***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Qcur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 15, 2016 11:05

Passat b6 2.0 TFSI 200KM 190tyś 2006 przebiegu cena 28 tyś

Post autor: Qcur » wt mar 15, 2016 11:11

Opłaca mi się ogólnie pakować w to autko? Czy zdołam je wykarmić i czy jest ono mocno awaryjne? No i oczywiście czy cena jest stosowna? Tak to wygląda:
Samochód garażowany przez cały okres eksploatacji. Wszystkie szyby oryginalne. Samochód w 100% bezwypadkowy, oryginalny lakier. Silnik i zawieszenie w stanie idealnym. Wymieniłem kompletny rozrząd przy przebiegu 144 000 km (faktura vat). Wymieniłem sprzęgło (tarcza + docisk) przy przebiegu 160 000 km oraz klocki i tarcze hamulcowe przy przebiegu 165 000 km (również faktura vat). W grudniu 2013 kupiłem nowy akumulator 78 Ah. Środek auta utrzymany w stanie idealnym. Wszystko sprawne. Wymiany oleju robione co 15 tyś km (wpis do książki + faktury). Przebieg na chwilę obecną to 199 000 km.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt mar 15, 2016 13:58

Qcur pisze:100% bezwypadkowy, oryginalny lakier
Skąd wiesz? Większość gniotów można pod to zakwalifikować?
Qcur pisze:Wymieniłem sprzęgło (tarcza + docisk) przy przebiegu 160 000 km
Jasne :panna:
Qcur pisze:Czy zdołam je wykarmić
A ile zarabiasz i ile masz dzieci na utrzymaniu ?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » wt mar 15, 2016 16:01

Może sie załapiesz na rodzina 500 + :pub:



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Passat b6 2.0 TFSI 200KM 190tyś 2006 przebiegu cena 28 t

Post autor: Barton_ » wt mar 15, 2016 18:31

Qcur pisze:...Czy zdołam je wykarmić?...
Odpuść sobie to auto.
Skoro masz wątpliwości, czy je utrzymasz to nie warto się pakować.
Samochód to narzędzie tak samo jak wkrętak czy młotek.
Narzędzie nie powinno być pozycją nr 1 w budżecie. No chyba, że przynosi dochód większy niż koszty.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

lukas63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:57
Lokalizacja: DOlny Śląsk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukas63 » czw mar 17, 2016 22:44

http://olx.pl/oferta/wolksvagen-bora-1- ... cxuNB.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A jak to jest z tymi skrzyniami w 1.6?
Warto wchodzić w remontowaną skrzynię czy jednak ryzyko duże, że źle zrobione i szukać innych silników? wczoraj dzwoniłem w sprawie innego 1.6 i miał te z wymienianą skrzynię :D



pijok190
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 17, 2016 22:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: pijok190 » czw mar 17, 2016 23:39

Witam. Jestem zainteresowany kupnem Golfa VI, interesuję mnie zwykły silnik 1.6 wolnossący, podobno bezawaryjny i ładnie komponuję się z gazem. Moje przebiegi roczne to 8-10 tyś. km. Potrzebuję opinię jakimi silnikami nie zawracać sobie głowy, nie interesuję mnie Diesel. Na auto mam mniej więcej pond 30 tyś.zł.
Jakie opinie są na temat wolnossącego 1.4 ???????????
Co myślicie o tej ofercie ????
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 6f37544c95" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dzięki :)



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pt mar 18, 2016 01:48

pijok190 pisze:Witam. Jestem zainteresowany kupnem Golfa VI, interesuję mnie zwykły silnik 1.6 wolnossący, podobno bezawaryjny i ładnie komponuję się z gazem. Moje przebiegi roczne to 8-10 tyś. km. Potrzebuję opinię jakimi silnikami nie zawracać sobie głowy, nie interesuję mnie Diesel. Na auto mam mniej więcej pond 30 tyś.zł.
Jakie opinie są na temat wolnossącego 1.4 ???????????
Co myślicie o tej ofercie ????
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 6f37544c95" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dzięki :)
Ogólnie 1,6 dobra jednostka, dużo lepsza niż te wszystkie TSI/TFSI, chociaż Golfa R może i bym sam zakupił ;) Natomiast 1,6 jest ok, ale dynamiką nie grzeszy, za to 1,4 to pomyłka w takim aucie. Ten egzemplarz niby jest ok, chociaż dziwny, biedny bo tylko z przodu elektryczne szyby?? Ogólnie poprawne auto, takie akurat, do miasta jak znalazł, gorzej na trasie bo dynamika średnia i pewnie głośno bo silnik nie ma tej mocy konkretnej. Zależy jak kto jeździ bo jak 80-90 przeważnie to spokojnie da radę, ale jak ktoś chce zasuwać 150 km/h na autostradzie to raczej będzie dyskomfort w hałasie i w powolnym zbieraniu się auta.
Wg mnie auto może być ok, te auta tak chodzą +/- 30 tys z tym silnikiem. Warto obejrzeć i tak jak mówię na 1,4 nawet nie patrz, szkoda pieniędzy.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pt mar 18, 2016 09:16

pijok190 pisze:Witam. Jestem zainteresowany kupnem Golfa VI, interesuję mnie zwykły silnik 1.6 wolnossący, podobno bezawaryjny i ładnie komponuję się z gazem. Moje przebiegi roczne to 8-10 tyś. km. Potrzebuję opinię jakimi silnikami nie zawracać sobie głowy, nie interesuję mnie Diesel. Na auto mam mniej więcej pond 30 tyś.zł.
Jakie opinie są na temat wolnossącego 1.4 ???????????
Co myślicie o tej ofercie ????
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 6f37544c95" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dzięki :)

1.4 sobie odpuść tak jak kolega wyżej napisał, a 1.6 to bardzo dobry silnik jeżeli nie jesteś wymagający co do osiągów. Racja że dobrze współpracuje z gazem, ale czy przy Twoich przebiegach t.j. ~700km miesięcznie jest sens go zakładać?
lukas63 pisze:http://olx.pl/oferta/wolksvagen-bora-1- ... cxuNB.html

A jak to jest z tymi skrzyniami w 1.6?
Warto wchodzić w remontowaną skrzynię czy jednak ryzyko duże, że źle zrobione i szukać innych silników? wczoraj dzwoniłem w sprawie innego 1.6 i miał te z wymienianą skrzynię :D
Raczej już wszystkie felerne skrzynie w tak wiekowych autach (tych jeżdżących) zdążyły paść i albo je wymieniono na te mlodsze poprawione, albo na te same (z jakiśch powypadkowych czy kradzionym), albo zostały zregenerowane. Moim zdaniem ta ostania opcja jest najlepsza. Z resztą auto jest proste jak budowa cepa, poza tą skrzynią nie bardzo jest sie co zepsuć, co moglo by dużo kosztować. No juz chyba tylko silnik mógłby paść, więc nie ma co dramatyzowac tylko kupić i jeździć. Ten konkretny egzemplarz jest moim zdaniem warty uwagi.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pt mar 18, 2016 09:36

lukas63 pisze:http://olx.pl/oferta/wolksvagen-bora-1- ... cxuNB.html

A jak to jest z tymi skrzyniami w 1.6?
Warto wchodzić w remontowaną skrzynię czy jednak ryzyko duże, że źle zrobione i szukać innych silników? wczoraj dzwoniłem w sprawie innego 1.6 i miał te z wymienianą skrzynię :D
Ten konkretny egzemplarz sobie odpuść. Cena wysoka, a auto wygląda jakby ktoś nim pole obrabiał. Z jednej strony stal, z drugiej alu :banghead: Wolkswagen :rotfl: Tym dalej jeżdżę do pracy bo tanie spalanie a nowe do kościoła jak na razie. :panna:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pt mar 18, 2016 14:43

Z tymi felgami to się przyjrzyj, że zdjęcia są z innego okresu, tam gdzie są alufelgi ewidentnie jesień, a na stalówkach błoto po zimie... Po prostu wrzucił zdjęcia jakie miał na szybko.



pijok190
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 17, 2016 22:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: pijok190 » pt mar 18, 2016 20:54

No właśnie wydaję mi się że dla mnie będzie aż nad to te 1.6. Do tej pory jeździłem VW Polo 1.2 dlatego myślę że ten Golf 1.6 to dobry wybór. No właśnie a jak ze spalaniem tego silniczka 1.6 jest ??????? przeciętnego Kowalskiego nie puści z torbami??
Dzięki z góry.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pt mar 18, 2016 21:07

No 10l gazu raczej nikogo nie puści z torbami...



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pt mar 18, 2016 22:40

pijok190 pisze:No właśnie wydaję mi się że dla mnie będzie aż nad to te 1.6. Do tej pory jeździłem VW Polo 1.2 dlatego myślę że ten Golf 1.6 to dobry wybór. No właśnie a jak ze spalaniem tego silniczka 1.6 jest ??????? przeciętnego Kowalskiego nie puści z torbami??
Dzięki z góry.
Ja zaczynałem od polo 1.0l+LPG 45 koni (ze 3 zdechły od gazu) i przesiadłem się na golfa iv TDI 90ps, w sumie fajnie było przez 5 lat ale zawsze chciałem wiecej mocy. Teraz prawie 180 koni pod kapciem a i tak mocy nigdy za wiele :pub: A tak serio - jak ma Cię auto puścić z torbami to skalkuluj lepiej czy masz zabezpieczone środki na opony, OC, oleje. Już widziałem jednego cwaniaka co kupił passata za 40tys a nie miał na nowe tarcze, serio temat do przemyślenia bo jest masa debili, którzy kupują auto i nie mają na utrzymanie go w stanie technicznym niezagrażającym otoczeniu, a jeździć się chce.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

pijok190
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 17, 2016 22:47

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: pijok190 » sob mar 19, 2016 09:37

kw pisze:
pijok190 pisze:No właśnie wydaję mi się że dla mnie będzie aż nad to te 1.6. Do tej pory jeździłem VW Polo 1.2 dlatego myślę że ten Golf 1.6 to dobry wybór. No właśnie a jak ze spalaniem tego silniczka 1.6 jest ??????? przeciętnego Kowalskiego nie puści z torbami??
Dzięki z góry.
Ja zaczynałem od polo 1.0l+LPG 45 koni (ze 3 zdechły od gazu) i przesiadłem się na golfa iv TDI 90ps, w sumie fajnie było przez 5 lat ale zawsze chciałem wiecej mocy. Teraz prawie 180 koni pod kapciem a i tak mocy nigdy za wiele :pub: A tak serio - jak ma Cię auto puścić z torbami to skalkuluj lepiej czy masz zabezpieczone środki na opony, OC, oleje. Już widziałem jednego cwaniaka co kupił passata za 40tys a nie miał na nowe tarcze, serio temat do przemyślenia bo jest masa debili, którzy kupują auto i nie mają na utrzymanie go w stanie technicznym niezagrażającym otoczeniu, a jeździć się chce.
Nie no taaki cwaniak to nie jestem i dlatego pytam :):) ale no właśnie za bardzo nie orientuję się jak wzrosną opłaty za oc, komplet kół itd. Poszukam w necie i przeanalizuję, dzięki z góry :):)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości