OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: guti » śr sty 02, 2013 19:54

hotrain pisze:A o tej igle co byście powiedzieli? Zastanawia mnie to auto: http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gti-d" onclick="window.open(this.href);return false; ... 16690.html

mój tez tak wyglądał.. po malowaniu całego auta :)

ladine odmyty.. ładnie odprany, wyczyszczony (chociaz np ta gumka przy czujniku od drzwi to jest popękana.. :P a ja mialem w super stanie mimo roku 1990 :) )

a powaznie, to na takie wiekowe auto tez nalezałoby patrzeć z przymruzeniem oka.. nie wymagać Bóg wie czego.. jezeli to jest pomalowane, to zeby to było zrobione dobrze , jakiejs rzezby zeby nie było.. masakrycznej
bo np u kumpla aut było ladne piękne..a z belki tylnej wyciągnał ... KALESONY zaszpachlowane.. pod zderzakiem :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: guti » śr sty 02, 2013 19:55

osz kur.. ile to kosztuje ??:D nie tak sobie przeliczyłem..
to juz wymagac mozna za takie pieniązki czegos naprawde adekwatnego do ceny :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: WichuTM » czw sty 03, 2013 00:12

Jeżeli naprawdę chciałbyś za niego tyle zapłacić to może i warto zobaczyć, moim zdaniem za te pieniądze lepiej kupić trupa i go odrestaurować przynajmniej miałbyś pewność i satysfakcje :)



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: S7TDI » czw sty 03, 2013 01:26

WichuTM pisze:Proszę bardzo młody handlarz nie wiem czy nigdy nie widział samochodu w chociażby dobrym stanie czy tak palił głupa, miałem złe przeczucie do tego samochodu ale miałem względnie blisko to podjechałem zobaczyć.

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-2-0-c ... 08062.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Powiem krótko, szrot totalny i mechanicznie i blacharsko w dodatku w bagażniku leżały spleśniałe biszkopty, a co najlepsze gościu ich nie wyjął wiec następny oglądający będzie miał niespodziankę :)

A tu następny straciłem zbiornik gazu i kilka godzin wolnego dnia :

http://moto.allegro.pl/vw-golf-cabriole ... 85109.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Po tym jak się spotkałem z tym typem już wiem dlaczego tak był napalony na zamianę mojego golfa z jego cabrio, pytałem go przede wszystkim o silnik bo większość cabrio jest 1.8 w dodatku te 75KM co moim zdaniem jest największą porażką VW (miałem wcześniej golfa 1.8GT special '93 ). Gość powiedział że to 1.6 100KM, spotkaliśmy się w połowie drogi w Ostrowii Mazowiecka, na pierwszy rzut oka widziałem że ideał to nie jest ale najgorsze była reakcja po otwarciu maski, patrze a tu 1.8 i typ się ze mną kłóci że to jest 1.6 106KM no to mu debilowi pokazuje jak wygląda ten silnik bo ja go mam w golfie to zaczął zmieniać zdanie co 30 sekund, jeszcze patrze w dowodzie a tu 1.8 55KW mało tego miał być niecały rok w Polsce a w karcie pojazdu jest 2010, dach zgrzewany na zgięciu, ogladałem ten samochód praktycznie po ciemku z latarka ale lakier nie był w idealnym stanie, za to progi były ok, licznik jest od 1.4 gdzie czerwone pole zaczyna sie przy 5 tys obrotów, fotel przetarty, znalazłoby się kilka innych mankamentów ale wiadomo samochód ma swoje lata ogólnie techniczne był ok tyle że jak bym wiedział że to 1.8 to bym wgl tam nie jechał... Aaaa i jeszcze otwieram bagażnik a tam kilka butelek oleju, cała pokrywa zaworów w oleju ale gość twierdził ze absolutnie oleju nie bierze ;] Oczywiście gość się tłumaczył że nie zna się na samochodach itp itd i ciągle powtarzał że on to kupił od kolegi... Po prostu nerwy puszczają w takich sytuacjach... ahahah a najlepszym tekstem było to że tym samochodem jeździła kobieta i NIGDY nie jeździła nim w zimie tylko że jego zdaniem NOWE opony (2 były ładne, 2 słabe) były zimowe wiec zaprzecza sam sobie. Już dzisiaj ceni go 5000 wczoraj było jeszcze 5800 :)
Tak jak ktoś wyżej wspominał, ludzie nie chcą kupować samochodów w dobrym stanie, byle by był tani i właściciel go zachwalał... Wiadomo że na taki samochód trzeba patrzeć przez pryzmat lat ale niektórzy przesadzają z tymi IGŁAMI ;)
Bardzo dobry przykład tego o czym tu mówimy. Żadne z tych aut nie kosztuje ponad 5000zł - w takich cenach to one się dopiero zaczynają na otoMoto. Za tyle ciężko kupić zwykłego hatchbacka, a Ty byś chciał wyrwać za tę kasę kabioleta, który będzie idealny. Chcesz igłę, połóż 2 razy tyle i może coś kupisz :)


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: PinkFloyd » czw sty 03, 2013 08:38

S7TDI Chcesz igłę, połóż 2 razy tyle i może coś kupisz - oj nie zawsze :goof:

Te auto też wg sprzedającego miało byc igła bezwypadkowe :grin:
http://otomoto.pl/audi-tt-3-2-v6-250km- ... 54781.html" onclick="window.open(this.href);return false;

VIN:
TRUDD38J981000790

Obrazek

Obrazek



wg ubezpieczyciela : szkoda całkowita; ZŁOM :jezor: samochód rozbity po uwaga 1 dniu od zakupu, przebieg miał 80km :rotfl:

https://docs.google.com/file/d/0B1DNNqB ... tjdlE/edit" onclick="window.open(this.href);return false;

Powtarzam nikt nie sprzedaje dobrego auta ot tak.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: art_2008_a_ » czw sty 03, 2013 08:46

PinkFloyd pisze: Powtarzam nikt nie sprzedaje dobrego auta ot tak.
no piękny przykład z tym Audi :-) Ale jeśli chodzi o fury z USA to jakby normalne, że były bite, pytanie jak mocno ...

A co do sprzedaży dobrego auta .. to jeszcze naprawdę dobrego nigdy nie sprzedałem :-( te co sprzedałem były albo zardzewiałe albo wyjeżdżone albo powypadkowe ..



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: PinkFloyd » czw sty 03, 2013 09:03

Ja juz nawet nie szukam ogłoszen IGŁA bo takich chyba nie ma :crazy: ten tez miał byc igła

http://otomoto.pl/show?id=C26656792" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: jhosef » czw sty 03, 2013 10:00

WichuTM pisze:http://otomoto.pl/volkswagen-golf-2-0-c ... 08062.html

Powiem krótko, szrot totalny i mechanicznie i blacharsko w dodatku w bagażniku leżały spleśniałe biszkopty, a co najlepsze gościu ich nie wyjął wiec następny oglądający będzie miał niespodziankę :)
Na prawdę nie było do czego jechać. Kiera z mk2 w połączeniu ze schowkiem z mk3 oznacza nic innego tylko dzwona, po którym ktoś doprowadził to minimalnymi środkami do jeżdżenia.
Mk3 z tego rocznika powinno mieć 2 jak nie 4 poduchy w standardzie. Z miejsca widać, że to szrotowisko. Ale rozumiem jak miałeś blisko.
hotrain pisze:A o tej igle co byście powiedzieli? Zastanawia mnie to auto: http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gti-d" onclick="window.open(this.href);return false; ... 16690.html
Już chyba ktoś o niej pisał bo ją widział - nie wiem na jakim forum.
Ponoć na żywo tak wesoło i idealnie nie jest choć stan dobry. Ale nie za taką kasę. Nie widziałem auta, gdzieś przewinęła mi się taka opinia.



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: lukasz.gtd » czw sty 03, 2013 10:02

PinkFloyd pisze:wg ubezpieczyciela : szkoda całkowita; ZŁOM :jezor: samochód rozbity po uwaga 1 dniu od zakupu, przebieg miał 80km :rotfl:

W ogłoszeniu oczywiście bezwypadkowy, za takie coś powinni ręce ucinać.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: jhosef » czw sty 03, 2013 10:05

PinkFloyd pisze: samochód rozbity po uwaga 1 dniu od zakupu, przebieg miał 80km :rotfl:
Daleko szukać nie trzeba. Pewien czas temu w Olsztynie stał Golf R mk6 rozbity w dniu zakupu...



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: WichuTM » czw sty 03, 2013 11:05

S7TDI pisze:Bardzo dobry przykład tego o czym tu mówimy. Żadne z tych aut nie kosztuje ponad 5000zł - w takich cenach to one się dopiero zaczynają na otoMoto. Za tyle ciężko kupić zwykłego hatchbacka, a Ty byś chciał wyrwać za tę kasę kabioleta, który będzie idealny. Chcesz igłę, połóż 2 razy tyle i może coś kupisz :)

Dla Twojej wiadomości ten granatowy jak po niego jechałem kosztował 5800, czerwony ten ponad 5 ale on się wydawał podejrzany tyle że miałem blisko i nie uważam że cabrio w środku zimy z 95 roku w dodatku w benzynie miał większą wartość, na wiosnę trzeba dać ok 8 ale w tej chwili bez problemu można znaleźć cabrio za 5-6 tysięcy tyle że 1.8 a ja szukam 1.6 a jeżeli uważasz że trzeba wyłożyć 10 tysięcy za starego cabrio w środku zimy to pozdrawiam, nawet na allegro takich cen nie ma tylko jeden forumowicz z czerwonym Rolling Stones'em.

I nie szukam 16 letniej igły bo takie samochody nie istnieją tylko samochodu który jest warty zakupu, w którym zrobię eksploatacyjne rzeczy i będę się cieszył codzienną jazdą, bo robię spore przebiegi rocznie.
jhosef pisze:Na prawdę nie było do czego jechać. Kiera z mk2 w połączeniu ze schowkiem z mk3 oznacza nic innego tylko dzwona, po którym ktoś doprowadził to minimalnymi środkami do jeżdżenia.
Mk3 z tego rocznika powinno mieć 2 jak nie 4 poduchy w standardzie. Z miejsca widać, że to szrotowisko. Ale rozumiem jak miałeś blisko.
Wiesz co też mnie to zastanawiało z tymi poduszkami ale nie widziałem tam kontrolki od airbagu i wziąłem poprawkę na to, że to była wersja kanadyjska a w nich tak jak w amerykańskich różne dziwactwa są, chociażby niespotykany w europie silnik 2.0 ABA który był jedyną zaleta tego samochodu :P I nie wyglądał bardzo na bitego w Polsce gdyby chciał go naprawić tanim kosztem to by nie szukał zderzaka US a cały pakiet tam był, ogólnie był styrany życiem i strasznie zaniedbany lakier do tego rdza w standardowych miejscach no ale cabrio z podrdzewiałymi progami to trochę strach :P



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: jhosef » czw sty 03, 2013 11:34

WichuTM, nie pisz post pod postem. Do cytowania używaj przycisków po prawej stronie.
Poprawiłem Ci jak to powinno wyglądać.
PS. Jeśli to werjsa USA, Kadana to w ogóle bym takiego auta nie dotykał.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: art_2008_a_ » czw sty 03, 2013 11:51

WichuTM pisze:Mk3 z tego rocznika powinno mieć 2 jak nie 4 poduchy w standardzie.
koledzy poduchy w mk3 nie zależały od rocznika .. 97 roczniki potrafiły wyjechać z fabryki bez poduch (nie wiem jak cabrio)
PinkFloyd pisze:Ja juz nawet nie szukam ogłoszen IGŁA bo takich chyba nie ma :crazy: ten tez miał byc igła

http://otomoto.pl/show?id=C26656792" onclick="window.open(this.href);return false;
a napisali w ogłoszeniu, że bezwypadkowy ? ja nie widzę :hmm:
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2013 12:00 przez art_2008_a_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: jhosef » czw sty 03, 2013 11:56

art_2008_a_ pisze:koledzy poduchy w mk3 nie zależały od rocznika .. 97 roczniki potrafiły wyjechać z fabryki bez poduch
Pokaż mi takiego. Jak pochodzi z dziwnego kraju typu Polska to się zgodzę.

Wg tego:
http://www.doppel-wobber.de/forum/Infor ... fFQ8hPmCWw" onclick="window.open(this.href);return false;
od sierpnia 1995 poduchy to standard, czyli MY1996.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości