***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pt maja 15, 2015 08:45

sulekmk4 pisze:Budżet do tych 40 tyś. Koni zbyt wiele nie musi być,ważne żeby był mało wiele elastyczny,to tata będzie nim jeździł więc dla niego 110 kucy wystarczy nawet. Ekonomiczne spalanie rozumiem tak w granicach 4,4 do 5,6 litra w trasie,outlander w trasie pali 7 litrów,a to na codzienny dojazd do pracy zbyt dużo :)
Jak ma to być wół roboczy a nie zabawka to bym celował w passata/superba albo octavie. Przedział cenowy i rocznikowy jest trochę nieszczęśliwy, bo za tą kasę można mieć octavie II FL ale to już dość stara konstrukcja. Passat b7 jest nieopłacalny bo to b6 po lifcie za dużo większe pieniądze. Audi b7 116ps podobnie. Za 40 tys pojawiają się już audi b8 ale raczej gnioty. Osobiście szukałbym w Niemczech passata b6 1.9 TDI od pierwszego właściciela - wtedy spokojnie mieścisz się w budżecie, albo b8 ale tu się trzeba nastawić na lekkie przekroczenie budżetu.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » pt maja 15, 2015 12:10

Zapomniałem dodać że auto będzie też jako auto rodzinne,jakieś wyjazdy w gości czy nad morze,oczywiście w 3 albo cztery osoby bo ja już z moimi staruszkami nie jeżdżę za dużo :D Odnośnie tych dojazdów do pracy to nie będą w nim przewożone jakieś żelastwa czy materiały,po prostu zwykły dojazd do pracy :)

Tak wiem,nieodpowiedni stosunek ceny do roczników aut. Passek b7 jest ładny,ale właśnie,po co przepłacać. A ford mondeo mk4 ? Wujek ma 2.0 TDCI i chodzi jak żyleta.


Obrazek
Obrazek

dees
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 11, 2015 11:10

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dees » pt maja 15, 2015 12:14

Hej ,

Poszukuje GOLFa 5 GTI 2006 min czy jest ktoś w stanie polecić jakąs sztuke ? Te sztuki po 25 tys chyba nie specjalnie warto oglądać ?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt maja 15, 2015 12:27

sulekmk4 pisze:A ford mondeo mk4
z mondeo 4ka jest problem dot. jakości użytych materiałów w środku - 5-6 letnie auto a klawisze obsługi przyrządów powycierane, złazi okleina. Generalnie auto po kilku latach może wyglądać jak 20-letni styrany śrup - choć wcale takim nie jest. Samo auto fajne chociaż jeździłem 140-konnym i nie czuć tej mocy.
Alternatywą może być Opel Insignia ze świetnym 150-konnym JTD-M


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » pt maja 15, 2015 12:57

Wujka jest z 2008 roku i Ci powiem że jak na ten rocznik w środku wygląda idealnie. Może to też zależy od użytkownika,kto jak często tam grzebał i co kładł na te materiały przez co mogą się wycierać. W kombiaku te 140 kucy nie jest aż takie złe,rwie tą maszynę do przodu,moim zdaniem idzie wystarczająco :) każdy ma inne odczucia i wymagania co do mocy.
A te słabsze ropniaki w insigni jak wypadają ? Zaraz rzucę okiem na raporty spalania.

Jakie oznaczenia ma ten silnik JTD-M w oplu ? 2.0 CDTI ECOTEC 160KM ? Na stronie autocentrum są takie dwa silniki...


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt maja 15, 2015 14:36

sulekmk4 pisze:A ford mondeo mk4 ? Wujek ma 2.0 TDCI i chodzi jak żyleta.
Szwagier miał dwa takie służbowe, każdym w 3 lata przejechał około 200 tys. km i nic, zupełnie nic się nie działo. Ani jednej, najmniejszej awarii. Osobiście mi się to auto niezbyt podoba, ale to już kwestia gustu. Mechanicznie mogę powiedzieć, że spisywało się rewelacyjnie, a wnętrze jest duże, naprawdę duże, więc podróże w 3-4 osoby nie będą najmniejszym problemem. Do tego skrzynia 6 biegowa, niezłe wyposażenie, dość ekonomiczne auto... czego chcieć więcej? :)
Piasek pisze:z mondeo 4ka jest problem dot. jakości użytych materiałów w środku - 5-6 letnie auto a klawisze obsługi przyrządów powycierane, złazi okleina.
A to prawda - generalnie Fordy mają kiepskie wnętrze. Nie dość, że potwierdzam to co napisałeś, to jeszcze dochodzi sprawa jakości materiałów - taka Octavia II w porównaniu z Focusem mk2 nawet z końca produkcji, materiałami bije go na głowę.
Piasek pisze:Alternatywą może być Opel Insignia ze świetnym 150-konnym JTD-M
Albo Alfa 159 z tym samym silnikiem :)

A od siebie poleciłbym, jeśli kombi Ci nie straszne, Volvo V70 - co Volvo to Volvo :okej:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob maja 16, 2015 06:15

A nie lepiej byłoby isc do salonu kupic nowe i do tego zostawic stare auto w rozliczeniu? Moje 4 miesieczne poszukiwania auta skonczyly sie na tym, jak oglądałem niby nie bitą ibize skladajacej sie z ćwiartki i tak nawet po 3 auta dziennie oglądałem. i koniec w koncu kupilem nowe auto z 5 letnią gwarancją po negocjacjach w Renault. Jestem mega zadowolony i wiem co mam


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob maja 16, 2015 08:05

Za 40 tyś zł przyzwoicie wyposażoną to jedynie Dacię z DCI kupi.
Fabrycznie nowe Clio, Corsa i inne maluchy (bo tylko to łapie się w taki budżet) będą w wersjach podstawowych z najsłabszymi benzynowymi silnikami.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob maja 16, 2015 10:40

Piasek pisze:Za 40 tyś zł przyzwoicie wyposażoną to jedynie Dacię z DCI kupi.
Fabrycznie nowe Clio, Corsa i inne maluchy (bo tylko to łapie się w taki budżet) będą w wersjach podstawowych z najsłabszymi benzynowymi silnikami.
A jak tu jeszcze takim maluchem na wakacje, czy inny wyjazd w 4 osoby jechać? No i jazda codziennie 240 km takim wozidełkiem, to słaby pomysł. A gdzie jeszcze utrata wartości? Kupno nowego auta to może i nie najgorszy pomysł, pod 2 względami - masz kupę kasy, albo autem zamierzasz jeździć z 10 lat. Choć osobiście nigdy bym nie kupił nowego auta w salonie, chyba że miałbym zarobki przynajmniej 15-20 tysiaków miesięcznie.
inż. Mk2_marcin pisze:Moje 4 miesieczne poszukiwania auta skonczyly sie na tym, jak oglądałem niby nie bitą ibize skladajacej sie z ćwiartki i tak nawet po 3 auta dziennie oglądałem.
No widzisz, a ja pojechałem z nudów oglądnąć Passata B5, które w zasadzie bezwypadkowe nie występują. I co - od strzała znalazł się taki, który miał oryginalny lakier wszędzie, wszystkie szyby w oryginale i generalnie mimo przebiegu rzędu ćwierć miliona, wyglądał wewnątrz i na zewnątrz jak nowy. Czasami trafi się, ale faktycznie to jak znalezienie igły w stogu siana.
Wracając do tematu - dla kogoś, kto ma jeździć dużo w trasie, to tylko mocny diesel.
Tak mi się jeszcze przypomniało - wczoraj w gazecie widziałem test Laguny III z dieslem 2.0 dCi 150 km. Kupiona jako nowa w salonie, przejechane 160 tys. km bez ani jednej awarii. Nawet w zawieszeniu nic nie było od nowości ruszane. A za 40 tys. spokojnie znajdzie się coś z sensownym przebiegiem i udokumentowaną przeszłością.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob maja 16, 2015 11:35

Laguna III to na prawdę mocno dopracowane auto. Ciągnie się za nią smród IIki "królowej lawet" choć te nie mają już z tamta nic wspólnego poza nazwą.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » sob maja 16, 2015 12:40

No właśnie,tata wspominał o lagunie III a ja zapatrzony w niemiecką motoryzację nie pomyślałem o niej :? Nie musi być wcale taka zła,muszę się jej przyjrzeć.
Właśnie,nówkę do 40tyś to można dacie kupić, a to moim zdaniem bubel pod względem wykonania,takie jest moje zdanie.

Jednostki fiatowskie w insigni to wszystkie diesle 2.0 tak ?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob maja 16, 2015 13:01

na samym jeżdżeniu i szukania auta chyba straciłem z 3000 zł paliwo + stacje diagnostyczne najpierw szukałem w małopolsce potem na południu i na pół europy koniec w końcu jak sobie skalkulowałem i kupiłem nowe auto, zresztą też była obawa utopić 40 tyś zł utopić w jakąś skarbonkę.
Co do Dacii to jak by twój tata chciał kupić to by musiał się uzbroić w cierpliwość bo 3 miesiące to jest minimum czekania. Chyba że bierzesz demo lub testowe auto.
Jednak kupują nasi rodacy.


Obrazek
Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » sob maja 16, 2015 15:14

Niech kupują :) Kto bogatemu zabroni :)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » sob maja 16, 2015 15:24

Wujek wziął nowe sandero,jak jest nowy to nie wygląda źle,ale chcę zobaczyć jak te materiały i cała wykończeniówka będzie wyglądać za kilka lat.
Jak na razie przeważa ford mondeo mkIV z silnikiem 2.0 TDCI wersja poliftingowa :)

A coś z Volvo ? S40,s60 i s80 ?

Przepraszam że was zawalam tak tymi pytaniami ale jest trochę tych możliwości i chcę każdą na spokojnie przemyśleć.


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości