***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn wrz 12, 2016 21:48

Azgorath pisze:Golf jest o wiele lepiej wykonany,
lepiej jest ale z tym "o wiele" to obecnie gruba przesada, wystarczy poczuć obecne wnętrze Skody O. to od razy widać że dystans się lekko zaciera, wersja L&C wizualnie świetna



darus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 15:30

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: darus91 » pn wrz 12, 2016 23:25

Skoda jakoś z zewnątrz bardziej do mnie przemawia, grill w gofie strasznie słaby.
Jeździłem i golfem i skoda (rsem też, ale troszkę za drogi, choć jakbym miał więcej kasy to pewnie bym w RSa poszedł, po pierwszym rabacie 110 tys, także 30 tys więcej od zwykłej skody z takim samym wyposażeniem, 30 tys różnicy to silnik/zawieszenie/dodatki wizualne i trochę elektroniki).

No właśnie w Polsce jakbym miał kupować używkę, to wolę już nowe, bo 25 tys różnicy za niepewne 3 letnie auto to trochę mała różnica, a tak dostaje to co chce. Jedyna opcja to tak jak mówisz, coś z programu dealerskiego z Niemiec lub innego kraju. Jak widziałem ceny od dealerów z Polski, to nie wiem jak oni chcą te auta sprzedać. A znasz kogoś kto pomaga w takich zakupach, bo chętnie bym zagłębił się w temacie.

Z dodatkowym wyposażeniem też nie szaleje, bo w wersji Highline/Style już większość jest, do tego te pakiety co dorzucają z xenonami, bluetoothem, i jeszcze sportową kierownicą (ta w skodzie to jest bajka). I póki co znajomi głównie skodami jeżdżą i chwalą, a niestety nie mam od kogo opinii o golfie wziąć. Moją 4 już 5 lat jeżdżę, i jak na 18 letnie auto to jest nie do zajechania, także jak już wymieniać to na coś fajnego :)



Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » wt wrz 13, 2016 07:21

Czemu Golf akurat? Tyle jest ładnych i fajnych HB na rynku. Może Citroen DS4 ?


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt wrz 13, 2016 08:26

R90 pisze:Może Citroen DS4 ?
Może, chyba że ktoś lubi móc otworzyć szyby tylne ;)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt wrz 13, 2016 08:35

R90 pisze:Czemu Golf akurat? Tyle jest ładnych i fajnych HB na rynku. Może Citroen DS4 ?

sorry za dygresję ale zawsze zastanawiam się, dlaczego ludzie którzy sami wybrali i jeżdżą golfem innym proponują jakieś wynalazki :D pojeździj kilka lat Citroenem, pozmagaj się trochę z jego serwisem i upierdliwością to na 100% zmienisz zdanie ;) mam znajomego w ASO 11 Citroena w Gdyni który sam jeździ VW a swoim znajomym nigdy nie poleciłby cytryny, taka to już chyba zasada dla zasady. To nie jest tak że teraz Cytryny są super a VW do dupy, równia pochyła dotyczy wszystkich modeli a punkt odniesienia moim zdaniem się nie zmienił, jeśli VW startował od +10 a teraz ma +5 to Cytryna startując od +1 ma teraz - 4 :D



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt wrz 13, 2016 09:20

doggie pisze:pojeździj kilka lat Citroenem, pozmagaj się trochę z jego serwisem i upierdliwością to na 100% zmienisz zdanie
Potwierdzam, niestety z autopsji. Też miałem rok Citroena. Rok za długo. A nie był to jakiś wynalazek, tylko prosty, podstawowy benzyniak. Auto miało 2 zalety - nie rdzewiało i było bardzo komfortowe. Ale awaryjność wołała o pomstę do nieba. Po sprzedaniu tego sztrucla przesiadłem się na VW i jeżdżę autami z grupy VAG do dzisiaj i złego słowa nie powiem. Oczywiście nie są to auta idealne, ale na tle francuskich wynalazków, prezentują dobry poziom.
doggie pisze:mam znajomego w ASO 11 Citroena w Gdyni który sam jeździ VW a swoim znajomym nigdy nie poleciłby cytryny
Też mam kumpla, który był kierownikiem sprzedaży w Citroenie w Krakowie. Mniej więcej potwierdza to co napisałeś. A już pierwsze C4 to była klasa sama w sobie - spora część nawet z placu bezawaryjnie nie potrafiła wyjechać :)
doggie pisze:To nie jest tak że teraz Cytryny są super a VW do dupy
Jeśli idzie o nowe auta, to wydaje mi się, że jednak poziom VW i Citroena, czy Renault nieco się zrównał. Francuzi raczej hołdują prostej technice jeśli chodzi o silniki, a VW trochę przesadził z tymi wszystkimi TSI, FSI, TFSI... Może to się sprawdza na zachodzie, gdzie ludzie mają zasobne portfele, ale nie w Polsce.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » wt wrz 13, 2016 09:23

doggie pisze:
R90 pisze:Czemu Golf akurat? Tyle jest ładnych i fajnych HB na rynku. Może Citroen DS4 ?

sorry za dygresję ale zawsze zastanawiam się, dlaczego ludzie którzy sami wybrali i jeżdżą golfem innym proponują jakieś wynalazki :D pojeździj kilka lat Citroenem, pozmagaj się trochę z jego serwisem i upierdliwością to na 100% zmienisz zdanie ;) mam znajomego w ASO 11 Citroena w Gdyni który sam jeździ VW a swoim znajomym nigdy nie poleciłby cytryny, taka to już chyba zasada dla zasady. To nie jest tak że teraz Cytryny są super a VW do dupy, równia pochyła dotyczy wszystkich modeli a punkt odniesienia moim zdaniem się nie zmienił, jeśli VW startował od +10 a teraz ma +5 to Cytryna startując od +1 ma teraz - 4 :D
Bo jest jeszcze coś takiego jak chłodne podejście do tematu :)
To, że jeźdźe jeszcze Golfem, to nie znaczy że każdemu go będę proponował. Teraz każde ASO wygląda podobnie. Większość mecherów to chłopaczki na przyuczenie, którzy uczą się na błedach i zamiast podejść analitycznie do problemu, to najchętniej wymieniliby połowę auta. Dobry mechanik się nię pier**** w ASO tylko ma swój warsztat gdzie zarabia x razy więcej, ewentualnie w ASO sobie dorabia albo 'pożycza' części :D . I w tym za bardzo ASO VW od innego się nie róźni, no może cenami, gdzie u VW jak zwykle płaci się x % więcej za niewiadomo co. Ty znasz takiego 'Pana', który jeździ VW pracując w Citroenie i generalnie nie poleca 'swojej marki' a ja znowu znam kilka osób, którzy mieli Passerati B6 i przesiedli się na C5 i powiedzieli, że już nigdy więcej VW. Każdy zna każdego, który ma inną opinię od kogoś tam innego znowu i na tym polega ta cała dywagacja. :)


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt wrz 13, 2016 09:46

R90 pisze:Większość mecherów to chłopaczki na przyuczenie, którzy uczą się na błedach i zamiast podejść analitycznie do problemu, to najchętniej wymieniliby połowę auta. Dobry mechanik się nię pier**** w ASO tylko ma swój warsztat gdzie zarabia x razy więcej,
:pub:
Też jak słyszę teksty o specach z ASO... Jacy kuźwa spece... 3/4 załogi to praktykanci z pobliskiej samochodówki i jeden główny mechanik który jest zbyt zajęty organizowaniem sobie popołudniowej lewizny żeby ich dopilnować. Potem wychodzą kwiatki i szef serwisu twierdzący że to z winy użytkownika.
R90 pisze:ja znowu znam kilka osób, którzy mieli Passerati B6 i przesiedli się na C5 i powiedzieli, że już nigdy więcej VW.
ja znam takich coraz więcej... co po latach trwania przy VAG`u ogólnie stwierdzili że dość i zamiast po kolejnego SuperB`a jeżdżą od 2m-cy Hyundaiem i40 kombi w najbogatszej opcji jaka chyba występuje i 3-letnim pakietem totalnie bezpłatnego serwisu w cenie auta. A i tak 30 tyś taniej niż analogiczny SuperB.
Zaś niekwestionowanym mistrzem w materii darcia kasy z ludzi jest bezapelacyjnie Toyota... gdzie za dobrze wyposażoną Corollę można i 100 tyś zostawić w salonie bo w wyposażeniu standardowym jest "koło kierownicy i zbiornik paliwa".


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

darus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 15:30

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: darus91 » wt wrz 13, 2016 11:31

Patrzyłem na inne auta
Ogólnie francuskich aut jakoś nie lubię, z zewnątrz może jeszcze ujdzie, ale wewnątrz w ogóle mnie nie przekonuje, siedziałem, jeździłem, szału nie było.

Patrzyłem na Mazde 3, i z opinii jakie słyszałem i czytałem, to blacharka jest tam słaba, a jeżdżąc jest znacznie głośniej niż w golfie/octavii, i jakoś ten wyświetlacz prędkości trochę przekombinowany, wolałbym zwykły zegar.

Ogólnie z wszystkich aut, które miałem okazje testować to tylko 4 mi się spodobały pod względem cena/jakość: Octavia, Golf, Mazda 3, Astra. No po kolejnej selekcji zostały Octavia i Golf.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt wrz 13, 2016 11:33

Piasek pisze: ja znam takich coraz więcej... co po latach trwania przy VAG`u ogólnie stwierdzili że dość i zamiast po kolejnego SuperB`a jeżdżą od 2m-cy Hyundaiem i40 kombi w najbogatszej opcji jaka chyba występuje i 3-letnim pakietem totalnie bezpłatnego serwisu w cenie auta. A i tak 30 tyś taniej niż analogiczny SuperB.
Zaś niekwestionowanym mistrzem w materii darcia kasy z ludzi jest bezapelacyjnie Toyota... gdzie za dobrze wyposażoną Corollę można i 100 tyś zostawić w salonie bo w wyposażeniu standardowym jest "koło kierownicy i zbiornik paliwa".
tiaaa, kolega Piasek pisze znaczy wracamy do punktu wyjścia czyli VW jest beee a wszystko inne jest super. Szkoda mojego czasu na ponowne wywody
R90 pisze: Większość mecherów to chłopaczki na przyuczenie, którzy uczą się na błedach i zamiast podejść analitycznie do problemu, to najchętniej wymieniliby połowę auta.
i znowu uogólnianie i wrzucanie do jednego worka a to nieprawda, znam naprawdę wyśmienitych ludzi znających się na VW. Po drugie aby móc komentować trzeba znać procedury VW i nawet gdyby jeden z drugim mechanikiem chciał robić po swojemu to nie może, ponieważ musi trzymać się procedur. Swoje Mk5 i A3 serwisowałem u człowieka który 20 lat pracował w VW /Kulikowski a później Plichta/, wyśmienity specjalista z zakresu VW



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt wrz 13, 2016 11:58

Piasek pisze:ja znam takich coraz więcej... co po latach trwania przy VAG`u ogólnie stwierdzili że dość i zamiast po kolejnego SuperB`a jeżdżą od 2m-cy Hyundaiem i40 kombi w najbogatszej opcji jaka chyba występuje i 3-letnim pakietem totalnie bezpłatnego serwisu w cenie auta. A i tak 30 tyś taniej niż analogiczny SuperB.
Ja tak sie w ogóle zastanawiam skąd ludzie te ceny podają i różnice. Bo ogólnie to wszystko jest fajnie ale jak zaczniesz konfigurować takiego Hyundaia czy inne marki poboczne to się okazuje, że wcale nie ma rewelacji w porównaniu do VW czy skody.
Podobnie jak cena Skody i VW. Polo i Fabia kosztują mocno podobnie.
Jak szwagier poprosił mnie o pomoc przy wyborze nowego auta to różnica między Polo 6R highline a Fabia o podobnym wyposażeniu wynosiła 2 lub 3 tysiące.
Podobnie sam rozglądałem się za nowym wozidłem to osiągnięcie ceny Golfa mk7 kupując np Renault Captur jest absolutnie bezproblemowa. Wystarczy, żę nie chcesz najtańszej wersji, z najsłabszym silnikiem i robi się 75 k zł.


Najbogatszy i40 30 tysięcy taniej od SuperB - ja tam nei wiem ale w kalkulatorze z jakimś lepszym silnikiem to i tak wychodzi 130 k. To w superb też za tyle można poszaleć.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt wrz 13, 2016 12:56

148 tyś z 12k rabatu wyszedł i40
177 tyś przy 5 tyś zł rabatu wyszedł SuperB tyle że ok 8 tyg oczekiwania
W Hyundaiu są bodajże 4 wersje wyposażenia i jak bierzesz 3 czy 4 to na prawdę nie ma już czego dokładać kiedy w Skodzie bierzesz analogiczną a i tak masz całą litanię dodatkowo płatnego wyposażenia na dodatek w pakietach gdzie nie da się wziąć czegoś za 700zł bo musisz 3500 za zestaw zapłacić z czego 90% rzeczy to brednie popisane przez marketingowców jak samo ściemniające się lusterko wsteczne... Noż kuźwa, dzisiaj takie "ekstrasy" to nawet Dacia w standardzie ma... ale za to za niezbędny ISOFIX w Skodzie chcą extra. Cenniki/katalogi/wyposażenie jest tak ułożone że na pierwszy rzut oka dają bardzo dużo w standardzie wersji jaką wybierasz... tyle że większość z tego to tzw "zapychacze" w postaci przetłoczenia kieszeni bocznej w drzwiach na butelkę 1,5L ale za siatkę mocującą bagaże czy chociaż uchwyty do niech w podłodze bagażnika każą już sobie parę stów dopłacać...
Lakier... możesz wziąć nawet Laurin&Clement a i tak masz dopłatę parę tysięcy za sporą pulę lakierów, podobnie 5-letnia gwarancja bez limitu - VAG też coś takiego ma ale extra płatne... na prawdę uzbiera się 30 tyś różnicy.
I nie jest to "picie" z mojej strony do VAG`a tylko ogólnie do topowych koncernów bo każdy tak samo robi. Idź do mniej popularnej konkurencji i masz to wszystko w standardzie. Dopłaty masz za lakiery, panoramiczne dachy czy skórzane tapicerki. U wielkich dopłacasz za przycisk elektrycznej blokady dziecięcej drzwi tylnego rzędu i nie możesz go kupić osobno tylko od razu w "pakiecie" za kolejne tysiące
To jak z telewizorami: w cenie np 1500zł kupisz LED SONY i np LG. Będą miały identyczne wymiary itp (pewnie nawet matryce tego samego producenta). Ale dopiero jak się zagłębisz w szczegóły to się okaże że aby SONY miał to wszystko co LG to musisz wybrać model wyższy za 1800zł bo ten za 1500 będzie miał "drewnianego" pilota i jedno wejście HDMI podczas kiedy LG czy inny ma ich aż 3 + czytnik kart pamięci.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt wrz 13, 2016 13:04

Musiał by mnie bóg opuścić abym dał za Hyundaya 150 k zł...



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt wrz 13, 2016 13:18

Oni doszli do tego samego wniosku kiedy po wstępnej konfiguracji Skody wyszło prawie 200 gdzie dzisiaj 214 tyś kosztuje topowa wersja V70tki u Volvo i jeszcze wydębisz od tego rabat na pakiet ubezpieczenia czy serwisów za free co daje równowartość Skody.
I o tym idzie cały czas temat... że ludzie poza VAG`iem świata często nie widzą utwierdzając ich tylko w przekonaniu że mogą z nami robić co im się podoba.

My mamy w swojej historii kilka fabrycznie nowych samochodów i dopóty Citroen nie wystartował parę lat temu z kampanią rabatową od oficjalnych cenników to odbierało się auto z salonu bez dywaników pod nogi czy kostki (za 12zł) żeby radio móc podpiąć


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości