***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr gru 14, 2016 15:39

Piasek pisze:Jeżeli Twój jedyny merytoryczny argument to BAN, na odparcie moich (i nie tylko) zarzutów pod adresem VAG`a, to zaciągaj.
:helm:

Od razu proponuję wprowadzić kolejny punkt do regulaminu forum:
- na forum obowiązuje zakaz wyrażania krytycznych opinii i ocen produktów koncernu VW
:los2:
normalny jesteś? wszystko z tobą w porządku? Zajmij się forum



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » śr gru 14, 2016 15:48

radekrp90 pisze:A jakie Ty masz odczucia co do wnętrza AR-ek?
To zależy co masz na myśli ..ergonomię, jakość materiałów, gadżety ?

Sporo zależy od wersji jeśli chodzi o materiały foteli - zależy co kto zamówił, były zwykłe, mieszane skóra z materiałem, skórzane ...

Deska - poza obwódką deski jest twarda, z drugiej strony jak ma być inaczej skoro panel przedni to aluminiowa płyta lub polakierowany element.
Kierownica mogła by być lepsza, grubsza i bardziej miętka, rozmieszczenie przycisków jak dla mnie jest dobre, nie ma ich dużo, a obsługa jest intuicyjna.
Zegary czytelne, wyświetlacz komputera też, choć bardzo prosty - mi to akurat nie przeszkadza.
Na dole deski jest tani plastik, drzwi też poza boczkiem skóry są twarde i mają bardzo małą kieszeń, z tyłu praktycznie żadną.
Fotele z przodu są bardziej miękkie jak kanapa z tyłu, a szkoda, na długie trasy 500km+ nie są wygodne, zresztą w mało którym aucie w jakim siedziałem są wygodne fotele na długie trasy - czy to Passat czy Volvo czy Ople Zafira - tyłek mnie boli :satan:
Nie ma we wnętrzu tych okropnych lakierowanych elementów :panna: to jest na plus wszystko jest "matowe" nie błyszczy nie oślepia w słońcu, na tych lakierowanych elementach w innych autach wszystko widać, odbite paluchy, kurz .

Regulacja foteli jest dobra wysokość przesuwanie, podparcie dobre, w nowszej julce fotele są "głębiej" wyprofilowane - ale to nie GTI.
Ręczny jest :hehe: co nie jest dzisiaj taką oczywistością.
Linia okien biegnie wysoko - szczególnie dla kogoś o wzroście poniżej 180cm...
Przednia szyba mocno pochylona - zabiera trochę z widoczności do góry, nie widać świateł na skrzyżowaniu jak się stanie za blisko sygnalizatora.
Miejsca na nogi ja ma dość tak z tyłu jak i z przodu - zakładając że z przodu siedzi ktoś o wzroście powyżej 180-190 i nie wyciąga się w fotelu jak na leżance.
Przycisk DNA - działa z opóźnieniem z blokadą do 110km/h przy przejściu na D, redukować za to można w każdym zakresie prędkości.
SS- wymaga każdorazowej dezaktywacji :chytry: lub jednorazowej odpinając czujnik napięcia akumulatora :satan:
Nie ma regulacji wysokości pasów ... mi nie przeszkadza o dziwo jak by fotela nie ustawił to pas idzie w tym samym miejscu, gdzie w golfie trzeba było doregulować aby nie ciął mi szyi.

Materiały nie ocierają się o premium, szczególnie plastiki pod deską, drzwi tunel środkowy ... ale w wielu innych auta też nie jest lepiej.
Lusterka wsteczne są duże - wszystko widać, regulacja bardzo szeroka- tam był problem z ich drganiami przy większych prędkościach w pierwszym modelu, ale to naprawiano w ASO w ramach gwarancji.
Gniazdo usb jest schowane w schowku - mi to pasuje ze względów estetycznych, natomiast od strony ergonomii to porażka, bo nie sięgniesz tam z pozycji kierowcy.
Klimatyzacja jest prosta, czytelna i łatwa w obsłudze, najważniejsze przełączniki są pod ręką , grzebanie w opcjach kompa podczas jazdy mało komfortowe, mam tu na myśli, ustawienia języka, czujników zmierzchu i wycieraczek, zamknięcia zamków podczas jazdy, dezaktywacji airbag itp... ale w tym się nie grzebie podczas jazdy..
Uchwyt na kubki jest w beznadziejnym miejscu pomiędzy fotelami ...masz podłokietnik to nie sięgniesz tam jak nie będzie złożony.
Dla palaczy dramat bo nie ma demontowanej popielniczki ... :bajer:
Lusterka w pierwszej wersji nie składają się automatycznie, trzeba to robić z pozycji przycisku.

I to chyba tyle odnośnie mankamentów, ja butelki z wodą trzymam nie w kieszeni drzwi a w klimatyzowanym schowku, nie litrowe tylko 0,5l , na usb wgrywam muzy do oporu więc nie muszę tam za często sięgać.
radekrp90 pisze:Rozważałem jeszcze 159 '09-'11 z 2.0 JTDm ale mojej drugiej połowie się podoba tylko SW, które mi jakoś nie leży. No chyba, że w TI.
159 fajne auto bardzo duży skok w porównaniu do 156, tylko oferta silnikowa mimo tego, że bogata to jednak mało atrakcyjna, diesle i 1.750Tb, reszta to jednostki GM - ok, po prawdzie wspólne dzieło gm i alfy, słupek dał gm, alfa nakryła swoją czapką i osprzętem po części.
1.8 nie jedzie, 1.9/2.0 JTS z bezpośrednim wtryskiem to taka sama sztuka dla sztuki jak fsi w w vw, a 2.2 i 3.2 V6 to też nic specjalnego dla Alfisty, jeden i drugi to bliźniaki silników ze stajni opla.

Sam rozważałem zakup 159 niestety koszty utrzymania i zakup egzemplarza z silnikiem 1.750tb sprawiły, że nie udało się tego z finalizować, utrzymanie diesla w nl za dużo by kosztowało, a topowe wersje były zwyczajnie za drogie, albo wyjeżdżone w sensie kilometrów i wymagały inwestycji.
TI ciekawa wersja - mało spotykana na rynku wtórnym, sam bym chętnie przygarnął.

Niedaleko mnie stoi 159 Sw - całkiem ładnie wygląda w beżowej skórze - czarna .


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw gru 15, 2016 08:33

Ależ mi żeś odpisał :D Będę odpowiadał akapit po akapicie, bo cytując zrobiłbym na całą stronę ;)

O wnętrzu miałem na myśli całokształt - z nowszą wersją miałem do czynienia w zasadzie tylko w wersji testowej więc nie wiele więc mogę o niej powiedzieć - stąd pytanie.

Fotele w jakich podróżowałem to były te najzwyklejsze bez regulacji - mi odpowiadały, jak dla mnie były wygodniejsze niż moje wysiedziane "sportsitze" z B4 ale były twardsze niż w A6 C7/A5 Sb - takie miałem wrażenie. Ogólnie podoba mi się czarna skóra i ta "bananowa" ale niestety druga połowa nie dopuszcza jasnej tapicerki więc...

Sama deska jak dla mnie ok, kierownica również, boczki mi nie przeszkadzały. Co do materiałów a'la Premium - tak aspiruje sama Alfa i porównując ją do Audi to faktycznie jest kiepsko ale już do 1er to moim zdaniem nie ma tragedii. Choć faktycznie w Golfie 6 Highline miałem wrażenie większej "przytulności". Ale to może tylko wrażenie.

W 159 dopuszczam tylko diesla i to raczej tego 2.0 - wydaje się, że będzie ekonomiczniejszy od 2.4, a same auto w lepszym stanie niż 1.9, bo zawsze to młodszy rocznik. Nie ma tam dobrych dla mnie benzyn, poza TBi - ale nie stać mnie na nie w tej chwili (paliwo) - szkoda, że nie nadaje się do LPG :D

Nie wiem czy słusznie, mimo wieku konstrukcji, 159-ka wydaje się autem lepiej wykończonym od Giulietty tylko czy to nie efekt "placebo" związany z pochodzeniem auta z innego segmentu niż kompakt :D
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2016 08:34 przez radekrp90, łącznie zmieniany 1 raz.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

zen8000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 14, 2016 02:06

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: zen8000 » czw gru 15, 2016 08:34

Witam :) dziewczyna uparła się na Golfika interesują mnie 1,6 i 1,4 Wolnossące
Znalazłem nie daleko sb w/w auto z silnikiem 1,4 FSI 90KM za 12tyś bez klimy
Samochód będzie użytkowany przez kobietę dojazd do pracy ok 24km dziennie chodzi mi głownie o bolączki tego silnika sam użytkuje 1.8T w A4 B6
Jaki koszt wymiany rozrządu (łańcucha) i eksploatacji przebieg podobno 200000 :jaja:
mogę podesłać link ale nie wiem czy to zgodne z REG.
Może ktoś ma coś ciekawego do sprzedania lub polecenia. Proszę o opinie Pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw gru 15, 2016 09:26

Piasek, powstrzymaj emocje bo niechętnie dam Ci urlop.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw gru 15, 2016 10:11

zen8000 pisze:Witam :) dziewczyna uparła się na Golfika interesują mnie 1,6 i 1,4 Wolnossące
Znalazłem nie daleko sb w/w auto z silnikiem 1,4 FSI 90KM za 12tyś bez klimy
Samochód będzie użytkowany przez kobietę dojazd do pracy ok 24km dziennie chodzi mi głownie o bolączki tego silnika sam użytkuje 1.8T w A4 B6
Jaki koszt wymiany rozrządu (łańcucha) i eksploatacji przebieg podobno 200000 :jaja:
mogę podesłać link ale nie wiem czy to zgodne z REG.
Może ktoś ma coś ciekawego do sprzedania lub polecenia. Proszę o opinie Pozdrawiam ;)
W tych "czasach" auto bez klimy? :D Ja bym się nie zdecydował, z tych dwóch to raczej 1.6 MPI. Ale zapewne cena inna, bo jak rozumiem mówimy o Golfie V?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw gru 15, 2016 10:38

zen8000, Przemek z forum golfa piątki ma 1,4 fsi i zapewne sporo wie, zapytaj https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=8&t=3719" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » czw gru 15, 2016 13:56

radekrp90 pisze:O wnętrzu miałem na myśli całokształt - z nowszą wersją miałem do czynienia w zasadzie tylko w wersji testowej więc nie wiele więc mogę o niej powiedzieć - stąd pytanie.
Daję radę, wygląd zależy od wersji, ale dla dwóch osób i dzieci miejsca jest dość nawet na dłuższe trasy.
radekrp90 pisze: Choć faktycznie w Golfie 6 Highline miałem wrażenie większej "przytulności". Ale to może tylko wrażenie.
To prawda, wg mnie to przez inne wyprofilowanie foteli, bo reszta gabarytów jest na zbliżonym poziomie.
radekrp90 pisze:W 159 dopuszczam tylko diesla i to raczej tego 2.0 - wydaje się, że będzie ekonomiczniejszy od 2.4, a same auto w lepszym stanie niż 1.9, bo zawsze to młodszy rocznik.
2.0 to tak po prawdzie rozwiercone 1.9, a 2.4 to + jeden cylinder to 1.9- 2.4 to były też dobre silniki, topowe wersje miały bardziej skomplikowany osprzęt, ale obecne 2.0 niczym im pod tym względem nie ustępują.
radekrp90 pisze:gólnie podoba mi się czarna skóra i ta "bananowa" ale niestety druga połowa nie dopuszcza jasnej tapicerki więc...
Mi też się podoba, tylko jak szukałem Alfy dla siebie to tylko jedna miała taką skórę do tego była w automacie i za kosmiczne pieniądze.
Czarna też jest ładna, tylko wnętrze przez plastiki robi się trochę ciemno, ja mam czerwoną i jest mocny kontrast, ale już się przyzwyczaiłem.
Jest w czym wybierać jeśli chodzi o wykończenie wnętrza.



Obrazek


radekrp90 pisze:Nie wiem czy słusznie, mimo wieku konstrukcji, 159-ka wydaje się autem lepiej wykończonym od Giulietty tylko czy to nie efekt "placebo" związany z pochodzeniem auta z innego segmentu niż kompakt
Materiały są na podobnym poziomie, natomiast wzornictwo dużo zmienia choćby dwu kolorowa deska... przeszycia skóry na boczkach drzwi .
Obrazek
Obrazek
Taką 159 dzisiaj widziałem jak jechałem na zakupy .. zresztą 159 to naprawdę fajna limuzyna która wygląda rewelacyjnie niemal bez względu na kolor, czarna czerwona, niebieska czy srebrna.
Obrazek

Czasami żałuje, że nie kupiłem ... kto wiem może kolejna za kilka lat będzie Giulia ... 2.0 T 200PS w podstawie pfff starczy na wyrost..
Obrazek


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw gru 15, 2016 18:52

Hehe, Giulia to inna para kaloszy. Jak dla mnie cel na następne auto - ale to dopiero za parę lat jak ceny spadną, a niestety spadków jak dla 159 się już nie spodziewam tym bardziej, że to w sumie Maserati Ghibli w innej (trochę lepiej skrojonej) skórze.

Co do 2.0 - w sumie masz racje, to "tylko" rozwiert. Mnie bardziej skłania do tej wersji to, że jest to równoważne z ostatnią rewizją tego auta (ostatni lift). Jak słyszę ile potrafią spalić 2.4 to wolałbym szukać 325d-330d :P No i też prowadzenie nie, te bo cały ten kloc jest na przedniej osi.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » czw gru 15, 2016 19:34

Więc ostań z 2.0jtdm w takiej konfiguracji to auto powinno przyjemnie jechać a jak będzie za mało to podkręcić można mocniej niż konkurencję.
Diesel będzie w dobrym wypasie wiec nie będzie problemu z wyposażeniem julki.
Sam bym jtdm kupił gdyby nie niemal dwukrotnie wyższe opłaty za diesla w nl.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw gru 15, 2016 22:40

italiano_83, qrka full wypas :-) za takie elaboraty punkt sie należy



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: magiz19 » ndz sty 01, 2017 00:47




Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz sty 01, 2017 11:05

magiz19 pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8

Znajdą się chętni ? :)
Za tą cenę? Nie sądzę... W tej cenie spokojnie można znaleźć już Rallye...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » ndz sty 01, 2017 13:31

Możliwe ze gosc wydał przybliżona kwotę na remont, ale to nie oznacza, że ktoś mu za to tyle zapłaci.. Tym bardziej ze w cenie sa egzemplarze utrzymane w oryginale od nowości nie tkniete, a nie te po gruntownym remoncie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości