***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
niezdecydowany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 13:51

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: niezdecydowany » czw wrz 20, 2012 14:28

Witam!
Chcę lub muszę kupić samochód i nie mam pojęcia jaki... Myślałem o GOLF IV TDI no bo niby oszczędny i nie awaryjny, ale potem mi mówiono że ciężko kupić dobrze zadbanego bo inaczej nie opłaca się kupować diesla bo będę musiał inwestować w niego a części do diesla są drogie. Więc zacząłem się zastanawiać nad GOLF IV w benzynie. Ale tu znowu pojawia się problem spalania... Niby jest one dość wysokie i to mnie martwi:-(
A tak ogólnie to wybraliśmy VW ponieważ jest niby od groma części zamiennych, łatwo dostępne i nie drogie. Co jeszcze mogę powiedzieć to że ten samochód będzie co dziennie używany i będę robił nim 20 km ( 10km do pracy i 10 z pracy ). 3/4 drogi jadę drogą szybkiego ruchu więc na stałych obrotach. Naprawdę jestem bezradny i nie wiem co mam zrobić i co za samochód kupić. Nie musi być to ani GOLf ani VW ale samochód w którego nie będę musiał wkładać pieniędzy i którym będę mógł się cieszyć przez następne lata.
Mam nadzieje że poradzicie mi coś żebym mógł się łatwiej zdecydować.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » czw wrz 20, 2012 14:44

Jaki budżet, jeździsz sam czy z kimś?


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

stanislaw.dziaslo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 14:37

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: stanislaw.dziaslo » czw wrz 20, 2012 15:13

Opłaca się sprowadzać auta z niemiec? Powypadkowe? Mam możliwość kupienia passata i kumpel mi powiedział że chce za niego 20 tyś po wypadku a nie mam się kogo poradzić...



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » czw wrz 20, 2012 20:35

Zależy jak bity - robociznę masz tańszą niż w niemczech, ale części nowe na podobnym poziomie. Jak podłużnice przestawione, albo trzeba robić geometrię nadwozia, to ja bym nie ruszał takiego interesu. Tak na sucho, a nawet ze zdjęć nikt Ci nie powie czy warto - weź jakiegoś majstra, sprawdź na alledrogo po ile chodzą naprawione, podlicz mniej więcej ile by to wyszło i tyle, więcej Ci nie poradzę, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

piotr27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 20:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: piotr27 » ndz wrz 23, 2012 13:45

czy da radę kupić zadbanego, niebitego golfa z silnikiem sdi do 10 tys? to słaby silnik więc myślę, że w tej kwocie nie będzie problemu?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw wrz 27, 2012 10:15

piotr27 pisze:czy da radę kupić zadbanego, niebitego golfa z silnikiem sdi do 10 tys? to słaby silnik więc myślę, że w tej kwocie nie będzie problemu?
to jak trafić szóstkę w loterii, no może piątkę :grin:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw wrz 27, 2012 10:38

piotr27 pisze:czy da radę kupić zadbanego, niebitego golfa z silnikiem sdi do 10 tys? to słaby silnik więc myślę, że w tej kwocie nie będzie problemu?
Słaby silnik ale kupowany po to aby pracował. A jak się pracuje po 60-100 k rocznie to i prawdopodobieństwo dzwona większe.



Awatar użytkownika
michoo_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 16:14
Lokalizacja: WLKP

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: michoo_ » śr paź 03, 2012 19:25

Nie wiem, czy dobry dział, ale zapytam :)
Kupiłem samochód, jestem jego jedynym właścicielem na umowie, chciałbym........


moderator
- to nie jest odpowiednie miejsce, pytaj tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=61" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
kamillionaire
Forum Master
Forum Master
Posty: 1033
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 23:22
Lokalizacja: SZCZECIN,TRZCIANKA
Kontakt:

Auto do pracy z vw

Post autor: kamillionaire » sob paź 06, 2012 08:15

Witam wszystkich...
Mam pytanie w sumie dylemat.Zmieniłem prace i teraz mam odległość 150km dziennie wiec tygodniowo 750km;(
Pokonuje ten dystans swoją borą która ma 1,8 v20 bez T;( mam obecnie nalatane 161tys i jest na gazie...
Trochę szkoda mi auta i dlatego też myślę żeby to auto zostawić mojej połówce która nie długo będzie miała 20km do pracy,A ja bym kupił teraz pytanie co do latania do pracy.Czy w tdi czy w lpg myślę o mk2,mk3,polo...Coś czego nie będzie mi szkoda i będzie żywotne na te dystanse i tanie w razie wymian eksploatacyjnych.
Jakieś sugestie koledzy??


Sprzedam Skrzynie 1,6 16v z 98r przebieg 210tys.
MK1 Ea--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=472132

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Auto do pracy z vw

Post autor: Stalu » sob paź 06, 2012 10:06

Passat b3 1.8 z lpg tani w naprawach, oszczedny i wygodny. Spalanie gazu około 10 litrów.


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Auto do pracy z vw

Post autor: przemlin » sob paź 06, 2012 18:28

Ja polecam corse b lub combo a /przód od corsy b/ tylko z silnikiem 1.7d isuzu, auto typu leje i jade odpala zawsze nizależnie od temperatur, 40 tyś zrobiłem po mieście/gaz hamulec , gaz/normalnie nie moge wyjśc z podziwu ile to auto moze wytrzymać, woziłem nim drewno/ z tyłu resory piórowe bo to combo/, jeżdziłem na OO,w zawieszeniu wymieniłem tylko z przodu 4 tulejki za 80zł przez 40 tyś... jeżdżony nie tylko po mieście ale i po wioskach i wertepach.Nie bać sie silnika isuzu ,spalanie 6l/100 po mieście, trasa 4.5.. blacha nie jest najlepsza ale auto mam 3 lata i progi zrobiłem metodą garażowa... a tak nie ma problemu z rdzą /zawprawki drobne/.Dobre auto kupisz za 5 tyś teraz, ja kupiłęm 3 lata temu za 6.5 tyś i naprawy naprawde znikome a na blacie 312tyś/sprzegło akumulator, tulejki w zawieszeniu/Brak problemów na przykład z przekładnią kierowniczą gdzie w golfie kosztowało to mnie 1tyś a w combo nawet luzów jeszcze niema a ostatnio zaliczyłem krawężnik przy 60 km/h ...i nic. Pozdro.



Awatar użytkownika
kamillionaire
Forum Master
Forum Master
Posty: 1033
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 23:22
Lokalizacja: SZCZECIN,TRZCIANKA
Kontakt:

Auto do pracy z vw

Post autor: kamillionaire » sob paź 06, 2012 19:24

przemlin, No właśnie tata mówił nawet o oplach astra 2 bo jego ziomek miał i zrobił 400tyś ale w sumie to trochę droższe od corsy....Ja teraz myślę o hondzie civic 1,3 może też by się zdała:) poza tym kobiecie się podoba:)


Sprzedam Skrzynie 1,6 16v z 98r przebieg 210tys.
MK1 Ea--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=472132

Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Auto do pracy z vw

Post autor: jpatryk125 » sob paź 06, 2012 20:20

Jeśli chcesz mało przy aucie robić i żeby niewiele paliło to polecam golfa II w dieslu (1.6D jeśli nie szalejesz na drodze :jezor: , lub 1.6 TD-> ten ma bodajże 80KM więc jest już czym jechać.)

http://moto.allegro.pl/vw-golf-ii-swiez ... 36052.html" onclick="window.open(this.href);return false; -> Coś droższego
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-9-t ... 90515.html" onclick="window.open(this.href);return false; -> coś taniego i jeszcze znośnego (auto ma dziwnie wysoki tył)
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-zarej ... 16559.html" onclick="window.open(this.href);return false; -> coś raczej już zajechanego (nie polecam bo więcej możesz włożyć niż zapłaciłeś za zakup)

Takie jest moje zdanie. A co do opli to ponoć gniją w tępie ekspresowym, tak wiem dwójki i trójki też gniją no ale chyba jednak nie tak bo np raczej opla kadetta już na drodze nie spotkasz a dwójeczek jeszcze sporo śmiga aż miło.
Co do aut na LPG to się nie wypowiadam bo osobiśc nie uważam takich aut.
Polecam diesla.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Auto do pracy z vw

Post autor: przemlin » sob paź 06, 2012 20:47

jpatryk125 pisze:A co do opli to ponoć gniją w tępie ekspresowym,
Gniją różnie, jeżdziłem omegą b 95rok, powinna być pognita ale podłoga zdrowa jedynie tylne błotniki nieraz tez widziałem ognitą ome C, także nie ma rguły,podobnie z combo , podłoga dzwon tylko progi... ale bez tragedii trzeba uważać jak sie kupuje, jedne rdzewieją mniej drugie bardziej , ile opli astra f na wioskach jeżdzi , przynajmniej munie wokół Grudziądza gdzie się na wioskę ruszysz to wszędzie astra F , wiecej tego niż golfów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości