 BiT
Wyłączanie drugiej sondy, elektrycznego nastawnika, SAI, EGR itp.
Uruchamianie pops & bangs, hardcut
Chiptuning
Potrzebujesz modyfikacji softu ME7? Pisz, wystarczy do tego kabel KKL używany do diagnostyki VAG-COM/VCDS Lite.

Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » pn sie 22, 2016 14:14

a nie lepej szukać-1.6 101km



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn sie 22, 2016 14:17

nba pisze:
Nie wiem jak to jest rozwiązane w AUD, ale w 16V BBY jest podgrzewana puszka odmy a nie wąż (chyba, że jedno i drugie dokładnie nie wiem). W każdym razie podobno rozwiązanie z BBY zdaje egzamin.

u mnie też puszka a jednak jeszcze potrafi przymarznąć



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości