***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw lut 25, 2016 10:42

blazejj pisze:Oglądałem i jeździłem przed chwilą tą A3 1.8 20V, Jeździ fajnie, hamuje super, środek ok. Tylko że, po przejechaniu ok 5km, na zagrzanym silniku, gdy odkręciłem korek wlewu oleju, to w ciągu 5 sekund cała plastikowa pokrywa była mokra. Chlapało olejejm na 15 cm, i to jeszcze takim mazistym, żółtym takim. Gdyby nie to to bym je wziął. Poza tym, jak zapytałem czy bierze olej, to usłyszałem ze po 2000 tys. km, trzeba było trochę dolać, to także nie jest moim zdaniem dobra wiadomość. Bardzo mi szkoda, ale chyba nie będę się pchac w taki nie pewny silnik...

Objawy jakby zatkanej odmy.



dinooooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 25, 2016 02:51

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dinooooo » czw lut 25, 2016 14:23

Witam.

Jestem nowy na forum.
Zarejestrowałem się ponieważ mam ogromną rozterkę. Lubię VW, przyjemnie mi się je użytkuje, zarówno Transportery, Multivany jak i Caddy i Polo - wszystkim jeździ mi się wyśmienicie i marka jak i klasa mi odpowiada. Stanąłem jednak przed obliczem realizacji marzeń z lat licealnych :pub:

Oto one:

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yia7h.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lub
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yicRr.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Stoję przed wyborem, które wybrać. Różnica cenowa jest dla mnie znaczna - w końcu to 35 tysięcy złotych - nie mało, wyposażenie podobne, różnica wiadoma GTI vs. R.

Coś o mnie: nigdy nie jeździłem niczym mocniejszym niż cooper s, lubię adrenalinę z tym związaną i chcę w miarę komfortowo użytkować samochód codziennie, roczne przebiegi to około 30.000 km, głównie w cyklu mieszanym, z większym naciskiem na miasto (aglomeracja śląska).

Powiedzcie, proszę - czy warto poświęcać extra 35 tysięcy (to dla mnie znacząca rożnica) dla Golfa R ? Czy znacząco odczuję rodzaj napędu jeśli spadnie deszcz, śnieg i nie zawsze będzie świecić słońce na drodze? :chytry:

Proszę o pomoc. :kwiatek:



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw lut 25, 2016 15:42

Ja myślę, że kwota jaką chcesz przeznaczyć i tak jest duża więc nie żałowałbym na Rkę. Różnicę w napędach odczujesz w każdych warunkach. Druga sprawa to kwestia mocy. Rka nie dość ze jest mocniejsza, to bardziej efektywnie wykorzystasz tą moc niż w GTI z przednim napędem. Takie jest moje zdanie. Ale pierwsze co powinieneś zrobić to jechać do salonu na jazdę próbną jednym i drugim autem.



dinooooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 25, 2016 02:51

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dinooooo » czw lut 25, 2016 15:54

Witam.

Dziękuję za opinię.

Jest jeszcze trzecia opcja, tzw. rozum, bo GTI i eR to wybór serca :kac:

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... ydcQ7.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wyposażeniowo to samo wsumie co eR, napęd też, "jedyna" różnica to silnik i różnica 50 tysięcy i auto o rok młodsze.


:hmm:



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw lut 25, 2016 16:08

Ponad 200ps przy przednim napędzie?? Tylko do jazdy po autobanach :rotfl:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw lut 25, 2016 18:38

dinooooo pisze:Witam.

Dziękuję za opinię.

Jest jeszcze trzecia opcja, tzw. rozum, bo GTI i eR to wybór serca :kac:

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... ydcQ7.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wyposażeniowo to samo wsumie co eR, napęd też, "jedyna" różnica to silnik i różnica 50 tysięcy i auto o rok młodsze.


:hmm:
Jeżeli chcesz zrobić kompromis pomiędzy 'głosem serca' a 'głosem rozsądku' to dołóż 10 koła do tego highline'a i kup GTD. Wygląda fajnie, jeździ też w miarę, no i nawet ma rasowy dźwięk z głosnika :p A przy tym i pali niedużo.



dinooooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 25, 2016 02:51

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dinooooo » czw lut 25, 2016 20:55

Znalezione nie kradzione :satan:

http://oferta.volkswagenkatowice.pl/5758/" onclick="window.open(this.href);return false;

alltrack z silnikiem GTD :D



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw lut 25, 2016 21:41

dinooooo pisze:Znalezione nie kradzione :satan:

http://oferta.volkswagenkatowice.pl/5758/" onclick="window.open(this.href);return false;

alltrack z silnikiem GTD :D
Fuuuu wóz drabiniasty :bigok: bierz coś niskiego i szybkiego :bigok: Masz kasę na fajne BMW powyżej 300 koni zainteresuj się :pub:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

michal2895
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 27, 2016 11:41

VW Golf 3 za małe pieniądze

Post autor: michal2895 » sob lut 27, 2016 11:50

Witam

Interesuje mnie kupno pierwszego samochodu i jakoś tak upatrzyłem sobie "trójeczke". I teraz widziałem mnóstwo ofert i tak na sam zakup auto chciałbym dać 2000 zł. Czy za taką cenę, kupie jeżdżący egzemplarz, którym będę mógł jeździć do pracy lub gdzieś na jakieś wypady? Interesują mnie benzyniaki.



Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Bobzor1891 » sob lut 27, 2016 11:58

Witam. Zastanawiam się nad kupnem golfa V z silnikiem tdi (chyba lepszym - mniej awaryjnym - wyborem jest 1,9 105km). Jaki mniej więcej budżet muszę szykować na w miarę zadbane auto? Czy w granicach 17 tys złotych znajdę coś ciekawego czy lepiej odpuscić temat? Interesuje mnie auto minimum z 2004 roku. Z góry dzięki za odpowiedzi.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

VW Golf 3 za małe pieniądze

Post autor: jan1966 » sob lut 27, 2016 12:05

Szukałem dla syna w tej kwocie długi czas i powiem Ci że sam złom do dużego remontu ,dopiero za 4,5 kupiłem ładnego , sprawnego , nie zardzewiałego z fajnym wyposażeniem 1,6 gt 100km



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » sob lut 27, 2016 13:01

1,9 90 PS z Golfa V. Nie wiem który: BRU, BXF, BXJ.
Przebieg niby 210 kkm z 2006 roku.
Co wart jest ten silnik?
Od razu dodam, że będzie prawdopodobnie dłubnięty delikatne 100+


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Robsons13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 19:16

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Robsons13 » sob lut 27, 2016 13:10

Witam mam okazje kupić Audi A6 C5 2.5tdi v6 150km 1999r avant skrzynia tiptronic w full opcji fajnie przyjemnie się jeździ zawieszenie ok wnętrze super wszystko działa ale jest jedno ale gościowi mechanik rozebrał przepływke i ja uszkodził klient założył nowy zamiennik działa jak podpiąłem pod vag-a to pokazało kilka błędów takich jak:
523 Czujnik temp. powietrza zasysanego- G42
przerwa lub zwarcie do plusa
553 Przepływomierz masowy powietrza- G70
nieprawidłowy sygnał
550 Regulacja początku wtrysku
różnica doregulowania- BŁĄD SPORADYCZNY
1376 Sygnał obrotów dla pompy paliwa
uszkodzenie- BŁĄD SPORADYCZNY

Po skasowaniu błędów już nic nie wyskakuje ładnie pracuje ale jak się zgrzeje to ma co jakiś czas zawahanie i go potlepie a czasem zgaśnie lecz po kolejnym odczycie błędów niema żadnych błędów...

i teraz właśnie się zastanawiam czy brać to auto czy już zaczyna się grubsza afera?
Cena okazyjna a gościu doinwestował to auto i to porządnie
Pomóżcie
Z góry dziękuje :)



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » sob lut 27, 2016 14:53

Robsons13 pisze: Audi A6 C5 2.5tdi v6 150km 1999r avant skrzynia tiptronic w full opcji
Robsons13 pisze:Cena okazyjna a gościu doinwestował to auto i to porządnie
Okazyjnie kupione 2.5TDI to bardzo dobry kandydat na grubszą aferę i równie okazyjną sprzedaż :satan: Zacznij od tego jak auto było bite, co z hydrauliką silnika (najpoważniejsze problemy w tych silnikach), co z pompą wtryskową (błędy sugerują, że coś się dzieje).
Robsons13 pisze:gościowi mechanik rozebrał przepływke
Niezła bajeczka


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości