Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » ndz maja 19, 2013 20:38

Do Wiesbaden od stycznia dieselem nie wjedziesz (Umweltzona, a mk4/leon TDI zielonej plakietki nie ma) . Od maja pracuje w Biebrich, wiec codzinnie w Wiesbaden jestem. :pub: Jakbys potrzebowal pomocy w zakupie auta w hesji to pisz pw. Tutejszy rynek znam bardzo dobrze.



Kahu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 19, 2013 14:45

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Kahu » ndz maja 19, 2013 21:38

Racja... zupełnie o tym zapomniałem.
Dzięki za twoje informacje Woski, w takim razie zostanę chyba przy benzynie, bo w Wiesbaden będę pracował jeszcze około 1.5 roku. Trochę przestudiowałem już strony typu autoscout24.de i mobile.de, ale póki co to bez jakiś rewelacji a nie chce też jechać 200 km po samochód. Z zakupem muszę poczekać jeszcze do wakacji, także myślę, że w tym czasie coś się znajdzie. Z benzyniaków najlepszą opcją byłby chyba ten 1.6 16V (105KM) prawda? :)



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kostek007 » ndz maja 19, 2013 21:51

Kahu pisze:Z benzyniaków najlepszą opcją byłby chyba ten 1.6 16V (105KM) prawda?
Kolego, strona wcześniej jest ładnie wszystko opisane, a jak to Ci nie wystarcza, to poszukaj w tym dziale, a znajdziesz ich sporo, bo takich pytań na tutejszym forum jest masa i jak że również masę odpowiedzi. Także tylko chęci w poszukiwaniu. Nie ma sensu pisać jedno i to samo...



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » ndz maja 19, 2013 22:45

Czasem da sie utrafic jakiegos diesela mk4 z zielona plakietka (glownei 101ki). Cos w tym stylu: http://www.autoscout24.de/DetailsGTM.as ... 00&asrc=st" onclick="window.open(this.href);return false; . ALe znacznie utrudnia to poszukiwanie. 110tka z zielona etykieta to raczej bialy kruk.



Kahu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 19, 2013 14:45

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Kahu » ndz maja 19, 2013 23:22

Nie musi być to koniecznie diesel i zdecydowanie wolałbym mniejszy samochód, gdyż będę podróżował przeważnie sam, czasami z dziewczyną. Poza tym zaparkowanie w Wiesbaden (pracuje w samym centrum) to jakaś masakra, kombiakiem to już w ogóle. :D Można znaleźć w tej cenie 101-konne TDI z zieloną plakietką, ale nie chciałbym się w jakiś sposób ograniczać. Jeśli znajdzie się jakiś ciekawy, zadbany benzyniak, to chętnie się takim zainteresuje. :) Nawiasem, to dużo jest jeszcze Focusów na sprzedaż, też chyba całkiem udane autko.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » pn maja 20, 2013 08:25

Woski pisze:Czasem da sie utrafic jakiegos diesela mk4 z zielona plakietka (glownei 101ki). Cos w tym stylu: http://www.autoscout24.de/DetailsGTM.as" onclick="window.open(this.href);return false; ... 00&asrc=st . ALe znacznie utrudnia to poszukiwanie. 110tka z zielona etykieta to raczej bialy kruk.
Bo EURO4 to zielona wlepa. Ale EURO4 nie spełniały chyba żadne TDI VP. Aby spełniał wymogi Euro4 nie potrzeba DPF ale bywał montowany.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » pn maja 20, 2013 08:28

Focus jest calkiem ok. Moim zdaniem benzyny sa lepsze niz w mk4. Na minus podatnosc na korozje. Warto sie jednak zastanowic czy nie lepiej kupic troche mlodszego FORDa, niz mk4 ktore czesto okazuje sie chlac sporo oleju, czy tez wykazuje klopoty z haczacą skrzynia biegow. Popatrz tez w aukcje Ebay w promieniu swojego miejsca zamieszkania. Czasem da sie kupic fajne auto bezposrednio od wlasciciela.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szakulvip » pn maja 20, 2013 11:29

kostek007 pisze:Kolego, strona wcześniej jest ładnie wszystko opisane, a jak to Ci nie wystarcza, to poszukaj w tym dziale, a znajdziesz ich sporo, bo takich pytań na tutejszym forum jest masa i jak że również masę odpowiedzi. Także tylko chęci w poszukiwaniu. Nie ma sensu pisać jedno i to samo...
wkoncu ktoś jest mojego zdania, bo "nowi" nie czytają nawet podstrony wcześniej tylko piszą: "zamierzam kupić...co polecacie...?" i oczekują odpowiedzi. jak na tej zasadzie będzie to dalej funkcjonować to ja nie wiem jak ten temat będzie dalej wyglądać.


Obrazek

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » pn maja 20, 2013 12:32

jhosef pisze:Bo EURO4 to zielona wlepa. Ale EURO4 nie spełniały chyba żadne TDI VP. Aby spełniał wymogi Euro4 nie potrzeba DPF ale bywał montowany.
Kolego niestety nie masz do konca racji.
http://www.adac.de/infotestrat/umwelt-u ... itung.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Np. Mk4 AXR wpisuje sie w norme Euro 3 und D4, ktora daje zielona plakietke dla dieseli. Nie jest konieczne Euro4.
VP z zielona plakieta to tylko egzemplarze z doloznym DPFem wg mojej wiedzy ;) Dodatkowo trzeba pamietac ze z pomoca DPF da sie przeskoczyc o jeden poziom, czyli np. dla AFN z czerwonej na zolta, lub dla ASV z zoltej na zielona naklejke.
Ostatnio zmieniony pn maja 20, 2013 12:42 przez Woski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » pn maja 20, 2013 12:39

Woski, jak sobie dołożysz DPF to owszem na VP dostaniesz. Ja mówię o konfiguracji fabrycznej.
Jak do starocia z lat 80 założysz katalizator to tez zieloną dostaniesz.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » pn maja 20, 2013 12:44

Jhosef, chodzi mi o to, ze czesto ludzie myla numer na naklejce (np.4 na zielonej) z numerem przy emisji EURO, gdy nie ma to prostego przelozenia. Przykladem jest wlasnie seryjny AXR bez DPF ktory mimo EURO3 ma fabrycznie zielona naklejke.

Jak juz wyzej wyedytowalem stary diesel, ktory ma bazowo czerowna naklejke nie da sie przerobic na zielona. Nawet dokladajac DPF.



Kahu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 19, 2013 14:45

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Kahu » pn maja 20, 2013 12:53

A ja jestem odmiennego zdania, bo każdy jeździ inaczej i ma inne preferencje. Pierwszy przejedzie dziennie 50 km autostradą, drugi 20 km po mieście a trzeci 10 km po wiejskich drogach. Nie ma sensu generalizować i polecać każdemu to samo. Skoro pytam, jaki silnik będzie najlepszy pod moje warunki, to liczę, że ktoś kto się zna na rzeczy i czerpie przyjemność z dzielenia się doświadczeniem będzie mógł podpowiedzieć: "słuchaj, nie opłaca Ci się brać do takiej jazdy mniejszego silnika, bo na autostradzie i tak nie odczujesz różnicy w spalaniu a komfort jazdy będzie zdecydowanie gorszy" czy coś w tym stylu. Po to istnieją fora i tematy takie jak ten. Przebrnąłem wczoraj przez cały ten temat, tak samo jak "***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***" ale i tak wole zapytać, bo liczę na to, że ludzie podpowiedzą mi co będzie najlepsze do moich potrzeb a nie do potrzeb innych. Cieszą mnie dlatego takie rzeczowe informacje jakie przekazuje np. pan Woski. To dużo ułatwia poszukiwanie odpowiedniego samochodu. Pozdrawiam :)

Poza tym widzę, że zdarzają się też np. Leonki w TDI z zieloną plakietką (chociaż ten wygląda jakby był składany z dwóch):
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... ref=search" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » pn maja 20, 2013 13:13

Woski, jak jechałem na urlop do berlina to szukałem informacji o wlepkach. To co znalazłem to jasne wyznaczenie dla jakiej normy emisji spalin jaka wlepa i tyle patrząc na konfigurację fabryczną.



marcin99097
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 26, 2013 23:31

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: marcin99097 » ndz maja 26, 2013 08:38

A w stanach nie mają żadnej normy, żadnych katów i żyją ..
Jak myślicie lepiej czy gorzej od nas?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości