OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: art_2008_a_ » pt gru 21, 2012 08:43

Woski, a to przepraszam.
wiadomo - w każdej nacji znajdą się czarne owce, wśród Polaków też
S7TDI pisze: Bardziej bym proponował temat o klientach szukających igieł w cenie super okazyjnej - potem przyjeżdżają i wymyślają na wszystko - takich to trzeba piętnować
no tak bo w dziale chcę kupić auto czasem ktoś wrzuca skrajnie tanie MK4 i oczekuje, że może cud się zdarzy i ocenimy, że warto jechać oglądać. :grin:

a co do oceniania aut czy jest igiełką czy nie i czy sprzedający ściemnia to powiem, że nigdy się nie znajdziecie prawdy. To są stare auta i nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy ktoś przegiął w ogłoszeniu lub czy kupujący ma nierealistyczne oczekiwania.

Teksty handlarzy wiadomo - niemal każdy kłamie i opisywanie tego co chwila jest bez sensu. Co innego prywatni tu można by powalczyć.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: jhosef » pt gru 21, 2012 10:18

S7TDI pisze:Pojechał po 5-drzwiowego Golfa V z 2005 roku za 24900 i oczekiwał igły.
Bez przesady. Auta się starzeją. Ten ma już rocznikowo 7 lat a zaraz 8. To ile on ma kosztować wg Ciebie?

Zwłaszcza, że nie chodziło tylko o brak igiełki a ukrywanie wielu istotnych informacji o aucie.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » pt gru 21, 2012 10:46

Woski pisze: znam wielu uczciwych turkow, i wielokrotnie robilem z nimi interesy.
Woski qurcze od teraz zaczynam się ciebie bać :rotfl:

S7TDI pisze: Też mam trochę zagnieciony dół siedziska, a przebieg mam 68000 - po mieście auto o wiele bardziej się zużywa.
nigdy nie uwierzę że takie auto może być jakoś mocno zużyte, moje lupo /a w zasadzie żony/ z 2003 roku ma oryginalne 80 tyś km z tego 56 tyś po mieście a reszta na krótkich trasach do 10-20 km a to prawie jak po mieście i po żadnym elemencie nie widać absolutnie żadnego zużycia, rozumiem tak jak napisałeś że wgnieciony fotel bo może jakiś spaślak albo spaślaczka :grin: nim jeździła, ale wielu ludzi choćby na forum usprawiedliwia zużycie wnętrza swojego samochodu kupionego od handlarza tym, że auto jeździło po mieście
S7TDI pisze:Jak dla mnie ten co zrobił to niby ogłoszenie o tym Golfie to jakiś zakompleksiony frajer. Pojechał po 5-drzwiowego Golfa V z 2005 roku za 24900 i oczekiwał igły. Za dobrego trzeba dać ok. 30000. Rozumiem, pojechał, zobaczył, okazało się coś nie tak, to jadę z powrotem i nie robię szumu, skoro chciał być cwany i kupić taniej. Tak samo snucie domysłów, że niby ma 300000 - niech cwaniak najpierw sprawdzi przebieg w ASO i wtedy niech pyskuje. Bo na oko to chłop umarł. Też mam trochę zagnieciony dół siedziska, a przebieg mam 68000 - po mieście auto o wiele bardziej się zużywa. Poza tym wielkie mi halo, bo szyba nieoryginalna, co najmniej połowa aut ma już powymieniane przednie szyby i nikt normalny nie widzi w tym nic dziwnego.

Bardziej bym proponował temat o klientach szukających igieł w cenie super okazyjnej - potem przyjeżdżają i wymyślają na wszystko - takich to trzeba piętnować.

S7TDI ale co to ma do rzeczy? Normalne jest że każdy człowiek szuka igiełki w okazyjnej cenie ale czy to usprawiedliwia handlarzy za ich oszustwa?



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Woski » pt gru 21, 2012 14:59

doggie pisze:Woski qurcze od teraz zaczynam się ciebie bać :rotfl:
Nie ma co ukrywac ale w duzej mierze opanowali oni rynek aut uzywanych w Niemczech, zaczynajac od handlarzy trupem na wschod i afryke, po porzadne komisy, gdzie Polacy nie zagladaja nawet przez szybe ;)



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: marmi m » ndz gru 23, 2012 11:55

Typowa uczciwość handlarza, sprowadza się tani złom żeby go sprzedać, niestety pewnie jakby napisał albo powiedziała że jakiś element był lakierowany/wymieniany to prawie nikt by się autem nie zainteresował, a tak klient słyszy że autko super, extra przyjedzie i a nuż trafi się laik co się napali i weźmie bez sprawdzania...

Patrząc częśto po ogłoszeniach można łatwo dojść do wniosku że u nas trwa całoroczna wyprzedaż, w końcu tylko u nas sprowadzone auto jest tańsze niż takie samo dobre w niemczech...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: SToRM » ndz gru 23, 2012 13:46

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gt-td ... 49659.html

Blacharsko niezły, malowany tylko maska i błotnik prawy - w całości posprawdzałem do miernikiem. Nie mniej sprzedający mija się z prawdą jakoby nie było jakichkolwiek rys, korozji i zagięć :D Progi pozaginane, mimo braku gleby, w środkowych partiach korodują. Drzwi lewe od dołu wgniecione, kilka ognisk korozji na drzwiach. Przednia lewa lampa paruje.
Niby GT TDI, po wlepie się zgadza, ale: ma bębny z tyłu, z przodu tarcze niewentylowane, brak MFA. Środek uszanowany, poza maksymalnie styraną kierownicą i wyprutym fotelem kierowcy. Brak podświetlenia czegokolwiek, szyberdach nie działa.
Zawias OK, biegi wchodzą bardzo kiepsko, poducha od strony skrzyni maksymalnie wypruta (cieknie i wali już po budzie). Sprzęgło przy alternatorze w stanie agonalnym, wibruje i hałasuje tak, że strach bać się gdzieś dalej pojechać. Silnik cały w ropie, cieknie z każdego wężyka przelewowego. Czy coś jeszcze to ciężko ustalić bo w dodatku wymyte i potraktowane co najmniej trzema puszkami plaka. Opony 10 letnie (sic!) hałasują aż miło. Hitem jest też rocznik: 1994 - niby bez znaczenia przy 15 letnim aucie ale jednak niesmak mijania się z prawdą w ogłoszeniu pozostał.
Sprzedaję pośrednik - i generalnie poza tym ze mechanicznie auto do porobienia to złe nie jest - tyle że na pewno nie za 7000 PLN, szczególnie że nawet stówki zejść nie chciał. Do igły daleko, i mimo że jestem ostatnią osobą patrzącą na przebieg to patrząc na stan wytyrania mechanicznego tego egzemplarza to imho 300 000 km to dawno przekroczyło.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Woski » ndz gru 23, 2012 15:28

SToRM pisze:Niby GT TDI, po wlepie się zgadza, ale: ma bębny z tyłu, z przodu tarcze niewentylowane, brak MFA.
Mialem mk3 gt tdi w dokaldnie takiej kofiguracji. Rocznik 94, ale nie byl to special. I pewien jestem ze byl w 100% oryginale.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: S7TDI » ndz gru 23, 2012 18:34

Mój GT TDI z 1994 też miał bębny, brak MFA i tarcze też niewentylowane chyba. Nie wiem czym się różnił Special dodatkowo, ale nie miałem tych nalepek na słupkach to sobie zamówiłem i nakleiłem, bo zawsze mi się podobały :)
Mój miał jak go sprzedawałem 335000 i też nie wiadomo czy to był oryginalny przebieg... A może w tamtym jest 188000 bez total :hmm: Takie przebiegi nie powinny nikogo dziwić, w końcu to 18-letni Diesel...
Poza tym przebieg przebiegowi nie równy - mamy teraz na sprzedaż Passata B6 Variant 2.0 TDI 170KM Highline 2006 rok i ma 369000 - do końca serwisowany w ASO - jakby się ktoś przejechał to by nigdy nie powiedział, że ma taki przebieg ;)


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Woski » ndz gru 23, 2012 19:28

S7TDI pisze:Poza tym przebieg przebiegowi nie równy - mamy teraz na sprzedaż Passata B6 Variant 2.0 TDI 170KM Highline 2006 rok i ma 369000 - do końca serwisowany w ASO - jakby się ktoś przejechał to by nigdy nie powiedział, że ma taki przebieg ;)
wystawiony bez korekty ?



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: SToRM » ndz gru 23, 2012 20:43

Absolutnie nie czepiam się wyposażenia - pomijając że bzdury pozaznaczane w ogłoszeniu, Nie czepiam się też skręconego licznika. Przebiegi powyżej 300 000 km kompletnie mnie nie przerażają, jeżeli tylko auto jest utrzymane w normalnym trybie serwisowania. Chodzi mi o to że auto ma się nijak do opowieści właściciela, stan techniczny jest mocno dyskusyjny, szczególnie że rozmawiamy o naprawdę drogiej trójce. Igła to po prostu nie jest, a szkoda.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » ndz gru 23, 2012 21:43

Woski pisze:
wystawiony bez korekty ?

początkowo bez bo pamiętam tę aukcję



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: S7TDI » pn gru 24, 2012 01:48

No jest świeżo wystawiony. W sobotę zdjęcia dodane. Bez korekty, oczywiście przebiegu nie pisaliśmy, bo jeszcze by ktoś zawału dostał :chytry: Liczymy, że się trafi jakiś normalny klient :)


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: art_2008_a_ » pn gru 24, 2012 10:55

S7TDI pisze:Liczymy, że się trafi jakiś normalny klient :)
heh w Polsce ? to musiał by być jakiś naprawdę świadomy nabywca a o takich ciężko. Myślę, że auto postoi trochę i z czasem jednak trzeba będzie 'naprawić' licznik. :-)
SToRM pisze:i generalnie poza tym ze mechanicznie auto do porobienia to złe nie jest - tyle że na pewno nie za 7000 PLN, szczególnie że nawet stówki zejść nie chciał.
7 tysięcy za kwadratowe kierunki ? hehe :rotfl:

w życiu bym tyle nie zapłacił skoro auto jest już wyeksploatowane i tylko dobrze wypicowane. Nie za mk3

W tych kwotach są chyba jeszcze do kupienia jakieś sensowne GTI ? Jahre by można za tyle kupić, też do porobienia ale jednak GTI a tu jeszcze stary typ foteli gt :-)



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: czarekcw » pn gru 24, 2012 11:07

Fajne są teksty handlarzy, którzy niby nic nie wiedzą o sprzedawanym aucie :grin: . Można odnieść wrażenie, że nie interesowali się przeszłością auta. Np na pytanie, czemu był odkręcany błotnik i maska (widoczne to było po ruszonych śrubach) odpowiedział, że nie wie o co chodzi :rotfl: .


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości