***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

panzar01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 14, 2015 19:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: panzar01 » ndz paź 01, 2017 21:47

Tak, bo myślisz że każdy jeden 2.0 TDI po dwudziestu tysiącach kilometrów ma pompę do wymiany. Jest coś takiego jak prewencja i profilaktyka. Słynne wałki w V6 TDI się nie wycierają nadmiernie jeśli dbasz o silnik. W każdym innym silniku walki też potrafią się wytrzeć, no chyba że masz silnik nowej generacji w którym nie potrzeba układu smarowania bo żadna część nie styka się z inną, i panewki się nie zużywają, tak samo jak pierścienie w cylindrach, czy popychacze zaworów.. bądźmy poważni. Pytam o proste rzeczy, nie o stereotypowe poglądy.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pn paź 02, 2017 00:21

Jak wiesz lepiej to po co pytasz na forum? Skoro uważasz że ludzie mają, jeżdzą itd..tak mają połamane ręce w szpitalach, rozwodzą się, kradną...można isć w tę stronę.
Jak Ci się posypią pompowtryski gdzie regeneracja to ok 700 zł/sztuka albo nowe 1500 sztuka to wtedy zobaczysz co to znaczy ludzie mają itd..głowica się rozleci kolejne tysiące.
To nie 1,9 tdi 90 konny z Golfa IV bez dwumasy gdzie koszty napraw były prawie na poziomie 1,6 mpi.

W diesla 10 tys można włożyć i to będzie norma.

Rób jak uważasz, lepiej wybierz 1,9 tdi + wirus (unikaj jedynie BXE wersji)

A jak koniecznie 2,0 tdi PD to mniej więcej ceny wyglądają tak: (na przykładzie 140 konnego z Passata B6/Golfa V)
- Pękanie głowicy - 2500 zł
- regeneracja wtryskiwacza - 700 zł/sztuka
- regeneracja turbosprężarki ok 1000 zł
- Wymiana wadliwej pompy oleju ok 500 zł
- zawór EGR regeneracja 400 zł
- sprzęgło z kołem dwumasowym: ok 1600 zł
- Świece żarowe ok 300 zł/ kpl



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pn paź 02, 2017 10:32

Pastusiak, dziękuję za wyjaśnienie tego co na myśli miałem ino mi się tyle pisać nie chciało :bigok: sam mam 2.0 tsi z dsg przerobionego na gaz ale wiem z czym taki zakup się wiąże i co się może popsuć a nie że mam podejście "inni jeżdżą to co ja nie pojeżdzę " mam diesla 1.9 który jest porządnym silnikiem a Ty się chcesz pchać w 2.0 nie ma problemu przecież to nie my będziemy za ewentualne naprawy płacić. Gdzie nie przeczytasz o 2.5 to doradzają ten silnik ale Ty wiesz lepiej i jego też możesz przecież nabyć :bajer:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn paź 02, 2017 12:23

panzar01 pisze:Temat chyba odpowiedni.

Pytanie: jakie są przybliżone koszta serwisu golfa 5 4m 2.0 TDI. Ile kosztuje wymiana rozrządu z pompą, jaki koszt robocizny, ile kosztują okresowe wymiany części układu hamulcowego. Jak z olejem, jaki konkretnie polecacie? Ile go wchodzi w układ to sobie poszukam. .
koszty podobne jak w 1.9 TDI pod każdym względem eksploatacyjnym jak rozrząd, hamulce, oleje filtry itp... olej wyłącznie z normą 505.01 dedykowany do pompowtryskiwaczy. Miałem dwa auta na pompowtryskiwaczach, łącznie przez 9 lat, zrobiłem nimi pod 300 tys km i w żadnym nie miałem problemów ani z turbiną, ani z pompowtryskiwaczami, wymieniałem sprzęgło z dwumasem w Mk5 ale kupując takie auto trzeba się z tym liczyć chyba że masz dokument że był niedawno wymieniany, ja tak miałem w A3 8P BLS, praktycznie nic oprócz rzeczy eksploatacyjnych przy nim nie robiłem. Co do pompowtryskiwaczy - większość opinii że są awaryjne to stereotypy, pompowtryski przy prawidłowej eksploatacji są bardzo trwałe, rzekłbym trwalsze od wtrysku CR, bo lepiej trzymają parametry niż CR przy wyższych przebiegach

jeśli chcesz koniecznie 2.0 TDI to kupuj BMM 8V, silnik bez żadnych "obciążeń", praktycznie to samo co 1.9, nie ma problemów z napędem pompy oleju, głowicą, standardowe przypadłości jak w każdym 1.9 TDI typoszeregu Bxx oprócz BXE gdzie warto przy wymianie oleju co najmniej sprawdzić stan panewek. Ma co prawda DPF ale przy prawidłowej eksploatacji auta nie sprawia problemów. Osobiście unikałbym BKD chyba że dopieszczony egzemplarz od fana marki

Pastusiak pisze:

A jak koniecznie 2,0 tdi PD to mniej więcej ceny wyglądają tak: (na przykładzie 140 konnego z Passata B6/Golfa V)
- regeneracja wtryskiwacza - 700 zł/sztuka
- regeneracja turbosprężarki ok 1000 zł
- zawór EGR regeneracja 400 zł
- sprzęgło z kołem dwumasowym: ok 1600 zł
- Świece żarowe ok 300 zł/ kpl
Nie porównuj Passata do Golfa V bo silniki 2.0 są o innych kodach, wałki wyrównażające itp... . Przede wszystkim w golfie nie występował problem z pompą oleju a o BMM już pisałem wyżej. Reszta rzeczy eksploatacyjnych cenowo nie różni się od wersji 1.9.

Piszesz: regeneracja turbosprężarki ok 1000 zł, zawór EGR regeneracja 400 zł, sprzęgło z kołem dwumasowym: ok 1600 zł, Świece żarowe ok 300 zł/ kpl. W starych dieslach na pompach VP przecież jest często to samo i koszty zbliżone, też są wersje z VNT, z DKZ nie wspominając o EGR. Rzekłbym, że "to se ne wrati" i "taki mamy klimat", jak chcesz mieć relatywnie młode auto w dieslu to wszędzie prędzej czy później musisz liczyć się z tym, że egr się zasyfi, że DKZ się skończy, że turbo się skończy albo co najmniej przytrze się w nim geometria itd. itp.. etc...



Klusownik91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 06, 2017 00:19

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Klusownik91 » pt paź 06, 2017 01:08

Witam. Niose sie z zamiarem kupna samochodu jak powszechnie wiadomo. Upatrzylem sobie golfa 6 2.0 tdi 170km gtd. Rocznie robie do 20 000km max. jak jade gdzies dalej na wczasy. Najczesciej mimo wszystko pokonuje trase robota dom gdzie mam 10 km w jedna strone. Poczytalem troche o bazyniakach bo z poczatku przyszlego golfa 6 utozsamialem z silnikiem benzynowym ale troszke sie przerazilem, (jako ze zalezy mi na w miare mocnym motorze zaczalem od 1.4 160 koni. Ten 1.4 to jakis niewypal ludzie odradzaja a gti dla mnie za drogi. po czym natkanlem sie na tego gtd moc i spalanie bajka.). Prosze o rade czy sens jest kupno takiego auta z tym silnikiem w moim przypadku. Moze jakas alternatywe jesli opinia byla by negatywna.

Dziekuje pozdrawiam. Patryk



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » pt paź 06, 2017 07:45

Na tak krótkie trasy bym się zastanawiał czy jest sens. Z mocniejszych, na rynek niemiecki były wersje 1.8TSI ale dość mało tego niestety. Częściej był w A3 montowany.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pt paź 06, 2017 08:41

Klusownik91 pisze: Najczesciej mimo wszystko pokonuje trase robota dom gdzie mam 10 km w jedna strone
Hej, myślę że tu leży problem w kupowaniu diesla mam tyle samo do roboty km i bardzo to krótka trasa jest na ten rodzaj silnika :bajer:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt paź 06, 2017 09:14

Klusownik91 20 tys km rocznie to wystarczający wg mnie przebieg na diesla aczkolwiek nie pasuje mi ten dystans 10 km do pracy, coś tu nie pasuje, albo dużo jeździsz poza pracą albo jednak nie robisz 20 tys a 12-13 tys.. Moja żona robi 25 km w jedną stronę więc przebieg dzienny wynosi 50 km co rocznie daje około 15 tys km

A ja i tak bym kupił GTD :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt paź 06, 2017 09:22

radekrp90 pisze:Z mocniejszych, na rynek niemiecki były wersje 1.8TSI y.
Jesteś w 100℅ przekonany o tym?



Klusownik91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 06, 2017 00:19

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Klusownik91 » pt paź 06, 2017 11:42

No własnie i tu leży pies pogrzebany... :) A z jakimi konsekwecjami wiążą się takie krótke dojazdy do pracy dieslem?
Osprzęt dostaje wdupe? Zaobserwowałem problemy z dpf ale to chyba nie wszystko. Nie przepadam za emerycka jazda a czytajac to wlasnie miasto i wolna jazda zabija ten filt.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pt paź 06, 2017 11:50

W zimę ciężko go zagrzać będzie a dpf swoją drogą...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt paź 06, 2017 14:57

Krótkie odcini = niedogrzany silnik = zasyfiony egr, zasyfiona geometria turbo a co za tym idzie z czasem kierownice "sztywne", dpf kolega wyżej już wymienił



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » pt paź 06, 2017 21:43

doggie pisze:
radekrp90 pisze:Z mocniejszych, na rynek niemiecki były wersje 1.8TSI y.
Jesteś w 100℅ przekonany o tym?
Jestem przekonany, że był ale szybciej znajdziesz GTI ;) To była jakaś seria egzemplarzy z tym silnikiem (nazywana "action model" cokolwiek miało to w ich języku znaczyć ;) ).

Link do mobile: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... &scopeId=C" onclick="window.open(this.href);return false;


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt paź 06, 2017 23:34

dobra, mowa o Mk6 ew. Mk5 Variant a ja myślalem z przyzwyczajenia o Mk5



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości