***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » ndz paź 25, 2015 19:59

Z tego co pamiętam można VAGiem sprawdzić w jakim stanie jest rozrząd.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn paź 26, 2015 21:09

Craash pisze:Z tego co pamiętam można VAGiem sprawdzić w jakim stanie jest rozrząd.
Jedyne co tak naprawde mozna wydedukowac z pomiarow VAGiem odnosnie stanu rozrzadu w silniku ZI to katy zaplonu, ewentualnie wypadanie zaplonow, jednak odchylenia od normy tych parametrow "wymagaja" naprawde powaznych zaniedban i wlasciwie oznaczaja stan agolny rozrzadu, a wiec stadium, ktore da sie wyczuc na oko/ucho


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

tomeknba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 07, 2015 01:34

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tomeknba » sob lis 07, 2015 18:25

Mam już powoli dość szukania 1.8t, bo ciężko jak cholera o dobry egzemplarz. Po głowie chodzi mi już nawet pomysł kupna mk4 2003 od mojej ciotki z silnikiem 1.4 16V BCA (ten bez wad) z przebiegiem około 50 000 (nie pomyliłem sie) i swapować to na 1.8t. Wiem przynajmniej, że auto nie było nigdy bite. Nie wiem czy to dobry pomysł biorąc pod uwage, że to auto to golas, nie ma klimy a szyby 'korbotronik' także trochę trzeba by włożyć.

Chce po prostu dynamiczne auto w dobrym stanie przede wszystkim blacharskim, bo silnik można zawsze naprawić. Mógłbym dozbierać i kupić nowsze auto, ale co mam do wyboru z VAGA? Drogie 2.0 TFSI, 1.6 zwykły jest za słaby, ewentualnie dobry by był 1.4 TSI o ile wariator faz nie sprawiałby kłopotów. Silniki FSI bez turbo mam wrażenie, że są mało popularne no i nagar.

Patrząc na to jak zmęczone są diesle i ile tam jest elementów do popsucia się nawet nie biore ich pod uwage.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob lis 07, 2015 19:41

tomeknba pisze:hodzi mi już nawet pomysł kupna mk4 2003 od mojej ciotki z silnikiem 1.4 16V BCA (ten bez wad) z przebiegiem około 50 000 (nie pomyliłem sie)
to dobry pomysł... ale jak nie masz zamiaru nim śmigać, poszukaj klienta i sprzedaj za ciężką kasę. Jak rozbabrzesz swapami - zrobisz z niego taczkę wartą tyle co zmęczone Mk2
Oplem jeździsz - dlaczego nie poszukasz czegoś z OPC ?


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » sob lis 07, 2015 19:54

Tego 1,4 zostaw bo szkoda a jak chcesz robic swapa to kup cos z zatartym silnikiem albo z silnikiem do remontu



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » sob lis 07, 2015 20:07

Craash pisze:Z tego co pamiętam można VAGiem sprawdzić w jakim stanie jest rozrząd.
ciekawe :?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz lis 08, 2015 14:28

Piasek pisze:
tomeknba pisze:hodzi mi już nawet pomysł kupna mk4 2003 od mojej ciotki z silnikiem 1.4 16V BCA (ten bez wad) z przebiegiem około 50 000 (nie pomyliłem sie)
to dobry pomysł... ale jak nie masz zamiaru nim śmigać, poszukaj klienta i sprzedaj za ciężką kasę. Jak rozbabrzesz swapami - zrobisz z niego taczkę wartą tyle co zmęczone Mk2
Oplem jeździsz - dlaczego nie poszukasz czegoś z OPC ?
Sprzedawałem niedawno podobne auto 2000r 1.4 golas bez klimy, przebieg coś ponad 40tys, I właściciel. Wystawiony za 8500zł ludzie się zabijali. Jakby nie miał malowanego boku (i źle spasowanego) to by bez problemu poszedł za 10tys.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz lis 08, 2015 14:47

A za 10 znajdziesz idealnie utrzymanego Mk3 ori GTI


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz lis 08, 2015 16:38

Piasek pisze:A za 10 znajdziesz idealnie utrzymanego Mk3 ori GTI
Obok mnie stoi mk3 XX Jahre TDI 110KM za około 8000 zł. Wygląda jak nowy. Wszystko fajnie, ale to ciągle mk3...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pn lis 09, 2015 18:13

panowie i znawcy .w audi a6 c5 afn automat dobre to(chodzi mi o skrzynie ,sprzegło) ? psuje sie coś często drogie w naprawie ? jeśli to automat to też ma 2-mase ? i jak ze spalaniem w koło komina bo na trasie jeżdzić raczej nie bedzie . przymieżam sie do zakupu takiego bo znajomy może mi takie sprowadzić w ori stanie ( nie walony itp ,) dobrze utrzymany tylko właśnie automat . za cene 2x niższą niż w pl . w pl takie stoją po 12-13 tys i do tego już w pół trupy . tamtego widzialem ze zdjec dodatkowo sa wszystkie wpisy z aso (serwisowany ) jest z 99r .kolor bordowy . auto stoi w Danii . ja place tylko za auto bo przy okazji mi go wżuci na lawete .jedynie dojdzie koszt rejestracji i przegladu ale to norma..


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn lis 09, 2015 18:20

VW_seller pisze:panowie i znawcy .w audi a6 c5 afn automat dobre to(chodzi mi o skrzynie ,sprzegło) ? psuje sie coś często drogie w naprawie ? jeśli to automat to też ma 2-mase ? i jak ze spalaniem w koło komina bo na trasie jeżdzić raczej nie bedzie . przymieżam sie do zakupu takiego bo znajomy może mi takie sprowadzić w ori stanie ( nie walony itp ,) dobrze utrzymany tylko właśnie automat . za cene 2x niższą niż w pl . w pl takie stoją po 12-13 tys i do tego już w pół trupy . tamtego widzialem ze zdjec dodatkowo sa wszystkie wpisy z aso (serwisowany ) jest z 99r .kolor bordowy . auto stoi w Danii . ja place tylko za auto bo przy okazji mi go wżuci na lawete .jedynie dojdzie koszt rejestracji i przegladu ale to norma..
dobre to ale Cię dzieciaki na wrotkach będą wyprzedzać :satan:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lis 09, 2015 18:24

VW_seller pisze:w audi a6 c5 afn automat dobre to(chodzi mi o skrzynie ,sprzegło) ?
A to zależy jaki automat, bo były 3:
1. Klasyczny - najtrwalszy
2. Tiptronic - mniej trwały, ale za to lepszy do jazdy
3. Multitronic - kaszana totalna
Z trwałością - w kolejności 1, 2 i 3.
VW_seller pisze:psuje sie coś często drogie w naprawie ?
Multitronic ponoć nie wytrzymuje więcej jak 150-200 tys. km i po tym czasie generuje duże koszty. Generalnie im prostsza skrzynia tym tańsza w użytkowaniu.
VW_seller pisze:jeśli to automat to też ma 2-mase ?
Nie ma
VW_seller pisze:i jak ze spalaniem w koło komina bo na trasie jeżdzić raczej nie bedzie
Zależy jaki silnik - 1.9TDI z automatem spali Ci, jeżdżąc wokół komina, około 7-9 litrów, 2.5TDI 10-13, benzyniaki >12. Z tym, że od 2.5 trzymaj się z daleka.
Napisz jaki silnik, to będzie można powróżyć coś więcej :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » pn lis 09, 2015 18:31

herbu pisze: Napisz jaki silnik, to będzie można powróżyć coś więcej :)
VW_seller pisze:audi a6 c5 afn automat


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pn lis 09, 2015 18:37

dokładnie napisalem AFN myślałem ,że każdy wie co to :1.9 Tedeji na pompie VP37 i aż 110km :grin:
automat tam jest zwykły hydrauliczny

ps : 2.5 tdi w życiu bym nie kupił choć vp44 naprawić dla siebie to banał w razie czego bym z tego zrobil mtdi 2.5 z pompa od AAZ i tłokiem od tds-a 12mm na 6 rurek :shock: był by to chyba 1 projekt w polsce .
kw pisze:dobre to ale Cię dzieciaki na wrotkach będą wyprzedzać
zawsze jest coś takiego jak chip + wtryski z AHY (tzw 216-stki) tylko nie wiem jak by to się zachowywało w automacie i czy sprzęgło w takim razie jakie tam jest ? takie jak w 1z 228mm na sztywnym kole ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości