***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » sob lip 28, 2018 09:16

Tyle co 2.0 TDI albo i więcej



Awatar użytkownika
slawo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:09
Lokalizacja: Płock

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: slawo1 » ndz sie 05, 2018 19:40

Witam. Chciałbym kupić vw golf mk4 kombi benzyna i założyć instalacje LPG. Zamierzam obejrzeć 2.0 115 KM . Co sądzicie o tych silnikach. Ewentualnie 1.6 8V . Jak z eksploatacją i kosztami. Czy te silniki 2.0 8V 115 KM są bardziej usterkowe niż 1.6 8V. Gdy dostanę VIN od sprzedawcy to czy a salonie VW coś mi powiedzą ? Auto z niemiec . Jak można potwierdzić przebieg bo auto z 2001 r ma niby 215000km . Jakie przebiegi wytrzymują te silniki.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: herbu » pn sie 06, 2018 07:35

slawo1 pisze:
ndz sie 05, 2018 19:40
Witam. Chciałbym kupić vw golf mk4 kombi benzyna i założyć instalacje LPG. Zamierzam obejrzeć 2.0 115 KM . Co sądzicie o tych silnikach. Ewentualnie 1.6 8V . Jak z eksploatacją i kosztami. Czy te silniki 2.0 8V 115 KM są bardziej usterkowe niż 1.6 8V. Gdy dostanę VIN od sprzedawcy to czy a salonie VW coś mi powiedzą ? Auto z niemiec . Jak można potwierdzić przebieg bo auto z 2001 r ma niby 215000km . Jakie przebiegi wytrzymują te silniki.
Oba silniki dobre - wiadomo, nie idealne, ale wystarczające. Niezawodność też na wysokim poziomie, choć z doświadczenia wiem, że po przebiegu ~ 250 tys. km lubią już płatac figle (niedrogie, ale upierdliwe, typu cewka, alternator itp), ale na to musisz być gotowy w każdym aucie.
Jeśli jeździsz dużo w trasie, to zdecydowanie szukaj 2.0 - nie chodzi o moc, bo ta nie jest dużo większa, ale o komfort użytkowania. Taki 1.6 przy prędkościach autostradowych jest już głośny, nie mówiąc już jakbyś chciał jechać szybciej. Wtedy to męka - jazda autostrada z prędkościami ~160 km/h jest bardzo niekomfortowa ze względu na obroty - przy tych prędkościach silnik generuje ich już około 5000, więc efekty wizualne są takie sobie. Do tego spalanie - 13-14 litrów LPG weźmie Ci nawet 1.6 (doświadczyłem tego osobiście i dlatego teraz użytkuje TDI). Jednak gdybyś miał auto użytkować w większości w mieście, ewentualnie niedługich trasach, to 1.6 będzie dobrym wyborem. Wiedz tylko, że były 2 wersje silnika 1.6 - 8V i 16V. Ja polecam bym celował w 8V.
Co do sprawdzenia auta w ASO - raczej nic ciekawego się tam nie dowiesz, bo auta te mają już 13-21 lat, więc zazwyczaj serwis w ASO dawno temu już się zakończył :)
Co do przebiegów - silniki te wytrzymują dużo, a jak na benzynę, to nawet bardzo dużo. Sam silnik, prawidłowo eksploatowany wytrzyma nawet 500 tys. km. Ale nie licz, że nic do niego nie dołożysz. Cały osprzęt już taki żywotny nie jest.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: kw » pn sie 06, 2018 09:06

slawo1 pisze:
ndz sie 05, 2018 19:40
Witam. Chciałbym kupić vw golf mk4 kombi benzyna i założyć instalacje LPG. Zamierzam obejrzeć 2.0 115 KM . Co sądzicie o tych silnikach. Ewentualnie 1.6 8V . Jak z eksploatacją i kosztami. Czy te silniki 2.0 8V 115 KM są bardziej usterkowe niż 1.6 8V. Gdy dostanę VIN od sprzedawcy to czy a salonie VW coś mi powiedzą ? Auto z niemiec . Jak można potwierdzić przebieg bo auto z 2001 r ma niby 215000km . Jakie przebiegi wytrzymują te silniki.
Serio chcesz sprawdzać w salonie vin prawie 20 letniego auta? Zapewne zaproponują Ci przegląd przedsprzedażowy :bigok: Zadbaj lepiej o to, żeby Ci handlarz wystawił legalną fakturę, wpisał na niej przebieg i jeżeli twierdzi że auto jest bezwypadkowe to to tez. BTW moja e91 jak była sprowadzana z Niemiec to miała taki przebieg mając 2,5 roku :panna:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
slawo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:09
Lokalizacja: Płock

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: slawo1 » pn sie 06, 2018 10:47

Mam też możliwość zakupu golfa mk4 kombi 1.9 TDI Samochód użytkowany przez kolegę szwagra ale boje się trochę diesla bo jeżdżę dużo po mieście krókie trasy np. w zimę odpalam i podwożę dzieci do szkoły ok 1 km. Czy ten silnik takie coś wytrzyma? W weekendy dopiero poza miastko ok 30 - 50 km. Czasami dłuższe ok 100-200 km ale głównie miasto. Jak 1.9 TDI na takie użytkowanie się nadaje bo to auto akurat już trochę ogarnięte ale ten diesel mnie martwi



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: kw » pn sie 06, 2018 11:34

slawo1 pisze:
pn sie 06, 2018 10:47
Mam też możliwość zakupu golfa mk4 kombi 1.9 TDI Samochód użytkowany przez kolegę szwagra ale boje się trochę diesla bo jeżdżę dużo po mieście krókie trasy np. w zimę odpalam i podwożę dzieci do szkoły ok 1 km. Czy ten silnik takie coś wytrzyma? W weekendy dopiero poza miastko ok 30 - 50 km. Czasami dłuższe ok 100-200 km ale głównie miasto. Jak 1.9 TDI na takie użytkowanie się nadaje bo to auto akurat już trochę ogarnięte ale ten diesel mnie martwi
Nadaje, ja mam diesla z dpf i przez tydzień, dwa tak jeżdżę i dopiero w weekend ganiam po autostradzie i nie ma żadnych problemów. Grunt to dać mu wtedy ognia do odcinki, żeby przewentylować turbo i układ wydechowy.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pn sie 06, 2018 13:22

Nadaje? Bo się nie popsuł? Do miasta na krótkie odcinki ekonomicznie żadnego sensu taki zakup nie ma...



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: herbu » pn sie 06, 2018 13:45

dreyfus pisze:
pn sie 06, 2018 13:22
Nadaje? Bo się nie popsuł? Do miasta na krótkie odcinki ekonomicznie żadnego sensu taki zakup nie ma...
Bo?
slawo1 pisze:
pn sie 06, 2018 10:47
Mam też możliwość zakupu golfa mk4 kombi 1.9 TDI Samochód użytkowany przez kolegę szwagra ale boje się trochę diesla bo jeżdżę dużo po mieście krókie trasy np. w zimę odpalam i podwożę dzieci do szkoły ok 1 km. Czy ten silnik takie coś wytrzyma? W weekendy dopiero poza miastko ok 30 - 50 km. Czasami dłuższe ok 100-200 km ale głównie miasto. Jak 1.9 TDI na takie użytkowanie się nadaje bo to auto akurat już trochę ogarnięte ale ten diesel mnie martwi
Pewnie, że do takiego stylu się nadaje. Ja tak użytkuje od 275 tys. km swoją Skodę i jakoś żyje i ma się nad wyraz dobrze. Oczywiście diesel ma też swoje mankamenty, które ujawni w mieście, czy na krótkich dystansach - nie zdąży się i Ciebie nagrzać, będzie głośniejszy, szczególnie na biegu jałowym.
Ale też ma plusy - spali Ci mniej, da nieporównywalnie lepszą dynamikę, większy zasięg...
No i jak masz auto sprawdzone od znajomego, to już jest duży plus w porównaniu do zakupu auta od handlarza z nieokreśloną przeszłością, gdzie musisz założyć, że na dzień dobry będzie czekał Cię pakiet startowy na pewno wyższy niż w serwisowanym ba bieżąco krajowym aucie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pn sie 06, 2018 13:50

W zime na odcinku 2km ile spali taki TDI? Uparliście się że ropniaki są dobre do miasta bo się wasze nie popsuły tak jeżdżąc? Czego to jest wyznacznik?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: herbu » pn sie 06, 2018 13:57

dreyfus pisze:
pn sie 06, 2018 13:50
W zime na odcinku 2km ile spali taki TDI?
U mnie na odcinku z domu do pracy, gdzie mam dokładnie 2.5 km wg. komputera (który podaje z dokładnością do 0.2l), zużycie paliwa oscyluje, w zależności od układu świateł, korków itp. od 6,5 do 8 litrów (przy czym mówimy tu o zimnym rozruchu)
dreyfus pisze:
pn sie 06, 2018 13:50
Uparliście się że ropniaki są dobre do miasta bo się wasze nie popsuły tak jeżdżąc? Czego to jest wyznacznik?
Wg mnie to wyznacznik dokładnie tego, o czym piszemy, czyli że się nadają.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
slawo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:09
Lokalizacja: Płock

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: slawo1 » pn sie 06, 2018 14:04

Oglądałem dziś tą 2 litrówkę ale odpada bo zakup auta za 7500 plus gas , rozrząd . Na dodatek nie działała klima i widać że samochód dość długo stoi na placu, szyby z różnych lat 99.2000 2001 i hamulce oraz wydech do agarnięcia . Tego diesla mogę ostatecznie kupić za 6500 i samochód cały czas eksploatowany. Nie obawiam się spalania tylko czy po roku lub 2 nie uszkodzi się coś od takich krótkich tras po mieście jak pisałem wyżej jeżdżę od czasu do czasu ok 50 km poza miasto. Szukam taniego samochodu do jazdy liczę się że coś trzeba będzie naprawiać stary poczciwy vw i tak wypada o niebo lepiej od innych. Mogę przeznaczyć maksymalnie 9000 na auto. Zależy mi żeby było w miarę pojemne (rodzina 4 osobowa ). Naprawy typu zawieszenie jestem w stanie ogarnąć sam. Nie miałem do czynienia wcześniej z dieslami ale szwagier który całe życie jeździł tylko dieslem przekonuje mnie to tego : )



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » pn sie 06, 2018 15:54

Kolego, diesel to auto przyjemne w eksploatacji, do póki nie zaczyna grymasić, krótkie odcinki nie są dla niego dobre, ale minie dużo czasu zanim się to ujawni jeśli auto jest w dobrej kondycji.
Jeśli chodzi o niezawodność to sorry, ale VW nie wyróżnia się tu niczym nad innymi markami, w domu mam Seicento z 98r, od tego czasu blisko 290.000, w aucie obliczonym na 180.000, i na ori gestach w silniku i osprzęcie, jedynie z napędu padły osłony przegubu i docisk sprzęgła.
W dieslu słabość to, akumulator i rozrusznik który jest wadliwy chyba we wszystkich wersjach MK4 1.9TDI.
Wszystko zależy od kondycji auta, nie mylić z km na liczniku, bo widziałem dziesiątki MK4, TDI i tylko te przysalonowe w de miały realne potwierdzone przebiegi wtedy na poziomie 200-230km, gdzie w pl było normą 120-140kkm.
Z perspektywy powiem tak, w mieście lepsza jest benzyna, mimo że więcej spali, to w ogólnym rozrachunku wyjdzie to samo jak nie taniej niż TDI.

Teraz mam TB i widzę różnicę w spalaniu w porównaniu do TDI na poziomie 1-1.3l na 100km, średnio z roku, czy to dużo czy mało, to zależy ile się jeździ.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: kw » pn sie 06, 2018 16:51

Koledzy ale tu się nie ma co pochylać nad wyborem diesel czy benzyna, to nie salon. Jak ktoś chce kupić auto za 6-9 tys a jest takie u kogoś znajomego to nie wiem po co się pchać w trupy z komisów.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: herbu » pn sie 06, 2018 19:28

kw pisze:
pn sie 06, 2018 16:51
Koledzy ale tu się nie ma co pochylać nad wyborem diesel czy benzyna, to nie salon. Jak ktoś chce kupić auto za 6-9 tys a jest takie u kogoś znajomego to nie wiem po co się pchać w trupy z komisów.
No dokładnie!


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości