OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: marmi m » pt sie 23, 2013 10:52

u mnie też kratka nawiewu z tyłu jest popękana i to po jednym mocniejszym jej ruszeniu przez pasażera, te części są słabe...

co do dwóch szkód to ta bez kwoty to nie wiadomo, ale ta pierwsza przy kwocie 4tyś zł to można uznać za bezwypadkowy, starczą przerysowane drzwi i już szkoda będzie w takiej kwocie...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: kw » ndz sie 25, 2013 11:04

Z moich doświadczeń: dzwonię i się pytam: bezwypadkowy? odpowiedź w 80% że tak. Pytanie numer 2 a malowany był? I tu również 80% że tak :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: guti » ndz sie 25, 2013 11:14

jak sie szuka auta idealnego, to najszybciej w salonie ..
jezeli ktos bierze pod uwage ....POŁAMANE KRATKI .. to sorry.. ale dla niego nie ma auta uzywanego na tym swiecie.
Albo MIKRO pęknięcia podsufitki.
a to ze szyby zyją wlasnym zyciem, to chyba pretensje do VW , ze jakies g.. wsadzili i sie zepsuło, a nie do wlasciciela bo pewnie sam nie popsuł tego.

Jak ja dostalem w tył golfa II, to policzyli mi szkode na 2500, gdzie uszkodzony był zderzak, belka pod zderzakiem i zagnieciony pas dolny.
w volvo tez dostalem strzala.. i wycena byla na 4300 , a szkody niewiele wieksze..
takze podejrzewam, ze szkoda w tym aucie tez była jakas "normalna" , ale jak ktos szuka drugiej dziury w d... to niestety moze byc rozczarowany.
Juz widzialem takich wybrednych klientów.. ze chcieliby passata B5 130 KM bez dwumasy i na zwykłej pompie , albo A3 kombi.. bo mały bagaznik jest.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Craash » ndz sie 25, 2013 12:41

kw pisze:Z moich doświadczeń: dzwonię i się pytam: bezwypadkowy? odpowiedź w 80% że tak. Pytanie numer 2 a malowany był? I tu również 80% że tak :bigok:
Z tego co wiem, to malowanie nie wyklucza bezwypadkowości. :P
guti, w tej Jettcie były wystrzelone poduszki, więc nie była to lekka przycierka, a takie uszkodzenia definitywnie przekreślają bezwypadkowość samochodu.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: kw » ndz sie 25, 2013 13:01

Craash pisze:Z tego co wiem, to malowanie nie wyklucza bezwypadkowości.
Trzeba wprowadzić pojęcie "blacha dziewicza" :bigok:
Odwrotnie zresztą też działa, u mnie mimo przygody z latarnią auto niemalowane :jezor:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: guti » ndz sie 25, 2013 13:37

Craash pisze:guti, w tej Jettcie były wystrzelone poduszki, więc nie była to lekka przycierka, a takie uszkodzenia definitywnie przekreślają bezwypadkowość samochodu.
no byc moze byly , nie wiem, ale jak ktos pisze o kratkach, plasticzkach.. to moim zdaniem mało powaznie podchodzi do kupna auta jezeli patrzy na takie szczegóły w uzywanym aucie i jeszcze prezentuje oburzenie ze taki fakt odkrył..


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Craash » ndz sie 25, 2013 14:16

kw pisze: Odwrotnie zresztą też działa, u mnie mimo przygody z latarnią auto niemalowane :jezor:
Elementy w kolorze górą. :) Śrubki podmalowałeś, żeby nie było widać, że odkręcane? :-)
guti, jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie nawiewy to zgadzam się z Tobą, że to lekka paranoja. Samochód używany nigdy nie będzie nowym i jeżeli jakiś plastyk jest złamany to bez problemu można go wymienić. Lepiej wymienić kilka plastyków niż np. naprawiać skrzynię.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: WichuTM » sob wrz 07, 2013 09:19

Zgadzam się z moim przedmówcą, moim zdaniem czepianie się takich bzdetów ma jedynie sens przy targowaniu ceny bo wiadomo, że wtedy każdy argument jest dobry!:P Ja wczoraj oglądałem kolejnego cabrio, od początku wyglądał podejrzanie, a właściwie od momentu jak ogarnąłem, że to handlarz ;P Cena była myślę ok, jak na wrzesień na pewno do stargowania ja myślałem max o 4 tyś. Ale najlepsze było to że jak spojrzałem skąd jest auto to się okazało, że wiochę dalej ode mnie więc grzech nie podjechać :D Chodzi mi o tego cabby:

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-stan- ... 09108.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No przyglądaliśmy się tym zdjęciom dość długo(teraz wiem, że na bank były retuszowane) i nie było widać żadnej rdzy ani nic, wiadomo, że rysy 19 letnim samochodzie bym się nie czepiał. Wydawało mi się, że znalazłem idealną bazę na cabrio i już w tą zimę będzie stał w garażu, niestety okazało się, że fuszera jak nie wiem co... Cała lewa strona musiała być po dzwonie, nie miałem miernika ale nie był potrzebny, zacznę od tego że sierpy na nadkolach były założone w celu ukrycia rdzy (tu oryginalnie na pewno ich nie było bo jest długa listwa a w sierpach prowizoryczne nacięcia żeby jakoś to wyglądało ale i tak odstają...) ale niestety turasowi (gościu sam się przyznał, że kupił od turasa, bo powiedział że woli kupić od turasa niż od Polaka w Niemczech , a rozmowę zaczął od tego, że "nooo mamy lawetę i przyczepę i tak przywozimy, ale staramy się na kołach") się nie udało, bo takie mega pęcherze rdzy wystawały nad sierpem, i to o prawie taką samą grubość jak sierpy... Na lewych drzwiach od wewnątrz był w dziwnym miejscu spaw, pierwszy raz takie coś widzę, na tylnej klapie na lewym rogu też spod lakieru wychodzi rdza i to grubo. Niestety progi zaczynały się już sypać, było to widoczne dopiero od dołu, co prawda nieznacznie ale jednak... Jeśli chodzi o środek to moim zdaniem wyglądał bardzo dobrze, fotele ładnie wyprane, a te srebrne dodatki były na monecie do odklejenia, a nawet jeśli to na szrocie za parę złoty bym te plastiki dostał, fotel o dziwo nie był przetarty co może świadczyć, ze przebieg może być oryginalny, zapierał się, że ma książkę serwisową ale nie sprawdzałem bo i tak już był skreślony. Felgi w bardzo dobrym stanie, na prawdę, ja mam takie same w swoim GT i wiem, że ciężko je tak utrzymać, ale widać ze albo felgi leżały długo w garażu albo cały golf bo opony z przodu były normalnie popękane na bokach mimo że miały na prawdę dużo bieżnika, chciałem zobaczyć DOT ale ktoś założył je odwrotnie heheeh bo to kierunkowe a DOT przeważnie jest na zewnętrznej stronie. Przyszedł czas się przejechać, gościu mówi że ok, ale chwilę się zastanowił zanim dał mi poprowadzić.... Przejechałem się dosłownie z 2km bo jak się rozpędziłem do niecałych 50 km/h gość powiedział żebym nie szalał bo on już nim jeździ 2 miesiące (a właściwie żona) i lepiej żeby się nic nie zepsuło więc nie widziałem sensu dalszej jazdy. Ale ogólne wrażenie dobre, jechał prosto, w zawieszeniu nie tłukło (asfalt był już stary z wybojami itp), nie było jakiś luzów, biegi zmieniały się bez problemu, hamował, słabo ale hamował. Także podsumowując auto było sprawne technicznie, silnik nie był myty a mimo to suchutki, niestety stan blacharski w opłakanym stanie, gość mi powiedział ze on mi może to za 200zł zrobić...... Aaa i jeszcze jedno, jak się spytałem dlaczego napisał, że bezwypadkowy to był bardzo zdziwiony i mówił że on tak na ogłoszeniu nie napisał, bo przeważnie jak jest wypadkowy to on nie pisze :) A widać wołem że jest nawet dzisiaj. Jeśli chodzi o administracyjną stronę to bardzo fajna opcja jakiej szukałem bo jest opłacone wszystko oprócz recyglingu i rejestracji, ale ubezpieczenie na miesiac i pierwszy przegląd był wiec można było jakoś wrócić do domu i postawić na zimę do garażu bez płacenia OC :) Aaa no i o dachu wam wiele nie powiem, bo go nawet nie rozkładaliśmy, dałem sobie już spokój.Także ja się bardzo nie denerwowałem bo straciłem zaledwie poł godziny i z pół litra gazu, no ale jak bym po niego przyjechał z 350km bo większość tych aut jest albo na pomorzu albo w wielkopolsce itp. to nie wiem jak by się to skończyło... Jeśli ktoś ma zdolności blacharskie to polecam bo mechanicznie ok. Ja akurat szukam na odwrót bo chce kupić samochód który po woli co zimę będę sobie robił, a jak nie trzyma się kupy to nie warto zaczynać nic w nim robić..
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 08, 2013 16:52 przez WichuTM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: konrad141 » sob wrz 07, 2013 13:18

Panowie a co myślicie o takim czymś?

http://allegro.pl/okazja-vw-bora-2-3v5- ... 07493.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy te silniki są drogie w eksploatacji ? I jak takie coś znosi sekwencję ?

Wygląda ładnie niby się zgrywa ale ciekawe jak to na żywo ;p


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: kw » sob wrz 07, 2013 15:22

konrad141 pisze:Panowie a co myślicie o takim czymś?

http://allegro.pl/okazja-vw-bora-2-3v5- ... 07493.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy te silniki są drogie w eksploatacji ? I jak takie coś znosi sekwencję ?

Wygląda ładnie niby się zgrywa ale ciekawe jak to na żywo ;p
Wygląda przyzwoicie. Nie widać naklejki od rozrządu, a jeśli auto było serwisowane to powinna być na pasie przednim.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
7urb0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn paź 15, 2012 23:19
Lokalizacja: ZGR

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: 7urb0 » pn wrz 16, 2013 13:27

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-9-t ... 22995.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty – dla szybkich kierowców
Obrazek

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: nitrox89 » pn wrz 16, 2013 13:37

7urb0, Tak z 8 - 9 koła sie machnałeś z ceną :bigok:


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: szela81 » pn wrz 16, 2013 14:54

Felgi i opony za 5000 i podłokietnik za 19,90 :) ale podłokietnika nie widać na zewnątrz :P



krzychu155
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 15:09

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: krzychu155 » pn wrz 16, 2013 14:59

nie ma to jak felgi wielkie jak u traktora a hamulce od rowerka górskiego ;) fela duża to i tarcza większa a nie taki kosmos ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości