***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » czw mar 27, 2014 22:07

herbu pisze:papi90 napisał(a):
-1.6 SR


Dobry wybór, ale osiągi raczej przeciętne
bez przesady, ojciec ma ten silnik, czesto nim jeżdze i przyspieszenie jest już zadowalające, dla kogoś kto się przesiadze z 75ps na 1.6 sr bedzie zadowolony


Obrazek

Awatar użytkownika
Ciapollo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 22:58
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Ciapollo » pt mar 28, 2014 11:21

herbu pisze: papi90 napisał(a):-2.3 v5 (jak znoszą gaz i szacowana cena montażu LPG)



silniki dość wymagające, nie szczególnie przepadają za LPG

Czyli nie polecacie silników 2.3?
Zastanawiałem się nad takim i chciałem w LPG go wyposażyć.
Lepiej sobie odpuścić takie manewry i autko z tym silnikiem?



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MaciekV5 » pt mar 28, 2014 11:29

herbu pisze:silniki dość wymagające, nie szczególnie przepadają za LPG
Skąd ten pomysł, że nie przepadają za LPG? Tak samo znoszą gaz, jak 1.6 czy 2.0.
Fakt, że wymagające i instalacja mało nie kosztuje ale mój nalatał na podtlenku 60tys km i problemów z nim nie ma.
Ciapollo pisze:Czyli nie polecacie silników 2.3? Zastanawiałem się nad takim i chciałem w LPG go wyposażyć. Lepiej sobie odpuścić takie manewry i autko z tym silnikiem?
Ja polecam, pod warunkiem że jesteś gotowy na większe koszty eksploatacji niż w przypadku 2.0 no i sporo droższą instalację LPG.



Awatar użytkownika
dawidkwiatkowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 28, 2014 12:21
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dawidkwiatkowski » sob mar 29, 2014 13:56

A nie lepiej kupić 1.8 T 150 km?
Może ma ktoś ten silnik z instalacją LPG, i mi poradzi czy te silniczki lubią gaz?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob mar 29, 2014 14:45

dawidkwiatkowski pisze:A nie lepiej kupić 1.8 T 150 km?
Może ma ktoś ten silnik z instalacją LPG, i mi poradzi czy te silniczki lubią gaz?
Dobrze znoszą gaz ale to już musi być bardziej kosztowna instalacja.

Prawda jest taka że ciężko znaleźć silnik w dobrej kondycji.



Awatar użytkownika
dawidkwiatkowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 28, 2014 12:21
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dawidkwiatkowski » ndz mar 30, 2014 23:22

Bardziej kosztowna, to znaczy ile mniej więcej może mnie kosztować $$$?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pn mar 31, 2014 06:00

dawidkwiatkowski pisze:Bardziej kosztowna, to znaczy ile mniej więcej może mnie kosztować $$$?
3000-4000 (instalacja jakieś Landi Renzo dobre bądż Prins + wyregulowanie sondą szerokopasmową) ja bym raczej nie oszczędzał.



andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: andywiki » ndz kwie 06, 2014 12:26

Witam koledzy zastanawiam się nad kupnem Tourana 1.9 do kwoty 20tyś czy jest możliwe ?
Proszę was o wszelakie porady z tym związane z góry dziękuje.



krisovski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 15:06

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krisovski » ndz kwie 06, 2014 15:37

Witam, mój pierwszy post na forum i myśle nie ostatni. Piszę z zapytaniem o to jakiego samochodu szukać. Podam kilka moich kryteriów i byłoby miło gdyby ktoś zweryfikował ewentualnie moje oczekiwania.

Przede wszystkim cena: mam do dyspozycji 12 000 zł

Różne myśli krążyły po głowie, oglądałem różne samochody, Focusa mk1, Mondeo mk3, Audi A3, Passata B5(jest kilka ogłoszeń egzemplarzy poliftowych, ale w tej cenie dobra sztuka raczej poza zasięgiem). Koniec końców najpoważniejsi kandydaci na chwilę obecną to Golf IV i Audi A4.

Silnik: jeśli chodzi o vw, audi to początkowo upierałem się, że to musi być chociaż to 1.9tdi, z czasem zacząłem podchodzić do tego rozsądniej, 12 000 to chyba nie suma za która kupię diesla, który nie będzie się sypał. Auto do najnowszych należeć nie będzie, dlatego pomyślałem o benzynie 1.6, żeby był to jakiś kompromis pomiędzy ekonomią, a "jakąś" tam jazdą tego samochodu.

Pytanie jest takie: Czy za te pieniądze uda się kupić samochód zadbany w środku, wyposażony może nie nie wiadomo jak, ale chociaż ta klima, szyby. VW nie powala tym jak wygląda wewnątrz, rodzice mają w domu Bore także wiem jak to wygląda, ale jeśli jest zadbane to w tej prostocie też można doszukać się pozytywów.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz kwie 06, 2014 16:30

krisovski pisze:Pytanie jest takie: Czy za te pieniądze uda się kupić samochód zadbany w środku, wyposażony może nie nie wiadomo jak, ale chociaż ta klima, szyby. VW nie powala tym jak wygląda wewnątrz, rodzice mają w domu Bore także wiem jak to wygląda, ale jeśli jest zadbane to w tej prostocie też można doszukać się pozytywów.
Można, jak najbardziej. Kwota 12 tys. zł wystarczy Ci spokojnie na zadbanego Golfa. Ja ostatnio sprzedałem Passata b5 z 2001r. z dieslem pod maską w stanie bardzo dobrym za niecałe 13 tys. Więc się da. Poszukaj na forum - można spotkać ciekawe auta w dziale giełda, choć ceny raczej do niskich nie należą, ale za zadbany egzemplarz trzeba swoje zapłacić. Nic za darmo nie ma.
krisovski pisze: Podam kilka moich kryteriów i byłoby miło gdyby ktoś zweryfikował ewentualnie moje oczekiwania.
Przede wszystkim napisz gdzie będziesz auto użytkował, ile osób będzie nim jeździć, czy zależy Ci na osiągach, czy na ekonomice. Wtedy można dyskutować.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

krisovski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 15:06

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krisovski » ndz kwie 06, 2014 16:55

Nie jesten w stanie okreslic ile bede robil rocznie km, bo to moje pierwsze auto. Tylko ja nim bede jezdzil. O wiele bardziej wolalbym diesla ze wzgledu na to ze sie lepiej zbiera z drugiej strony obawiam sie kosztow napraw ktore w 12 czy 14 letnim dieslu na pewno beda konieczne



krisovski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 15:06

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krisovski » ndz kwie 06, 2014 18:06

Na pewno nie beda to zawrotne liczby km bo do pracy mam 3km, jazda po miescie, ewentualnie od czasu do czasu trasa.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz kwie 06, 2014 18:15

krisovski pisze:3km, jazda po miescie, ewentualnie od czasu do czasu trasa
LPG na takie trasy słabo się sprawdzi. Diesla też większość będzie odradzać, choć ja akurat Ci polecę, bo alternatywę masz w tym przypadku tylko w benzynie. A taki silnik już swoje spali. Owszem, teoretycznie taki 1.6 będzie dużo tańszy w utrzymaniu, ale jak kupisz dobrego diesla, to i nim będziesz długo i bezawaryjnie jeździł. Sęk w tym, że ciężko takiego znaleźć. Ale watro poszukać. Ja mając Twój budżet i zakładając, że będziesz w większość jeździł sam, poleciłbym Ci Golfa IV z 90-konnym dieslem, możliwie bez dwumasu i zmiennej geometrii. Są takie, ale z roczników <2000. Ale za to takiego kupisz taniej i sporo kasy Ci zostanie. Owszem, możesz w Twoim budżecie szukać i nowszego auta, ale będzie ono już droższe w utrzymaniu.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

paprykm3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob paź 30, 2010 11:36
Lokalizacja: Grudziądz

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: paprykm3 » pn kwie 07, 2014 12:46

jak kolega wyżej poradziłbym ci kupić 1.9 tdi 90km, mało pali części tanie, 1.6 jedynie po 2003r. bo te starsze mają awaryjne skrzynie sam wiem bo przerabiałem temat i koszta są nie małe jak chcesz to dobrze zrobić, a jak znajdziesz zadbaną 90km tdi to będziesz latał i latał .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości