OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Piasek » pn kwie 27, 2015 15:50

Ale czy to jest wina handlarzy czy systemu który daje im taką możliwość ??
CEPIK - tyle lat wdrożeń i jedno wielkie G.... ta cała historiapojazdu.org czy jak jej tam leci podobnie.
Przepis powinien być jeden:
- nie wolno wprowadzać do obrotu na terenie kraju pojazdów które nie mają załatwionych papierów od A do Z. Nowy nabywca winien tylko płacić 70zł za jakieś tymczasowe (jak w NL pisane mazakiem nawet w biurze komisu) na którym może wrócić do domu.
- a po wklepaniu na powyższych adresach nr VIN pojazdu winna tam widnieć pełna historia pojazdu czyli kiedy sprowadzony, w jakim stanie, kto robił przegląd, jaki przebieg widniał itp. czy wszystkie dok. załatwione itp i kto jest obecnym właścicielem pojazdu. A nie jak dzisiaj, kupują auto z komisu, papiery na słupy, firmy widma, połowa dosyłana po tygodniu, nacudowane, nakombinowane, miał być do rejestracji (i jest jak zapłacisz recykling) a jeszcze połowy papierów nie ma i ta debilna faktura vat-marża że generalnie to nie widnieje ile zapłaciłeś gościowi za auto.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Elvis_btm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn maja 12, 2014 08:31
Lokalizacja: Bytom

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Elvis_btm » pn cze 01, 2015 03:15

Uwaga na tego golfa. http://olx.pl/oferta/vw-golf-4-1-9tdi-t ... c;promoted" onclick="window.open(this.href);return false;
Mina jakich mało. Szczerze mówiąc gorszego golfa jeszcze nie widziałem. Z przodu nic się nie zgadza. Maska, zderzak, 2 błotniki.
W środku dramat, poduszki wystrzelone, kierownica zjechana na maxa, fotel wysiedziany jak fotel mojej babci i 100 innych mankamentów, których nie ma sensu wypisywać.
Jednym słowem MASAKRA!
Unikajcie tego krętacza!!!



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: szakulvip » pn cze 01, 2015 15:48

co Ty gadasz :/ a pisze tak nap początku: "mam pieknie utrzymanego golfa...cala reszta tez przeszyte orginalnie w nici...auto w idealnym stanie wizualnie bdb + na zywo wyglada owiele lepiej !" hehehe aż dziwne trza go na wykrywacz kłamstw


Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: VW_seller » pn cze 01, 2015 18:29

cena kosmos jak za takiego trupa .ale to człowiek który poprostu nie ma sumienia i szuka jelenia poprostu na to.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Elvis_btm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn maja 12, 2014 08:31
Lokalizacja: Bytom

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Elvis_btm » pn cze 01, 2015 23:33

Przez telefon mówił, że wszystko jest super cacy. Jechaliśmy specjalnie po niego aż 400km. Pierwsze spojrzenie na niego i juz wiedzieliśmy co się święci.
Mówimy, że tu poduszki wystrzelone itp. A on oburzony szarpie za plastik po stronie pasażera i nam pokazuje, że jest poduszka. Dramat.
Takie szczegóły jak np: bardzo ciężko otwierające się drzwi kierowcy, klapa ledwo się otwierała, Wisząca lampka podświetlania tablicy rej, nie wysuwający się do końca "podstawnik"? na kubki, brak listwy progowej (mówił, że się urwała), panel przy otwierani szyb, sterowania lusterek tak podrapany... Mógłbym wymieniać i wymieniać.
No cóż. Prawie do bójki tam doszło. Stracony czas, pieniądze i nerwy.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: herbu » wt cze 02, 2015 06:21

Elvis_btm pisze:No cóż. Prawie do bójki tam doszło. Stracony czas, pieniądze i nerwy.
I dlatego ja mam zasadę, że po tak pospolite auto jak Golf, czy podobne, w życiu nie pojechałbym dalej jak 50 km, bo w 90% przypadków rzeczywistość słabo pokrywa się z opowieściami sprzedającego...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: VW_seller » wt cze 02, 2015 07:23

Elvis_btm pisze:Takie szczegóły jak np: bardzo ciężko otwierające się drzwi kierowcy
to akurat nie wyznacznik ,jest to auto używane nie nowe a w mk4 sie to szybko wyrabia i trzeba sobie doregulować co jakiś czas ,jeśli za taka kase sie nikomu nie chciało teo zrobić to jaja jakieś.
Elvis_btm pisze:Wisząca lampka podświetlania tablicy rej
to już debil totalny żeby nie chciało się tego zrobić.
Elvis_btm pisze:nie wysuwający się do końca "podstawnik"? na kubki
u mnie tez do końca sie nie wysuwa a nie był walony ani nic ,poprostu zaniedbanie. to tylko mocowanie kubków i ma prawo sie zepsuć czy zatrzeć.
Elvis_btm pisze:panel przy otwierani szyb, sterowania lusterek tak podrapany...
u mnie tez ztyrany dlatego że jeździła tym kobita z 4 dziecmi które zabawkami wiadomo rózne rzeczy się robi.
tyle ,że ja takiego kupiłem za 3.5 tys zł +opłaty tyle że w dużo lepszym stanie jak ten za prawie 14k :jaja: :shock:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Piasek » wt cze 02, 2015 08:14

herbu pisze:
Elvis_btm pisze:No cóż. Prawie do bójki tam doszło. Stracony czas, pieniądze i nerwy.
I dlatego ja mam zasadę, że po tak pospolite auto jak Golf, czy podobne, w życiu nie pojechałbym dalej jak 50 km, bo w 90% przypadków rzeczywistość słabo pokrywa się z opowieściami sprzedającego...
I to jest bardzo dobra i sprawdzona zasada dot. kupna popularnych lub tanich aut.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: WichuTM » wt cze 02, 2015 09:46

Też taką zasadę wyznaję, chyba, że jest to jakieś auto wyjątkowo trudne do trafienia w dobrym stanie, ale wtedy trzeba się dobrze wywiedzieć ile się da przez telefon, pytać zdecydowanie wprost o wszystkie mankamenty. Przeważnie większość osób się łamie jeżeli ma coś na sumieniu, chodź są takie przypadki jak wyżej. W takich sytuacjach to nawet nie żal kasy na podróż lecz czasu, bo z reguły ciężko go znaleźć na taki wyjazd.. Ale ja po swojego GTI pojechałem 400km i było warto, jak to mówią, kto nie ryzykuje, szampana nie pije :)



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: szakulvip » wt cze 02, 2015 14:26

tyle kilosów lecieć, trza było kogoś z forum z tego rejonu poprosić o względne oględziny.


Obrazek

Awatar użytkownika
Elvis_btm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn maja 12, 2014 08:31
Lokalizacja: Bytom

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Elvis_btm » śr cze 03, 2015 00:36

herbu pisze:
Elvis_btm pisze:No cóż. Prawie do bójki tam doszło. Stracony czas, pieniądze i nerwy.
I dlatego ja mam zasadę, że po tak pospolite auto jak Golf, czy podobne, w życiu nie pojechałbym dalej jak 50 km, bo w 90% przypadków rzeczywistość słabo pokrywa się z opowieściami sprzedającego...
Na to nie ma reguły :) Ja jechałem po mojego 250 km i trafiłem. Drugiego takiego jak mój (wyposażenie + kolor + stan) już nie ma. Oryginał bez żadnych mankamentów :bajer:
Nie ma się do czego przyczepić, w środku nic nie porysowany i dosłownie działa wszystko. Silnik zegarek (wiele razy słyszałem, że ładnie pyka mój diesiel).

Jadąc tam myśleliśmy, że będzie chodź troszkę podobny do mojego. Niestety pomyliliśmy się.



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: szewczi90 » śr cze 03, 2015 10:48

Elvis_btm pisze:Jechaliśmy specjalnie po niego aż 400km.

i umówionego mieliście tylko tego jednego Golfa ? ( w czym miał być tylko jeden wyjątkowy?) W takiej cenie to naprawdę można się spodziewać wiele od takiego Golfa więc po trasie mogliście przebierać. Ja bym z 10sztuk umówił.

p.s
może jesteś zainteresowany? 3d?
http://olx.pl/oferta/vw-golf-wersja-hig ... b970a762be" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Patriko_GTI » sob cze 27, 2015 10:07

...400 km na marne, odradzam zakup tego auta, a napewo nie za te pieniądze i nie wierzcie w opowiadania dziadka który je sprzedaje ...
*szpachlowany i malowany cały lewy bok, ( w opisie bezwypadkowy, przez telefon że auto całe w oryginale)
*rdza na progach i nadkolach
*w aucie miał być do wymiany jedynie rozrząd, a okazało się że:
-sprzęgło - praktycznie ostatnie tchnienie
- tarcze hamulcowe jak żyletki , wżery i rysy na 3mm
-poduszki pod silnikiem i skrzynią pozrywane
- ciężko wchodzą biegi ( pewnie wina kończącego się sprzęgła i zerwanych poduszek)
-naklejka na kielichu wygląda na nieoryginalną ( w dodatku się odkleja)
- amortyzatory przednie do wymiany
- prawe lusterko połamane i porysowane o czym również nie było informacji ani przez tel. ani w ogłoszeniu.
- uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

jedyne co było na + w tym aucie to wnętrze

NR. VIN: WVWZZZ1JZ3B189693

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-ID6y6MBN.html" onclick="window.open(this.href);return false;


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: kw » ndz cze 28, 2015 09:54

Patriko_GTI pisze:...400 km na marne, odradzam zakup tego auta, a napewo nie za te pieniądze i nie wierzcie w opowiadania dziadka który je sprzedaje ...
*szpachlowany i malowany cały lewy bok, ( w opisie bezwypadkowy, przez telefon że auto całe w oryginale)
*rdza na progach i nadkolach
*w aucie miał być do wymiany jedynie rozrząd, a okazało się że:
-sprzęgło - praktycznie ostatnie tchnienie
- tarcze hamulcowe jak żyletki , wżery i rysy na 3mm
-poduszki pod silnikiem i skrzynią pozrywane
- ciężko wchodzą biegi ( pewnie wina kończącego się sprzęgła i zerwanych poduszek)
-naklejka na kielichu wygląda na nieoryginalną ( w dodatku się odkleja)
- amortyzatory przednie do wymiany
- prawe lusterko połamane i porysowane o czym również nie było informacji ani przez tel. ani w ogłoszeniu.
- uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

jedyne co było na + w tym aucie to wnętrze

NR. VIN: WVWZZZ1JZ3B189693

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-ID6y6MBN.html" onclick="window.open(this.href);return false;
W zeszłym roku sprzedałem swojego 1,9TDI miał 270tys ori przebiegu z czego 100tys po polskich dziurach i wszystkie amory fabryczne :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości