***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Łuksa08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 24, 2014 17:23

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Łuksa08 » wt mar 25, 2014 09:10

Witam mam 25 lat i narazie jeżdze 3 rok audi 80 z 93r.Dostałem a raczej wziołem je od ojca ,on zawsze lubił dostawczaki wczesniej merc 207 teraz vw multivan z 2004r. Audiola była tylko na niedziele wiec po 2 latach prawka wziolem ja w obroty.Z tego co mi wiadomo olej w niej był wymieniany z 10 lat temu no i termostat jak sie popsuł,ja tylko wymieniłem filtr powietrza bo był tani.Jak tylko zdałem prawko jezdziłem firmowymi autami(benz i dizle) ,ale teraz po 3 latach orania audioli ,co jeszcze nie dało mi jej sie zaorac chce kupić juz auto za swoje pieniazki i dbac o nie tak jak powinno sie dbac o auto ,nieograniczając sie do myjki.Po za tym tym audioli konczy sie przeglad pod koniec kwietnia wiec jej dni są policzone ,pewnie pojdzie na szrot ,bo kumpel ja pomalował własnie tak . Obrazek
i raczej nikt jej by nie chcial kupić.(auto pomalowane dla beki).
Co do mojego nowego zakupu zawsze podobał mi sie Volkswagen Golf V Hatchback teraz jak mam juz troche zaoszczędzonego grosza chce sobie kupić takie auto i zrobić je "simply clean".Mam przeznaczone na nie 20-22 tyś zł.No chyba że strafi sie jakies naprawde pożadne auto to sie dopożyczy :bajer:
Bez różnicy 3-5 drzwiowe, jedynie o co sie rozchodzi to jaki silnik wybrać benz czy dizel.Auto wazy kolo 1800kg i nie chce silnika 1,4 75km bo jedynie co wyprzedze to rower i nie chce silnika 3,2 R32 bo bym nie wyrobił na pliwo i koszty napraw które zdarzają sie w każdym aucie.Chodzi mi o to by znaleść dobry silnik w miare bezawaryjny tak jak w starych audi a3 był dobry silnik 1,9 tdi i jak w mulitvanach 2,5 tdi daja rade chce sie dowiedziec jaki jest dobry silnik w golfach V. zwykła beznyzna czy może TSI ,a moze TDI .Jesli ktoś z Was posiada właśnie Gofra 5 ,i mogl by podzielić sie opinią który motor jest dobry i dla czego ,albo jakiś silników mam unikach ,jakie są częste problemy z Gofrem.Był bym wdzięczny :kwiatek: .Pozdro



steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: steelek » wt mar 25, 2014 12:17

Sam myślę nad golfem 5. Początków miał to być tdi, ale okazuje się ze problemy z wtryskami turbinami dwumasami i głowicami sprawiają że w dłuższym rozrachunku mniejsze spalanie przy praktycznie równych cenach paliw sprawia że diesel staje się mało opłacalny. Tsi fajne silniki. Mają moc a i potrafią być ekonomiczne. Niektóre miały problemy z napinaczami paska rozrządu. Chodziło o 1.8 nie wiem jak inne. Same benzyniaki to chyba najlepsze wyjście ale fakt golf w 1.4 to do dynamicznych aut raczej nie należy. A i rozpedzanie będzie łykać sporą dawkę paliwa.



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » wt mar 25, 2014 15:54

W 1.9 tdi problemu z wtryskami niema ( chyba, ze ma 400 tys), tak samo turbo to trzeba je tylko odpowiednio traktowac, dwumas dotyczy wszystkich diesli, trzeba sie z tym liczyć, ogólnie silnik godny polecenia, jest jeszcze 1.6 102 hp, prosty i trwaly silnik, ale spalanie w mieście to 9-10l,wiec w porównaniu do 7l tdi to jednak roznica jest odczuwalna.



Łuksa08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 24, 2014 17:23

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Łuksa08 » wt mar 25, 2014 18:37

a co myślicie o 1,4 tsi 122 km ?



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » wt mar 25, 2014 18:41

Łuksa08 pisze:chce sie dowiedziec jaki jest dobry silnik w golfach V.
słuchaj a przeczytałes chociaz z 15 podstron tego tematu wstecz? tak cieżko troche pogrzebac na forum? rzecież tyle było odpowiedzi, normalnie rece opadają.czy wy "swieżaki" jestecie tacy mało kumaci czy leniwi? wkurzające jest to, że każdy "nowy" zadaje praktycznie te same pytania i tak się ten temat wydłuża, i po co jeszcze te zdjecia audi?????????????????????


Obrazek

steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: steelek » wt mar 25, 2014 19:23

@up trza się pochwalić ^^

Co do nowych i wciąż tych samych pytań to może zamiast tego spamu zrobić temat typu FAQ z linkami do użytecznych postów. Temat zamknąć i dodawać nowe linki od czasu do czasu?



Łuksa08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 24, 2014 17:23

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Łuksa08 » wt mar 25, 2014 22:53

szakulvip, kolego bez spinki ,czytalem to jest o borze ,o punciachach ,o canndy o LPG seacie ibizie , o autach w automacie. a jak jest o golfie to o czwóreczce.fakt jest wzmianka o V i o silniku 1,6 8v ale potem zmiana tematu zeby zamiast golfa kupic astre H.Troche chore.
Cześc chce kupic golfa V ,- niee kup sobie astre.hehe



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt mar 25, 2014 23:34

Łuksa08 pisze:szakulvip, kolego bez spinki ,czytalem to jest o borze ,o punciachach ,o canndy o LPG seacie ibizie , o autach w automacie. a jak jest o golfie to o czwóreczce.fakt jest wzmianka o V i o silniku 1,6 8v ale potem zmiana tematu zeby zamiast golfa kupic astre H.Troche chore.
Cześc chce kupic golfa V ,- niee kup sobie astre.hehe
To źle czytałeś......,a dojrzałeś może fakt o silnikach 1.9 TDI BXE i BKC ? bo ja śledzę ten temat i pamiętam dobrze. Jeszcze mówiłem szakulvip o tym że mój ojciec sprzedaje golfa V z tym silnikiem.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » śr mar 26, 2014 00:54

Łuksa08 pisze:fakt jest wzmianka o V i o silniku 1,6 8v ale potem zmiana tematu zeby zamiast golfa kupic astre H.Troche chore.
Cześc chce kupic golfa V ,- niee kup sobie astre.hehe
powodem był budżet na auto, więc nie widzę w tym nic dziwnego - lepiej kupić gorzej wykończoną astrę niż zajechanego golfa od heinricha z reichu
Łuksa08 pisze:Auto wazy kolo 1800kg
nie waży, do normalnej jazdy wystarczy Ci 1.6(byle nie FSI), ew. może 2.0 FSI. Z diesli, to wiadomo - najlepiej 1.9 TDI, co do wersji - wszystko znajdziesz przerobione pierdyliard razy


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr mar 26, 2014 11:37

Łuksa08 pisze:czytalem
coś czuje, że te "czytałem" to było po fakcie czyli po napisaniu swojego posta :bajer:


Obrazek

Łuksa08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 24, 2014 17:23

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Łuksa08 » śr mar 26, 2014 13:41

Nie wdrażalem sie dogłebnie w 95 stron tego działu ,bo sądze że nit juz nie czyta postwó z 2012 r.Sam wiem jak to jest bo jestem na innym forum od 2007r i wiem mniej wiecej jak to wyglada.Nie chce cisnienia i już sie zalogowałem na http://vwgolfv.pl/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; ,tam sa ludzie co maja piątki i znają te auta.Wiec już tu nie robie zamieszania. Pozdro
ForeCast pisze: nie waży, do normalnej jazdy wystarczy Ci 1.6(byle nie FSI), ew. może 2.0 FSI. Z diesli, to wiadomo - najlepiej 1.9 TDI, co do wersji - wszystko znajdziesz przerobione pierdyliard razy
chodziło mi o mase z pasażerami ,jedziesz w wakacje nad morze 7 godzin bo nie mozesz wyprzedzic ciezarówki :P
ForeCast posiadasz piątke ,i wiesz z własnego doswiadczenia plusy i minust tego auta czy czytasz i piszesz to co sam usłyszałeś??



papi90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 22, 2010 16:48
Lokalizacja: zielona góra

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: papi90 » czw mar 27, 2014 16:33

Witam powoli sprzedaje mojego golfika mk3 1.8 AAM który na gazie chodzi wyśmienicie i nie mam z nim problemów lecz blacharka do mocnych nie należy po mimo dbania. I przymierzam się do kupna mk4 które chciałbym też zagazować myślę nad:
-2.3 v5 (jak znoszą gaz i szacowana cena montażu LPG)
-2.0 115km (słyszałem że lubią olej, jaka szacowana cena montażu LPG) dodam że tym silnikiem jestem najbardziej zainteresowany po przeczytaniu troszkę opini o nim na forum
-1.8T (jak znoszą gaz i szacowana cena montażu LPG)
-1.8 125km (jak znoszą gaz oraz cena)
-1.6 SR (słyszałem że bardzo dobrze znoszą gaz interesuję mnie szacowana cena instalacji)

Golfa chcę kupić bez gazu i dopiero go założyć chciałbym przeznaczyć na niego w granicy 10tys czy może z takim budżetem nie ma co szukać..??
z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw mar 27, 2014 20:04

papi90 pisze:-2.0 115km
Na tym bym się skupił przede wszystkim, choć niestety ilość aut z tym silnikiem w w ogłoszeniach jest niewielka
papi90 pisze:-1.6 SR
Dobry wybór, ale osiągi raczej przeciętne
papi90 pisze:-1.8 125km
najgorszy pomysł
papi90 pisze:-2.3 v5 (jak znoszą gaz i szacowana cena montażu LPG)
silniki dość wymagające, nie szczególnie przepadają za LPG
papi90 pisze:-1.8T
świetny silnik, nawet z LPG dobrze się dogaduje, ale instalacja musi być lepszej klasy niż budżetowe propozycje
Generalnie masz w czym wybierać, ale ja tu widzę jeden problem:
papi90 pisze:Golfa chcę kupić bez gazu i dopiero go założyć chciałbym przeznaczyć na niego w granicy 10tys czy może z takim budżetem nie ma co szukać..??
Jeśli w tej cenie chcesz kupić auto i założyć instalację, to raczej nic dobrego nie znajdziesz. Jeśli zaś to cena na samo auto, to można już szukać czegoś, ale z tym budżetem skupiłbym się silniku 1.6, lub 2.0, a 1.8T odpuściłbym od razu.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

papi90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 22, 2010 16:48
Lokalizacja: zielona góra

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: papi90 » czw mar 27, 2014 20:55

dzięki za pomoc 10tysiecy liczę na same auto gaz to osobna kasa. właśnie przeglądałem aukcje i faktycznie 2.0 jest malutko ciekawi mnie dla czego taki dobry silnik że ludzie nie sprzedają ?? jeśli chodzi o 1.6 to 100km teraz w golfie3 mam 75 i oczywiście jak dla mnie nie narzekam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości