***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 17, 2015 19:39

mk4tdi pisze:Koledzy co sadzicie o Lagunie II FL? Jaki silnik bedzie najlepszym wyborem? Bo cena/rocznik :bigok: ale zapewne jest tego jakis powod...
Polecają w zasadzie 2 silniki - benzynowy 2.0T oraz diesla 2.0 o mocy 150KM
Tyle, że silniki silnikami, a auto to dalej Laguna, która ma wiele problemów, szczególnie z elektroniką, choć nie tylko - stąd ta cena.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » sob sty 17, 2015 21:15

Rafal_77 pisze:Golf mają pasek rozrządu
Golf 1.4 TSi miał niedawno łańcuchy i to były ich bolączki. Najłatwiej poszukać w katalogach producentów pasków :bigok: Generalnie nowe auta poza mercem to ciągle jakieś problemy z rozrządami na łańcuchu: bmw, vw, audi.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Hymphh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 06, 2014 21:28

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Hymphh » ndz sty 18, 2015 13:34

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-1- ... 67757.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kilka KM ode mnie, zabierałbym się żeby podjechać i pooglądać, co myślicie wnioskując po samej aukcji ? Warto byłoby ? 10k za 2k02 rok to chyba mało trochę



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz sty 18, 2015 14:13

Hymphh pisze:http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-1- ... 67757.html

Kilka KM ode mnie, zabierałbym się żeby podjechać i pooglądać, co myślicie wnioskując po samej aukcji ? Warto byłoby ? 10k za 2k02 rok to chyba mało trochę
Nie ten dział do oceny konkretnych ogłoszeń jest osobny temat.

Jeżeli mam ocenić to po:

1. Dolicz do licznika jakieś 100tys albo nawet 200.
2. Nie bez powodu brakuje fotek wnętrza żeby nie zobaczyć jak zmęczone materiały są w środku.
3. Nieuszkodzony ? możliwe ale prawy błotnik coś ukrywa jak zresztą widać jakby coś odpadło od niego.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » ndz sty 18, 2015 14:17

herbu pisze:
mk4tdi pisze:Koledzy co sadzicie o Lagunie II FL? Jaki silnik bedzie najlepszym wyborem? Bo cena/rocznik :bigok: ale zapewne jest tego jakis powod...
Polecają w zasadzie 2 silniki - benzynowy 2.0T oraz diesla 2.0 o mocy 150KM
Tyle, że silniki silnikami, a auto to dalej Laguna, która ma wiele problemów, szczególnie z elektroniką, choć nie tylko - stąd ta cena.

Ja się nie zgodzę, że Laguny są jakieś problematyczne. Moja dziewczyna ma od 5 lat Lagunę II z 2005 roku. 1.9 dci 100km. Dynamika beznadziejna co prawda, ale reszta samochodu spoko. Nawet rozrząd tańszy niż w TDI'kach. Zawieszenie proste jak budowa cepa. Ogólnie auto nie drogie w eksploatacji, a problemów z elektroniką specjalnie nie ma, czasem coś się pokręci z modułem komfortu albo mnie zabrzęczy ten buzer od świateł, ale nie jest to uciążliwe. Do tego auto nie rdzewieje bo sporo elementów jest z tworzywa. Jeździ się bardzo wygodnie, sporo jeżdze ostatnio tym autem i na prawdę polecam, tylko wiadomo - grunt to znaleźć dobry egzemplarz, ale to we wszyskich autach. A cena w stosunku do tego co się otrzymuje jest super. Tylko ja bym brał egzemplarze po liftingu '06-'07. Są moim zdaniem ładniejsze, często bardzo dobrze wyposażone. Silnik 2.0T jak najbardziej polecam, dobrze toleruje gaz. Mój kumpel ma Espace'a z tym silnikiem, założył gaz i pali mu w jeździe głownie poza miejskiej 12l/100km. Przy takim wielkim klocu uważam za bardzo dobry wynik.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » ndz sty 18, 2015 14:55

Hymphh pisze:http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-1- ... 67757.html

Kilka KM ode mnie, zabierałbym się żeby podjechać i pooglądać, co myślicie wnioskując po samej aukcji ? Warto byłoby ? 10k za 2k02 rok to chyba mało trochę
i do tego cena kosmos za 1.4 :kac: . być może bedzię to mina za dużą kase


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz sty 18, 2015 17:08

Xandar pisze:
Hymphh pisze:http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-1- ... 67757.html

Kilka KM ode mnie, zabierałbym się żeby podjechać i pooglądać, co myślicie wnioskując po samej aukcji ? Warto byłoby ? 10k za 2k02 rok to chyba mało trochę
Nie ten dział do oceny konkretnych ogłoszeń jest osobny temat.

Jeżeli mam ocenić to po:

1. Dolicz do licznika jakieś 100tys albo nawet 200.
2. Nie bez powodu brakuje fotek wnętrza żeby nie zobaczyć jak zmęczone materiały są w środku.
3. Nieuszkodzony ? możliwe ale prawy błotnik coś ukrywa jak zresztą widać jakby coś odpadło od niego.
Jak auto z salonu PL to przebieg jak najbardziej normalny. Ostatnio oglądałem takiego po znajomości, przebieg 44tys, I własciciel, w pełni serwisowany, wszystkie fakturki itp. tylko takie coś trzeba sprzedać znajomemu bo nikt nie uwierzy w igiełke z ogłoszenia.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » ndz sty 18, 2015 20:22

mam okazje kupić golfa II 1.6 benzyna 75KM i 1.6 TD 65KM samochód więcej będzie jeździł po mieście za 3 razy w tygodniu trasa 100km w dwie strony, nie wiem który kupić, diesel przejechane 312 tys benzyna 212 tys



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz sty 18, 2015 21:02

kali1209 pisze:diesel przejechane 312 tys benzyna 212 tys
W rzeczywistości pewnie żaden tyle nie ma, ale przebieg w aucie, które ma z ćwierć wieku, to sprawa najmniej ważna. Ja bym brał zdecydowanie diesla - mało pali, bardziej wytrzymały, no i nie ma gaźnika, jak ten 1.6. Ogólnie 1.6 to dobry silnik, ale gaźnik może mocno dać popalić, bo niestety obecnie już jest coraz mniej speców, którzy potrafią sobie z tym poradzić. Wiadomo - jak jeździ, to jeździ, jak klęknie, to problem.
Druga sprawa to zużycie paliwa - taki diesel spali Ci 4-6 litrów, benzyniak 7-10.
Wybierz tego, który ma mniej rdzy, który jest lepszy mechanicznie, a jeżeli będą zbliżone, to bierz klekota - takie jest moje zdanie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » ndz sty 18, 2015 21:07

tak przebieg mnie ważny chodzi mi aby blacha była zdrowa i silnik chociaż tyle teraz jest ich więc można zmieniać, osobiście miałem już 1.6 z tym gaźnikiem no i niestety był z nim problem ale na gazie chodził równo, więc wybieram diesla



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pn sty 19, 2015 18:06

jest duzo tego po szrotach ( silników ) ale większość to już szroty , listonosze to kupują i jeżdzą i nic w tym nie robia ,aby jechał a pali mało to sie zwróci ,jak sie silnik wysypie całego golfa oddają do handlarza za 500zł bo szkoda sie w tym paprać takim sposobem ja kupiłem 2 ładne budy od mk2 w stanie bdb bez rdzy za śmieszne pieniadze ,bo dla handlarza buda jest warta tyle ile dają na złomie ( około 100zł za blache )


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » pn sty 19, 2015 18:52

ogólnie też szukam sama budę ale ciężko dostać z papierami, mam dwójkę tylko po wypadku ale chciałem zrobić przekładkę tylko nie mogę dostać budy



kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » czw sty 22, 2015 20:40

golf II 1.6 benzyna 70Km na gaźniku jakie ma spalanie ?



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: barto125 » czw sty 22, 2015 21:17

od 6 do 30l na 100 km.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości