***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
djatom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 20, 2012 09:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: djatom » wt sie 21, 2012 07:34

witam
noszę sie z zamiarem kupna Golfa V plus, co możecie powiedzieć o tym modelu i jakie wersje silnikowe są najlepsze??bardziej by mnie interesował diesel np. czy ma DPF, dwumas pompowtryskiwacze itd. benzyna też może być ale raczej z gazem jak te silniki znoszą gaz???
warto pchać się w ten model???
z gory dziękuję
pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt sie 21, 2012 08:56

djatom pisze: jakie wersje silnikowe są najlepsze??
Diesle 1,9 TDI są trwałe. Owszem są na pompowtryskach ale to nie jest ich wada. Dwumas ma jak każdy nowoczesny diesel.
Z benzyn najbardziej polecana jest benzyna 1.6 z pośrednim wtryskiem. Do niej da się założyć poprawnie gaz. Do gazu nie nadają się TSI, FSI.
Silniki FSI benzynowe są znacznie mniej polecane, ze względu na bezpośredni wtrysk, który nie sprzyja w utrzymaniu w czystości dolotu. Jest też bardziej czuły na jakość paliwa.
Silniki 1,4 TSi miewają problemy z rozrządem. Może to się skończyć tragicznie dla silnika.

Diesle większego ryzyka to 2,0 TDI. Nie są tak trwałe jak 1,9.
Diesle mogą posiadać DPF w zalezności od silnika. Trzeba sprawdzać w kodach wyposażenia.



djatom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 20, 2012 09:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: djatom » wt sie 21, 2012 10:09

jhosef dzięki za info odnośnie silników a jak wygląda sprawa zawieszenia,układu jezdnego wiem że ma wielowahacz z tyłu a wiadomo jakie są nasze drogi



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt sie 21, 2012 10:28

djatom, zawieszeniu nie można wiele zarzucić. Jest stosunkowo trwałe. Za to przez swoją konstrukcję zapewnia dobre właściwości jezdne.



djatom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 20, 2012 09:41

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: djatom » wt sie 21, 2012 11:34

oki dzięki pod koniec tygodnia jade obejrzeć jednego jak wpadnie mi jakies pytanie to napisze



_Mucha_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 21, 2012 17:10
Lokalizacja: Warszawa_WJ

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: _Mucha_ » śr sie 22, 2012 11:15

Witam, noszę się z zamiarem zakupu Golfa IV , zaznaczam auto musi być ekonomiczne i raczej tylko benzyna+gaz , i chciałbym zapytać który silnik benzynowy lepiej by to znosił czy 1.4 75KM czy może 1.6 SR ? Ogólnie z tego co czytałem różnica w spalaniu gazu jest dość porównywalna.
Którego z tych silników szukać ? I czy lepiej kupić z gazem czy bez niego ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :grin:



Marciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 21, 2012 22:55

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Marciol » śr sie 22, 2012 15:38

Witam.

Mam zamiar kupić Golfa mk3. Nie jestem zainteresowany wersją 1.4. Chciałbym się dowiedzieć czy jestem w stanie kupić tak do 4 tysięcy złotych golfa III z silnikiem benzynowym 1.6 (lub 1.8) z instalacją LPG w stanie, w którym nie będę musiał włożyć więcej niż ok. tysiąca. Pytam o to czy większość ofert w tej cenie jest raczej trupami, których raczej nie warto kupować, czy raczej jest to cena w której można kupić auto w dobrym stanie? Miło byłoby gdyby auto miało elektryczne szyby przód i tył (wersja 5-cio drzwiowa). Czy może warto rozejrzeć się za silnikami dieselowymi?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: nitrox89 » śr sie 22, 2012 15:43

Marciol pisze:Czy może warto rozejrzeć się za silnikami dieselowymi?
Nie, bo nie trafisz raczej zadbanego za 4 kafelki. Jak silnik będzie ok to blacha będzie dead i na odwrót.

Benzynę kupisz, jak najbardziej, aczkolwiek nie ma co oczekiwać "wodotrysków" w postaci dodatkowego wyposażenia.
Za tyle kupisz auto od normalnego użytkownika.
Golfy są tanie jak borszcz, zwłaszcza te seryjne.


Rust is lighter than carbon fiber

Marciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 21, 2012 22:55

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Marciol » śr sie 22, 2012 22:37

nitrox89 pisze:
Marciol pisze:Czy może warto rozejrzeć się za silnikami dieselowymi?
Nie, bo nie trafisz raczej zadbanego za 4 kafelki. Jak silnik będzie ok to blacha będzie dead i na odwrót.

Benzynę kupisz, jak najbardziej, aczkolwiek nie ma co oczekiwać "wodotrysków" w postaci dodatkowego wyposażenia.
Za tyle kupisz auto od normalnego użytkownika.
Golfy są tanie jak borszcz, zwłaszcza te seryjne.
Powiem Ci, że tak właśnie myślałem, że golfy są tanie, ale jak spojrzałem na allegro to już takie tanie wcale nie są. Są golfy seryjne za 2-3 tys. ale są też takie za 5 tysięcy, a nie są jakoś przerabiane. Dlatego zapytalem :) Zalezy mi tylko na elektrycznych szybach, no i przyciemniane szyby (z racji wygody i bezpieczeństwa), ale przyciemnić szyby mogę jak już auto bym posiadał.



kuba(L)a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 21:48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kuba(L)a » pn sie 27, 2012 22:12

Witam! Jestem świeżo upieczonym kierowcą, planuję zakup auta maksymalnie do 10 tys.

Od dłuższego czasu śledzę strony motoryzacyjne, słucham opinii innych dot. wyboru auta bo bądź co bądź ale do łatwych nie należy. Ale przejdźmy do rzeczy.
Piszę do Was bo chcę abyście i Wy mi doradzili w wyborze auta. Interesuje mnie tylko i wyłącznie Diesel. Napewno autem którym będę się poruszał nie będzie to wersja kombi. Silnik jest tu sprawą drugorzędną to samo ze spalaniem. Nie mam tu jakiś większych wymagań. Pisząc do Was - napisze o VW czyli zastanawiam się poważnie nad dwoma autami,

Golf IV lub Passat B5.

Ten pierwszy model już nieco wybiłem sobie z głowy bo większość mi mówi, że do 10 tys porządnego Golfa nie kupię, a jak sprawa wygląda z Passacikiem, czy jest inaczej? Dziękuje za każdy post.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: S7TDI » wt sie 28, 2012 00:40

A to jakie roczne przebiegi planujesz, że musi być to Diesel?


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

kuba(L)a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 21:48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kuba(L)a » wt sie 28, 2012 13:39

z tego co wyliczyłem bedzie to około 20 tys rocznie ze względu na dojazd do pracy. Nie wymagam od kupionego auta 150 tys przebiegu bo to przecież prawie nierealne przy dieslach i przy aucie np. z 98 roku. Druga sprawa jeśli chodzi o paliwo to interesuje mnie tylko olej napędowy. Nie wyklucze auta z instalacją gazową. Poradźcie mi, co wybrać :D ?



Awatar użytkownika
BuliQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob lip 26, 2008 15:05
Lokalizacja: Rzepin
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: BuliQ » wt sie 28, 2012 19:26

Mam zamiar w niedługim czasie przesiąść się z Golfa 3 na Golfa 4..Mam kilka pytań odnośnie tego autka

1. Jak to jest z tymi przebiegami aut w niemczech..Bo na mobile.de czy na autoscaut24.pl patrząc autka w okolicach Berlina można znaleźć przebiegi w granicach 160-180 tys. czy to diesla czy benzyne.. I co one też są kręcone.??

2. Czy opłaca się patrzeć autka w tureckich komisach.?

3. Zależy mi na aucie oszczędnym, czyli albo TDI albo b+g..Jakie silniki są najmniej awaryjne

4. Jakie są orientacyjne ceny za diesla i za benzyne.?

5. Czy oprócz serwisu można sprawdzić autentyczny przebieg.?

Będe bardzo wdzięczny za odpowiedzi..pzdr :grin:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt sie 28, 2012 19:46

BuliQ pisze:1. Jak to jest z tymi przebiegami aut w niemczech..Bo na mobile.de czy na autoscaut24.pl patrząc autka w okolicach Berlina można znaleźć przebiegi w granicach 160-180 tys. czy to diesla czy benzyne.. I co one też są kręcone.??
Takie auta w de się trafiają. Albo mają wysokie ceny z racji małego przebiegu albo sprzedaje je ktoś o imieniu Ahmed :bajer:
BuliQ pisze:2. Czy opłaca się patrzeć autka w tureckich komisach.?
Generalnie nie generalizuję. Raczej zakupy wyższego ryzyka. Dwa tygodnie temu piłem wódkę na weselu siostry z tureckim Niemcem prowadzącym komis w DE ;)
BuliQ pisze:3. Zależy mi na aucie oszczędnym, czyli albo TDI albo b+g..Jakie silniki są najmniej awaryjne
To zależy ile km robisz rocznie. TDI są oszczędne jednak awarie i wymiany są bardziej kosztowne niż benzyny.
BuliQ pisze:5. Czy oprócz serwisu można sprawdzić autentyczny przebieg.?
W przypadku mk4 serwis może nie pomóc. Historia sprzed 2003 może być nieuchwycona. Niemcy też umieją liczyć i szczególnie chętnie nie latają po autoryzowanych stacjach po gwarancji.
Należy oceniać stan auta, zużycie wnętrza etc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości